Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość Ana Lena
Dziewczyny, witam serdecznie i mam ważne pytanie: czy podczas usg miałyście badane przepływy naczyniowe u dziecka? Właśnie czytam, że na usg genetycznym to standard, 90% chorych dzieci ma nieprawidłowe. Ja wydałam na usg aż 350 zł i nie zrobiono mi tego badania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane, ja wogule nie mam sily na nic:(:(:( w weekend wstaje po 12 a o 16 juz jestem padnieta:( czay to kkiedys minie? w ogule mam doła, po seksie brzuch mnie kuje, takie dziwne uczucie.:/ masakra jakas, dzis zaczynam 16 tydzien czyli już 5 miesiac? czy cos mi sie myli w moich obliczeniach? pomóżcie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Ja miesiące liczę od okresu, czyli jak miałam 11 kwietnia, to kolejne miesiące zaczynam 11 dnia każdego miesiąca, bo miesiąc ma więcej niż 4 tygodnie - w tygodniach to ciąża trwa 10 miesięcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spacery bardzo pomagaja ale nie w upalach, mi to bardzo pomaga konczycz 4 miesiac. za tydzien zaczynasz juz 5 ale to leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Wg większości rozpisek to 5 mies. zaczyna się od 18tc skończonego. Jeszcze trochę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziuńka chyba jeszcze nie 5 miesiąc, księżycowy to tak. Ja też dziś zaczynam 16 tydzień i moja mama mówi że 5 miesiąc zacznę 11 sierpnia bo tak mam termin porodu. Wierzę jej na słowo bo głowa mnie boli od tych obliczeń. Ja też jestem notorycznie zmęczona. Dziś jestem usprawiedliwiona, bo wstałam o 3:00 bo wracaliśmy od rodziców. Fakt zdążyliśmy jeszcze na 1,5 h drzemki ale to nie to samo co wyspać się do 7:00. Ja najchętniej to o 20:00 leżałabym już w łóżku ale szkoda mi dnia. Dziewczyny a ja się martwię bo miałąm mieć wizytę na 01. sierpnia ale przesunęłam na 10 bo jadę na wakacje, no i teraz naszły mnie jakies wątpliwości że cały czas będę myślała czy z dzidziusiem wszystko dobrze. Wymiotuję nadal więc chyba dobrze, brzuch rośnie, ale jeszcze dużo czasu zanim poczuję kopniaczki. Dajcie jakieś wskazuwki czego powinnam uniakć za granicą. No i jak przetrwać 15 h jazdy samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Mufi, w trakcie jazdy róbcie częste przystanki żebyś mogła rozprostować nogi. A gdzie dokładnie jedziesz bo nie pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mufi ja tez jade za dwa tygodnie do polski samochodem i to tez z jakies 10godz, a niestety dziury straszne wiec sie boje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena - ja miałam robione przepływy .. na opisie usg mam: "przepływ w przewodzie żylnym prawidłowy".Nie wiem czy czegoś jeszcze nie sprawdzają.. wiem że lekarze sprawdzają czy nie ma niedomykalności trójdzielnej. Może nie każdy lekarz je robi? Mój prowadzący ciążę sprawdzał w pon. kośc nosową, NT ale np. przepływów też mi nie robił... Tylko ja się mu nie przyznałam że byłam u innego lekarza na usg i że mam je zrobione. A to usg robiłaś u specjalisty od usg genetycznego ? bardzo dużo zapłaciłaś za to usg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas na razie , od rana świeci ostro słońce :) Witam nowe mamuśki :) Cieszę się że wszystkie badania wychodzą Wam dobrze i maluszki zdrowo rosną :) Tojah- jak tam po uroczystościach ? madzia_mi - na 5 miesiąc to jeszcze troszkę zawcześnie, ja też liczę miesiące od OM , ten 9 to i tak jest albo dłuższy albo będzie miał mniej dni :) Ana Lena- ja tez nie miałam badanych przepływów :) Od soboty wieczorem męcza mnie okropne bóle migrenowe , wczoraj to już była masakra , dziś sie obudziłam i oczywiście już czuję głowę. Dziewczyny, ja mam nadzieję że nie wpadniecie teraz w jakiś popłoch i nie zacznie sie po kolei wypisywać z tabelki, wszystkie się denerwujemy , czasem mniej czasem bardziej, będzie jeszcze dużo różnych sytuacji po których będziemy baaardzo się martwić ale nie dajmy się zwariować , bo wyjdzie na to że trzeba będzie zamknąć topik i w ogóle z nikim nie rozmawiać o ciąży. Ja też się denerwuję , szczególnie że wizyty mam co 5 tygodni, nie miałam robionych specjalistycznych badań genetycznych ale wierzę że maleństwo jest zdrowe i ufam swojemu lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi- te przerwy w jeździe są ważne, trzeba rozprostować nogi żeby krew mogła dobrze przepływać , a tak to uważaj na słońce , zeby się za bardzo nie wystawiać , uważaj na jedzenie i po prostu baw się dobrze i wypoczywaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
nooo dziewczynki...nie było mnie na weekend a dopiero teraz skończyłam czytać ;) a zaczęłam przed 7! cieszę się, że mamusiek przybywa :) aż nie wiem od czego zacząc ;) taki weekend na wsi był i naprawdę potrzebny, ale 3 letnia córeczka kuzynki nie dała mi odpocząć. Kochana jest ale potrafi konkretnie dać popalić. a najlepsze, że wycięgnęłam kuzynkę i mam je jeszcze na głowie przez tydzien :) głupote zrobiłam bo na początku podnosiłam mała i raz tak mi coś strzyknęło w dole brzucha, że więcej się nie odważyłam. Na szczęśćie czuje się dobrze. Mała już wie, że ciocia ma dzidziusia w brzuszku i co jej się przypomni to przychodzi i daje mi buzi w brzusio :) Głód odczuwam straszny :/ ciagle!! niedużo przytyłam bo jakieś 3 kg, ale już ledwo dopinam się w stare jeansy. Strasznie wogóle poszło mi w boczki, ponoć to na dziewczynkę, ale to tylko takie mądrości ludowe ;) ja teraz ani przeczuć żadnych nie mam, a jem i słodycze (do których niedawno miałam wstręt) i ogórki kiszone :D wizyte mam 2 sierpnia ale mój lekrz na usg tylko spr czy dzieciątko rośnie prawidłowo i pewnie mi plci nie powie. Za to 26 chce się umówić napołówkowe do Katowic na Łubinową, pewnie zapłace 200-300 zł le chce zobaczyć czy wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Miałam pisać wcześniej -co się stało z Monią_aa -widziałam że wypisała się z tabelki. coś więcej wiecie? bo moze nie doczytałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już liczyłam na to ze 5 hehe:P jakos ostatnio troche przytłacza mnie ciąza, nie wiem czy to hormony i człowiekowi odwala po prostu ale chcuialabym miec juz to za soba i zobaczyc malca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana, ja tylko szycbiutko, bo uciekam do nauki :o donia uduszę cie za te knedle ze sliwkami. przez ciebie będę musiała suszyć klawiaturę 😭 jak robisz sama, to koniecznie dawaj tu przepis, bo nie wytrzymam. mam śliwki, wiec w razie co będę robić :D ja dziś zaczęłam 14tc i 4 m-ąc :) kalendarzowy ;) ależ jestem głodna, ale od stresu mdli mnie na wszystko co spojrzę :o monia wypisała sie, ale z dzidzia ok. po prostu tak zdecydowała, ze na chwilę znika. szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mam pytanko co do jazdy samochodem. Czy wy za kierownica tez tak szybko sie meczycie? ja kiedys mogłam godzinami siedziec za kółkiem i uwielbiałam to a teraz przejade kilka kilometrów i mam dosyc. Pas mnie uciska, plecy mne bola wszystko mnie denerwuje i wogóle nie moge sie skupic na drodze, jakbym dopiero nauczyła sie jezdzic a ja jezdze juz 9 lat:( Nawet muzyka w radiu mi przeszkadza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Agniesiulka a to dobrze że nic złego się nie stało Monia_aa bo już się zaczęłam zastanawiać. :) Ja jem śliwki ale suszone :P Gosiaczek to chyba norma. Ja teraz w samochodzie się dobrze czuję ale wcześniej bo wręcz mnie jazda potrafiła zirytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika79 - co robisz na te bóle głowy? mnie ostatnio też niestety dopadły od jakiegoś tygodnia.. U mnie to chyba wina ciśnienia bo mam w granicach 115/50 -60. Bierzesz jakiś paracetamol? Mufi - jak auto jest z dobrą klimą to dasz radę :) na pewno musisz unikać smażenia się w słońcu.. nie wiem jakie tam jedzenie jest, żebyś się nie zatruła czymś.. Ale mam dzisiaj niemoc w pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia_mi - sprawdź sobie msc. ciąży na www.dziecko.haczewski.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze długa droga przede mna:D hehe 6 mesiacy jeszcze zostało:) Dziewczynki osttanio skusiłam sie i kupiłam ciuszek:P pochwialilam sie mamie a moja mama:P ze pajacyk ktory kupilam nadaje sie na lato:P hehe ups:P tak to jest jak sie dziala pod wpływem eufori a ciuszke nadaje sie na 0-3 mies tak na metce napisane wiec nie zdarzy do lata:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivona82 Racja, że kamień z serca. Ale niestety dolegliwości mamy działają i na dziecko. Chcieli mnie już na oddział położyć..ale obeszło się bez tego. A tak się martwiłam :( Przepisał mi leki, opieprzył przy okazji. I dokładnie zbadał. Usg nie robili bo taki zamęt mieli w szpitalu bo tyle babek się zebrało na rodzenie, że ho ho. Pójdę w najbliższym czasie do lekarza, wypytam się i dowiem jak maleństwo..I wpiszę się z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
rozsan Ja też jestem szczupła w pierwszej ciąży poczułam ruchy w 16tc, Teraz weszłam w 17tc a coś już zaczełam odczuwać 2 tygodnie temu przez parę dni a potem cisza do teraz. Może też się doczekasz wcześniej z tymi ruchami to różnie bywa nie koniecznie 18t Najlepsze jest to że jak się położę i z pół godziny leże bez ruchy to wtedy najszybciej ruchy się czuje. U nas w szkocji ładna była pogoda a wczoraj po padało i chociaż dziś nie pada to tak duszno że wyszłam po chleb z pół godziny pochodziłam aż mi się słabo zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
No no z tymi ruchami u kazdego inaczej, to już moja trzecia ciąża... w poprzednich ruchy czułam książkowo około 18tyg...w tej sobie już pare razy ubzdurałam że coś tam się dzieje....ale siłą rzeczy w 12-tym tygodniu to raczej niemozliwe żeby to był beybik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
ja niby coś czułam ale jakoś w sumie kilka razy się zdarzyło więc nie mam 100% pewności. choć raz to nawet delikatne wzniesienie mi się zrobiło. Więc może to i było to. :) Zobaczymy jak będzie dalej. :) Byłam jakiś czas temu u dentysty i się zdziwiłam bo myslałam że coś do leczenia się trafi a tu wszystko pięknie i zęby zdrowe. A to już parę lat minęło od poprzedniej wizyty. :D A jak wasze zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadę do gorącej Chorwacji, ale w sobotę idę kupić kapelusz z dużym rondem i krem z najwyższym faktorem, parasol mam. Jadę z dwu letnim chrześniakiem, więc będzie pewnie dużo przerw żeby on odpoczą. Klimatyzacji raczej nie będziemy włączać bo ja zaraz mam zapalenie ucha, zresztą i tak jedziemy w nocy. Jedzonko mamy zamiar sami gotować ale właśnie ewentualnego jedzenia w restauracjach najbardziej się boję. Proszę mi się bez powodu nie wypisywać z tabelki. Już nie mogę się doczekać 16, w domku czeka krupnik, kapuśniaczek i gołąbki od mamy - sama nie wiem na co się zdecyduję :-) mniam mniam. Gosiaczek 126 ja nawet nie siadam za kierownicę bo normalnie taka jestem nieprzytomna że wolę teraz jeździć autobusem. Mam nadzieję że ta niemoc przejdzie jak się skończy 4 miesiąc. Aniela6 ale Ci zazdroszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a ja sie boje bo jestem przy kosci mam duzy brzuch, przez wczesniejsze branie sterydów, a jak nigdy nie poczuje ruchów malenstwa? czy jest to mozliwe w ogule?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Mufi, dużo wody pij, koniecznie. Madzia-mi, poczujesz poczujesz nie ma szans żeby nie. Pod koniec dziecko tak się rusza że nie ma szans żeby nie poczuć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, madzia_mi napewno poczujesz, ja ostatnio poczułam takie delikatne smyranie, ale to jeszcze nie zdarza się zbyt często. Czasami leże, wyczekuje jakiegoś ruchu a tu nic. Musimy być cierpliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie racja, ale przez to ze chuda nie jestem boje sie ze nie poczuje hehe ze przez fałdy skóry nie zauwaze hehe mioze i głupie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Madzia_mi--- spokojnie, poczujesz na pewno!!! jeszcze będziesz pisać na forum że beybik tak ci skopał żebra jak byś je miała połamane...kwestia kilku tygodni lub dni....ja jestem mega chuda i też dopiero czekam na kopniaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×