Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Natalia261985..............26......Wojnicz........33(M)..... ..02-12-2011 Onk3(Magda)...............36......Osiek............33(K). ......02-12-2011 Asia GB.......................29......Opole...........33(K)...... ..02-12-2011 Starbuck80.................31......Warszawa......33(K)... .....04-12-2011 Ewelina_83..................27.......Oświęcim......33(M ).......06-12-2011 Ewa1311....................31.......Puławy..........33(M ).......07-12-2011 olcik777.....................26.......Kraków..........27 (K).......09-12-2011 klaudyna213................25.......Poznań..........32(K ).......11-12-2011 Mama FILIPKA(Wiola)....19.......Norwegia........27(M).......11-12 -2011 Dolarka5(Martyna).......23........Łódź.............27(M). .....12.12.2011 TakaBasienka87..........24........śląsk.............27( M)......12.12.2011 Niunia855(Paulina)......26.......Tarnów............32(K) .......12-12-2011 mamazuzki76(Monika)...34.......Świecie...........30(M) ....15-12-2011 elizka_84...................27......Gdańsk............31 (M)........16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32......UK................31(K) ........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28.......Kraków...........31(K). ......18-12-2011 ollakoziol(Olka)............24......Częstochowa....30(K) .......24.12.2011 a co tam(Ania).............28......D-ca...............30(M)...... 29-12-2011 sylwestrowe(Ania)......28........opole...............30(M )......31-12-2011 Jestem i ja. Sloneczko swieci, ale chlodno jest. A mnie czeka jeszcze ciag dalszy prania. Jeszcze na 2 razy a pozniej prasowanie ukladanie no i czekamy:) i jakies takie przeczucie mam że za miesiac Mala moze już być z nami Milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka u nas nawet sloneczko wyszlo, ale to tylko przez okno wyglada na ladna pogode , zimno przerazliwie chyba pazdziernik wrzesien wyrownuje :) jutro mamy w planach dokonczyc kupowanie rzeczy, pozniej je tylko uprac i tez bedziemy czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! witam sie i ja z rana:) ja tez mam w planie zakonczyc wyprawke w tym m-cu, poprac, wyprasowac, schowac i czekac:) nie wiem dlaczego ale juz ktoras osoba mi powiedziala, ze urodze przed Swietami.....hm..? wczoraj po szkole rodzenia wrocilam pozno do pracy bo byla taka ladna pogoda, ze jeszcze po Dublinie pospacerowalam, ale wracajac do szkoly rodzenia to wiem, ze na dzien dzisiejszy NIE chce epiduralu, bardzo ALE to bardzo mozliwe, ze w grudniu bede ich o to blagac ale na dzien dzisiejszy calego tego wklucia boje sie bardzien niz porodu;) mielsimy prezentacje na laptopie jak to wyglada.... MIlego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej i ja witam:):):) W ogóle to na samym początku wielkie DZIĘKUJĘ dla tej, która wytrwale aktualizuje mnie w tabelce:):):):) bardzo mi miło:) Ewcia jeśli chodzi o dolegliwości to raczej nie mam na co narzekać (oby nie zapeszyć) czasami zgaga, ale rzadko:) no i jak wstaje w nocy siku i rano to jak mam takie zastane kości to troche czuję to spojenie łonowe i kości miednicy, ale jak sie rozchodzę to juz jest spoko;) brzuszek czasem robi sie twardy ale góra 3 razy dziennie wiec lekarz stwierdził ze nie ma sie co martwić:) Za to z dolegliwości na duchu to mogłabym wymieniać i wymieniac... wątpliwości w każdej dziedzinie - od porodu do tego czy sie sprawdze jako matka i czy ze wszystkim bede umiala sobie dac rade... i juz tak mi sie cholernie tęskni za tą moja córeczką ze chcialabym juz ja mieć i juz nie moge sie doczekać grudnia a z drugiej strony martwie sie zeby wszystko bylo ok. taka oto moja paranoja:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez bez dolegliwosci, nic nie boli, nie ciagnie, nie twardnieje brzuch (no czasem ze 3 razy na dobe, ale czasem wcale i to tak lekko i krotko) wszystkie wyniki do tej pory ok i tak od poczatku, kazdy mowil - jeszcze sie doczekasz, zobaczysz pod koniec jak bedzie ciezko.. a tu juz 7 tygodni zostalo a u mnie nadal lekko, nie spodziewalam sie ze tak dobrze mozna sie czuc w 8mym miesiacu nie zapeszajac oby tak juz do konca, duzo nie zostalo :) rownie dobrze mozemy urodzic i w 28tygodniu - wtedy to juz tak strasznie blisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowe
Ja tez się czuję super w tej ciąży, tysiąc razy lepiej niż w poprzedniej :) Ola ja Cię czasem zaktualizuję, musimy się trzymać razem na tym szarym końcu hehe :) Ty to masz termin porodu... jedyny dzień w który bardzo ale to bardzo nie chciałabym urodzić. Szkoda mi trochę dzieci urodzonych w wigilię, jakoś chyba specjalnie nie odczuwają swoich urodzin bidulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za aktualizacje:) co do samopoczucia- teoretycznie ok i chyba nie powinnam nazekac ale ostatnio czuje bardzo nisko Bobasa i troche utrudnia to chodzenia no i mam skurcze przepowiadajce- niby nie czesto ale czasem rano musze chwile glebiej pooddychac;) mysle, ze moglo byc duzo gorzej i fiz i psychicznie-jakos wiekszych skokow nie mam, spie calkiem dobrze, ogolnie jak mowie-odpukac oby jak najdluzej-najlepiej do 15/12 bylo tak jak jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, u nas oberwanie chmury. Tez w domu siedzimy. Mała własnie sobie spi smacznie. Ja to sie obawiam ze moge urodzic w połowie listopda - ja mam całkiem sporo tych skurczy w porównaniu do was. Czasami nawet 2-3 na godzine. Zreszta ja do tej pory caly czas bardzo aktywnie kazdy dzien spedzam, moze to przez to. Do tego chyba mi sie ten instynkt wicia gnazda właczył bo wczoraj ni z gruchy ni z pietruchy wypucowałam niespodziwanie kuchnie - az jestem zaskoczona ze mnie tak tchnęło. A dzisiaj tak mi juz po glowie chodzi ze jak poloze mala spac to lazienke gruntownie wysprzatam. Chociaz moze powinnam dac sobie troche odpoczac... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwestrowe powiem Ci że ten termin to lekarz mi wyliczył po pierwszym usg, a jak byłam na badaniach prenatalnych to babeczka powiedziała mi że według wymiarów Małej to jestem tydzień do przodu i ona tez tak mi termin policzyła, I od tamtej pory mój lekarz też w karcie zapisuje mi tydzień dalej, więc liczę że w wigilie będę już z moją Malutką w domu:) Dziewczyny powiedzcie w jakim proszku pierzecie rzeczy dla Maluchów Waszych bo wiem ze są jakieś specjalne, ale oczywiście pojęcia i rozeznania u mnie brak którego najlepiej używać;) aha no i co ma być w wyprawce do szpitala??? byłabym wdzięczna za listę o ile któraś posiada takową a jeśli pojawiła się już na forum to na której stronie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, a to twardnienie brzucha to jakoś boli? Jak to się czuje? Trzeba to "ręcznie" wyczuć? Jak dla mnie to mój jest cały czas twardy, ale to dlatego że jest tam dzidziuś. Z resztą wszystkie nasze dzieciaczki sa już na tyle duże, że chyba żadna nie ma "flaczka" ;) Niunia855, jak sie mężowi wózek spodobał?? :) Ja tez chyba muszę wziać te większe zakupy w swoje ręce i nie czekać na aprobatę, bo ciągle tylko słyszę, że przecież jeszcze mamy czas... ehh.. Chyba do mojego mężulka nie dociera, że za najwyżej 2 m-ce będzie tatą, a może i za miesiąc... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elizka mój lekarz powiedział że jeśli w ciągu 2 godzin 8 razy mi się "skurczy" brzuch i jeśli nadal będą się utrzymywać to od razu mam do niego dzwonić. No i oczywiście leżeć jak tak się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elizka chciała bym mieś tyle zapału co ty mam tyle zaległości jeśli chodzi o ład w domu a nie moge sie jakoś zebrać a w końcu jestem od kilku dni na wolnym. obiadek przynajmniej zrobie sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciuszki też nie wyprane ale jutro jedziemy na zakupy i mi powiedziano ze by nie przepłacać jeśli chodzi o proszki polecono mi płyn dzidziuś wiec go kupie i jutro wielkie pranie tylko jeszcze komody nie mam ze by je pochować jak już wyprasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola ja mam juz w domku luteine. We wtork mnie moja gin ogladala i kazala sie obserwowac przez kilka dni. Jak sie beda skurcze nasilac to mam zaczac ja brac. Juz sobie odpuscilam dlugie spacery z corka ;) jeszcze 6-7 tygodni musimy z dzidzia wytrzymac - nie ma innej opcji w ogóle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina z tym brzuchem to tak trudno wytłumaczyć ale spróbuję:) To nie jest ból tylko takie dziwne uczucie tak trochę jakby się cięższy zrobił czy coś takiego i jest taki napięty. Mój normalnie tez jest twardy ale w taki inny sposób to znaczy że jak delikatnie naciskam palcami to się ugina pod naciskiem , a kiedy "robi się twardy" to nie ma opcji żeby cokolwiek się ugięło pod naciskiem palców. Trwa max. minutę. Tak trochę nieudolnie ale mam nadzieję że cokolwiek wytłumaczyłam:) Tak przynajmniej ja odczuwam to twardnienie. pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola, ja kupiłam do prania Dzidziusia. Do wyboru była jeszcze Lovela, ale Dzidziuś był tańszy, więc go wziełam. Tak na marginesie, to nie spodziewałam się, ze proszki dla dzieci sią takie drogie... Płynu do płukania nie użyłam, bo uzanałam, że im mniej chemii tym lepiej. A co Wy uważacie? Co do listy rzeczy do szpitala, to najlepiej spytać w szpitalu gdzie się chce rodzić, co oni dają, a co trzeba wziać ze sobą, ale chętnie podzielę się swoją listą, w końcu wszędzie jest mniej więcej to samo. Ja zamierzam spakować 3 torby, żeby łatwiej było się odnaleźć (w jednej chyba i tak bym się nie zmieściła): Dokumenty: - karta ciaży - dowód osobisty - książeczka ubezpieczeniowa - oryginalny wynik grupy krwi (nawet jeśli jest wpisany w karcie ciaży) - aktualny wynik układu krzepnięcia i morfologii - adres poradni dziecięcej, gdzie zamierzasz zgłosić dziecko Do porodu: - koszula krótka - skarpetki - klapki pod prysznic - ręcznik, żel pod prysznic/mydło - podkłady SENI (90x60) 10szt - podpaski (pieluchy) Bella 1 opakowanie - woda mineralna (butelka z dziubkiem) - pomadka do ust - gumka do włosów - aparat - biszkopty - ubranie zamienne dla tatusia - letnia woda z miodem i cytryną żeby się wzmocnić (za radą koleżanki, poleciła im położna na szkole rodzenia) Po porodzie: - 2 koszule rozpinane - skarpetki - pantofle - ręcznik, kosmetyki - szlafrok - biustonosz do karmienia 2 szt - wkładki laktacyjne - podpaski (pieluchy) bella 1 opakowanie - majtki siatkowe 3 szt - ręcznik papierowy - ładowarka - bepanthen (na ewenualnie pogryzione sutki) - zapas wody mineralnej Dla dziecka: - ubranka 3 komplety - pieluchy - chusteczki nawilżone - rożek - niedrapki - pieluszki tetrowe 2 szt - ubranko na wyjście + krem ochronny do buzi + kocyk (ten punkt mam zamiar włożyć do fotelika, tatuś przywiezie, jak po nas przyjedzie). Jak macie coś jeszcze na swoich listach, to dawajcie znać. Czasem coś oczywistego do głowy nie przyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dziewczyny i jeszcze powiedzcie mi bo chciałam sobie staniki do karmienia zamówić na allegro i nie wiem jak to jest z tym rozmiarem. zamówić taki jak mam teraz? chodzi mi o to cz po porodzie cos się zmieni z rozmiarem???? Może głupie Wam sie wydaje że o to pytam ale ja naprawde nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do prania to ja mam zel do prania jelp i proszek dzidzius. Narazie piore w zelu. A po porodzie sprobuje proszek jeśli nic się nie bedzie dzialo to się przerzuce, bo taniej. A co do torby to kilka stron wczesniej byla lista. Jak znajde to przekopiuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja tez nie wiem jaki rozmiar stanika do karmienia kupic czy po porodzie bedziemy mialy mniej wiecej takie jak teraz? wez tu kup na zas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ja kupiłam taki minimalnie większy biustonosz tak na wszelki wypadek. Ale zakładam, że już mi dużo nie urosną - chociaż nie miałabym nic przeciwko;) I mam nadzieje, że się nie mylę, bo nie chciałabym kasy w błoto wyrzucać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://stores.ebay.co.uk/bradeluxe07?_rdc=1 Ja kupilam od tej dziewczyny...to Polka I tez na allegro handluje...staniki MA bardzo dobre I nawet na fiszbinach niektore. Jak rozmawialam z moja polozna to piersi pełne mleka podobno moga byc ok 25% wieksze a czasem nawet wiecej.... Tak wiec Ja zamowilam o rozmiar wiekszy...no I NIE moga byc obciskane gdy zamierzamy karmic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...oj.......alez cisza......;) To Ja zakatarzona Sylwestra;) Dalam dzis rade posprzatac z mezem ;) a teraz robie obiadek ...pieczarki z cebulka wolowinka , ziemniaczki I salatka;) oczywiscie to co najlepsze...pieczarki ...mnie omina...bo na oleju ;( ale cala reszte bede papac;) Dzis czeka mnie odnowa biologiczna! Ha! NIE mialam przez 4 dni sily nic przy sobie zrobic...a ze dzis lepiej...to bedzie wszystko;) golonko, henna, oliwna maska na wlosy, I odmladzajaca na pysiola;) Pewnie od razu poczuje SIE lepiej bo patrzec na Siebie NIE moge;)! Jutro gosci...5 kolezanek przychodzi z upominkami dla malej...( baby shover ) wiec trzeba jakiegos placka upitolic;) szarlotka z cynamonem najlepsza na wszystkie okazje!!!! ;) Milej soboty Mamuski!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, staniki dziewczyny kupujcie wieksze niz teraz. Ja miałam jeden rozmiar wiekszy a drugi nawet dwa rozmiary - pamietajcie ze oprócz tego ze piersi od mleka beda troche wieksze na poczatku (zwlaszcza w czasie nawału w pierwszym tygodniu - wazne jest zeby stanik nie uscikal bo beda sie robily zastoje i mozecie sie nabawic zapalenia piersi) to jeszcze dochodzi wkładka laktacyjna!! Sprobujcie sobie na próbe teraz wcisnac wkladke do stanika ktory macie i same zobaczycie ze numer wiekszy na pewno ;). Z h&m nie polecam - przynajmniej te które ja miałam byly byle jakie. Po pierwszym praniu strasznie sie porozciagaly pod biustem i byly juz potem tylko do spania. Bo ja do spania tez zakladalam takie miekkie - mleko w nocy czasami wycieka i wkladka sie przydaje. A tak do noszenia w dzien polecam z fiszbinami - ale zawsze dobrze dobrany!!! ew. z miekkimi fiszbinami. Mówia ze stanik miekki bez fiszbin to najgorsze co mozna zafundowac piersia w czasie karmienia i ciazy - fakt jest wygodny ale nigdy nie podtrzyma dobrze biustu. A proszek do prania polcam jelp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i ten stanik dwa rozmiary wiekszy niz w 9-mcu byl idealny przez pierwsze dwa tygodnie. Potem dokupowalam takich jak ten o rozmiar wiekszy. Generalnie do szpitala nie wiecej niz dwa, szkoda kasy bo to roznie jest pozniej z tym rozmiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×