Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zagubiona mama

w jaki sposób ustalic adres dłużnika alimentacyjnego przebywajacego w Anglii

Polecane posty

Gość zagubiona mama

czy macie pomysł jak ustalić adres dłużnika alimentacyjnego który od 7 lat przebywa-mieszka i pracuje w Anglii? Wydaje mi się że już wszelkie możliwości ustalenia adresu wyczerpałam. Konkubent z którym mam 10 letnie dziecko od 1/5 nie płaci-zalega już ponad 20 tys zł (alimenty ma zasądzone w kwocie 800 zł)-dziecko jest niepełnosprawne-moja pensja nie wystarcza na utrzymanie nas dwoje. Nigdy nie płacił regularnie ale od stycznia 2010 nie wpłacił ani grosza. Zaliczki ani też zasiłków nie otrzymuję-za dużo zarabiam (1600 zł?!!!) i przekraczam próg dochodowy w związku z czym nie łapię się na wszelka pomoc od państwa może ktoś zna drogę do ustalenia miejsca pracy czy też adresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm...hm...hm...
ciekawy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze facebook
nk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia dunham
moze napisz jakie sposoby wyczerpalas. Moze ktos doradzi cos nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgytry
na pewno jego dane maja w reveniu to jak u nas urzad skarbowy bo pracuje i placi podatki chyba ze cały czas robi na czarno ale w to watpie tu raczej placi sie podatki ale jak dostac jego dane to nie mam pojecia moze przez jakis urzad od alimentow w uk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgytry
a byłas u komornika w polsce? niech on cos wymysli przeciez jestesmy w unii i maja jakies metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llkjljkl
wlasnie maja, do adwokata trzeba isc a on to z komornikiem zalatwi, ze z tatusia nawet za granica alimenty sciagna,sa sposoby teraz na takich co nie placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi sie wydaje, ze dobry prawnik + sad sprawe rozwiaze a ustalanie prze media spolecznosciowe gdzie jest wydaje mi sie ....infantylne;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ifuiuuiuiohg
prawnik, komornik, sad, wszyscy pomoga jesli bedzie jako poszukiwany w calej europie, inaczej dupa znalem goscia poszukiwanego tylko w PL listem gonczym, w UK siedzi 7 lat i nikt go nie szuka tu, pracuje legalnie jesli bys miala od niego maila to mozna probowac po adresie IP ale pewnie nie masz skoro sie tyle nie odzywa a wiesz chociaz w ktorej czesci Angli przebywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona mama
złożyłam pozew w Sądzie Okręgowym który wysłał go do Anglii,złożyłam skargę do prokuratury-listu międzynarodowego niestety nie mogą wystosować gdyż nie jest on przestępcą -prokuratura wystosowała jedynie list gończy tu na teren kraju (jak zdobyć zgodę ministerstwa aby wydali zgodę na międzynarodowy list gończy??)-prokuratura wystąpiła do Anglii o jakiś SIS- co to jest? nie chciano mi dać kserokopii tego dokumentu wiem że swego czasu pracował w sieci Tesco więc musiał mieć zarówno założone konto w banku jak i musiał mieć nadany numer ubezpieczenia wiem też że przebywał jakiś czas w Gloucester nie wiem co jeszcze mogę zrobić-on się ukrywa i ma sie dobrze a ja tonę w długach-mnie moje państwo zostawiło samej sobie nie chce nic więcej poza zasądzonymi alimentami-już nie mam pomysłu na to by dorobić,by starczył nam na opłaty -one mnie wykończą-nie łapię się na FA-za duzo zarabiam-przekraczam kryterium dochodowe które wynosi 720 zł na jednego członka rodziny-nas jest dwoje-wypada 800 zł/głowę gdzie mam napisać,jak szukać,kogo prosić o pomoc ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona mama
aaa poprosiłam również kancelarię która zajmuje się ściąganiem długów zza granicy-dzwonili do mnie,wysłałam wszelkie papiery,nic na szczęście nie wpłaciłam-koszt ustalenia adresu i doprowadzenie do konsula to 2400 plus 10% od od spłaconego długu-od jakiegos czasu nie ma informacji o postępach w mojej sprawie może znacie jakąś kancelarię która sie zajmuje takimi sprawami jak moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona mama
a czy polskie prawo jazdy musi być w Anglii w jakiz sposób znowelizowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w jaki sposob...
Nie nie musi,jest na odwrot Angielskie prawo jady musi byc wymienione w Polsce po jakims czasie,ale Polskie w Anglii nie musi. Nie ciekawa sytuacja . Ja mam troche inna sytuacje Ja jestem w Uk a ojciec dziecka w PL i od kad wyjechalam i zrezygnowalam z panstwoych alimentow nie dostaje an dzieci nic,zlosci mnie to bo ja musze je tu utrzymac a on nie poczuwa sie do odpowiedzialnosci.Sciagnac mu nie maja z czego ,bo nie pracuje .A tak moglabym te pieniadze odkladac na Polskim koncie ,zawsze byloby to jakies zabepiecznie dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvbnhjkl;
to jest proste zadzwon do urzedu skarbowego w uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona mama
do w jaki sposob...a ty nie dostajesz benefitów i jakiś zasiłków z Anglii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
ja mam podobną sytuację tyle ze dłuznik mieszka w niemczech. nie placi juz 2 lata tylko ja otrzymuje kase z FA. ale przez pierwszy rok nie dostwalam nic bo zanim te wszystkie sprawy się zakonczyły to wlasnie minał rok,.potem jeszcze musi minac 2 miesiace zeby dostac zaswiadczenie o nie moznosci egzekucji. mnostwo papierow a pomoc minimalna.tak ze cały rok ją utrzymywałam za siebie i za niego. ja mam zasądzone troche wiecej no ale FA wyplaca mi do 500 zł. niewiem tez jak mogłabym to wyegzekwować. sąd zaproponował mi ETE europejski tytuł egzekucyjny i oczywiscie złozylam wniosek,ale sad rejonowy odmowił gdyz sad okregowy nie poinformował dłuznika o konsekwencjach niepodporzadkowania się wyrokowi. tak wiec tak jakby zwiazali mi ręce. sam sąd czegos nie dopilnował a przez to ja nie moge ubiegac się o ETE. a swoja droga to dziwne ze złozyłas skarge go prokuratury i ci odmowili. preciez to "uporczywe uchylanie się " wiec podlega jakby pod przestepstwo. a mozesz jeszcze tesciową podac o alimenty. zazwyczaj to skutkuje,"tatuś" od razu się cudownie odnajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona mama
nie łapię się na FA,prokuratura wystosował Polski list gończy i tak jest natomiast aby wystosować międzynarodowy musiałby zbić,zgwałcić lub zalegać chociażby kilka stówek wobec państwa Polskiego a nie kilkadziesiąt tysięcy wobec matki!!! Ja również nie otrzymam ETE-jego nie było na sprawie o podwyższenie alimentów a kiedy odbywała się I sprawa nie byliśmy jeszcze członkami Unii Europejskiej więc niestety takiego tytułu nikt mi nie nada. pocieszam sie tym że on ma świadomość że ma długi,że ktos mu łazi po pietach-poza tym w przyszłym roku kończy mu się ważność paszportu a za dwa lata będzie musiał zmienić swój dowód osobisty-może wtedy wpadnie...a może wpadnie gdzieś na przejściu-mój pozew przez Sąd Okręgowy trafił do Anglii i może gdzieś jest to zanotowane kraj w którym przyszło mi zyć nie za bardzo pomaga mi w wyegzekwowaniu pieniędzy na dziecko,sam też nie wspiera mnie bo pracuję...sytuacja się zmieni kiedy przestane pracować wtedy nie tylko dostanę alimenty ale i zasiłki i wsparcie na siebie-a to juz nie będzie jedyne 800 zł o które zabiegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
zagubiona mama a nie mozesz umowic sie ze swoim pracodawcą zeby apisał ci w umowie najnizsza pensję? albo tyle zebys się zalapała na FA? albo etat na 3/4 np. pisalas jeszcze ze musialabys zaplacic 2,4 zeby on i go znalezli a moze warto zaplacic i odzyskac tą kase co ci zalega anizeli tak tkwic i nie miec nic. a co z mamusią dłuznika moze od tej strony byś sprobowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona mama
pracuję w budżetówce-nie ma opcji aby mi zaniżyli zarobki... dałabym i 5 tys z moich odzyskanych zaległości tyle że firma windykacyjna najwyraźniej ma problemy z dotarciem do niego bo od jakiegoś czasu milczy najprościej byłoby wystawić międzynarodowy list gończy-wpadłby przy okazji-niespodziewanie,polski list gończy nic nie daje on nie ma tu do kogo i po co wracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
by otrzymywać kase z funduszu alimentacyjnego dochód nei może przekraczać 725zł netto na osobę na pewno przekraczasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym dłużnika powinien ścigać komornik sądowy! egzekucja jest bezskuteczna do komornika nleży odszukanie dłużnika.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona mama
przekraczam jakieś 300 zł w miesiącu a do mojego dochody również dodaje się zwrot podatku-mam spory odpis-dziecko ma rzeczenie o niepełnosprawności komornik napisał pismo-egzekucja jest bezskuteczna nie mam możliwości otrzymywać alimentów z FA -muszę dotrzeć do jca dziecka i z niego egzekwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
a nie mozesz matki pociagnac do odpowiedzialnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhy
jest w Anglii instytucja,która zajmuje się zciąganiem alimentów ,tylko że nie pamiętam nazwy,muszę zapytać koleżanki.Można tam zadzwonić i poprosić tłumacza,może oni pomogą.Tak mi się wydaje,że oni sami naliczają od obecnych dochodów męża,bo koleżanka ma zasądzone z Polski alimenty,a i tak oni zabierają mu tylko jakiś % z tygodniówki,bo musi mu coś zostać na życie.Z tym,że ona mieszka w UK i nie wiem jakby było z wysłaniem pieniędzy do Ciebie.Myślę,ze jak podasz jakiekolwiek namiary to postarają się poszukać.Warto spróbować.Jutro się zapytam o nazwę i nr tel.A tak na marginesie też mam problem ze zciąganiem alimentów-wszystko jest ważniejsze tylko nie syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlatwiej wlasnie
podac rodzine ..wtedy oni sami go zanjda, zeby nie placic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki fajny temat
dokładnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEmoralnaaaaa1333
można też próbować przez konsulat polski w kraju zamieszkania dłużnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juhyjksjdkj
jak ktos juz napisal , podaj jego rodzicow, jak sie dowiedza ze oni beda placic alimenty na twoje dzieci o synek sie raz dawa znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×