Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość Urszula110
DZieki za przepis i prosze jeszcze o rego sjhreka cycki murzynli ciasto z lkrememcytrynowi ta roladeszpinakowa pososioea orszsledzia po kaszubsku orzaniowe malibu i cos bylo xo barbie z gory dziekuje i przrpraaszam ze tak was mecze o te prazepisy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćZ
Cycki murzynki 1 puszka masy makowej 10 dag wiórek kokosowych 6 białek 1 łyżeczka proszku do pieczenia niepełna szkl cukru Ubić białka na sztywno, dodać na koniec po troszkę cukier, proszek i masę makową. Lekko wymieszać i piec w średnio nagrzanym piekarniku do lekkiego zbrązowienia.Ja piekę 60 min,ale to zależy od piecyka. Masa: 2 szkl. mleka 4 łyżki cukru 1 budyń śmietankowy 6 żółtek 2 cukry waniliowe 1 kostka masła lub margaryny Odlać 1/2 szkl. mleka, rozmieszać w nim budyń. Żółtka ubić z cukrem na kogiel-mogiel, do tego wlać rozrobiony w mleku budyń,wymieszać. Resztę mleka zagotować, wlać do gotującego się mleka(kogiel-mogiel z budyniem) i ugotować masę. Powstanie pyszny budyń.Utrzeć margarynę o temp. pokojowej i dodawać po łyżce wystudzony budyń. Położyć to na zimne ciasto makowe. Rozpuścić 1 galaretkę w szkl. gorącej wody ikiedy przestygnie maczać w niej okrągłe biszkopty (małe) i układac na mase budyniową. Na biszkopty wylać polewę czekoladową(gotową ,rozpuszczoną czekoladę,albo samemu zrobić) i w każdy biszkopt włożyć rodzynkę(sutek). Shrek 1 szkl. cukru 1 szkl. mąki 6 jajek 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia duży zielony Kubuś lub Pysio 3 budynie śmietankowe 2 op. delicji 3 zielone galaretki śnieżka i mleko do niej Białka ubić na sztywno, dodać cukier i żółtka, następnie lekko wmieszać łyżką mąkę wymieszaną z proszkiem. Wlewamy do formy dużej prostokątnej i pieczemy 40-50 min w temp. 160-180 Budynie rozpuścić w 1,5 szkl. Pysia ,resztę zagotowujemy i gotujemy tak jak zwykły budyń na mleku tylko na soku.Rozsmarowujemy na cieście i układamy na nim delicje czekoladą do góry. Przykrywamy śnieżką (jak na op.) wymieszaną z 1 tężejącą galaretką rozp. w szkl. wody. Całość polewamy 2 tężejącymi galaretkami przyrządzonymi wg. przepisu na op. Smacznego Jak wstawiacie te fajne znaki np. kwiatek, buziak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka ! ja robię śledzie tak: 80 dkg filetów śledziowych, solonych -wymoczyć w mleku lub w wodzie 5-6 średnich cebul ,pokroić w półplasterki garść rodzynek 250ml koncentratu pomidorowego 3 łyżki ketchupu pikantnego 3/4 szkl.oleju 4 średnie ogórki kiszone ,pokroić w półplasterki sól,pieprz 2 łyżeczki majeranku 1 łyżeczka ziół prowansalskich kilka kropel soku z cytryny pokrojoną cebulę podsmażyć na oleju,dodać sól,pieprz ,majeranek ,rodzynki i chwilkę razem dusić ,dodać ogórki pokrojone ,chwilkę dusić ,dodać przecier,ketchup,poddusić ,dodać zioła prowansalskie,wymieszać ,na koniec dodać kilka kropel soku z cytryny ,wymieszać ,odstawić,żeby ostygło ,następnie wymieszać z wymoczonymi i pokrojonymi śledziami,włożyć do słoików i przechowywać z zimnym pomieszczeniu ok.2-3 dni 08 miłej krzątaniny :) u nas zimnica + 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak robię "kubusiowe" ciacho,to zawsze mnie fascynuje "bulgot" tego soku,...:P dodaję z łychę masła do tej mazi,bo mi się wydaj***ardziej wtedy aksamitny krem,na wierzch ubijam kremówkę ,już za wiele nie słodzę jej i ścieram czekoladę na grubych oczkach-żeby takie "loczki" powstały z czekolady,więc moja "wersja" jest mniej wypasiona,,, barbi-"pi razy drzwi,tak ma być potraktowana :),jak Makłowicz prawi https://youtu.be/1M6oFwx6eVg ..zbieram bakalie,na moje ciasto,jeszcze muszę kogoś zagonić do "łupania" orzechów,i dokupić figi 'szkoliłam" dzisiaj -moje koleżanki w pracy,bo one "nieumate" nie pieką,bo im nie wychodzi,...ciasto piaskowe im nie wyjdzie? mam nadzieję,że podołają ..bo będę miała przekichane,,,:classic_cool: dziś wyskoczyłam z pracy,,,żeby sobie kolejne zakupy podgonić,,,i dopadł mnie grad,,,no ostry grad,aż "ciął" po twarzy,zimno,wieje,pada,barrdzooo jest brzydko,,,:( nie wiem czy tą kaczkę dopadnę ,czy wygra schab z morelami i śliwkami,bo biorę pod uwagę gusta domowników... jutro lub w piątek będzie się pyrkoliło mięsko na pasztet...muszę jeszcze machnąć odrost,dopaść fryzjerkę...oj kuszą te rogaliczki od 08 :),kuszą,,,ale właśnie zaczęły mi portki lecieć z pelagii,,,więc trzeba się pilnować u mnie,od śledzi specjalistką jest mama,się robią,,,:),będę po węgiersku i zapewne pod pierzynką z jabłkiem(śmietana,cebula,sól,pieprz,cukier) dobrej nocy🖐️iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniu, podziwiam Cię. Jesteś mi wzorem do naśladowania. Gdybym o kimś miała powiedzieć ideał, to Ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam...post powyżej był pisany po północy więc to nie żarcik prima aprilisowy:)DZIĘKUJĘ to miłe i zapadło mi w sercu....wszystkie jesteśmy ważne....tak mnie zatkało że brak słów:)...yyyyyy....powrócił mi ból z tyłu głowy,zamiast wczoraj myć okna i wieszać new firanki to postękałam pod czujnym okiem męża:(...między falami bólu pomalowałam ino tylko sufit w łazience,ale i tak do poprawki...przygotowałam farbę i zanim Michałek wróci z oprawy machnę raz jeszcze....ciacha jutro zamierzam,dodałam jeszcze mech leśny,bo posmakował chłopom:)...cycki i shreka spiszę bo ja innego będę robić...biszkopt na pół,potem masa zielona,masa z bitej smietany,biszkopt z dziurkami wyciętymi kieliszkami,w to delicje i na to galaretka...znalazłam na EwaWu na fb....fajne ciach polecam...znikam do wałka zanim strażnik powróci i da ochrzan...ale i tak zawiezie dziś do lekarza...siłą kazał...pozdrawiam i odezwę się potem...buziaczki👄wszystkim a wszystkim ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia:miłych,zdrowych i pełnych radości i dobra świąt.Wielu miłych chwil życzy A, Dziś i jutro działam w kuchni,póżniej wyjeżdżam,więc udanych przygotowań,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.. ufffff część roboty za mną jutro reszta ....Anie uprasza się coby męża posłuchała bo jak nie to my tam przyllecim i Michałkowi pomożemy w pacyfikacji żonki niesfornej ...Fajna w Wlkp była pogoda ...piękne anielskie piórka z nieba leciały potem deszcz a na podwórku błoto i chlapatucha ....brrrrr zimnisko potworne...widać każda w kuchni zajęta i specjały przygotowuje.Oczy mi sie zamykaja i zaraz chyba odpłynę ...udanych poczynań kulinarnych życze pa pa :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze,że na Anie choć mąż ma "wpływ',bo jakby ją kto chciał do kaloryfera przykuć,to pewnie prędzej by chodziła z tym kaloryferem na plecach lub ciągnęła za sobą,niż usiedziała spokojnie na miejscu,,, Aniu ,ale trzeba czasami,kogoś posłuchać,,,,skoro ten ból się powtarza, na mnie też krzyczą koleżanki,że omijam lekarzy łukiem,,,ale i bywa,że jednak ich odwiedzam :) ..chyba będę chora,szpikuję się domowymi"cudami" ,może to przegonię,deszcz mnie zmoczył do tzw suchej nitki,potem lekko mnie oblodziło,i pokryło śniegiem :P,,,,bo się wybrałam w wełnianym ponczo,,,ale rano była całkiem ok pogoda,a nie wiedziałam,że zima wraca 😠 ciasta się schładzają,idę zaraz piec,kruche,i rurki obczajałam fajne przepisy na wędlinki domowe... szynka z indyka: https://youtu.be/JsPJhd_p1PM rolada schabowa: https://youtu.be/7g1Ib2xMl_I robiłam kiedyś z mielonym mięsem,jako nadzienie schab,robię z kiełbasą w środku,ze śliwkami czy morelami....drób nadziewam "różniasto",ale nie robiłam jeszcze nigdy "wędlinki"-w kąpieli wodnej ..nic idę piec,a oczy i tak mi się same zamykają,pozdrawiam ciepło,buziaki 🖐️iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej...usg serca nic nie wykazało....dał mi leków i żyję...od rana jak w ukropie ale to każda z nas biega:)WESOŁEGO ALLELUJA KOCHANE...ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO....znikam bo się wsio palić:)👄ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbabcia63
Zdrowych Spokojnych Swiąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz troszkę cieplejszej pogody.Głowa mi dzisiaj pęka,leki słabo pomagają a robić trza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćZ
Spokojnych Ciepłych Rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy 👄 Dzięki Ivuś,udało się? Robota wre więc nie ma kiedy pisać po świętach nadrobimy nie dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Udało się :D! A mnie zaś zlało,złomociło gradem ,a potem była śnieżyca,,,a ja resztę zakupów chciałam zrobić .:O,,,tylko,,,, ...chwila oddechu,i zaczynam działania w kuchni,wczoraj przygotowywałam wsjo do 2ej nad ranem,dziś kończę ciasta i mięsa zamarynuję,do pieczenia,miałam przetestować 'nowe sposoby",ale zamiast rękawa do pieczenia,capnęłam papier :O...to wszystko z pośpiechu....ale dziś i lekarza odwiedziłam,i fryz zrobiony,tylko zakasać rękawy i hej ho ,,do kuchni maszeruję,,,, Pozdrawiam Wszystkie Panie 🖐️iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Iwona🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
Hej wszystkim zabieganym :) - wyrobiłam się prawie ze wszystkim,ino takie jeszcze lekkie ogarnięcie chaty po wczorajszych późno nocnych kuchennych szaleństwach i już mam święta:) Wszystkim drogim koleżanką cudownych Świąt Wielkiej Nocy życzę,spokoju,odpoczynku i wreszcie ciepełka na dworze. U nas we wtorek normalnie tornado dzikie szalało,wichura zerwała linię energetyczną,linię telefoniczną - armagiedon:):) padało wszystko co chciało - grube płaty śniegu,deszcz,grad i małe krupki,wiało,szalało itp.Roladę szpinakową robię z tego przepisu: http://www.wielkiezarcie.com/rec**e28371.html Pozdrawiam jeszcze raz i zaciskam kciuki za skarby Zosine i babcine:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo radości , słońca i cudnej pogody na te przepiękne Święta , zdrowia i pociechy , błogosławieństwa i opieki od naszego Zmartwychwstałego Pana dla wszystkich Was tutaj i tych co piszą i czytają i Wadzych rodzin ....śmigusa dyngusa , i jajka smacznego i zajaczka fajnego i wsiego najlepszego....życzy Sate z serca całego....:-) :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniec , koniec roboty wszystko zrobione .Kuchnia posprzątana , menu zakonczone , jajka pomalowane chłopaki poswięcili ....ciasta posmakowane podobno rewelacyjne , fakt wyszły wszystkie b. dobre , sernik puch...Teraz juz mam czas tylko dla siebie i idu zaraz do łazienki ogarnąć się troszku...na 20godz do koscioła jutro po południu mamy sporo gosci jak to zwykle bywa się wszyscy zjadą do domku rodzinnego....bywajcie kochane ....jutro nie ma postu a i diety żadne nie obowiązują....sat:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj,płynnie od rana do wieczora,zmieniałam menu na stole,i latałam goście-kuchnia-spiżarka ,w sumie,to idealna funkcja dla mnie,bo nie lubię siedzieć:P,a wieczorem razem z gośćmi zapakowałyśmy się z sis do auta,coby wywieźć się gdzieś dalej.....:P ...i się przewietrzyć na spacerze,żywej duszy nie spotkałyśmy ..:O,fakt,pogoda w kratkę,bo w ciągu dnia potrafiło świecić słonko,a z nieba leciały wielkie płaty śniegu,ale jednak warto oderwać się od tych wielkanocnych smakołyków :) Dobrego dnia 🖐️ niezbyt mokrego :P,iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka! mam dosłownie 3,5 minuty czasu wolnego ...pełna chałupa gości -tak jak lubię :) u nas zima na całego ...z nieba kurzy śniegiem ,rano wszyscy byliśmy w kościołku,śniadanie wspólne ,kawka :) zaraz będziemy nakrywać stół ,gości będziemy mieć ...22 osoby razem z nami :) zmykam ...Niech zmartwychwstały Chrystus napełni Was radością, spokojem i wiarą w dobro świata. Życzenia spokojnych, rodzinnych i spędzonych w pięknej atmosferze Świąt Wielkanocnych życzę Wam :) 08 miłego świętowania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka...juz prawie by rzec po świętach...wczoraj u nas goście dziś my w odwiedzinach...czas rodzinnie spędzony,miło i wesoło....u nas wczoraj pogoda w kratke był dziś słońce niby ale chłodno....żarcia jak dla wojska narobiłam,standardowo...zamrożę i będzie git:)pozdrawiam serdecznie wszystkich...ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćZ
Święta święta i po świętach, to co dobre szybko mija.W Niedzielę goście u mnie wczoraj my" w gościach". Tak jak pisze Ania jedzenia jak dla wojska a zawsze sobie obiecuje,że zrobię mniej. Też wczoraj jak jechaliśmy ok. 10 km nie widzieliśmy ani żywej duszy,gdzie ten dawny lany poniedziałek kiedy wszyscy biegali po dworze i się oblewali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj..niebo nieźle u nas polewało:O,i ciągle wisiały gęste czarne chmury,więc tym bardziej "żywej duszy" nie można było uświadczyć... szybko te dni zleciały,przydałoby mi się trochę wolnego,bo jakoś mało mam energii,zaraz idę pakować młodą-u mnie jest ten "luz",że ona sobie na studia pozabiera te zapasy świąteczne.. po połączeniu sił 3ech pokoleń:)-u mnie są 2 serniki,2makowniki,bakaliowiec,bakaliowy mazurek,rurki-martwiłam się ,że z iloscią przesadziłam,ale były "hitem":),więc już prawie nie ma,ciastka kruche,babka,fajny wyszedł schab ze śliwką i morelami,i ta wędlinka z piersi "po nowemu" gotowana w rękawie... Podobno już pod koniec tyg ma być 20C :D(na plusie oczywiście!)...mam dość już tej szaro-burej pogody,i zimna:O Pozdrawiam,dobrego dnia🖐️iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej...u nas słonecznie ale zimnawo....dla rozgrzewki byli my w lesie,furę drzewa narobili,bo się połamało i szkoda aby gniło,potem rów kopałam aby kabel od siły schować...a te wszystkie roboty maja służyć aby ukryć ból głowy i zadymienie pod czachą...spałam ale co chwila się budziłam,tak mnie tył wali....a rano jakoś na przód przywędrował....z deka się przestraszyłam i chciałam zamówić wizytę do neurologa skoro skierowanie jest i tu dupa...nie dało się odczytac kodu co nabezgrał lekarz i nie może mnie zapisać...a już termin 25 czerwca....jak dożyję next wizyty w sokółce to osobiście zajde i pokarzę te kody...polskie realia....jakby nie mogła zapisać kolejka by już szła a skierowanie pokazałabym potem,ale nie....mam powoli już dość tego wszystkiego...ściskam po świątecznie z mega bólem łba,depresją i ogólnie wszystkim na nie....ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
Święta minęły jak z bicza strzelił,jedzenia zostało,choć wydawało mi się,że niewiele nagotowałam,za to ciasto poszło prawie całe i pewnie trzeba niedługo coś upiec,bo moje chłopaki to łasuchy okropne:) Pogoda dziś u nas pikna,słonecznie i dużo cieplej,ale wiaterek jeszcze się trochę panoszy,odziałam się dobrze i poszłam na przegląd ogrodu,trochę "nagrzeszyłam"wsadziłam dymkę, boby,grochy,hakłam se truskawki,grzeszyłabym dłużej ,ino najmłodszy tyran do domu mnie zagnał:) już nie mogę wysiedzieć na miejscu,jak widzę,że kupa roboty a ja robić nie mogie:( Ania martwisz mnie tymi bólami,przesyłam dobrą energię i mocno życzę byś jak najszybciej się od nich uwolniła.Pozdrawiam wsie koleżanki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny co tam u was po świętach?Ania jak się czujesz,mam nadzieję,że już dobrze:)Halinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej heeej serdecznie pozdrawiam wszystkie z Ciechocinka z hotelu St. Georges , super bajka i odpoczynek , tężnie robią wrażenie , mąż włóczył mnie tam wczoraj pół dnia na te moje katary i dychawki , dziś jakieś inne ,,tortury'' , najwspanialszy dla mnie to jest basen zwłaszcza że jest pusty i tylko dla nas dwojga bo reszta gości tzn kilka osób imprezuje na fajfach tylko my cały wieczór sie moczyliśmy.Także odpoczywamy i byczymy sie na całego i ...remontujemy .Jedzonko pyszne podstawione pod nos , pokój śliczny , okolice też ładne tylko zimnowato i się trzeba rozgrzewać od środka hi hi hi papa:-) :-) :-) sat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam...Sate zazdraszczam ale pozytywnie,wrócisz jak nowo narodzona:)super wypoczynku....Halinko dziękuję za troskę,ból nadal nie ustaje,mam wrażenie że jest gorzej bo jestem przymulona jakościk,jakby za ścianą wszystko się dzieje...najgorsze że mam tylko Was do żalów:(....porąbałam drzewo co jego nawieźliśmy aby zająć czymś łeb,teraz rozpaliłam i obiad gotuję ale mam mega doła...Margolciu chętnie przyjmę więcej pozytywnych fluidów...u nas słońce ale chłodno...do truskawek jeszcze nie zaglądałam...aha dziewczyny kiedy trza rozsadzać pomidory do osobistych kubeczków???bo teraz wsio rośnie w jednej dużej i ma ok.6-7cm...liście się zwijają...za mokro?za sucho?trza przesadzać???cmokam ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka ! witam poświątecznie ...wszyscy wyjechali wczoraj ,cicho,pusto ...chałupę ogarnęłam i siadłam chwilkę ,u nas deszczyk mży ,+7 ... Ania,pomidory już czas pikować ...ale dlaczego liście skręcają się ??? nie wiem...nie miałam takiego czegoś :( Aniu ,co z Twoim zdrówkiem ? coś nie tak...przydałby się dobry znachor ,bo lekarze to konowały :( zmykam....ktoś dzwoni do drzwi... 08...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×