Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewki

badanie wzroku na soczewki

Polecane posty

Gość Powtórzę jeszcze raz;-)
Dziewczyno zmieniaj okulistę!! Pierwsze kryterium oceny czy specjalista 'się zna' to czy oferuje soczewki wielu firm i dobiera najlepsze a nie takie z jakim producentem ma umowę podpisaną... W sumie to nie bo dopasowanie soczewki ocenia się zaraz po założeniu a potem jeszcze po czasie. Ale on już podjął decyzję na starcie:-P A mówił czy są dzienne czy do przedłużonego noszenia? Ewentualnie możesz spróbować przeczytać napis na soczewce jeśli jest, ale ja się domyślam jaki jest:-P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powtórzę jeszcze raz;-)
I kazał Ci dopiero po tym miesiącu przyjść po nowe? Kiedyś miałam coś podobnego właśnie z tymi o których myślę, zdania były podzielone czy są to 2tyg czy miesięczne, a mi zachodziły mgłą i robiły się takie suche na wierzchu jakby materiał soczewki wody nie wchłaniał, więcej ich nie nosiłam:-) Kurcze powinny być na brzeżku soczewki literki J&J chyba ale ręki sobie nie utnę, i były wyjątkowo niebieskie w porównianiu do innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powtórzę jeszcze raz;-)
Albo ma napisane 123, to znalazłam o Advance'ach, chociaż po cenie wnioskuję ze to mogą być Oasisy, skoro okulista ma umowę sponsorską z producentem to na pewno zależy mu bardziej na zarobku niż komforcie pacjenta, wiec pewnie wciska Ci najdrozsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
nie ma nic na nich napisane... badal zaraz po zalozeniu i po 15 min noszenia... bede musiala sie wybrac gdzies indziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powtórzę jeszcze raz;-)
Większość soczewek ma jakiś napis, taki drobniutki na brzegu soczewki, pod światło popatrz;-) Chociaż te Optixy które ja noszę chyba nie mają faktycznie... Idź do innego okulisty albo optometrysty który ma w ogóle jakiś wybór soczewek;-)!! I musisz pomyśleć czego oczekujesz od nich, tzn jak często i jak długo chcesz je nosić, spać wcale czasem albo często i ile chcesz na nie wydać. Potem dobór wg wyzej wymienionych zasad:-) Powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
rzeczywiscie bylam dzisiaj na badaniu kontrolnym i te ktore mialam to byly J&J :] poprosilam o inne w celu sprawdzenia i zbadania oka czy wszystko ok i dostalam optixy, jednak okazalo sie ze ma inne chociaz niechetnie mi je chcial dac i namawial zebym zostala przy J&J a mial ich mnostwo w porownaniu do innych... tak wiec dostalam Optix na miesiac i zobaczymy jak to bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz sobie dobrac odpowiednie dla Ciebie, jesli specjalista jest w tym dobry to sam powinien Ci proponowac inne jezeli tamte nie pasowaly a nie ze Ty sama chcialas zmienic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela842
Optyk powinien Ci dać konkretne informacje on poprostu nie chce byś soczewki mogła kupić samodzielnie w internecie gdzie jest dużo taniej, zobacz na http://soczewki-sklep.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, zgadzam się z moją przedmówczynią. Dobry optyk powinien pokierować Cię w tym temacie. Po badaniu dokładnie wyjaśnić jakie soczewki są dla Ciebie wskazane. Wiesz, ja ostatnio jakoś idę kompaktowo z tym tematem. Po prostu poszłam do optyka http://www.optyk-promed.pl/ gdzie miałam od razu zrobione badanie wzroku i ciao. Dobór soczewek na miejscu i nie chodziłam nie zastanawiałam się co i jak zrobić. Chyba to najrozsądniejsze z możliwych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soczewki kupujesz bez recepty, więc technicznie jest możliwy zakup, gdy znasz tylko moc. Ale ja jednak proponuję wizytę u okulisty. Dobór soczewek nie jest refundowany, ale warto, bo dla dobra Twoich oczu powinnaś mieć też podany odpowiedni promień i rozmiar soczewki. Ewentualny cylinder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystkie informacje, których potrzebujesz. Powinien Ci jednak doradzić, którą firmę poleca i jakie byłby dla Ciebie najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nosze 2-tyg soczewki Acuvue i kupuje w http://www.sklepnemezis.net.pl/ . Uwazam,ze są najlepsze - dobrze się nosszą, nie są za duże i bardzo dobrze nawilżane, dzięki czemu praktycznie cały dzien mozna nosic i nie czuc, ze ma sie cos na oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś jest z Dębicy lub okolic to super miałam robione badanie (tanio i fajna pani optyk) w http://optyk-debica.pl/ jestem z Rzeszowa, ale mam babcie w Dębicy i tu jest tak super tanio i dobrze, będę nosiła od teraz soczewki, najgorszy jest dla mnie stres, że mam sobie coś do oka włożyć, ale się przyzwyczaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj***adanie wzroku pod kątem soczewek odbylo sie w wwww.okulistyka.opole.pl . Bylam mega zadowolona, bo pani mi od razu wyjasnila jak dobrze i szybko zakladać i ściągąc soczewki, a do tego jak o nie odpowiednio dbać i ile czasu maksymalnie nosic w ciągu dnia. Przyzwyczajenie sie do nich zajelo mi 2-3 dni,ale teraz nie wyobrażam sobie ich nie mieć;) o wiele wiekszy komfort i wygoda w porownianiu do okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam badanie wzroku pod kątem soczewek w www.okulistyka.opole.pl . Bylam mega zadowolona, bo pani mi od razu wyjasnila jak dobrze i szybko zakladać i ściągąc soczewki, a do tego jak o nie odpowiednio dbać i ile czasu maksymalnie nosic w ciągu dnia. Przyzwyczajenie sie do nich zajelo mi 2-3 dni,ale teraz nie wyobrażam sobie ich nie miećoczko.gif o wiele wiekszy komfort i wygoda w porownianiu do okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mogę polecić ten salon optyczny www.optycorp.waw.pl :) oprawki bardzo fajne, badanie tez fachowo przeprowadzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi jeszcze oprócz innych parametrów dał informacje o średnicy oka żebym wiedziała jakie zamówić jednak. A gdzie kupujecie bo ja przez stronę www.abcsoczewki.pl? Wydaje mi się, że taniej przez internet niż jakbym w stacjonarnym sklepie kupowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od razu chciałam zakupić soczewki w salonie więc okulista dobrał mi je i wytłumaczył jak z nimi postępować ale od lat mam dobrego optyka w Warszawie, nazywa się salon Opticon. Najpierw kupowałam od nich okulary korekcyjne a ostatnio zachciało mi się soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nosiłam soczewki kontaktowe trzech rożnych firm i za każdym razem miałam przesuszone oczy i musiałam korzystać z kropli starazolin hydrobalance żeby nawilżyć oko. W końcu wróciłam do zwykłych okularów i problem nie istnieje. Niestety nie dla każdego są soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli chodzi o badanie wzroku to mogę polecić Opticon na Broniewskiego, solidny i zaufany. Chodzę tam od jakiegoś czasu i wszystko jest naprawdę ok, a okulary jakie mi dobrali, ach! cudowne, komfort widzenia poprawił mi się znacznie. nie jest to dziadostwo, które mozna spotkac w tych masówkach.. no tak, ja wolę jednak okulary, ale moja najstarsza corka nienawidzi okularów. kazdy lubi to co ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam źle zdiagnozowaną wadę przez starego lekarza. Teraz byłam w innym gabinecie, siadłam przed taką maszyną: http://www.polandoptical.pl/katalog,OCT-SLO.html i wyszło że mam pół dioptria mniej… W smie szczęśćie w nieszczęściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, ważne jest to badanie, nie ma co, no i warto je wykonać we sprawdzonej miejscówce. Ja ilekroć musze zgłaszam się http://optykizabela.pl/kontakt/ i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie wzroku to wazna sprawa, zwlaszcza jesli juz czujesz ze cos sie dzieje. W http://www.panhilary.lodz.pl/ moga Was przebadac, a pozniej mozecie zamowic sobie okulary!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli jesteście z Tczewa lub okolic to mogę wam polecić zakład optyczny www.optyktczew.com.pl Wykonują tam profesjonalne badania wzroku. Dodatkowo można tam otrzymać pomoc przy wyborze odpowiednich okularów i soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy takiej pogodzie i dużej ilości światła sama używam starazolinu. Przynajmniej nie bolą mnie oczy i nie są przesuszone. To duża ulga, bo wcześniej miałam wrażenie, że mam coś w oku, co mnie swędzi i mi przeszkadza.Nie mogłam spokojnie wysiedzieć przed komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Czy na soczewki, czy nie - badać wzrok powinno się regularnie. Sama chodzę raz na siedem miesięcy do Centre de la Vision w Krakowie. Traktuję to jako element profilaktyki. W międzyczasie zamieniłam okulary na soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×