Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zagubiona mama

w jaki sposób ustalic adres dłużnika alimentacyjnego przebywajacego w Anglii

Polecane posty

Gość zagubiona mama
niestety-ojciec dziecka jest sierotą-nie ma matki ani ojca sąd okręgowy wystąpił do sądu w Anglii z wnioskiem o ustalenie jego adresu -już 3 miesiąc mija i ...cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że możesz nagłośnić sprawę w mediach, szczególnie w sieci, na tak zwanych polskich stronach w UK - skoro gdzieś w UK pracuje to ludzie go znają i wskażą miejsce pobytu. W końcu dziecko może szukać taty, na wymiar sprawiedliwości można liczyć jak się ma lata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuma-kum
temat chyba stale aktualny-czy zna ktoś oficjalna drogę do uzyskania danych? proszę o wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi-mama
a przez sąd okręgowy próbowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w jaki sposób ustalic adres
Moja sytuacja jest odwrotna ja z dziecmi mieszkam w UK a ojciec dzieci w PL i nie mam możliwości wyegzekwować od niego alimentow bo nie pracuje.Co roku dzieci latają do polski do dziadków,oczywiscie ja oplacam te podrożę.W tym roku dzieci jadac na wakacje zalapaly sie na slub tatusia.Moja zlosc sięgała zenitu.Bezrobotny xxxx żeni sie ,a na dzieci nie ma pieniedzy. Zbuntowałam sie powiedziałam koniec,co miesiac chce widzec zasądzone alimenty na koncie i jezeli chce a by dzieci byly na wakacjach w polsce niech za to zaplaci.I co? i juz dzisiaj wiem ze nie bedzie placił ,a z tej calej sytuacji wyniklo tyle ,ze dziadki zaoferowaly sie ze opłacą dzieciom podroż do polski i ,w ten sposob ich synus nie musi placic a dzieci i tak zobaczy NIE MAM POMYSLU JAK ZMUSIC ,LUB JAK WYEGZEKWOWAC OD NIEGO ALIMENTY.MYSLALAM O ZALOZENIU SPARWY DZIADKOM ,ABY ONE PLACILY,ALE WYCZYTALAM GDZIES ,ZE TAKA SYTUA VJA MA MIEJSCE ZWYKLE WTEDY GDY DZIECI ZYJA W NIEDOSTATKU,NA GARNICY BIEDY.Myslalam o pozbawieniu go praw rodzicielskich CZY KTOS POZBAWIAL PRAW RODZICIELSKICH? MOZE MI KTOS COS PODPOWIEDZIEC NA TEN TEMAT?? JAK DLUGO CZEKA SIE NA TAKA SPRAWE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
zaproś dziadków do siebie na ich koszt oczywiście jeśli chcą widziec wnuki przyleca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w jaki sposób ustalic adres
Tak jest to jakiś sposób ,ale ja chciałabym aby on płacił alimenty .A na to nie znalazlam sposobu.Dalam im warunek musza co miesiąc wpływać alimenty, aby dzieci na wakacjach poleciały do polski i co? i taki tatuś bedzie potem ze mna dyskutował jak to on nie kocha dzieci,pewnie jak je ja ubiorę caly rok, przejde przez trudy wychowania,utrzymam i jeszcze wysle na wakacje do polski,to on ;potem spedzi z nimi wakacje ,za moje pieniądze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
no niestety taka jest sytuacja matek, że jak facet sie uprze, żeby nie płacić to nie zapłaci:( ty się musisz na coś zdecydować i konsekwentnie trzymać się planu - jeśli zapowiesz, że jak nie zapłacą to dzieci nie wyślesz na wakacje to tak zrób - nawet jeśli sama chciałabyś odpocząć to wyjedź z nimi gdzie indziej... wydaje mi się, że oni w tej chwili nie traktują Cię powaznie, bo nie płacąc mają wszystko czego chcą - czyli brak obowiązków i jednocześnie te wakacje może trzeba jedne wakacje przecierpieć, pojechać gdzie indziej i jesli naprawdę kochają to zrozumieją? aha - i cokolwiek nie zrobisz i tak będziesz ta zła i wredna, więc sie z tym pogódź, ta samo jak z tym, że nowej pani ta sytuacja może być na rękę aha - praw rodzicielskich nie uda Ci się pozbawić tylko dlatego, że ojciec nie płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onka345..
sprobuj znalesc jakies popularne forum w UK dla polakow..i zalozyc post ze poszukujesz tego i tego poniewaz jest Twoim dluznikiem,napewno znajda sie chetni ktorzy podadza Ci jego namiary,ja mieszkam w Dublinie tu jest bardzo duzo tego typu postow..i wielu chetnych do pomocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w jaki sposób ustalic adres
Do pozbawienia praw mam inne argumenty ,nie interesuje sie dziecmi,nie pisze ,nie dzwoni, nie wysyla kartek caly rok,po za tym z nim sa problemy bo to alkoholik udokumentowane jest to w kazdej mozliwej instytucji, ma za soba kilka spraw komorniczych za dlugi jakie narobil sobie pijac,ma także za soba trzy wszywki i leczenie odwykowe .Wiec mysle ze to wystarczające argumenty.Zastanawiam sie jak dlugo czeka sie na wyznaczenie daty rozprawy? tydzien? miesiac ? dwa?musze miec czas aby do polski dotrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny loczek
sąd okregowy odesłał mój wniosek o ustalenie adresu dłuznika!! napisali że wznowia poszukiwania jesli ja podam adres!! ma ktos pomysł jak szukać? jak działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja pracowałam dla prawników w dziale windykacji, dokładniej DWF Solicitors. W takich przypadkach zlecaliśmy poszukiwania dłużnika przez agencje tracingowe typu DMS lub Arkline. Na własną rękę poleciłabym zrobienie tzw. Credit Check, ewentualnie wykupienie abonamentu kilku funtowego przez trace agenta tutaj na tej stronie: www.192.com. Już teraz możesz sprawdzić po jego nazwisku na tej stronie gdzie może się znajdować aczkolwiek aby dowiedzieć się pełnego adresu trzeba mieć tam konto. Wszyscy rezydenci w Uk muszą być na tzw. Voters Roll na adresie zamieszkanym, problem w tym że ludzie tutaj często zmieniają miejsce zamieszkania. Później te agencje i strony korzystają z tym danych. Jeśli ma stałą linię telefoniczną to może być w książce telefonicznej BT, ale do tego musisz znać chociaż kod pocztowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
to sie nazywa Electoral Roll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama :)
czy wie ktos o nowych przepisach-nie wiem jak zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniczek1981@o2.pl czy mogłabyś sie odezwać? mam do Ciebie pytanie jak zrobić opłatę na tej stronce :www.192.com - wyskoczyło mi nazwisko dłużnika i niestety nie wiem co dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fkkkkkkf
mozna sprobowac z firma windykacyjna w UK moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do...
witam weszłam na ta stronkę http://www.192.com/ i wyskoczyło mi nazwisko i imie dłuznika jednak nie wiem w jaki sposób mam wpłacic tam pieniadze aby móc wylupić dostęp do pełnego adresu-może ktoś podpowie z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiem co mowie
Hej. Zadzwon do CAB- jak Ci tu ktos napisal. Oni dojda do ojca bo napewno odprowadza skladki.. a jak nie dojda to robi na czarno, wiec masz szerokie pole do popisu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do...
a co to jest CAB??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkhgjhg
citizen advice bureau

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliszek
Widzę że takich rodziców jest wielu. Mam podobną sytuację i nie jest inaczej FA też nie daje kasy przekroczony próg o 15 zł, zastanawia mnie czy dzieci są lepsze i gorsze gdzie w tym wszystkim Konstytucja- gwarancja równości, przecież dochód jest mój to ja pracuje a nie dziecko, no i dlaczego kara dla dziecka że staram się je utrzymać.Dajcie politykom 720zł niech miesiąc pożyją. APEL do ludzi biznesu : niech ktoś otworzy firmę ustalającą adresy za która z nas nie zapłaci mając 30 tyś zaległych alimentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliszek - sa prywatni detektywi i kogo stac to wynajmuje, ale nie byłoby Was stac jeśli żyjecie za 720zł na taką firmę:( taniej by było założyc stronę internetową z ogłoszeniami, że szukasz tego i tego ze względu na alimenty licząc, że ktos zawistny exa podkabluje, ale tez nie wiem, czy to jest legalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może pomógłby ktoś taka stronę utworzyć?-wielu by z niej skorzystało (tylko co z forma prawną? jest mozliwośc uzyskania zgody na umieszczanie danych? za niepłacenie) aliszek wejdź na Rozwodnicy, "eks", wdowy/wdowcy w temat Ukrywający się w UK ex w zwiazku z zaległościami alimentacyjnymi-poczytaj czy ten twój mail aliszek@tlen.pl jest aktualny? jeśli masz pytania mogę troszkę podpowiedzieć-napisze do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkrotce rozwodka
rozmawialam tutaj (UK) z prawnikiem w sprawie alimentow i powiedzial ze alimenty od ojca beda sciagane tylko w przypadku jesli matka z dzieckiem tez przebywa na terenie UK, jezeli wyjade do PL na przyklad to niestety wszystko bedzie zalezalo od dobrej woli ojca jesli nie zaplaci to moge sobie wystapic do sadu ale w PL a tam wiadomo jak jest. Bylam rowniez u prawnika w Polsce (mialam dylemat gdzie skladac pozew o rozwod w Anglii czy w PL) i dowiedzialam sie dokladnie tego samego otoz w praktyce jest tak ze jak ktos nie chce placic to nie ma co liczyc na pomoc ze strony panstwa czy tez polskiego sadu. Malo optymistycznie... Na Twoim miejscu zadzwonilabym do Revenue http://www.hmrc.gov.uk/ jesli mowisz po angielsku wytlumacz sytuacje, oni maja jego adres zamieszkania bo zapewne placi podatki, niewykluczone ze pobiera zasilek rodzinny na dzieci czyli po prostu wyludza benefity bo takich jest tu wielu. Niestety oni podac adresu nie moga ale jak dobrze poprowadzisz rozmowe moze uda Ci sie cos z tego wywnioskowac, no nie wiem... Citizen Advice http://www.citizensadvice.org.uk/ watpie czy cos pomoga, najczescie Panie szuka odpowiedzi na zadane pytanie w internecie a to mozesz znalezc sama, no ale moze ja kiedys zle trafilam i dlatego okazalo sie ze wiedzialam wiecej w temacie z ktorym przyszlam do nich niz oni sami - moze mialam pecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Voters Roll czy tzw. Electoral Roll zazwyczaj ludzie się zapisują gdyż trzeba podać ewidecji wszystkich na adresie w danym roku (zagrożenie karą jeśli się od tego uchylasz). Problem w tym, że nie wszyscy to robią z różnych względów, także językowych, co nie zmienia faktu, że ta 'ewidencja' NIE JEST tylko dobrowolna. Kontaktować się z CAB czy innymi organizacjami tu w UK - hm - po pierwsze nikt Wam nie udzieli informacji osobowych ze względu na DPA - DATA PROTECTION ACT - Ustawę O Ochronie Danych Osobowych. Inna rzecz, że zwracanie się do tutejszych urzędów alimentacyjnych w sprawie alimentów należących się zamieszkałym na terenie Polski nie ma również sensu, jeśli ani Ty (matka) ani Twoje dziecko (na które ojciec nie łoży) nie mieszkacie na terenie UK, i w związku z powyższym nie jesteście 'klientkami' powyższych instytucji. Pozostaje ustalenie adresu na własną rękę - czy drogą windykacji polskiej, czy przez Rutkowskiego (!), ewentualnie szukanie pomocy u organizacji działających w UK i zajmujących się ustalaniem danych adresowych i kontaktowych dłużników. Ja u siebie w pracy mam dostęp do narzędzi oferowanych przez tzw. trace agenta o nazwie GB Trace. Mnie to nic nie kosztuje, że wystukam dane imienne alimenciarza. Spróbować zawsze można, nie obiecuję że coś znajdę, zwłaszcza że zmienić adres tu nie trudno, niektórzy po prostu nie odbierają poczty i mówią że nie ma ich już na adresie. Dla tutejszych organizacji jest to sygnał: adres nieaktualny i rozkładają ręce. Wiem kuriozum, ale tak jest. Sąd w Polsce musi się kontaktować z sądem w UK na terenie zamieszkania alimenciarza. Próbowałyście w DZIALE WIZYTACYJNYM waszych okręgowych sądów w Polsce? Nie jestem pewna czy tak to się nazywa ale ponoć mają coś takiego jak OBRÓT Z ZAGRANICĄ - i to właśnie ci ludzie powinni pisać do UK (kolokwialnie mówiąc). Także nawet jeśli coś ustalimy, delikwent może nawiać ze strachu i tyle - zaczynamy zabawę od nowa. Czego oczywiście Wam nie życzę. Stronka 192.com niegdyś była darmowa, niedawno pokazywała nawet miejscowość i część kodu pocztowego, dzisiaj niestety pokazuje tylko imię szukanego i osoby z nim na adresie wraz z okresem zamieszkiwania - dane adresowe w całości zostały ukryte. W tym miejscu pozdrawiam Ewę i Basię, z którymi jestem w kontakcie. Mam nadzieję, że Wasze poszukiwania znajdą w końcu swój pozytywny rezultat a i Wy odetchniecie z ulgą. Kto chce - niech pisze na: moniczek1981@o2.pl Pozdrawiam moniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli znacie daną miejscowość chociaż to warto pisać na forach polonijnych lokalnej gminy w UK, społeczność polska jest relatywnie mała, znająca się, tutaj nie ma raczej ludzi anonimowych. No chyba, że ktoś zakupił fałszywy paszport - ale to już inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
do wkrotce rozwodka - pozew rozwodowy musisz zlozyc w kraju, w ktorym bralas slub - przynajmniej tak bylo pare lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×