Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość globus

KOBIETY DOJRZAŁE - WSZYSTKO O ŻYCIU.

Polecane posty

Gość globus
Witaj Jedyneczko u mnie również wieje ale nie aż tak mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Melduję się na kawie. Jedyneczko u nas wczoraj wieczorem taka wichura przeszła. Od dzisiaj ochłodzenie. Globusiku kuruj się, pewnie antybiotyk masz. Pozdrawiam i miłego dnia wam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana U mnie też wichura straszna:( Dzięki za kawkę:) Globusiku,kuruj się i wracaj do zdrowia❤️ A na temat Twoich doświadczeń z kręgosłupem,chętnie poczytam;) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie koleżanki. Wpadłyście na kawę,cieszę się:-) Ime jak tam palec??Dalej siny?? Musiałaś nieźle przygrzać tym nożem:-( Trzymam kciuki za Twoją córkę... Marysiu to gniazdko na 100% wróży szczęście,ale że wcześniej go nie zauważyliście:-) X Globusiku kuruj się i wracaj szybko do zdrowia.Mam nadzieję,że nigdzie się nie wybierasz i leżysz pod pierzynką?? X Luna wiatry od Ciebie przygnały do nas,może zimę przyniosą?? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalej siny,jedyneczko:( Przypomniało mi się szkolne powiedzonko nauczycieli-palec i główka,szkolna wymówka:D Nie denerwuje mnie to,że boli,ale to,że nic nie mogę zrobić:( A zima przyjdzie za...5 dni;) Już smaruję narty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak byście byli dojrzali to byście tu nie siedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Hej dzięki Babki , kuruje się. Ime mam tak samo .Bardzo się denerwuję denerwuję jeżeli nie mogę nic robić. x Miłego popołudnia :) hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w deszczowy i wietrzny wieczór. Od pół godz. mam prąd:-) Nie było przez kilka godzin,masakra!!! X Ime ponoć idzie zima,trzeba Zenka i łopatę przygotować,odśnieżania starczy dla wszystkich:-) Robisz jakieś kompresy na palec? np. z rywanolu??Polecam okłady z wody utlenionej,bardzo ładnie goi,nawet pryszcze,wszelkiego rodzaju grzybice itp.Gdzieś wyczytałam i spraktykowałam. X Globusiku,dla Ciebie mam kubeł z miodem i cytryną,zdrowiej nam szybko. Uciekam,mam zaległości w zlewie....brak prądu zdezorganizował mi robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór. U mnie też wiało w nocy a teraz pada deszcz. Przymusowe siedzenie z Fr, w domu. Zrobiłam naleśniki z jabłkami na obiad i poszłam spać, co będę robić w nocy? Nie wiem :D Globus wygrzej się, podsyłam Ci malinówkę.:) Jedynko , Ime nasze dzieci mają nawał egzaminów. Trzymajmy kciuki.Oby wszystkie zaliczyły. Lunka przewidujesz śnieg? Jak u Ciebie spadnie, to u nas też. A już nie chcę zimy... Kupiłam wczoraj hiacynty w doniczce i marzę o wiośnie ! Dobrej nocy dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Pozdrawiam i miłej soboty życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sollka
Dzien dobry. Tez zrobilam kawe, co prawda siedze na drugiej polkuli i u mnie noc, ale dzisiaj w nocy pisze. I milo tak do Polski na kawe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja już spacer z piesą zaliczyłam, na dworze przyjemnie, nie wieje i mały przymrozek. Lubię taka pogodę. Ime spróbuj przykładac świeże masło, też ładnie goi duże rany. Sollka no to kubełki w górę niech nas rozbudzi cudny płyn. Globusiku jak samopoczucie? Jedyneczko nie szalej w pracy. Ja mam weekendy wolne! Pełny luzik. Marylko ja też nie chcę już zimy, u nas zapowiadali krótkotrwałe ochłodzenie tz. przygruntowe przymrozki a potem znowu temperatury do +10. Zakwitły leszczyny. Dziewczyny mój kochany wnusio poszedł do przedszkola, jestem taka dumna z niego. Nie było płaczu, tylko tak troszkę łezki w oczkach się zakręciły jak mama wychodziła. Nastepnego dnia już nie chciał żeby mama z nim jechała. Dojeżdża autobusem szkolnym. A wczoraj wieczorem przewrócił się w kuchni na płytki i rozwalił brodę, nie obyło się bez chirurga i szycia. Córka mówiła że nawet mu łza nie poleciała jak zszywali. Mój kochany i dzielny wnusiu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Hej wszystkim. x Siadam do kawy. Z moim samopoczuciem bywa różnie. Bez kawy jest jeszcze gorsze:( x Lunka ZUCH wnusio!! powiedział sobie,że nie będzie mazgajem!:D x Sollka jeśli zasmakowała Ci kawa w naszym gronie wpadaj częściej:) x Ime, Jedyneczko , Marylko ..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Dziękuję za dobre rady,no i oczywiście za kawę \_/ \_/ \_/ Lunko,dzielnego masz wnusia,pogratulować:D Globusiku,mam nadzieję,że się kurujesz! Zdrówka życzę❤️ Sollka,witam Do uzdrzeni:D(to po kaszubsku-do zobaczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witaj Lunka witaj Ime:) x kuruje się z całych sił:) , kupiłam krople do inhalacji i wdycham. Ime bardzo fajnie ,że napisałaś słowo po kaszubsku. Wplataj proszę pojedyncze wyrazy. Chętnie będę je zapamiętywać. x Pozdro dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sollka
A my wlasnie przy poznoporannej kawie (tutaj kest ok 10 rano) mowilismy z mezem o powrocie do Polski. Pewnie to zrobimy za kilka lat. A na razie korzystamy z urokow Kanady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
SOLLKA witam Was bardzo serdecznie. Troszkę daleko mieszkasz:) ale nic to ..nasz pociąg pędzi a my w nim. Dojeżdżamy w każdy zakątek świata. Mieszkasz w Kanadzie , a czy w Krzemowej Dolinie. Nigdy tam nie byłam ale widziałam w mediach ..jestem zachwycona. Z tego co słyszę nasypało Wam śniegu???? x Przesyłam polskie pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Sollka oczywiście z Dolina Krzemową się pomyliłam :D przepraszam. Pomyliłam Kalifornię z Kanadą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowo,szczególnie naszego goście z drugiej półkuli.Witaj Sollka:-) Jak będziecie gotowi do powrotu to nasz wagonik Was zabierze,dajcie znać:-) X Ime uczymy się słówek kaszubskich,nigdy bym nie wpadła co oznacza uzdrzeni... X Dziewczyny zapomniałam Wam wczoraj napomknąć ,że miałam w domku jubilata!! Młodszy skończył 20 lat..Wyrósł mi dzieciak nie wiadomo kiedy:-( Dzisiaj szykuję kolację z tej okazji..Szampan się chłodzi,tort gotowy(gotowiec,ale pięknie wygląda) X Luna,ale Ci fajnie,rozkład pracy się zmienił,mam nadzieję,że wiele nie stracisz,zdrowie najważniejsze. Wnusio w przedszkolu,fajnie,że zaadoptował się od pierwszego dnia,brakowało mu towarzystwa:-) Marysiu,a jak tam twoje grono wnuków??Wszyscy zdrowi?? X Globusiku inhaluj się i zdrowiej!!! Pij dużo płynów,to bardzo ważne!!! Pa. Drugiego szampana zostawiam w wagoniku,za zdrowie mojego S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko,wieczorowo Jedyneczko,widzę,że mamy dzieciaczki w podobnym wieku... Moja córa skończy w czerwcu 20-stkę,najmłodszy będzie miał w sierpniu 13,środkowy syn 19-ście;) Nie przypuszczałam,że ktoś w Polsce,może się uczyć kaszubskiego! ;) U nas w podstawówce,jest to język obowiązkowy,ale to dobrze bo przynajmniej dzieciaki nie zapomną,skąd się wywodzą:D Wszystkiego dobrego dla jubilata! Oby mu się darzyło:D Globusiku,wdychaj,wdychaj,pełną piersią poproszę...;) Postaram się wtrącać słowa kaszubskie ale bez tłumaczenia.Zobaczę jak Wam pójdzie tłumaczenie;) :D Tery je ido spac bo reno kłyrci tak piejum,zie nie idze spac:D :D :D P.S. Szkoda,że jeszcze nikt nie wymyślił klawiatury z kaszubskim abecadłem!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sollka
Zasypalo I zamrozilo Kanade w tym roku, ale tutaj, gdzie mieszkam wlasciwa Zima nie jest meczaca tylko piekna jak z bajki. Teraz patrze przez okno na czarne wiewiorki na sniegu. Fajnie miec dzieci blisko. Moja corka mieszka w Polsce I tesknie za nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Dzień dobry. W niedzielę też kawa w Wagoniku czeka.Zapraszam. x Sollka u Ciebie piękna zima i wymarzone krajobrazy. U mnie pod dostatkiem jest silnego wiatru. Wyciszy się na kilka godzin i znowu wieje. Pozdrawiam. x Ime spróbuję przetłumaczyć .... już późno czas się położyć , rano koguty tak głośno pieją,że nie pozwalają spać:) Czy mam rację???? x Jedyneczko u Ciebie znowu uroczystość ..dwudziestolatki , dwudziestolatki to ja i ty .. pamiętam tę piosenkę. x Marylko , Lunka pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej koleżanki. Hej Globusiku! Ime ja tak Globus bym to przetłumaczyła. Fajnie, wpisuj nam coś po kaszubsku. Jak się ma twój palec? Globusiku super pomysł z tym kaszubskim, jak twoje samopoczucie? Jedyneczko gratulacje i wszystkiego naj dla Syna. Marylko co u ciebie? Sollka tam gdzie mieszkasz, mój partner marzy o tym kraju, żeby tam zamieszkać! Ja mieszkam w Niemczech, wiem co to tęsknota za dziećmi. Moje też mieszkają w Polsce. Wczoraj mieliśmy małe odwiedziny przyjaciół, wrócili z Polski , nie widzieliśmy się 4 tygodnie. Dzisiaj wpadają na obiad, ja od rana w kuchni rządzę. Pozdrawiam i miłej niedzieli wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globusiku,no całkiem dobrze C****szło:D A dosłowne tłumaczenie brzmi-teraz ja idę spać bo rano koguty tak pieją,że nie można spać:) Lunka,palec ma się chyba lepiej,tylko opatrunku nie mogę zdjąć bo się przykleja do rany:( Miłego i smacznego obiadu(u nas obiad to-pełni):) Solka...ja tam wolę śnieg niż tą breję,którą mam teraz na podwórzu:( Mokro,wieje i tak na okrągło. Ale chyba się doczekamy w końcu tego białego puchu,co? Ziecio Wam wszetcim,piąknygłe dnia!❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Hej Lunka , hej Ime x pytacie o samopoczucie??? sama nie wiem jak jest naprawdę:( jutro planuję wyruszyć do ludzi. x Ime ja w kajecie zapisuje wszystkie słowa. Będę zerkać i zapamietywać. x pozdrawiam wszystkie Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sollka
Czesc, leniwa niedziela u mnie. Wczesniej kawa, teraz idziemy nad rzeke. Drzewa juz nie sa tak pieknie osniezone, ani oblodzone, bo tempetatura nieco wzrosla, za ro mnostwo lodu na drogach I drozkach. Ale na narty (jezdze na biegowkach) za malo sniegu. Fajny kaszubski. Mowie na glos i usniecham sie. A co do jezykow do mojej pracy tutaj (przyszlej) potrzebny bedzie mi tez rosyjski. Znalam niezle kiedys, bo jestem z pokolenia, kiedy byl obowiazkowy. Teraz chce wrocic, tylko szukam kursu online. Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wieczorem. Odwiozłam Młodego na dworzec,jutro pierwsze zaliczenie,troszkę poddenerwowany. Ime mój starszy ma 25 lat,a mnie niebawem dopadnie pięćdziesiątka.Jeszcze dwie zimy:-) X Sollka z jakiego regionu polski pochodzisz?? Ja mieszkam niedaleko granicy z Białorusią.U nas j.rosyjski to podstawa.Nie jest taki trudny,przypomnisz sobie i będzie ok. X Ime jeszcze wrócę do kaszubskiego:-) Rodzinę wołasz na obiad: PEłNI!!!Czyż tak???Krzyknę tak jutro do swoich:-) X Globusiku nie za szybko planujesz wychodne?? Luna,Marysiu Pozdrawiam Was babki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczyny. I minęła niedziela, deszczowa.Pogoda jak w listopadzie. Były u mnie wnuczęta i córka. Pogadałyśmy sobie:) Witam nową koleżankę Sollkę. Czuj się dobrze u nas. Ime fajnie , że przybliżasz nam kaszubski język. Trochę go znam, mieszkam na Kociewiu, a więc niedaleko. Luna masz wolne wekendy, super. Globus życzę zdrowia. Skoro myślisz o wyjściu z domu chyba trochę lepiej się czujesz. Jedynko najlepsze życzenia dla syna. A wszystkim dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×