Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sowia

dostałam wymówienie

Polecane posty

Gość sowia

mam pytanie do osób znających się na prawie pracy, dzisiaj dostałam wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas określony do 3 pazdziernika 2011.bez podania przyczyny, czy mając 57 lat jest jakis paragraf chroniący takich pracowników przed zwolnieniem ze względu na wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
Wiek emerytalny kobiet wynosi 60 lat z tego co pamiętam. Jest coś takiego jak okres ochronny dla pracowników w wieku przedemerytalnym który wynika z art. 39 Kodeksu pracy: "pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego, jeżeli okres zatrudnienia umożliwia mu uzyskanie prawa do emerytury z osiągnięciem tego wieku". Są jednak wyjątki w razie uzyskania przez pracownika prawa do renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy (art. 40 k.p.) oraz w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy (art. 41 k.p.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj, sam fakt, że nie ma przyczyny już nie jest dobrze. Myślę , że powinnaś wysłuchać opinii i mimo wszystko poradzić się prawnika, nie czekać bo na tą sprawę jest jakiś okres odwoławczy. Wiesz, zadzwoń do Państwowej Inspekcji Pracy i bez kosztów dowiesz się wszystkiego, wiem , że jest taki telefon bezpośredni, najlepiej jak zapytasz nie podając firmy i nazwiska, bo nie wiadomo jak się wszystko opotoczy, Póki co dowiedż się co mówią przepisy i spróbuj dogadać się z pracodawcą, jeśli nie to możesz go zgłosić do PIP. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×