Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Co roku sieję albo śremskie,albo polan - mam je sprawdzone:) Oprócz tego podlewam je gnojówką ze skrzypu polnego,to chroni je przed chorobom i opryskuję chudym mlekiem wiejskim 1 litr mleka na 5 litrów ustanej,letniej wody,dobry sprawdzony sposób na wszelkie zarazy ogórków i pomidorów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokszanel11
Nie moge sobie przypomniec hasla,skleroza do kwadratu. Dzieki margolka zamawiam przez inetrnet nasionka wg twoich propozycji. Cicho sie robi na tym topiku ,amialam nadzieje na jakies fajne przepisy .np.babci -torty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokszanel11
Chyba mi nie poszedł.... Nie moge sobie przypomniec hasla,skleroza do kwadratu. Dzieki margolka zamawiam przez inetrnet nasionka wg twoich propozycji. Cicho sie robi na tym topiku ,amialam nadzieje na jakies fajne przepisy .np.babci -torty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka 66 dlaczego już
nie piszesz jako warszawianka.pl? nie wstyd ci, za to co robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babcia63 czasem zagląda,może się pojawi,ja dziś porządki od rana robię w tunelu foliowy,grabię,przekopuję i folię domywam od zimowych brudów,mam zamiar posiać już sałaty,rzodkiewkę i szpinak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty powyżej tchórzliwa
kobieto - to czemu sama piszesz na pomarańczowo? Kreujesz się na taką szlachetną to pisz pod tym swoim prawdziwym nickiem.A propos!!!Moja pra,pra babcia sprawdziła twoj ip i wszyło jej na to że to ty mącisz p."J"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokszanel11
Margolka jednak jestes super babka.Mnie sie nie chce nic robic jeszcze na dworze, a co dopiero myc foliak.Pomimo małych rozmiarow. Pomarznczki przestancie wkorwiac!!! Bo wasze komputery sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokszanel11
Fajnie bylo popisacv na tym topiku o roznych problemach.Najbardziej lubilam czytac WASZE przepisy.Nie bedzie powrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia//:) Ruszyłaś z kopyta :D Ja jeszcze nie mam co spoglądać w stronę tunelu, bo za zimno. Niby słonko coraz odważniej spogląda w moją stronę, ale kałuże zmrożone i może i przekopać mogę, ale sadzić jeszcze nie. Za to dojrzałam dzisiaj czubki tulipanów i zastanawiam się czy im się uda wyrosnąć, czy sunia ich nie połamie. Na razie wyłażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Czesc dziewczyny,jaka cisza.Margo co to za odmiana rzodkiewek,czy na pewno tak szybko sa.Ja wysialam papryke i 1 paczki wyszla mi tylko 1.W tym roku mialam kupny siew,musze posiac ze swojego zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny!!!!! Emmi wystartowałam,bo u nas już dość ciepło,na zewnątrz było prawie 12 stopni ciepła a w tunelu 15,aż się prosi,żeby siać,a dziś według kalendarz księżycowego był ostatni dobry dzień na siew roślin korzeniowych,następny w marcu. Babciu- tak to jest z tymi nasionami,nie ma jak to swoje!!!!Trochę mam swoich,ale pokusiłam się na nowości.Co wejdę do sklepu ogrodniczego,to coś wytaszczę,nie mogę się powstrzymać.Jak będzie stosowny dzień w marcu to też już wysieje pomidory i paprykę,tylko jeszcze jednych nasion nie kupiłam w Lidlu,bo jeszcze nie wystawili nasion do sprzedaży.Tylko u nich w sprzedaży są super pomidory.Życze Wam miłego wieczoru i dobrej nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babciu jeśli chodzi o rzodkiewki,to pierwszy raz je kupiłam i ie wiem czy te 18 dni to możliwe,raczej wątpię:( - ale zobaczymy,oby tylko pogoda dopisała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim :) Margolcia//:) Podaj mi proszę termin siewu na marzec. Jakoś tak się złożyło, że nie trafiłam poradnika, w sumie to za specjalnie go nie szukałam bo nie miałam czasu. Mam nadzieję, że uda mi się go zakupić, ale na razie nie mam i z chęcią skorzystam z Twojego. Kupowałaś/zamiawiałaś przez neta? No chciałabym go w końcu nabyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokszanel11
Witam ,no w koncu troche razniej. U mnie jeszcze raczej wiosny nie bedzie dlatego ,buszuje po necie.Znalazlam fajna strone izaraz biore sie za chleb kokosowy i czekoladowy. http://mojewypieki.blox.pl/html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaibska powie kujawski
olej rzepakowy najzdrowszy czemu więc by nim nie spróbować zrobić wszystko?dodawać do prania gotowania mycia szyb :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi i Kokszanel - Witajcie dziewczyny:) Emmi poniżej wklejam Ci link z kalendarzem księżycowym , z którego często korzystam,jak nie mam takiego kupionego w sklepie ogrodniczym:) http://www.rytmnatury.pl/Kalendarz-biodynamic zny-Kwiecien-2012 Kokszanel jak upieczesz,to pochwal się jak Ci wyszły,szukam i nie mogę znaleźć przepisów,na której stronie są na nie przepisy? Dzięki za link,bo przy okazji znalazłam kilka fajnych przepisów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokszanel11
Chlebki a raczej bułki wyszły pyszne.Troche zmodyfikowałam przepisy,ale z nutella albo dżemem malinowym pycha. Mój przepis< 2szkl mąki pszennej 1szkl mąki żytniej 1,5 łyzki cukru 1łyżeczka soli 15g drożdży 1łyzka kopiasta masła 1szkl letniego mleka 0,5szkl wiórek kokosowych Drożdże rozpuścic z niewielką ilościa mleka i cukrem,gdy podrosną-wlac do maki ,wiórek,dodać masło,sól Wyrobić.Odstawić do wyrośniecia ok.2godz.Po tym czasie włożyc do keksowki i jeszcze odstawic na ok 1/2godz.Posmarować rozbitym jajkiem i piec w nagrzanym piekarniku 200st ok 30min. Jak dojde jak sie wstawia zdjecia to pokaże swoje wypieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super przepisy!!!!Mam ochotę na ten kokosowy,mama zawsze robiła pyszną chałkę kokosową,którą uwielbialiśmy z kakaem do popicia:) Z chęcią go wypróbuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto co kakao
Margolko-kakao nie odmienia się więc jadłaś chałkę i popijałaś kakao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokszanel11
Ważne jest to ze sa smaczne ,a mozna je wlasnie na swoj smak modyfikowac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto co kakao,ostatnio prof.Miodek wypowiadał się,że można wymieniać kakao,radio itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakao ;))
Kakao się zasadniczo nie odmienia. Formy odmienione Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN skłonny jest uznać za dopuszczalne jedynie „w bardzo swobodnej polszczyźnie, np. w języku rodzinnym. Ich pisownia w słowniku jest następująca: „D. kakaa, C. kakau, N. kakaem, lm M. kakaa. Przemawia za nią analogia do odmiennego (choć nie zawsze odmienianego) rzeczownika rodeo: tego rodea, temu rodeu itd. Ciekawe, że potoczne kakałko w cytowanym słowniku zapisano inaczej, bo przez ł. A tutaj przeciez jak w rodzinie :) Margolko 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkimi krokami weekend się zbliża. Jakie plany? Dzień dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemasz Emmi!!! W planach znów "buszowanie " w tunelu foliowym.Dziś będę siać szpinak,sałaty i wsadzę trochę dymki na szczypiorek:) - a tak po za tym jakichś szczególnych planów nie mam.Buszuje po necie w poszukiwaniu wylęgarni,chciałabym powoli rozejrzeć się za pisklaczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokszanel11
Witam wszystkich z topiku. Margo chyba masz wielki ten tunel ze tyle siejesz ? Ja mam taki 3x4,5 wiec nic sie nie rozpedze ,ale i zimno jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ma 8 metrów długości 4 szerokości,wczesną wiosną rosną w nim nowalijki,typu sałata,szpinak rzodkiewka,buraki na pikowanie i botwinkę,potem,przy dobrej pogodzie sałaty,szpinak i buraczki pikuję na zewnątrz,bo trzeba robić miejsce na pomidory,papryki i nieco ogórków sałatkowych,w donicach rozmnażam truskawki kaskadowe.Jesienią wsadzam takie byle jakie korzenie pietruszki ,to mam potem natkę praktycznie przez całą zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokszanel🌻 Magolcia//:) Jak co roku o tej właśnie porze budzi się we mnie jakaś zagubiona dusza rolnicza i marzy mi się warzywniak pełen różności... Oczywiście gucio z tego wychodzi przez słabą ziemię, kury jak nie moje to sąsiada i wiele innych kataklizmów naturalnych :P Co roku chcę podniesione rabaty warzywne i oczywiście kończy się na słowach... żeby dokładność tego obrazu w mojej głowie wystarczyła do ziszczenia się projektu to już bym miała :D Po co to piszę? Bo chciałabym abyś poraz enty napisała mi co uprawiasz w gruncie, to może na coś się zdecyduję. ALe na przykład u mnie buraki i marchew tylko w foliaku, za to rzodkiewka, seler całkie dobrze sobie radzą... najlepiej rzodkiewka... kurcze, nie pamiętam co tam jeszcze mi wyszło :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×