Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katis

Zapomniana tabletka... nie wiem która

Polecane posty

Tabletki anty (obecnie Kontracept) biorę od 3 lat. Jestem bardzo systematyczna i uważna, także pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. O 21 biorę tabletkę i dzisiaj zauważyłam, że mam o jedną tabletkę za dużo, chciałam wziąć tabletkę oznaczoną "wtorek", a zauważyłam, że mam jeszcze "poniedziałek". Oczywiście natychmiast przyjęłam pominiętą tabletkę. Nie potrafię powiedzieć, że na pewno wczoraj zapomniałam o tabletce, bo z reguły nie patrzę na dni tygodnia na blistrze. Chociaż wydaję mi się, że mogłam zapomnieć wczoraj. Przeczytałam ulotkę i jest dokładna instrukcja, co z tym zrobić, ale należy znać tydzień, w którym została pominięta tabletka. Jeśli zapomniałam tabletki wczoraj, był to 3 tydzień przyjmowania tabletek, także powinnam: przyjąć pominiętą tabletkę, kontynuować przyjmowanie tabletek z blistra, nie robić 7 dniowej przerwy. Nawet jeśli jakimś cudem zapomniałam o tabletce w 1 lub 2 tygodniu, w co wątpię również mogę tak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź. Ale może lepiej dla pewności faktycznie nie robić 7 dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie? Bo jeśli faktycznie zapomniałam tabletki w 3 tygodniu, tak właśnie powinnam zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mozesz sprobowac:) mysle ze nic sie nie stanie:) antomiast chociaz do konca opakowania zabezpieczaj sie:) tzn ja bym tak robila;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi. Najgorsze, że nie wiem czy faktycznie zapomniałam o tabletce w 3 tygodniu, bo brałam tabletki równo kierując się strzałką, ale równie dobrze mogłam zapomnieć 1-2 tyg temu, w co akurat wątpię. Jestem bardzo przeczulona na tym punkcie i pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×