Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem kogo zapytać

podwyższenie alimentów

Polecane posty

Gość nie wiem kogo zapytać

Witam, czy ktoś mógłby mi napisać jakie dokumenty są potrzebne do złożenia pozwu o podwyższenie alimentów? Zostały przyznane 6 lat temu i ani razu nie były podwyższane, płacone są przez Fundusz Alimentacyjny. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale kogo chcesz pozywac
Fundusz, ojca dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
no tego właśnie też nie wiem?Alimenty są z Funduszu, bo ojciec jest nieściągalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale kogo chcesz pozywac
to chyba muszisz sie zgłosic do funduszu z zapytaniem, czy jest jakaś mozliwośc by alimenty podnieść.Ale cos mi sie wydaje ,ze tam tez sa jakies widełki ile, komu i dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Jesteś rozbrajająca . Chcesz cudzej kasy a nawet nie wiesz jak ją uzyskać.Ludzie .....gdzie ludzie zmierzają??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
ja wiem ze z Funduszu mozna maks 500 zł uzyskac, wiec nie nastawiam sie na wiecej. Chyba skontaktuje sie z jakims prawnikiem, tak bedzie najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
do zniecierpliwionego a co Cię obchodzi co ja chcę?O Twoje pieniądze proszę?Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Tak moja droga ....to są min i moje pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
dpoóki nie płacisz mi ich do ręki to są pieniadze PAŃSTWA, które jako pracujący obywatel MUSISZ odprowadzac. Więc osobiste wycieczki wsadz sobie głeboko, bo to PAŃSTWO decyduje na co tą kasę przeznaczy, a jak Ci się nie podoba nasz system to sie przeprowadz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gł od ny
zniecierpliwiony - czy ministry żyją za 200-500złł miesieczniea ja i wiele innych musimy i jeszcze z tego zrobić opłaty .A tu macie ile zarabiają którym po pujściu ma głosowanie i wrzuceniu głosa ,ZAPEWNIAMY GŁODOWE PENSJE, I PUŻNIEJ Z NAS ROBIĄ IDIOTÓW ,AFRRY - hazardowa!,sprzedają półwysep helski na działki i biorą łapuwy a kryminały puste,ale za jazde po piwie już uchwalili,mandat 2500 zł.ta sama stawka obejmuje jeszcze dwa wykroczenia pływanie po alkocholu kajakiem kajakiem i coś jeszce ,prócz tego prace publiczne -reczna robota ,nie wiem dokładnie od którego wchodzi w zycie ale przed wakacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
A kto normalny jeździ ,pływa kajakiem czy też innym środkiem ....po pijaku . 2500 to za mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waginaaaaaaaaaa
TAK dziecko sie na świat nie prosiło ale gdy już jesttrzeba mu dać jeść,i wychować dać mu szkołe,by nie wyrosło na takiego DEBILA jak zniecierpliwiony,Pewnie TY też wyżekasz sie swoich dzieci,A CZYM MA KARMIĆ ICH MAMA skoro ojciec sie zmył a fundusz daje grosze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiotek na kafe przybywa
nie wiem kogo zapytać dpoóki nie płacisz mi ich do ręki to są pieniadze PAŃSTWA, które jako pracujący obywatel MUSISZ odprowadzac. Więc osobiste wycieczki wsadz sobie głeboko, bo to PAŃSTWO decyduje na co tą kasę przeznaczy, a jak Ci się nie podoba nasz system to sie przeprowadz. Panstwo ,tepa dzido, tworza obywatele i gdyby nie takie nieroztropne mamuski to ta kasa m.in MOJA szła by na cos innego :O 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
idiotek na kafe przybywa ja dzieci NIE MAM. a faktycznie, lepiej wydawać te kasę na pensje dla ministrów, prawda? Owszem, państwo tworza obywatele, ale mamy demokrację, gdzie rządzi większość, a wy-przeciwnicy funduszu- jestescie niestety mniejszoscia i się musicie podporzadkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiotek na kafe przybywa
nie wiem kogo zapytać idiotek na kafe przybywa ja dzieci NIE MAM. a faktycznie, lepiej wydawać te kasę na pensje dla ministrów, prawda? Owszem, państwo tworza obywatele, ale mamy demokrację, gdzie rządzi większość, a wy-przeciwnicy funduszu- jestescie niestety mniejszoscia i się musicie podporzadkowac. a skad ta pewność, że jesteśmy mniejszościa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
Gdybyście byli większością to już dawno by nie było Funduszu. Logiczne, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiotek na kafe przybywa
nie wiem kogo zapytać Gdybyście byli większością to już dawno by nie było Funduszu. Logiczne, prawda? no własnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
Wytłumaczę łopatologicznie. Skoro-jak twierdzisz-dla większości Fundusz NIE pasuje, a to obywatele tworzą państwo, to gdyby ta większość miała władzę, to by zniosła fundusz. Ale większością NIE jesteście, bo fundusz ma się bardzo dobrze i nadal funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiotek na kafe przybywa
nie wiem kogo zapytać Wytłumaczę łopatologicznie. Skoro-jak twierdzisz-dla większości Fundusz NIE pasuje, a to obywatele tworzą państwo, to gdyby ta większość miała władzę, to by zniosła fundusz. Ale większością NIE jesteście, bo fundusz ma się bardzo dobrze i nadal funkcjonuje. nic mi tłumaczyc nie musisz:O Wiec my, przeciwnicy funduszu specjalnie zoragnizujmy sie i sforsujmy w sejmie ustawe o zniesieniu FA:O chyba mała za bardzo pojecia nie masz na czym polega tworzenie prawa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
ja nie każę wam się organizować i zadnego prawa obalac. ale chodzicie na wybory, to wybierajcie osoby które bedą tworzyły takie prawo jakie wy chcecie. proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
"""" Ale większością NIE jesteście, bo fundusz ma się bardzo dobrze i nadal funkcjonuje. """""" Ciekawe jak długo?????? Pamiętajcie przy tym ,że im więcej jest klientów ty mniej pieniędzy.To przynajmniej nie narzekajcie ,że takie marne pieniądze dostajecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
zniecierpliwiony spróbuj wyzyc za 300 zł miesiecznie, to zobaczymy czy nie bedziesz narzekal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Ale czy ja Tobie zabraniam zarobić więcej????? Na pewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
to po 1. poszukaj mi pracy na naszym polskim rynku 2. znajdz mi czas pomiedzy zajęciami na uczelni i wtedy pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Ty też mi znajdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
więc widzisz, że życie nie jest takie proste, a już szczególnie, gdy "szanowny" tatuś przestaje się interesować dziećmi i leci za każdą spódniczką. Ja nie mówię, że każdy facet jest taki sam, ale dlaczego mam głodować przez takiego chuja? Bo jak nas zostawiał miałam 13 lat, a takiemu dziecku pracy nikt nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
A teraz ile masz????? No i co z mamusiaą????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadal wklejam
do zniecierpliwionego i do idiotek na kafe przybywa Fundusz jest zabezpieczeniem dla tych którzy maja zasądzone alimenty-dostają je na czas!! Kieruj swoje pretensje do tych co nie płacą!! Co się uchylają!! Co ukrywają dochody i pracują na czarno!! Ci są nieodpowiedzialni!!To ty za nich płacisz!! dowiedz się co znaczy słowo FUNDUSZ i nie myl Funduszu z Instytucją-mylisz pojęcia!! Póki nie zrozumiesz różnicy,nie zrozumiesz kto jest winien w ogóle powstania i powołania FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO stale będziesz sie nakręcał i chodził po świecie sfrustrowany!! PŁACIĆ ALIMENTY MAJĄ ZOBOWIĄZANI A FUNDUSZ TO TYLKO ZABEZPIECZA!! FA udziela kredytu alimenciarzowi-kieruj swoje pretensje do tego który zaciąga kredyt i nie zwraca!! Matkę dzieci obchodzą -dlatego walczą o pieniądze na ich utrzymanie i wykształcenie-to zobowiązanego do płacenia na te dzieci nic nie interesuje-nawet nie płaci!!! kiedy byliście dziećmi wasi rodzice też was utrzymywali-prawda? po latach nic w tej kwestii się nie zmieniło-nadal rodzice muszą utrzymywać swoje dzieci bez względu czy mieszkają razem czy osobno- (tu sie diametralnie zmieniło-mało jest pełnych rodzin!!) dziecko otrzymuje zabezpieczenie w postaci alimentów od rodzica który nie sprawuje bezpośredniej opieki nad dzieckiem a jeśli się uchyla od tego obowiązku wypłaty przejmuje fundusz który kredytuje zobowiązanego rodzica do zaspokajania finansowych potrzeb dziecka dłużnik alimentacyjny ma obowiązek oddać funduszowi zaciągnięty dług jesli nie oddaje pretensje kierować do niego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadal wklejam
człowiek nie rozumie, że istnieje takie pojęcie jak ALIMENTACJA.Nie alimenty, ale ALIMENTACJA: Alimentacja, obowiązek prawny dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania, spoczywający w zasadzie na krewnych w linii prostej i rodzeństwie. Obowiązek ten obciąża poszczególne podmioty prawa w sposób określony w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym (zstępnych przed wstępnymi, a wstępnych przed rodzeństwem; gdy jest kilku zstępnych lub wstępnych, obciąża bliższych stopniem przed dalszymi, krewnych w tym samym stopniu zaś - w częściach odpowiadających ich możliwościom zarobkowym i majątkowym). W przypadku małżonków, w razie rozwiązania lub unieważnienia małżeństwa, obowiązek alimentacyjny małżonka względem współmałżonka wyprzedza obowiązek alimentacyjny krewnych tego małżonka, obowiązek alimentacyjny zobowiązanego w dalszej kolejności powstaje zaś dopiero wtedy, gdy nie ma zobowiązanego w bliższej kolejności lub gdy nie może on uczynić zadość swojemu obowiązkowi. W przypadku rodziców obowiązek alimentacyjny trwa - niezależnie od wieku - tak długo, jak długo dziecko nie może utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka są wystarczające na pokrycie kosztów jego utrzymania. Zakres świadczeń alimentacyjnych jest zróżnicowany i zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego z jednej strony, z drugiej zaś od możliwości zarobkowych i majątkowych zobowiązanego do alimentacji. Wykonanie tego obowiązku względem dziecka, które nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie, może polegać w całości lub w części na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie. Obowiązek alimentacyjny nie jest dziedziczny i nie przechodzi na spadkobierców. Roszczenia o świadczenia alimentacyjne (tzw. raty alimentacyjne) ulegają przedawnieniu z upływem trzech lat od daty wniesienia pozwu o alimenty. Obowiązek alimentacji może ulegać pewnym zmianom, które polegają na zwiększeniu usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego lub na zmniejszeniu, a nawet ustaniu, możliwości zarobkowych zobowiązanego (wówczas można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego). Gdy osoba dostarczająca alimentów nie jest zobowiązana do ich spełnienia lub zobowiązana jest w dalszej kolejności, może żądać ich zwrotu od osoby zobowiązanej do spełnienia świadczenia. Do obowiązku alimentacyjnego zalicza się także obowiązek, spoczywający na ojcu nie będącym mężem matki, pokrycia kosztów wydatków związanych z ciążą i porodem, a także kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu (w uzasadnionych wypadkach nawet przekraczających ten okres). W celu płynnego wykonania obowiązku alimentacyjnego utworzony został 1975 tzw. fundusz alimentacyjny, którego dysponentem jest ZUS (jego organy ustalają konkretne świadczenia i ich wypłatę oraz ściągają należności wypłacone z funduszu od zobowiązanego do alimentacji). Uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego jest występkiem zagrożonym karą określoną w kodeksie karnym (art. 209).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×