Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Mig_otka ja też biorę duphaston 2x1 tabletka wcześniej miałam bardzo nieregularne cykle i hoperprolaktynemie. Leczyłam się bromergonem i lekarz przypisał mi duphaston bo miałam niski poziom progesteronu. Ja dziś zaczęłam 8 tydzień i jutro śmigam do lekarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to na bete nie dostaje sie skierowania trzeba iść prywatnie kosztuje to chba jakieś 3 dyszki ale moge sie mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
u mnie wszystkie badania wyszły dobrze :) morfologia itd. tylko nie przechodziłam tooplazmozy i muszę uwazac na koty itd.. może poprostu lekarka nie widziała potrzeby aby kierowac mnie na takie badania? niewiem sama... ja brałam właśnie duphaston od 18 do 25dc a międzyczasie naprolac teraz jak już dzidzi jest biore duphaston 2x1.. mimo, że plamien brak z czego oczywiscie sie ciesze.. może poprostu mój lekarz wolał tak na "zaś" mi je podac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aless
Beta to badanie hormonu gonadotropiny kosmówkowej z krwi, czyli tego samego hormonu który wychodzi z moczu na testach które można zrobić w domu, tylko daje wam pewność że jesteście w ciąży i można określić na podstawie wielkości w którym tygodniu. Ja robiłam takie badanie sama i płaciłam 28 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia, agus brzusio boli, czasem zakłuje, czasem ciągnie. piersi też bolą okropnie. czoło mam zryte pryszczami :o nie pamietam kiedy miałam pryszcze, chyba z 12 lat temu :o małgorzatka sęk w tym, że ostatnim razem też zaczęlo się od niewinnego plamienia :( wiedziałam, że bedzie trudno (psychicznie) ale nie sądziłam, że aż tak :( po prostu boję się :( do tego męża nie ma - wyjazd służbowy, więc siedzę sama w domu córeczką. byle szczęśliwie do czwartku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vivanilli
Ja tez pierwsza ciąże poroniłam... dokładnie rok temu w maju poroniłam - przed dniem matki - w dzien matki mialam uslyszec serduszko.... Jestem umówiona na środe do ginekologa i sie okaże co i jak z fasolką... A mam pytanie co do płci - wolałybyście córke czy syna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
jak dla mnie oby dwa zeby tylko bylo zdrowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Locaa
Mig_otka ja biore Euthyrox. W ciąży trzeba zwiększyć dawkę i regularnie badać tsh więc badz pod opieką dobrego endokrynologa. A kilka tygodni po porodzie dziecku tez trzeba tsh zbadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toksoplazmoza to nie tylko koty ale i surowe mieso. generalnie trzeba myc rece, nie jesc tatara i innej surowizny no i warto sie badac. jak sie ma kase to mozna sie przebadac samemu wzdluz i wszerz ;-). ja dostalam skierowanie na badanie krwi i moczu i w czwartek druga wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie słonecznie:):):) Co do witamin , w pierwszym trymestrze i najlepiej jeszcze przed ciążą należy zażywać tylko kwas foliowy , gdy skończymy 3 miesiąc odstawiamy kwas i można zacząć brać witaminy , PAMIĘTAJCIE że te wszystkie zestawy witaminowe dla kobiet w ciąży mają zazwyczaj już w składzie kwas foliowy więc nie jest wskazane zażywać go w większej ilości. Oczywiście lekarze zalecają różnie, bo co lekarz to inny sposób prowadzenia ciąży, przekonacie się o tym przez najbliższe miesiące, więc jak zaleci to trzeba mu zaufać, ale nie bierzcie nic na własną rękę bo i inna bierze , groźne mogą byc niedobory witamin ale tak samo ich przedawkowanie (szczególnie wit. A i D ) , najlepiej zrobić badania i sprawdzić jak wygląda sytuacja. Więc ja na razie zażywam tylko kwas a za 2-3 tygodnie go odstawię i zacznę witaminy. Kawa- kawoszem wielkim nigdy nie byłam, zazwyczaj piłam jedną kawę dziennie , rozpuszczalną z mlekiem. Teraz czasem dla towarzystwa piję rozpuszczalną z jednej łyżeczki w dużym kubku z mlekiem. Kawa to w końcu też używka i może być groźna dla rozwoju dziecka, wiadomo że kobietom które nałogowo piły kawę jest cieżko ją dostawić ale powinny ją przynajmniej ograniczyć do minimum . Któraś pytała o pierwsze USG , w pierwszych tygodniach wykonuje się właśnie takie przezpochwowe i ja sobie nie wyobrażam żeby mąż wtedy był z mną , byłoby mi trochę głupio , choć przy pierwszym porodzie był i tez widział jak mi robiono różne rzeczy ale to dla mnie inna sytuacja . Na następne badania już zawsze ze mną chodził :) U mnie zaczął się już 9 tydzień , następną wizytę mam 6 czerwca i juz nie mogę się doczekać , będzie wtedy jakoś 10-11 tydzień , może lekarz zbada już przezierność karkową i kosć nosową , zawsze nie mogę sie doczekać na następne badanie USG ale to też zawsze ogromny stres czy wszystko jest w porządku. Trzymajcie się i dbajcie o siebie :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki! Ja wizytę u gina mam w czwartek i też nie mogę sie doczekać, choc jestem pełna obaw bo to moja pierwsza ciążą i wszystko dla mnie jest wielką niewiadomą. Właśnie wtedy będzie dzień matki i było by cudownie usłyszeć bicie serduszka mojego maleństwa a będzie to dokładnie pierwszy dzień ósmego tygodnia. Jak myślicie mam szansę już słyszeć serduszko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiederka - serduszko już powinnaś usłyszeć :-) Ja usłyszałam będąc w 6/7 tygodniu. U mnie też pierwsza ciąża i też w czwartek idę do lekarza, nawet nie skojarzyłam, że to będzie dzień matki. Ja zaczynam 10 tydzień. Mój mąż też na usg przezpochwowe nie chciał iść. Sama nazwa go przestraszyła. Podczas porodu też stwierdził, że nie da rady ale mam cichą nadzieję, że chociaż w tej pierwszej fazie to jednak będzie.... Jeśli chodzi o witaminki to kupiłam sobie Femibion jak tylko zobaczyłam 2 paseczki. Potem zapytałam lekarza czy mogę, on stwierdził, że nie pomoże nie zaszkodzi :-). No to biorę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! witaminy A trzeba unikać też w kremach i balsamach i innych kosmetykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesulka
ja tez tylko kwas foliowy biorę i podjadam suszone żurawinki, żeby w moczu bakterie się nie tworzyły. witaminy dopiero od 3 m-ca tak jak większość pisze. kika mój m zawsze wchodzi do gabinetu. jak mam robioną cytologię to sie po prostu nie patrzy (jest tam parawan, ale na cytologię akurat jak mąż siedzi przy biurku to nie zasłania), osobiście uważam, ze samo dopochwowe usg jest mniej spektakularne :D niż właśnie cytologia :D poza tym na początku (przy pierwszej ciąży przy pierwszej wizycie) m miał straszne opory, ale przy 3 ciąży to już rutyna, a dodam, ze mnie facet bada :P a takie badania moim zdaniem mu dużo dają, bo ciąża dla niego to abstrakcja. ja odczuwam dyskomfort - on nie czuje nic, to niech sobie chociaż pooglada i posłucha rad lekarza. ja najbardziej lubię jak mój gin mówi "proszę odpoczywać, nie sprzątać, nie odkurzać..." i mój w sobotę nic nie pozwala mi dotknąć (nawet scierki od kurzy :D ) zresztą ja mam tak kiepska pamięć, ze mój mi potem recytuje co i jak zalecił lekarz :) suma sumarum, my jesteśmy na tyle dorośli, ze wiemy, że lekarz to lekarz. a to, że oglada moje narządy płciowe to nie ma znaczenia, część ciała jak każda inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMALGORZATTA8
Vivanilli ja mam tak jak ty rok temu - mam usłyszeć bicie serduszka w dzień matki - mam nadzieję, że bedzie wszystko w porządku bo bardzo długo czekaliśmy na te cudowne momenty w życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannam
Dziewczyny pomocy! W 5/6 tyg zaczely mi się objawy , mdliło mnie( ale nie wymiotowałam) czulam się bardzo osłabiona i żle, sutki bolały. Teraz zaczelam 8 tydz. Mdlości minęły, czuję się w miarę ok, sutki troszkę mniej bolą. Martwi mnie to.... poza tym czasem pobolewa mnie podbrzusze ale to od początku tak bylo. USG mialam robione tydz temu , okazały się bliźniaki i 2 bijące serduszka. Lekarz mówil że objawy będą zdwojone a tu jakby większość przeszła.... Pomocy, czy ktoras z Was tak miała?! Na kolejne usg ide w piątek...jobla dostanę do tego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim:) witam nowe dziewczynki i bardzo gratuluje:) bylam dzis u gina w publicnzym gabinecie, stan narzedzi oceniam na 0/10 masakra po prsotu;/ lekarz beznadziejny chamski, opryskliwy i wogule laskie mi robil ze mnie zbadal i rozmaiwal ze mna, mowilam mu o kolataniu serca i mojej choroboe. to ondo mnie ze on jest ginekolog a nie kardiolog i zebym tam sie udala. wyszlam z gabinetu wkurzona. bylam u niego pierwszy raz, nie dostalam zadnych broszur, ksiazeczki prowadzenia ciazy NIC. zapisalm mnie na morfologie i badania krwi, usg na 15 czerwca a wizyta za 21 czerwca. Grzybice mam nadal. musze znow brac jakies antybiotyki dopochwowe;/ masakra jakas;/ nie wiem co robic i co myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hannam gratuluje bliżniaczków:) fajna sprawa. nie martw sie na zapas, pewnie wszystko jest wporzadeczku nie ma cos sie denerowawac. kiedy masz kolejna wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aless
Madzia_mi ja bym natychmiast zmieniła lekarza przecież nie można się dodatkowo stresować jakimś bałwanem. Masz możliwość zmiany lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alaa 222
Juz po badaniu krwi moczu i toksoplazmozie i becie wyniki za 2 dni. Na usg zapisalam sie na czwatek mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i tez ide sama bo musze czuc sie w miare swobodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Byłam wczoraj na usg, wszystko w jak najlepszym porządku, serduszko pięknie biło, ciąża ma 6t i 3d. Jestem przeszczęśliwa :) termin zmienił mi się na 13 stycznia z tym, że lekarze liczą na 28 dniowych cyklach a u mnie były 24-25 dniowe i lekarz stwierdził, że poród może być wcześniej. Oby po nowym roku, nie chciałabym rodzić w grudniu....Mąż oczywiście był ze mną, ja uważam, że ma jak najbardziej do tego prawo i nie mogłabym mu odebrać chwili w której usłyszeliśmy serduszko naszego dziecka. Zresztą on by się na mnie obraził strasznie gdybym mu nie pozwoliła. kahna witaj, ja też ostatnią miesiączkę miałam 8.04 :) ira ja tak jak w poprzedniej ciązy - I trymestr kwas foliowy, II i III witaminy. agniesiulka mam nadzieję, że plamienia szybko ustaną, trzymaj się kochana i dużo wypoczywaj Vivanilli ja mam w domku synka więc chciałabym teraz córeczkę Madzia właśnie dlatego ja chodzę prywatnie, żeby uniknąc takich nieprzyjemnych sytuacji i się nie stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniam u siebie datę porodu NICK_____WIEK___DATA PORODU__ OSTATNIA @ __MIASTO______PŁEĆ__ czarna1992___19______ 01.01____11.03____ Bielsko Biała____? madziatek____26______ 01.01____25.03___ warszawa______? kika79_____ 31_______02.01_____26.03_____Rzeszów_______? Susełek________35_____03.01_____21.03 ___ Olsztyn______? Madzia_mi____ 21______ 04.01_________ Warszawa________? Gosiaczek 126____26____04.01____27.03____ Raszyn_______? spiderka_____ 28______ 05.01_________ Tarnów________? foxy30______30______ 08.01 _________ śląskie______? kasiek1984___ 27_____ _09.01_____03.04____Wrocław______? hannam______23_______09.01.__________ trojmiasto___?_? Mig_otka_______23____09.01________ Tarnów____? inka1989______21_____11.01_______ _Wadowice______? m0nik@______ 28______ 12.01_________ Bielsko-B_______? fillipinka______27______ 13.01 _________ Białystok______? youstta_________28_____17.01______ 10.04_____Wrocław_______? ? Emma9999______25_____18.01?_____12.04______ Kraków______? Mmalgorzataa8__29_____21.01?______13.04_____trójmia sto_______? Vivanilli________21_____23.01?-_______16.04_____Śląskie ____? ira1___________26_____???????_______19.04_____UK Shagyy_________25____12.01_________19.04____Wielkopolska_ __??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja się do was dołącze u mnie leci 6 tydzień ciąży. 1 czerwca ide na drugą wizyte i mam nadzieję że poznam termin porodu. Jestem strasznie senna normalnie oczy same mi się zamykaja:( do tego doszły mi mdłości:( brzuszek od czasu do czasu pobolewa ale najwięcej to boli jak w pracy jestem ale na szczęście od 1czerwca ide na L4. Napewno będę do was często zaglądała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem wlasnei z rtym ze u prywatnego musze za wszystkie badania placic;/wiec bede chyba chodzila do dwóch. ale strasnzy pacan łaske wielka mi robi? bezsens a ten sprzet? samolot chyba z przed wojny jest;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK_____WIEK___DATA PORODU__ OSTATNIA @ __MIASTO______PŁEĆ__ czarna1992___19______ 01.01____11.03____ Bielsko Biała____? madziatek____26______ 01.01____25.03___ warszawa______? kika79_____ 31_______02.01_____26.03_____Rzeszów_______? Susełek________35_____03.01_____21.03 ___ Olsztyn______? Madzia_mi____ 21______ 04.01_________ Warszawa________? Gosiaczek 126____26____04.01____27.03____ Raszyn_______? spiderka_____ 28______ 05.01_________ Tarnów________? foxy30______30______ 08.01 _________ śląskie______? kasiek1984___ 27_____ _09.01_____03.04____Wrocław______? hannam______23_______09.01.__________ trojmiasto___?_? Mig_otka_______23____09.01________ Tarnów____? inka1989______21_____11.01_______ _Wadowice______? m0nik@______ 28______ 12.01_________ Bielsko-B_______? fillipinka______27______ 13.01 _________ Białystok______? youstta_________28_____17.01______ 10.04_____Wrocław_______? ? Emma9999______25_____18.01?_____12.04______ Kraków______? Mmalgorzataa8__29_____21.01?______13.04_____trójmia sto_______? Vivanilli________21_____23.01?-_______16.04_____Śląskie ____? Agusssia2008____21______??????________16,04____Wielkopolski____? ira1___________26_____???????_______19.04_____UK Shagyy_________25____12.01_________19.04____Wielkopolska_ __??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×