Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

edka5

problem z zajściem w ciążę po 30-stce

Polecane posty

Gość evem1
Witam, Chce sie podzielic swoimi doswiadczeniami proby zajscia w ciaze, bo mimo ze kazdy przypadek jest inny to moze ktos znajdzie tu jakies wytyczne. Sama wiem jakie to wazne zeby wpasc na dobry trop. A wiec... Jestem po 30-tce, staramy sie o bobaska od kilku lat (tak porzadnie to od ok 3). Ja zawsze mialam niereguralne i bolesne okresy. Potem zaczely sie robic jakies male cysty. Troche mnie leczono ale nie przynioslo to zadnych skutkow, wiec jak "doroslam" to dano mi tabletki Diane. Wiec przez kilka lat mialam spokoj. Mialam nadzieje ze to ureguluje sprawe, ale tak niestety nie bylo. Jakies 3 miesiace po odstawieniu problem wrocil. Zaczelismy probowac. Chodzilam do lekarzy zeby cos pomogli. Przeszlam 2 laparoskopie i dmuchanie jajowodow i tez nic. Wiec zaczeto tabletki - najpierw dostalam Clomid (Closterbegit)2-5 dnia cyklu na zwiekszenie ilosci jajeczek, bo odkryto ze nie jajeczkuje - Progesteron dnia 21 - wynik 1! Nastepnie inny lekarz mi powiedzial ze nie powinnam brac tylko tego i trzeba dolaczyc Duphaston(Progesteron) i tak przez kilka dobrych miesiecy. Ciagle bez skutku - ciagle rozczarowania. Mimo ze staralam sie nie zalamywac to poprostu samo przychodzilo. Najgorzej jak rodzina skrzeczy nad uszami "w twoim wieku juz trzeba" - nie naleze do tych co sa bardzo wylewni wiec nic nie mowie, ale czasem mozna by bylo sie domyslec! No i jak sie dowiaduje ze ktoras ze znajomych zaszla w ciaze - to trudno opisac - szczerze ogromnie sie ciesze, bo to super ze inni nie musza przechodzic tej tortury, ale z drugiej strony cos mnie dlawi w gardle i wywoluje to takie uczucia ze trudno opisac... jakos mnie tak zalamuje.:( Tak juz tez zglupialam ze jak mnie pytano czy wiem kiedy mam owulacje to trudno mi bylo powiedziec, bo ciagle mi sie cos tam gotowalo i stracilam rachube. Bolesne miesiaczki, plamienia przed itp to norma Dlatego zaczelam probowac i kombinowac nie czekajac tylko na lekarzy. Zaczelam kwas foliowy o podwojnym sterzeniu albo 2 tabl dziennie (nie zaszkodzi napewno!) i od czasu do czasu Bio Selen Cynk Magnez. Odstawilam kawe i jak nie bralam Clomidu to zaczelam brac odpowiednik ziolowy (Angus Cactus). I w koncu udalo mi sie znalesc lekarza ktorego polecalo kilka dziewczyn - prof, wizyta 2 razy tyle ale... Jak tylko mnie zbadal os razu zapytal czy dlugo man problem z nadmiernym owlosieniem - ja na to - odkad jestem nastolatka. Zapytal czy ktos mi juz powiedzial ze mam zespol jajnikow policystycznych. Ja ze owszem i wyciagnelam wyniki ktore wlasnie sobie sama zrobilam na wlasne zyczenie. I tak LH (robic 3-6 dzien cyklu) - stanowczo za wysokie, co powoduje ze jajanik nie uwalnia pecherzykow, bo ten chormon powoduje ze otoczka jest twardsza. Zrobilam tez prolaktyne, bo w pewnym momencie wyczytalam ze moze mam niedoczynnosc przysadki mozgowej, ale na szczescie to bylo ok. Lekarz tylko zapytal jeszcze czy mam dlugie cykle, co sie raczej zgadzalo. Po czym stwierdzil ze troche od tylu mnie leczono, bo podstawa jest zeby zbic LH. Dostalam Siofor 500 1 tabl 3 razy dziennie przez ok 3 m-ce i potem zeby zrobic wynik LH, LSH, estrogen i dopiero wrocic. Oprocz tego naczytalam sie ze najlepiej pic len na zluz i stosowac pozycje ulatwiajace gleboka penetracje (na pieska od tylu, klasyczna z poduszka pod pupa, wysoko nogi - podobnie jak na swiece). Jestem po m-cu drugim brania Sioforu (ogolnie stosuje sie go w cukrzycy, ktorej nie mam, ale rowniez do zbijania LH) razem z kwasem, Angusem i innymi witaminkami i nie wiem co jeszcze z tego bedzie ale widze wyrazna poprawe jesli chodzi o owlosienie na nogach i bikini. Tylko te dziewczyny ktore maja ten problem wiedza jakie to jest uciazliwe i pewnie tez duzo by daly zeby sie tego pozbyc! :) Do tego to jest moj 34 dzien cylku i mimo ze wczoraj test wyszedl mi negatywny to po cichu nie trace nadziei, bo moze jescze nie wszystko stracone ... Test mogl byc tandetny albo jeszcze za wczenie zeby cos pokazac. Dzisiaj bede dzwonic zeby sie skonsultowac czy moze powinnam zaczac brac duphaston, ktory pomaga tez w zangniezdzeniu i trudych ciazach. Bo tak sobie mysle ze nawet jesli nie jestem to mi nie powinno zaszkodzic - w najgorszym wypadku wywolam okres ktorego nie ma! Juz na tyle sie obeznalam ze troche wyczuwam ten temat, ale wole zadzwonic bo lepiej chuchac na zimne! Nie po to sie tyle mecze zeby to zepsuc taka glupota! I tu przestrzegam dziewczyny ktore czasem sobie bardzo szkodza (znam przypadki). Witaminki mona sobie brac ale jesli chodzi o jakiekolwiek leki to lepiej wydac te pare groszy extra i pojsc do lekarza o jeden raz wiecej niz pozniej zalowac! Mimo ze nie wiem co jeszcze z tego bedzie pomyslalam ze warto cos skrobnac jako ze moja droga jest naprawde na okretke i moze skieruje kogos z podobnymi problemami/ objawami na odpowiednia droge. Bo drogie Panie lekarz lekarzowi nie rowny i to tak jak z fryzjerem - jeden zna nowsze trendy a drugi ciagle tnie wokol garnka :). Powodzenia dla wszystkich starajacych :) Odezwe sie jak sie okarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzycie w sny
biała czekolada!!smierdzi mi tu the oleska.to samo chaotyczne pisanie i uzalanie sie nad soba,jakby tylko ona miała sie inseminacji poddac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejeska2
Mogę polecić to co na mnie zadziałało rewelacyjnie. To żel Pre seed. Tez już stracilismy już nadzieje a jednak sie nam udało. DLatego dziele sie z Wami szczesciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiiiska
Mój teraz po poleceniu przez znajomą farmaceutke przyjmuje Fertimen. My zaczeliśmy nasze starania o dziecko. Mija 1szy miesiąc, ale nie mozna absolutnie sie poddawac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba działać co 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delllicja2
Ja uwazam ze zawsze warto jeszcze jest się wzmocnić pod kątem dobrych suplementów. I jesli drodzy Panowie o takie chodzi to zdecydowanie jestem za Manforte. To jest suplement który daje nam wszystko to czego oczekujemy- podnosi libido, dodaje energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 30 kobieta szybko zaskakuje,a potem musi się prosić.Czy wczesniej stosowałaś antykoncepcje hormonalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co wam w ogóle bachor???, chętnie bym się z wami zamieniła :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lizkamalizka
Daj spokój, piszesz tak bo sama pewnie nie masz dziecka.. Trzeba koneicznie zmienic podejscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linnnnkowska
Czy Twój mąz przyjmuje tez jakies suplementy, witaminy ? Wiem ze to ma na pewno tez bardzo duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulibka23
Nasi mężczyzni też cos muszą robic w tym kierunku.Dlatego własnie mój mąż przyjmuje teraz suplement ManForte i widze ze naprawde daje on bardzo dobre efekty. Polecam bo wiem po swoim ze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosska09
Tez uważam ze jesli takie suplementy moga pomóc naszym mężczyznom to własnie i dla nas i dla nich najlepiej jest zeby je przyjmowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie sie zgadzam. Zresztą jak widac po składzie, suplement ManForte jest tak bogaty ze tutaj na pewno już po pierwszym opakowaniu musi zadziałac. Zresztą my same sie przekonamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monnnliska
A moze powinnas też sprobowac takiego żelu http://hexanova.pl/ginekologia/pre-seed/ Jesli chodzi o mnie to własnie najbardziej mi pomógł jesli chodzi o takie długei starania sie o dziecko. Do tego działa nawilżająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze jesli naprawde wszystko nie idzie tak jakbysmy chciały warto na pewno wspomóc sie po częsci jakąś farmakologią. Z pewnościa tylko pomoże nam to naszych staraniach. Wiec my od dzisiaj tez bedziemy stosowac żel Pre seed :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewucho masz problem z zajesciem w ciaze a nie wiesz czym jest inseminacja? :D :D co za tepy naród polski moze najpierw poszperalabys na stronach klinik ktore zajmuja sie leczeniem bezplodnosci a dopiero pozniej zadawala tematy. Dwa lata nie mozesz zajsc w ciaze a nie wiesz czym jest inseminacja :( Boze ty to widzisz i nie grzmisz. Skoro jestes taka glupia to moze lepiej zebys nie miala dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nie wiesz w zadne suplementy diety bo to tylko zlodzieje twoich pieniedzy, ktore lepiej wydaj na dobrego lekarza. A za te kryptoreklamy powinni was zbanowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was moje drogie! Jeżeli miałybyście ochotę poczytać o wszystkim co nas, kobiet dotyczy - problemach kobiecych, ciąży porodzie i naszych dzieciach zapraszam na http://dumnamama.pl Jest to portal, który współtworzony jest z Wami - kobietami abyście mogły czytać to, co Was interesuje! Serdecznie zapraszam i życzę dużo, dużo zdrówka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszłam jak miałam 34 lata. Nie było u mnie z tym problemu. Po prostu wyznaczałam sobie dni płodne testerem na ślinę i zdrowo się odżywiałam. Starałam sie też nie stresować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tester na ślinę? Cóż to? Jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mozemy sie tak załamywać. My z męzem tez ciągle próbujemy. U nas teraz poszły w ruch suplementy wzmacniajace. Mój mąz przyjmuje ManForte. Liczymy na jego pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris
My staramy się o dziecko od czterech lat i nic:( Byłam u lekarza jakiś czas temu i diagnoza tylko mnie dobiła. Okazało się, że mam PCOS:( Myślicie, że przy tej chorobie mam szansę na zajście w ciąże? Doktorek kazał mi kupić Inofem i pić go raz dziennie. Ma on wyrównać moją gospodarkę hormonalną. Czytałam o tym preparacie na http://www.inofem.pl/pl/o-produkcie,10045 a teraz piję go regularnie od tygodnia. Mam nadzieję, że mi pomoże. Stosowałyście kiedyś ten lek? Pomógł wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypad z ta reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ginekolog też ostatnio wspominał o Inofem. Wiem, że już podobny lek jest na rynku i podobno jest skuteczny, a Inofem jest po prostu tańszy. Dlaczego nie spróbować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o takie wzmocnienie witalności u męzczyzn to jest jeszcze jeden suplement który doskonale sobie radzi w takiej sytuacji http://www.manforte.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami własnie wystarczy troszke wzmocnic organizm, chociazby mężczyzny i na pewno w takiej sytuacji własnie po kilku miesiącach stosowania takie starania sie powiodą. Wiec bardziej poszłabym w tą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak my kobiety przyjmujemy kwas foliowy tak i nasi mężczyzni tez powinni zacząc o siebie dbac. Tutaj jesli chodzi o ich płodnośc duze znaczenie ma przyjmowanie suplementu Erekton. I namówcie na to swojego męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój partner przyjmuje erekton i musze powiedziec ze efekty sa konkretne. Wiec w sumie jesli nie wiecie do kupić to moze byc własnie ten suplement.Co ważne w swoim składzie zawiera bardzo dużą dawke l L argininy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojemu mezowi kupiłam manforte. Ma bogaty skład i muszę powiedzieć że jest skuteczny. spokojnie można spróbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×