Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama 9latki. . .

z 9latka do ginekologa dziecięcego. Jak ma to przebiegać?

Polecane posty

Gość byleby nie z ojcem!
Z siostra tez raczej nie... Juz predzej z babcia, jak Ty nie mozesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdg
Ja byłam z córką jak miał 5 lat, bo zarosły jej wagi sromowe. Pani bardzo fajna, tak małych dzieci nie bada się palpacyjnie, tylko Pni oglądnie jak wyglądają uplawy i przepisze leki. Byłam z małą w gabinecie. wszystko wcześniej wytłumaczyłam jak to bedzie wyglądać, dwie minutki i po wizycie. będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AUTORKO PRZECZYTAJ:
MOŻNE PO PROSTU NIEPOTRZEBNIE FATALIZUJESZ, BO JEŚLI UPŁAWOM NIE TOWARZYSZY ŚWIĄD TO: - TWOJA CÓRKA WKRACZA W WIEK DOJRZEWANIA I PRAWDOPODOBNIE DOSTANIE MIESIĄCZKI OKOŁO 10 ROKU ŻYCIA (TO NIE JEST NIENORMALNE, BO DZIECI DZIŚ WCZEŚNIEJ DOJRZEWAJĄ), A MIESIĄCZKĘ BARDZO DŁUGO POPRZEDZAJĄ OBFITE UPŁAWY. CZY ZAOBSERWOWAŁAŚ NA JEJ CIELE INNE ZMIANY MOGĄCE ZWIASTOWAĆ WCZESNE DOJRZEWANIE LUB PYTAŁAŚ O TO CÓRKĘ (CHODZI O OPUCHLIZNĘ KTÓREJŚ Z PIERSI, ALBO OBU, PIERWSZY MESZEK POD PACHAMI I WZGÓRKU ŁONOWYM, ZAOKRĄGLENIE KSZTAŁTÓW, KŁOPOTY Z CERĄ, PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ WŁOSY)? JEŚLI UPŁAWOM TOWARZYSZY ŚWIĄD TO: - CÓRKA MA INFEKCJĘ GRZYBICZĄ, KTÓRA BYĆ MOŻE NIE WZIĘŁA SIĘ Z KONTAKTU Z TOALETAMI PUBLICZNYMI, ANI Z BRAKU HIGIENY, CZY DOTYKANIU MIEJSC INTYMNYCH BRUDNYMI DŁOŃMI (CHOCIAŻ TO TEŻ MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ), A PO PROSTU Z BRAKU PROBIOTYKÓW W JEJ DIECIE I NADMIERNEGO SPOŻYCIA CUKRU I WĘGLOWODANÓW PROSTYCH. CZY CÓRKA CZĘSTO JE JOGURTY, KEFIRY, ZSIADŁE MLEKO, OGÓRKI KWASZONE, KWASZONĄ KAPUSTĘ I DO TEGO NIE OPYCHA SIĘ SŁODYCZAMI? JEŚLI NIE - MASZ ODPOWIEDŹ. BRAK PAŁECZEK KWASU MLEKOWEGO W ORGANIZMIE, KTÓRE ROZKŁADAJĄ CUKRY, PROWADZI PO PRZEROSTU KANDYDOZY (GRZYBICY) I ZMIANY PH POCHWY NA BARDZIEJ ZASADOWY. KOBIETY CIERPIĄCE NA CZĘSTE NAWROTY GRZYBICY TO PRZEWAŻNIE TE, KTÓRYCH DIETA JEST UBOGA W PROBIOTYKI (I ALERGICZKI CIERPIĄCE NA NIETOLERANCJĘ PROTEIN MLEKA KROWIEGO ALBO LAKTOZY). W PRZYPADKU UPŁAWÓW GRZYBICZYCH ZAŁATWIĄ SPRAWĘ: - PROBIOTYKI I TYLKO TYLE (MOGĄ BYĆ RÓWNIEŻ APTECZNE, ALE LEPIEJ JEŚLI PODAJE SIĘ NATURALNE), KTÓRE ROZŁOŻĄ NADMIAR CUKRÓW I PRZYWRÓCĄ KWAŚNY ODCZYN POCHWY + OGRANICZENIE SŁODYCZY - ŻEBY PRZYSPIESZYĆ PROCES PRZYWRACANIA BALANSU W POCHWIE I ZŁAGODZIĆ ŚWIĄD MOŻNA DODATKOWO ZASTOSOWAĆ MAŚĆ, NP. CLOTRIMAZOLUM LUB INNĄ O PODOBNYM DZIAŁANIU, LUB GLOBULKI DOPOCHWOWE Z PAŁECZKAMI KWASU MLEKOWEGO, NP. LACTOVAGINAL - TYLKO NIE WOLNO STOSOWAĆ JEDNOCZEŚNIE TEJ MAŚCI Z TYMI GLOBULKAMI BO ICH SKŁADNIKI WZAJEMNIE SIĘ WYKLUCZAJĄ I ELIMINUJĄ - TO WSZYSTKO JEST DOSTĘPNE OTC (BEZ RECEPTY) LEKARZA OCZYWIŚCIE TEŻ MOŻECIE ODWIEDZIĆ, ALE ON WAM NICZEGO NOWEGO NIE POWIE, WIĘC NIE MA CO PANIKOWAĆ I SIĘ STRESOWAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AUTORKO PRZECZYTAJ:
CÓRKA MOGŁA RÓWNIEŻ PRZECHODZIĆ OSTATNIO KURACJE ANTYBIOTYKOWE, KTÓRE WYJAŁOWIŁY JEJ ORGANIZM Z BAKTERII (W TYM RÓWNIEŻ LACTOBACILLUS) I STĄD RÓWNIEŻ MOGŁO DOJŚĆ DO ZMIAN GRZYBICZYCH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwewtew
nie bądźcie mądzejsi od lekarzy, bo upławy, to też mogą świadczyć o zmianach w narządach rodnych. Moja kuzynka 10 lat miała zapalenie ropne jajowodów. A skoro idzie do gin. dzięcięcego to widoznie pediatra skierował ją, bo trzeba mieć skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AUTORKO PRZECZYTAJ:
NIKT NIE KAŻE JEJ NIE IŚĆ DO LEKARZA, JEDNAK PRAWDOPODOBIEŃSTWO TEGO ŻE NIE JEST TO NIC POWAŻNEGO JEST BLISKIE 90%, WIĘC NIE MA CO JEJ STRASZYĆ I ZAKŁADAĆ CZARNE SCENARIUSZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikanka90
Mam we wtorek iść do ginekologa z moją 4 letnią córką z powodu zmian w wyglądzie cipki. Przy okazji będzie jej pobierał wymaz z pochwy. Czy takie badanie możliwe jest do wykonania na kolanach matki(Julcia będzie się na pewno lepiej czuła) czy tylko na kozetce(bo nie wyobrażam sobie kładzenia małego dziecka na fotelu ginekologicznym, gdzie nawet niedostanie nogami do podpórek). I jak daleko może lekarz włożyć w nią ten patyczek - czy tylko dotknie, czy włoży do środka? Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kikanka
ale ty jestes nienormalna.... w necie pisac jak daleko wlozy patyczek lekarz. ja pierdole. "z powodu zmian w wyglądzie c*pki."-kto tak o swojej corce pisze?? lekarz wie co i jak robic z takimi malymi dziecmi. wiec wez sie ogarnij i nie wypisuj glupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szesnastolatka
Powiedzcie, czemu z małą córką do lekarza nie może iść ojciec? Mnie to nie zabiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małą córką
9 latka to wg Ciebie małe dziecko? może jeszcze ją w pieluche zapakujesz? :O ja w wieku 9 lat miałam już małe pączki (piersi) i małe owłosienie na wzgórku, odczuwałam wstyd, nie chciałabym żeby ojciec szedł ze mną do ginekologa! i opowiadał o mojej pipce, zresztą żeby o tym opowiadać trzeba zobaczyć, rozłożyłabyś nogi przed ojcem i pokazałabyś pipkę?! byłam raz z ojcem u rodzinnego i jak mnie osłuchiwała to było mi strasznie głupii ale przed ojcem, bo już miałam te pączki-piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka_fiolka****
moja kolezanka miala takie badanie jak byla dzieckiem to mowila,ze tylko sie polozyla na kozetce ,nikt jej nie badal tylko wacikiem pobrala wymaz i tyle,trwalo to doslownie minutke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teodozyja
Bylam kiedys z ojcem u zwyklego pediatry,z 10 lat wtedy mialam. Czulam sie fatalnie,bo w tym wieku juz sie ma wrazenie,ze sie ma cycki i c*****o mi bylo z tym,ze tak stalam z golymi cyckami przed ojcem. i powiem ci,ze jakbym miala starsza siostre,to bym nawet wolala pojsc z nia niz z mama. ale zalezy jakie macie uklady. w kazdym razie na pewno nie z ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakładam, że 9 latka potrafi już mówić więc zapytaj jej się co o tym sądzi i z kim chce iść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bylam na takiej wizycie jak miałam chyba 9 lat brat mnie zawiózł, zostawił na poczekalni i pojechał załatwiać swoje sprawy. Poszłam na wizytę sama i nic mi sie nie stało, brat odebrał mnie po. Kruczek taki, że mama wcześniej dzwoniła do gabinetu prosząc aby się mną trochę zaopiekowali ze względu na wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam u ginekologa pierwszy raz jak miałam 9lat i powiem szczerze że było to dla mnie tak traumatyczne przeżycie, że do dnia dzisiejszego (a mam już 33lata ) jak mam iść do ginekologa kobiety to aż mnie brzuch ze strachu boli i ręce mi się pocą. No ale od tamtej pory wiele się zmieniło. Najważniejsze to abyś porozmawiała z córką i dokładnie jej opowiedziała jak takie badanie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty głupia blerwo, odkopujesz temat sprzed 6 lat, żeby spamować?Co za debilka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz dla mamy 9 - lat

lepiej z siostrom bo ona to juz pewnie przechodziła a tato to facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz dla mamy 9 -lat
Przed chwilą, Gość odpowiedz dla mamy 9 - lat napisał:

lepiej z siostrom bo ona to juz pewnie przechodziła a tato to facet

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 19.04.2011 o 01:30, alialiliija napisał:

u ginekologa dzieicięcego dziewczynka będzie miała badanie doodbytnicze by nie uszkodzić błony śluzowej, tak mi się przynajmniej wydaje

Chyba cię fantazja ponosi z deka..  Ona ma upławy nie kapie jej z doopy. Na wacik pobiorą wydzielinę przy wejściu do pochwy i zrobią rozmaz tak jak tobie przy cytologii. Nikt jej w odbyt nie będzie nic wsadzał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
29 minut temu, Gość Gosc napisał:

Chyba cię fantazja ponosi z deka..  Ona ma upławy nie kapie jej z doopy. Na wacik pobiorą wydzielinę przy wejściu do pochwy i zrobią rozmaz tak jak tobie przy cytologii. Nikt jej w odbyt nie będzie nic wsadzał 

Dobrze sie czujesz?Dziewczynka z tematu ma juz 17 lat, chyba juz sama chodzi do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
12 minut temu, Gość Gosc napisał:

Dobrze sie czujesz?Dziewczynka z tematu ma juz 17 lat, chyba juz sama chodzi do gina.

Nie odpowiedziałam dziewczynce z tematu, naucz się czytac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Nie odpowiedziałam dziewczynce z tematu, naucz się czytac 

Argument bez sensu, bo ona sama tu nie pisala, a jedynie jest o niej mowa w temacie. Chodzi o to, ze odpowiedzialas na dawno juz nieaktualny post sprzed 8 lat. Moze ty naucz sie czytac daty postow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×