Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hedora

jak wyemigrowac do Australii

Polecane posty

Gość Georgia Alabama
hej dziewczyny :) Musze powiedziec, ze bardzo Wam zazdroszcze odwagi! Ja wciaz siedze i marze o wyjezdzie z Polski...postanowilam zaczac szukac nowej pracy w wakacje, wiec moze do konca roku i mnie sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hedora, siedze w pracy i rece mi opadly.... "a maz dobrych pare lat pracowal przy remontach hoteli w USA i ma referencje od pracodawcy a teraz pracuje od 3 lat w firmie gdzie produkuja przyprawy i sosy i tez dostaniel referencje." To ma byc podstawa znalezienia sponsora czy pracodawcy???? Praca przy produkcji sosow ma otworzyc szanse na kucharza? Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie cieszy, że jak się ma zawód to nie problemu ze znalezieniem pracodawcy. O to mi chodziło. Dziekuje za odpowiedź. Chciałabym jeszcze wiedzieć ile trwają procedury z załatwieniem przez pracodawcę wizy 457? czy to dotyczy miesięcy czy np roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponawiam pytanie....
nadal nie uzyskalam odpwiedzi. a co jezeli chcialabym zamieszkac w australii i zalozyc tam wlasny salon fryzjerski? IELTS mam -potrzebowalam na studia w uk. zreszta IELTS to chyba n\ajmniejszy problem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile masz $$$$ na ten salon?
A jak myslisz, na jakiej podstawie bank udzieli Ci pozyczki??? Ile bedziesz miala wlasnego wkladu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponawiam pytanie.......
bede brac zadnej pozyczki. mam pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponawiam pytanie.......
NIE bede brac pozyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy kazda osoba ktora chce wyemigrowac do Australii musi miec studia magisterskie i 10 lat doswiadczenia w zawodzie??? Otoz sa tez ludzie ktorzy wykonuja inne zawody jak budowlaniec, praca przy remontach czy nawet smieszna praca przy sosach. Czy to znaczy ze nie mozemy miec marzen i cos w swoim zyciu zmieniac na lepsze?? Ja skonczylam pedagogike wczesnoszkolna , maz nie ukonczyl studiow z elektrotechniki i to jego blad no ale trudno. Mysle tylko ze jest jakies rozwiazanie.A tu jak wspomnialam o studiach w Australii zaraz krytyka o zawodach meza krytyka. No coz tak jak napisalam nie kzdy jest magistrem na super stanowisku. Wszystkim zycze powodzenia i glowa do gory. Dziewczynie ktora chce otworzyc swoj salon fryzjerki zycze jak najlepiej.Skoro masz wklad finansowy i znasz angielski mysle ze dasz rade. Wybierz tylko odpowiedni rodzaj wizy dla siebie. Pozdrawiam wszystkich ktorzy planuja emigracje. Czeka nas ciezka praca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponawiam pytanie....
Hedora- MASZ SWIETA RACJE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do" ponawiam pytanie" mamy zamiar z mezem zdawac niedlugo egzamin IELTS, ja mysle o tescie na poziomie uniwersyteckim maz o ogolnym. Slyszalam ze ciezko jest zdac. Jaka jest Twoja opinia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponawiam pytanie....
wlasnie sie dwoeidzialm ze IELTS ma tylko dwa lata waznosci . wg mnie KONIECZNIE TRZEBA sie przygotowac do IELTS. ale nie trzbea chodzic na kurs ,mi wystaczyla jedna ksiazka - najwiekszy problem to czytanie ze zrozumieniem, po prostu tzreba ''zalapac'' o co chodzi i jedyne wyjscie to CWICZENIA. ja mialam ksiazke i tam bylo 6 czy 8 testow, zorbilam chyba ze 2 na pisanie i 5 na czytanie. moze mialam o tyle latwiej,ze robilam rok po maturze wiec z tym czytaniem wystarczyluy mi 1-2 testy,zeby zalaapc ten tok ''myslenia ;-) ale np. moj kolega ktory nigdy wczesniej nie mial testow z czytania ze zrozumieniem ,z 4 pierwszych testow z tej ksaizki praktycznie zaliczyl tylko jakies 20% dobrych odpowiedzi. Gdybym go nie zmusila ;-) do zrobienia kilku cwiczeniowych testow przed egzaminem na BANK by oblal te czesc(ogolnie angielski mial lepszy niz ja, ale ja dostaalm 7.5 a on 6.5 -gramatyka u niego nie ejst idelana,ale nie tragiczna, u mnie znowu gramatyka byla bardzo dobra). do tego mowienie bylo dosyc proste o ile ktos jest przyzwyczaojny do mowienie po angielksu. pytania : jaki film ostatnio ogladnelas? dlaczego ci sie podbal? jakich filmow nie lubisz idlaczgo? czy uwazasz ze tusrytka ma pozytywny czy negatywny wplyw na kraj z ktorego pochodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, wlasnie tej czesci sie boje, ale w takim razie biore sie za nauke, teraz chodze do szkoly i zglosze to wykladowcy zeby robila z nami takie cwiczenia. Dzieki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wogole to napisze Wam ciekawostke. Moj kolega, z ktorym nie mam aktualnie kontaktu, wiem ze niedawno wyjechal do Australii na wizie turystycznej i calkiem szybko znalazl prace na kuchni na czarno, ale znalazl. Po 3 miesiacach wrocil do Polski i teraz zmienia wize i wraca bo podobno facet chce go zatrudnic. A najsmieszniejsze jest to ze jego angielski wcale nie byl dobry. Nie wiem dokladnie o calej sprawie tylko pobieznie od znajomych ktorzy maja z nim kontakt,ale chlopak prace znalazl. Oczywiscie nie interesuje mnie praca na czarno ani pewnie zadnej z Was ale skoro on znalazl. Wybieramy sie z mezem do Ambasady autralijskiej porozmawiac z konsulem, moze tam nam cos doradza. Kazdemu kto ma jakies nowinki rady zapraszam do pisania na moj adres e-mail a szczegolnie osoby ktore mieszkaj w Australii. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" I tu mnie zaciekawilas bo slyszalam ze osoby z obywatelstwem np. angielskim maja o wiele latwiej i sa zwolnione z egzaminu IELTS. My mamy zamiar go zdawac niedlugo. No nic bede dalej czytac i sie dowiadywac" na pewno nie polegaj na moich wypowiedziach a na info z rzadowych stron - ale teraz obywatelstwo moze dostac w uk dosc latwo, co nie musi rownac sie znajomosc jezyka z czego w aut dokonale zdaja sobie sprawe;-) ale IELTS jest banalnie prosty - moj ukochany zdal go na 8, ja na 7.5;/ "Znajomi wlasnie wroclili po 30 latach w Australii, kupili sobie w Polsce dom i ciesza sie na emeryturze, mowia,ze tu jest ciekawiej ( tam pracowali na uczelni, wiec wsrod inteligencji, oczywiscie angielski perfect, ale tez było jak dla nich nudnawo)" alke mnie nie smiesz takie wpisy pt "ale tam jest beznadziejnie atu dopiero fantastycznie" przeciez ten watek n ie nazywa sie - gdzie najlpiej mieszkac tylko jak wyemigrowac do aut? to po co piszesz nie na temat?;-)) mam kilka sprwadzonych diet - tez je zamieszcze w tym watku;-))) " Mowia, ze młodzież z Australii, ta z "lepszych" domów masowo wyjezdza na studia do Europy i potem juz nie wraca." i jeszcze to polefganie na zasdzie jedna pani drugiej powoiedziala, akurat mam australijczykow wsrod swojej rodziny i znam sytuacje dosc dobrez;-))))))) " Na pewno atrakcja Europu jest latwosc przemieszczania sie z panstwa do panstwa, rozne kultury - z Australii to wielka wyprawa. Wiec taka "złota klatka"." jasne - to moze dla kogos kto 30 lat przezyl na koncu swiata np. w jakims panstwie europy wschodniej to jest mega "atrakcja" ze moze pojechac sobie do innego panstwa;-))) z australii jest za to , zwlaszcza wschodnoiej, relatywnie bloisko na fidzi - moze nie kazdy marzy o wucieczce do paryza (w koncu to tylko miasto;-))?? wsrod moich znajomych i rodziny - 5 osob skonczylo pelne studia w australii - czesc z nich byla w europeie dwa lata - a potem wrocila na stale do aus. zapominasz o jednym ze w cywilizacji zachodniej ludzie podrozuja po swicie (ale nie mowie o wakacjach) tylko o tym ze mieszkaja sobie po kilka lat w roznych zakamarkach - w polsce jest popularne zycie na "serio" i z patosem;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
". Ale czy znajdzie prace w Australii w takich zawodach to kto to wie, bo na liscie tez nie widzielismy takowych, chyba ze nie doczytalam" jesli nie ma czegos na liscie tzn. ze nie jest poszukiwane (mowie to tak ogolnie bo ludzie czesto mysla ze jesli np w polsce maja magistra tego i owego np. mba to sa pozadani niczym pamela anderson rowniez w australii;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"[ To ma byc podstawa znalezienia sponsora czy pracodawcy???? Praca przy produkcji sosow ma otworzyc szanse na kucharza? Zycze powodzenia." Anolka ma racje - w austalii chodzi o zawody do ktorych potrezba kwalifikacji czyli nie kazdy moze je wykonywac juz np. fryzjer takim jest ale nie kelnerka czy malarz nie wiem czy sprwadzasz na najnowszej/najbardziej aktualnej liscie bo z tego co pamietam to wszystkich fizycznych wycieli ostatnio ale to bylo ok. pol roku temu - wiec moze sie znow cos zmienilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ponawiam pytanie.... nadal nie uzyskalam odpwiedzi. a co jezeli chcialabym zamieszkac w australii i zalozyc tam wlasny salon fryzjerski?" zeby wjechac do australii potrzebujesz wizy - a ta z kolei zalezy od tego na jak dlugo i w jakim celu tam jedziesz - wybierz te ktora cie interesuje najbardziej i sprwadz jakie sa wymagania. as easy as it is;-)) to ze ty chcesz miec salonn w aus to jeszcze nie znaczy ze i oni chca zebys ty salon ten tam miala wiec zamiast aroganckiego ponaglania pytaniami - poswiec energie na wertowanie stron rzadu aus, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"[zgłoś do usunięcia] hedora Czy kazda osoba ktora chce wyemigrowac do Australii musi miec studia magisterskie i 10 lat doswiadczenia w zawodzie???" australia nie ma takiego hopla na pkt pustych paierow magistrow jak np. polska aczkolwiek trzeba cos potrafic - czytaj miec jakies kwalifikacje ktore cie wyrozniaja na plus z tlumu - a jelsi tylko mieszasz sosy - to jakie kwalifikacje sa tu potrzebne? ja sie nie znam ale cos mi sie wydaje ze kazdy moze to robic po jednodniowym treningu.. "Otoz sa tez ludzie ktorzy wykonuja inne zawody jak budowlaniec, praca przy remontach czy nawet smieszna praca przy sosach. Czy to znaczy ze nie mozemy miec marzen i cos w swoim zyciu zmieniac na lepsze??" marzyc zawsze mozna - tylko w doroslym zyciu radzilabym wybory opierac o realia a nie marzenia inaczej moze to bardzo drogo kosztowac - i nie mam tu na mysli pieniedzy "Ja skonczylam pedagogike wczesnoszkolna , maz nie ukonczyl studiow z elektrotechniki i to jego blad no ale trudno. Mysle tylko ze jest jakies rozwiazanie.A tu jak wspomnialam o studiach w Australii zaraz krytyka o zawodach meza krytyka" zle to rozumiesz - najpierw napisalas o studiach a potem o tym, ze maz bedzie szukal sponsora - wiec wywnioskowalam ze ma dobry zawod z pozadanymi kwalifikacjami i radzilam ominac studia. Pomimo ze aus zezwala studentowi na przyjazd z rodzina - to jest wedlug mnie najgorsza opcja - byzmoze macie pieniadze na spokojne przezycie waszej rodziny przez dwa vlata. jesli nie to jak zamierzasz zyc z rodzina z kieszonkowego studenta? te 20h/tydzien to jest wlasnie na takie kieszonkowe studenta...a nie na utrzymywanie rodziny. ale wszystko mozna - sa ludzie ktorzy zrezygnuja nawet z mleka dla dziecka by dolara zaoszczedzic. " No coz tak jak napisalam nie kzdy jest magistrem na super stanowisku." to uscisle magister+stanowisko to tez zadne kwalifikacje - chyba ze sie jest realnie CEO firmy o globalnym zasiegu lub przynoszacej zyskki liczony w mln $;-)) "Dziewczynie ktora chce otworzyc swoj salon fryzjerki zycze jak najlepiej.Skoro masz wklad finansowy i znasz angielski mysle ze dasz rade. " ja tez zycze jak najlpeij dlatego nie przyklaskuje kazdemu piomyslowi;-)) z tym salonem - to tak jak pisalam powyzej, niestety nie zawsze dobre checi wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hedora - IELTS jest bardzo prosty (zdawalam obydwa - ogolny i akademicki) jesli pisalas ze mieszkasz od wielu lat za granica i czynnie uczestniczysz w zyciu, pracujesz itd. to myslre ze z marszu mozesz podejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Nie wiem dokladnie o calej sprawie tylko pobieznie od znajomych ktorzy maja z nim kontakt,ale chlopak prace znalazl." zapewne chodzilo o to ze na czarno... "Wybieramy sie z mezem do Ambasady autralijskiej porozmawiac z konsulem, moze tam nam cos doradza" konsul nie zajmuje sie takimi sprawami ale skoro zgodzil sie z wami spotkac to moze sie jednak nudzi;-) konsul ma pomagac swoim obywateleom w danym miejscu a nie doradzac innym - o d tego sa agenci imigracyjni ktorzy za to biora pieniadze za porady, to sprzeczne z interesami konsula by bylo;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ROR Nigdzie nie napisalam ze moj miesza sosy. Pracuje przy produkcji przypraw i sosow. Musial przejsc kilka szkolen zeby dostac ta prace. Owszem gotuja tez ale nie stoi jak polglowek i nie miesza tylko sosow. Oprocz tego ma bardzo duze doswiadczenie w hydraulice, i ogolnie w remontach oparte na referencjach. Rowniez nie napisalam ze ma to byc podstawa do zatrudnienia ale mysle ze referencje moga sie przydac np jako hydraulik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ROR Nigdzie nie napisalam ze moj miesza sosy. Pracuje przy produkcji przypraw i sosow. Musial przejsc kilka szkolen zeby dostac ta prace. Owszem gotuja tez ale nie stoi jak polglowek i nie miesza tylko sosow. Nie rozumie jak sie mozna wysmiewac z niektorych zawodow. Moze sa smieszne nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjluiuihu
Hedora, skoro twoj maz pracuje w firmie produkujacej sosy i przyprawy to musi byc technologiem zywnosci, a to z kucharzem wiele wspolnego nie ma. Wiem bo sama jestem technologiem zywnosci a gotowac nie potrafie, choc na skladzie zywnosci i procesach bezpieczenstwa i jakosci sie znam. Wogole nie rozumiem po co ci ta cala wyprawa, sama z checia wrocilabym do Europy, ale niestety maz Amerykanin nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjluiuihu
Sorry nie przeczytalam ostatniego postu. Skoro przeszedl tylko kilka szkolen to nie jest technologiem zywnosci, do tego trzeba skoczyc studia. To tym bardziej nie pojmuje jak moze sie ubiegac o wyjazd jako kucharz, przciez to zupelnie inna profesja. Juz lepiej jako painter or plumber w jego wypadku. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZYLI JAK JA WYCHOWALAM
dzieci to moge starac sie o prace przedszkolanki, nauczycielki (pomagalam lekcje odrabiac) psyhologa bo wysluchiwalam i rozwiazywalam problemy. Rowniez z tytulu dlugoletniego prowadzenia domu tez mam uprawnienia jako kucharz, sprzataczka, qrva.... I poniewaz zawsze mialam psy kolo siebie to co? Weterynarz czy chociaz treser???? Zastanow sie! Za granica trzeba miec papierek!!! Swiadectwo pobierania nauki w danym zawodzie. Pracodawca, podpisujac sponsorship jest zobowiazany pokryc koszyta relokacji... i juz widze jak placi jakiemus hydraulikowi :D Poza tym ten ktos kto pomagal lub asystowal przy plumberce dostanie od nowego pracodawcy plany i ma ZROBIC! Jesli ma licencje to ma i ubezpieczenie ale jak tego nie ma a cos spierniczy to kto bedzie placil? A ze studiami to tu tez nie tak latwo. Zeby uznali dyplom trzeba robic nostyfikacje czyli chodzic na uczelnie przez rok, zaliczac, pisac eseje! No i zdac egzaminy :D Australia nie jest tak calkiem dzika, swoje regoly ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy uzyskam informacje jak wygląda w realu sprawa wiz sponsorowanych przez pracodawcę? Czy wielu pracodawców ma takie uprawnienia? Ile trwa taka procedura? Czy ktos wie coś na ten temat? Dziekuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do esska 271
a jak myslisz? ile australijczykow czyta to forum??? I w dodatku takich co maja firmy i wiadomosci na ten temat???? Wiesz co to GOOGLE??? Jak nie to sie dowiedz! Jestes natretna jak komar! Nie dostaniesz odpowiedzi bo nie ma wielu takich co sponsoruja! jasne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadam tej pomarańczowej zołzie co nie ma odwagi zaczernić swojego nicku. Jesli nic nie wiesz na ten temat to po ch...a się odzywasz??? zazdrościsz, że ktoś może się czymś interesowac i szukac informacji na tematy, których ty swoim chorym móżdżkiem nie obejmujesz???? A nie wpadło Ci do małej plastikowej główki, że na takim forum moga siedziec ludzie którzy na stałe mieszkają w Australii ?? Nie?? No rozumiem, teraz zajęta jesteś oglądaniem " Na Wspólnej" i opracowywaniem jakiegoś super złośliwego posta po którym innym włosy dęba staną buhahahahahahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×