Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Widzę, że wszędzie pustki... może i dobrze... zmobilizuję się do porządków i prac przewidzianych na dzisiejszy dzień ;) Amitka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi, ja jeszcze brnę przez mękę sesji.Ale w poniedziałek-basta ! Ostatni egzamin. Do letniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolica//:) Doczytałam pytanie o śleidzie. Lubię, ale u mnie znów tak, że robię raczej najprostrze, bo jak mnie najdzie to nie chce mi się długo ich robić, a jak najszybciej zjeść ;) Ale najbardziej lubię, pewnie znasz - z groszkiem, porem, trochę papryki konserwowej i ogórkiem kiszonym, podobno to po skandynawsku, ale pewnie to tylko taka nazwa :) Miłego nowego tygodnia życzę i do usłyszenia, ale nie wiem kiedy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głucho wszędzie, pusto wszędzie co to bedzie , co to będzie...........mroźno będzie!! Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!!! Emmi,Ofka siemacie 🌻 U mnie zima wreszcie się odczepiła,cieszę się Emmuś,że fasolówka smakowała,śledzie zrobiłam z marynowaną papryką i marynowanymi grzybkami,taki sposób wyszukałam na necie.Wyszły naprawdę pyszne:) Kupiłam marynowane płaty,paprykę pokroiłam w kostkę ,grzybki pokroiłam,dodałam sporo pokrojonej w kostkę i sparzonej cebuli,ułożyłam w słoju warstwami,polewając olejem,doprawiając pieprzem i cukrem.Znikły szybko!Pozdrawiam Was i dobrego dnia życzę i szczęśliwej 13!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Hejka kobitki:D Nabrałam i ja chętki na śledzie,zrobię je z dużą ilością cebuli,takie po wiejsku.Na jutro planuję gołąbki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie było szczęśliwej
13 :( pisze z Ełku, wczoraj na promenadzie nad jeziorem spadł wielki konar drzewa na męszczyznę, który szedł z 2-mieszięcznym dzieckiem na spacer. Męszczyzna zginął na miejscu, dziecku nic sie nie stało :( Żal, smutek i myśl - od przeznaczenia nie uciekniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam śledzie wg poniższego przepisu i są pyyyszne! :) Koniecznie trzeba zakupić zielone śledzie - nie mrożone oczywiście! ;) ... Zielone śledzie w pomidorach 6 podwójnych filetów ze śledzia zielonego - tj. około 1 kg 3 cebule - średnie 3/4 słoiczka koncentratu pomidorowego - około 150 g 1-1,5 czubatej łyżeczki soli 4-5 czubatych łeżeczek cukru 1 szklanka wody 3/4 szklanki oleju 3/4 szklanki octu 5 ziaren ziela angielskiego 2-3 liście laurowe 7-10 ziaren pieprzu czarnego ... Podwójny filet rozkroić - grzbiet usunąć - kroić w poprzek tuszki około dwucentymetrowej szerokości kawałki. Cebulę przekroić na pół i pokroić w piórka. W garnku układać warstwami cebulę na przemian ze śledziem. W osobnym garnuszku lekko podgrzać wodę z oliwą i octem (lepiej się wymieszają) i dodać resztę składników! Zalać tym rybę tak, żeby śledzie były zakryte. Zagotować i jeszcze przez 8-10 minut pod przykryciem na małym ogniu podgrzewać! Trzymać w chłodzie i jeść na zimno dopiero po paru godzinach! ... 🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Te ostatnio robiłam
-przepis z netu: 500 g płatów śledziowych 5-6 ząbków czosnku(lub więcej, jeśli lubimy ostrzejsze) 2 czubate łyżki majeranku olej Śledzie moczymy, a następnie kroimy na kawałki, dodajemy czosnek przeciśnięty przez praskę, roztarty majeranek. Całość dobrze mieszamy, dolewamy trochę oleju(2-3 łyżki) i jeszcze raz mieszamy. Przekładamy do słoika, ciasno ugniatamy i dolewamy tyle oleju, aby śledz był przykryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sz_elko bardzo ciekawy przepis na śledzie:) - mam zamiar wypróbować go:) Nigdy nie słyszałam o zielonych śledziach:D - ale popytam w rybnym,zawsze kupowałam matiasy i robiłam albo z cebulką ,albo po kaszubsku albo niedawno wg przepisu kropelki w śmietanie.Pozdrawiam Cię i dobrej nocy życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Cześć dziewczyny - witajcie w tłusty czwartek:D Macie może sprawdzony przepis na faworki,takie chrupiące?Mój przepis nie jest najlepszy a nie chcę ryzykować takiego niesprawdzonego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za linki ale zbyt wiele do dodania :) a chciałabym się podzielić przepisami :) Przepis na mini chlebki: http://maxymonium.blogspot.com/2012/02/mini-chlebki-i-pasta-z-suszonych.html Przepis na sałatkę lepszą od cezara: http://maxymonium.blogspot.com/2012/02/saatka-lepsza-od-cezara-unikalna.html Przepis na truskawki w czekoladzie: http://maxymonium.blogspot.com/2012/02/truskawki-w-czekoladzie-cudownie-echcza.html Przepis na żeberka w złotym sosie ze słodkimi pieczarkami: http://maxymonium.blogspot.com/2012/02/zeberka-w-zotym-sosie-ze-sodkimi.html Przepis na zdrowy lunch: http://maxymonium.blogspot.com/2012/02/zdrowy-lunch-czyli-szybka-saatka-i.html Przepis na rewelacyjne pieczone pączki: http://maxymonium.blogspot.com/2012/02/rewelacyjne-pieczone-paczki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szybkie i tanie
PĄCZKI 1kg maki 4jajka 10dkg drożdży 1/2roztopionej margaryny aromat rumowy 1kieliszek spirytusu 4łyzki cukru 2szkl mleka drożdże rozpuscić w pół szkl mleka z łyżką cukru,kiedy podrosną-razem wszystko wyrobić (wszystkie składniki).Wstawić na 1godzinę do lodówki .Wyrabiać pączki -np z marmoladą różaną z ,,Biedronki,,Takie wielkości szklanki to wychodzi ok 38szt. Posypać cukrem waniliowym zmieszanym z cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Siemacie kobitki:D U mnie wreszcie odwilż z dachu kapie,pada deszcz,może wreszcie pojawi się wiosna:)Na dzisiejszy obiad naleśniki ze szpinakiem planuję i zupę brokułową - czyli na zielono!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak tak tak tak
dopiero zima sie nie tak dawno zaczela jeszcze luty trwa a tej wiosna sie juz zamarzyla a kysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meble-venus
http://venus-meble.eu/ Producent mebli : krzesła, stoły , hokery , meble tapicerowane, fantazyjne kanapy dziecięce i wiele innych KONKURENCYJNE CENY ! - ZAPRASZAM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
tak tak tak tak tak - jak tak lubisz zimę to ją sobie zamów na Syberii:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys tu pisałyście o
zapiekance z młodych warzyw i kulek mięsnych,czy taką zapiekankę mogę zrobić z warzyw(młodych)ale mrożonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Nie,bo zrobi ci się papka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys tu pisałyście o
a jak je rozmrożę to też zrobi się papka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Jesli masz na myśli moją zapiekankę z mielonymi kotletami to robi się ją wyłącznie ze świeżych warzyw i oczywiście najlepiej gdy są młode.Dodajesz do niej wszystkie surowe warzywa w tym sporą część ziemniaków.Zanim one upieką się, to z reszty mrożonych warzyw zrobi się wspomniana breja.Wszystkie warzywa i kotlety pieką się jednocześnie,bo wtedy przechodzą smakiem i zapiekanka jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys tu pisałyście o
to trudno zrobię inną:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Siemacie kobietki drogie,co tam u was słychać przy sobocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda topiku
czyja to wina,ze topik podupadl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stalych bywalczyn
ktore sraly na siebie pod pomarancza :D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda topiku
I takiej debilki jak ty powyżej - rozdarciuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×