Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mkkkkkkkkkk

na majowce jadłam pysznego kotleta, ale jak go zrobic zeby wyszedl?

Polecane posty

Gość mkkkkkkkkkk

cześć, w tą majowkę trafiłam na bardzo smaczny kotlet w restauracji. nazwa byla miejscowa (kotlet po krasnobrodzku) i był to poprostu kotlet schabowy zawijany a w środku było masło wymieszane z czosnkiem i koperkiem. To było smazone w bułce tartej. niby przepis banalnie prosty ale mam jeden problem: jak dostałam kotleta był on super szczelnie zawinięty, tak że gdy go naciełam wylało się z niego prawie całe to maselko. I teraz mam pytanie, jakim sposobem możba tak szczelnie zawinąć schabowego? ja nawet jak robie de volaille to mi ser wypływa:/ a co dopiero masło:) z gory dzieki za pomoc i mówie wam, super pyszne to jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdziwy dewolaj ma w środku własnie maslo a nie ser i to był poprostu dewolaj, co jadłaś słyszałam, że trzeba rozbić kotleta bardzo cieniutko, żeby zawinąć zimne maslo kilka razy i potem jeszcze trzymać to w lodówce, żeby mięso się "ścisnęło" ale to tylko ze sluchu, sama nie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano dewolaj
tak jak mowi Ewa, trzeba rozbic (najlepiej przez worek do zamrazania) bardzo cienko i mozna dodatkowo owinac plastrem bekonu / szynki parmenskiej itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renddda
Devolay to piers kurczaka z maslem a autorka napisala, ze byl to kotlet schabowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano dewolaj
renddda po francusku "de volaille" faktycznie oznacza "z drobiu" ale we francji to tylko zwykly kotlet, a reszta europy pod nazwa dewolaj okresla rozbite cienko mieso z maslem, w austrii np dewolaj robi sie ze schabu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie słodzę i polecam
nitki użyj jak do bitek z jarzynkami albo spróbuj w coś zawinąć np. folie aluminiową i podpiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak można jeść
wypływające roztopione, ciepłe masło ? to chyba jest ohydne w smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano dewolaj
nie ma potrzeby zawijac w zadna folie i wiazac nitkami, to nie rolada. jezeli ciasno zwiniete mieso wrzuci sie na mocno rozgrzana patelnie, poczynajac od miejsca łączenia marstw to nie ma prawa sie rozkleic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem też ........
ja jadłam podobnego schabowego ale był z kością myślę że bez kości też można tak zrobić trzeba mieć grubszy plaster schabu naciąć tylko z jednej strony żeby powstała taka torebka i delikatnie robić obie części można włożyć właśnie kawałki masła czy sera i delikatnie ten otwór zbić żeby mięso się połączyło następnie do jajka później mąką i na koniec do bułki tartej i na tłuszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Mięso z zamrożonym kawałkiem masła zawijasz jak krokiety .Najpierw dwa boki do środka a potem rolujesz .Zwinięte możesz potrzymać trochę w lodówce lub zaraz panierować i smażyć w sporej porcji tłuszczu zawinięciem do spodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspomnę tylko o czymś co tutaj nie padło. Najważniejsze jest również to by mięso nie było porozrywane - wtedy nic nie ma prawa się rozlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchmistrz
Nalezy tu wspomniec ze nie zwiniecie miesa i rodzaj farszu ma wieksze znaczenie tylko sposob panierowania. Panierka powinna byc podwojna tzn. maka jajko bulka tarta jajko bulka tarta. W takiej kolejnosci panierujemy i smazymy na glebokim tluszczu. W ten sposob mozna przyzadzac nawet kotlety z miesa mielonego faszerowane maslem i nic nie ma prawa sie wydostac. Najwazniejsza jest panierka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahahaaaaaaaaaaaaa
kaciaa robi kotlety z kociej cieleciny i tez zachwala ze sa pyszne i soczyste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchmistrz
Kwestia gustu.. I podniebienia, a z tym walczyć nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×