Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tara28

z usmiechem po dzidziusia!!!! zapraszam wsystkie kobietki ,!!!

Polecane posty

czesc dziewczyny ;) bylam dzis prywatnie u lekarza i co ? pani ginekolog stwierdizla ze nie widzi zadnych powodow do zmartwien bo to ze mam powiekszony jajnik to normalne tak samo zmiany chorobotorbielowate ! to tez normalne tylko panike sieja, no chyba ze te pecherzyki na jajnikach by ulegly powiekszeniu... dostalam recepte na duphaston, ktory mam zaczac brac i zrobie to od jutra mam jesc go przez 10 dni no chyba ze wczesniej wystapi @ no to odstawic i potem od 16-25 dnia cyklu brac i potem odstawic czekac na @ i tak wkolko przez 6 miesiecy az do wyregulowania cyklu. jak myslicie pomoze ? jesli przez 14 dni nei dostane 2 to mam sie zglosic na dodatkowe badania hormonalne.. czy ktoras z was juz go zazywala? mialyscie jakies skutki uboczne ? od kieyd moge zaczac sie starac od fasolke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Novynetka niestety ja Ci nic na ten temat nie pomogę , ale trzymam za Ciebie kciuki i wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ......lol
novynetka duphaston to nic innego jak sztuczny progesteron, często lekarze przepisują go we wczesnej ciąży lub zaraz po owulacji gdyż ma on za zadanie m.in. utrzymać fasolkę, także spokojnie nie musisz się bać,że jeśli jesteś w ciąży to ,że zaszkodzi dziecku czy coś. Jest też jeden minus. Kazała Ci brać od 16 dc tak? Jeśli do tego czasu nie wystąpi owulacja to duphaston może ją zablokować. Nie każda kobieta ma równo w połowie cyklu owu. Na razie posłuchaj lekarza i rób tak jak mówi, aż cykle będą w miare regularne. A starać się o dzidzię możecie caly czas. Z tym że dobrze by było gdyby owu pojawiła się zanim zaczniesz brać dupka, niestety na to już nie mamy wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny Czy jeszcze bywacie na tym forum ?, bo cisza tutaj od paru dni. Dajcie znać co tam u Was. Pozdrawiam i miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syll19
u nas oks :) we wtorek mam wizyte mam nadzieje ze usłysze juz serduszko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syll to daj znać jak już będziesz po :) Czekam na info z niecierpliwością !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syll19
anies a u ciebie jak wyglada sytuacja?? długo sie starasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero 2 cykl starań za mną. Jednak nie ukrywam, że się rozczarowałam , bo myślałam ,że już się udało a tu d..a niestety. Już tak bardzo chciałabym Dzidziusia :) A Ty jak długo się starałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jastro
hej dziewczyny :) mozna sie przylaczyc? moja historia jest taka ze mam juz synka ktory ma 1,5 roku. staralam sie o niego 8 miesiecy. teraz juz od jakis 10 miesiecy staram sie o rodzenstwo dla niego ale oczywiscie bez rezultatu :( teoretycznie skoro mam juz jedno dziecko to i z drugim nie powinno byc problemow ale czytalam na innych foracvh ze dziewczyny w mojej sytuacji staraja sie o 2 dziecko nawet kilka lat- to mnie dobija :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mam problem. Otóż od 3 miesięcy wg. nie widze abym miała śluz plodny;/ wczesniej wiedziałam kiedy mam pbo na papierze toaletowym zostawal a teraz zupelnie nic. Chce zaczac brac ten olej z wiesiolka ale nie pamietam do ktorego dnia sie go bralo ? Za to wczoraj przy przytulanku mialam duzo bialego sluzu;/ a teoretycznie powinnam miec plodne od 17 do 21 i nie wiem co jest grane. na pewno nie mam zapalenia czy grzybicy bo mnie nic nie szczypie ani nie swedzi. wiecie co to moze byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syll19
anies ja mialam rozne przygody za nim zaszlam. liczac juz od czasu kiedy jestem zdrowa to 7 miesiecy ale w nich bylo jeszcze jedno zapalenie a wczesniej mialam torbiele krwotoczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syll19
truskava888 nie koniecznie on musi byc na zewnatrz moze zostawac w środku bo ja raz pytałam sie o to lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od bo było to dla mnie dużym ułatwieniem a teraz musimy strzelać w "ciemno":p a no cóż jakoś przeboleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jastro
truskava888 wiesiolka bierze sie od pierwszego dnia cyklu do owulacji, ja tez biore :) dzis mam 10 dzien cyklu, za jakies 2-3 dni zaczne robic testy owulacyjne, ciekawa jestem czy wogole mam owulacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastro --> witam ;) mysle ze moze powinnas wrzucic na luz ;) mniej stresu wiecej przytulanka :D generalnie dziewczyny ginekolog powiedziala mi ze warto pic codziennie meliske na noc ona dobrze wycisza i tak sobie mysle ze chyba zaczne pic ;) ogolnie dzis wzielam pierwsza tabletke duphastonu bo nigdzie w aptece nie moglam go dostac przez weekend;p ciekawe po ilu dniach przyjdzie @. jak mysllicie ile czasu potrwa zanim sie cykl w miare ureguluje ? teraz jak dostane @ to mysllicie ze nastepna bedzie mniejwiecej tez w tym samym czasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jastro
ja przed pierwsza ciaza bralam duphaston i odrazu zaszlam w ciaze :) ale z tego co pamietam to bralam go w pierwszej polowie cyklu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale bralas po co ? bo nie wiem czy czytalas ale ja mam drobne zmiany torbielkowate na obu jajnikach, a duphaston dostalam na wywolanie miesiaczaki bo odstatnia mialam 16,04..i to z odstawienia tabletek anty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jastro
ja bralam bo mialam problemy z owulacja, pecherzyki zbyt powoli dojrzewaly, dokladnie juz nie pamietam ale wiem ze w zaleznosci od tego czy nie ma owulacji czy sa nieregularne @ to duphaston zapisuja w 1 lub w 2 fazie cyklu. ale napisalam:/ mamn nadzieje ze zrozumiesz moj belkot :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam brac od 16 do 25 dnia cyklu i tak wkolko przez pol roku.. zeby wyregulowac cykl.. bo teraz poki mialam wziac peirwsze 10 tabletek zeby wywolac i jak dostane @ to od 16 do 25 dnia cyklu mam brac potem odstawic i czekac na @, jak @ przyjdzie to znowu 16-25dnia cyklu brac odstawic i tak wkolko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nei wiecie moze po jakim czasie wystapi @ ? mam na mysli teraz te 10 dni ktore musze brac.. bo gin mi powiedziala ze jak @ przyjdzie wczesniej to odstawic i potem brac od 16 do 25 dnia cyklu.. i teraz nei wiem po ilu dniach dostane @ ? dzis wezme 2 tabletke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Byłam dzisiaj u lekarza. Powiedział,że wszystko jest w porządku, nie jestem w ciąży ale przepisał mi luteine! Zapytałam po co mam to stosować a on się tylko uśmiechnął i nie powiedział! Okres dostałam, ciąże wykluczył a tabletki dał. Po cóż??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AaggaaAga
czesc dziewczyny! ostatnio dostalam szybciej okres oraz mam troszke stresow w pracy, wiec nie bardzo wiem jak mi teraz wypadna dni plodne. kupilam wiec test owulacyjny. stosowalyscie go kiedys? rozmawailam z kumpela, ktora nie bardzo byla z niego zadowolona, bo cos jej zle wychodzilo. chce sprawdzic i sie przekonac na wlasnej skorze. mam nadzieje ze sie uda dzieki niemu zafasolkowac :) pozdrawiam i powodzenia w staraniach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hotorcold hmmm a lekarz wie ze starasz sie o dzidziusia ? jesli tak no to moze dal ci aby przyspieszyc zafasolkowanie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jastro
Novynetka nie mam pojecia kiedy dostaniesz okres ale skoro duphaston ma ci pomoc wyregulowac okres to moze dostaniesz w terminie. HotOrCold nie wiem na co ta luteina, moze poszperaj w necie. a swoja droga to co za cham z tego lekarza ze cie nie poinformowal, wkoncu masz prawo wiedziec co wogole zazywasz :/ AaGgaa Aga ja dzis pierwszy raz testowalam ale jeszcze owulacji nie mam, ale moja kolezanka stosowala i zaszla w pierwszym cyklu, tylko ze ja sobie mysle ze ona nie miala takiego cisnienia bo to byl jej pierwszy miesiac a poza tym byla na urlopie wiec wyluzowana no i jej sie poszczescilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastro mam nadzieje ze dostane w ciagu tych 2 tygodni, bo jak nie to wysle mnie do spzitala na jakies szczegolowe badania ;/ i co mialabym z wakacji ? :) czekam do @ i po niej zaczynam znowu starania ;p choc teraz specjalnie nie zwracamy uwagi na zabezpieczenie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki luteine bierze się na wywołanie okresu ale służy też na podtrzymanie wczesnej ciązy czyli skoro wiedział, że się starasz o dzidzie o=to specjalnie Ci ją przepisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak powiedziałam mu, że się staramy o dzidzie ale i że ostatnio okres spóźniał mi się po dni przy regularnych cyklach. Kazał mi ją brać pod język przez 10 dni. I za miesiąc mam przyjść na wizytę kontrolną i wtedy porozmawiamy. Mama mówiła, że może dał mi ją dlatego że być może jestem we wczesnej ciąży i chce tym sprawdzić - jak nie dostane okresu po 10 dniach to znak że jestem w ciąży. Myślicie, że może tak być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uhhh aż mi się ciepło zrobiło.. To teraz tylko modlić się, żeby @ nie przyszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×