Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

to tanie te drzewka, gdzieś ok 10zł za sztukę? Mam nadzieję, że nas nie wyjdą drożej! :( zmykam już , dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atrami w szkółce za drzewko płaciłam po 10 a reszte kupiłam na allegro i za drzewko płaciłam 13 złotych tylko grusza po 15 plus koszty przesyłki. mam tylko nadzieję, że wszystko będzie ok. w sumie już kiedys kupowałam u tego gościa maliny i było w porządku... Atrami w takim razie kolorowych :) ja uciekam myć gary i jeszcze może poskładam pranie chociaż mam lenia...ale mąż w pracy wiec mam czas do rana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki :) dzisiaj noc byla spokojna, nie było mrozu więc mam nadzieję że moim drzewkom nic nie jest :) miłego dnia wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie koleżanki!!!!! - u mnie też nie było mrozu,ale w tej chwili pada deszcz i zrobiło się dość paskudnie i zimno:( ann- jakby zrobiło się bardziej zimno(zapowiadali przymrozki),to dobrze by było nieco zabezpieczyć nowo zasadzone drzewka.Wokół drzewka usyp kopczyk z liści i nasyp na to ziemię a samo drzewko owiń agrowłókniną,to powinno zabezpieczyć je przed przymrozkami,nim się przyjmie. Piszcie co dziś na obiad planujecie,coś dziś nie mam nań pomysłu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, witaj :) i bardzo dziękuję za cenne rady :) na razie drzewka są taką siatką owinięte w koło, żeby jakies zwierzątka się nie pokusiły :) i w koło usypalismy kopczyk ale z ziemi żeby te same zwierzątka nie próbowały dostac się do nowej sadzonki od spodu :) co do obiadu...ja dzisiaj mam w planach jarzynową, i kołąbki, gołąbki się rozmrażają. aha i zrobiłąm juz placka :D zaraz wam pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pogody to u nas straszny wiatr, ale słoneczko pięknie świeci więc dzień zapowiada się ładny :) Atrami, jak Twoje dzieciaczki? już lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. O pogodzie mówicie. U mnie nie było mrozu, ale jest brzydko i pewnie będzie padało. Jak dobrze, że pościel wczoraj od ranka do późnego popołudnia wietrzyła się. W sprawach obiadowych, to na pierwsze krupnik, a na drugie kopytka, żeberka w sosie i buraczki na ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko, witaj :) żeberka miałam wczoraj z buraczkami, ale na kopytka to chyba do Ciebie wpadnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) nikt mi na moje pytania nie odpowiedziałam i nie wiem co robić :( Może troszkę obornika podłożymy dzisiaj, przekopiemy go i jednak teraz jeszcze wsadzę te truskawki... eh, już sama nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atrami, witaj :) przekop łopata ten ugór, rozdrobnij motyką lub grabiami, jak masz obornik to jak najbardziej daj i jeszcze raz przekop go z ziemią...powinno wystarczyć Atrami a ile planujesz sadzić tych truskawek? z tego co wyczytała, to truskawki powinno się sadzić na miejscu słonecznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwariowałyście z tymi kopytkami :) to od Kropelki biore kopytka dla męża a od Atrami dla siebie :p a mi od bardzo bardzo dawna chce się knedli z truskawkami, ale nie chce mi się robić...jakoś nie mam czasu, pewnie znając życie zrobie dopiero bardziej przy zimie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok - zapraszam :) z tymi truskawkami to chyba tak zrobię. a ile? - tak dla siebie tylko, odrobinkę dosłownie, kilkadziesiąt krzaków. Rodzice mają sporo, więc na przetwory itp będę miała od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) atramko, ja mam dziś na obiad kaszę jaglaną z przysmażoną na odrobinie boczku cebulą. Do popicia maślanka lub ogórek kiszony, do wyboru. Nie sądzę, bym którąś z Was skusiła, a to jest smaczne, proste, szybkie i na ten chłodny czas zdrowe. U mnie wilgotno w powietrzu, ale ciepło. Zaraz się wybieram rowerem na polowanie :) Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula, witaj :) jak tam Twoja kaszowa dieta? ja nie oczyszczam się w końcu, ale jem zboże gotowane bo bardzo mi smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, czemu nie...? Ja np lubię kaszę gryczaną ze skwarkami i do tego mleczka - mniam! :) Oczywiście kopytka też na skwarkach i z mlekiem - inaczej się nie da! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula, my np. bardzo lubimy makaron z przysmażonym boczkiem i dużą ilością cebuli. dużo boczku i cebuli :p kaszy tak jeszcze nie jadłam, ale za to uwielbiam tak jeść fasole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie... Gdy potraktuje poletko randapem, to ile czasu muszę odczekać, zanim coś posadzę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann, nie wytrzymałam dziesięciu dni na gołej kaszy, ale jem ją namiętnie, skąpo krasząc czy doprawiając. Jest moim odkryciem żywieniowym i smakowym :) Żle się wyraziłam, to nie polowanie a łowy :) Jadę zrywać dziką różę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atrami, zanim użyjesz tego świństwa to proszę Cię poczytaj o szkodliwości. ty potem będziesz te truskawki dawała dzieciom, a taki randap w ziemi i wodzie pozostaje nawet przez rok. jestem zdecydowanie na nie! lepiej się poświęcić i pozbyc się chwastów samemu, plewiąc, ale nie randapem. ozywiście to Twoja decycja, ale proszę najpierw pocytaj o skzodliwości. wpisz w google randap szkodliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula, a co będziesz robiła z tej róży? bo ja mam na ogrodzie i myślałam nad nalewką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula, widzę że Ty tez lubisz nalewki :) ja z alkoholi to właśnie tylko nalewka i wino :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann, wydaje mi się, że owoce róży po przymrozkach są gorsze do zbierania , mycia i oczyszczania. Można je zebrać teraz i włożyć już gotowe do zamrażalnika, bodajże na 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann, ja nie mam dużego ogrodu, gdzie mogłabym , jak Wy, sadzić drzewa i różnorodne krzewy. Jak czytam, jakie ilości tego dobra posiadacie, to zazdroszczę. Zbieram więc witaminy niczyje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelko,Anulko,atramuś -witajcie:) - chyba skorzystam z Waszego pomysłu na kopytka,choć i kasze ,prawie wszystkie też bardzo lubimy: -atramko a jakie Ty chwasty niszczyć chcesz randapem? Jeśli mogę Ci coś doradzić to lepiej go nie stosuj w miejscu,w którym chcesz sadzić coś,co potem będziesz jeść.Niby piszą na tym środku,że po dwóch latach można już sadzić,ale rośliny i tak potem są marne i słabe.Ja jak chcę wytępić jakieś uciążliwe chwasty,to wyścielam na nie czarną folię i przyciskam kamieniami.Na wiosnę będziesz miała gotowy kawałek ziemi,bez chwastów i bez używania szkodliwych środków chemicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo witaj :) to z folia to święta prawda :) my jak jesienia chowamy basen, to pod basenem mamy gotowe koło spulchnione i bez żadnej trawki na ewentualne nasadzenia :) nigdy jeszcze z tego nie korzystałam bo nia miałam czasu,a ale to jest super sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×