Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Mój prenatal complex ma 100% dziennego zapotrzebowania. Ale tak czytalam o tych waszych problemach i postanowilam odstawic na tydz i zobaczymy jak się bede czuc. No obiadek mam zrobiony i dalej sobie leze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie Ewa nic już nie biore a ciśnienie jak mieze mam ok. matko w tym 200% normy w tamtym 140 !!!!! ludzie co my łykamy STERYDY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kończe obiadek u mnie dziś łaznki :-D Tatus dał bigos , ja zakupiłam makaron i obiadzik gotowy :) mąż już jedzie bo łazanki uwielbia !!! na poprawe humorku umowiłam sie do pani paznokciowej :) jade na 18.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka jeśli chodzi o brzuch to na pewno wolniej się odkurcza niż po sn ale jak sie nosi od początku pas używa kremów oliwek itd. to można mieć ładniejszy niż przed ciążą :) uwierz mi Ewa że nie masz się czego bać ja bardziej bym się bała sn dla mnie nie ważne czy dziecko przyjdzie na świat przez cc czy sn ważne żeby było zdrowe i zemną było wszystko jesli chodzi o komplikacje to są zarówno przy cc jak i przy sn więc na to nie ma reguły Ewka a wiesz już że będziesz miała na 100% cc? piżamki śliczne :) dziewczyny przyszedł mi wózek bardzo fajny ciesze się że go zalicytowałam i to za małą cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o to żelazo - nic w tym mojej zasługi. Tylko i wyłącznie mój Mąż sobie tak wydedukował po swoich objawach wcześniejszych. Jemu ciśnienie biło do 150/100 jak brał Sorbifer Durules po krwotoku z tego pękniętego wrzoda. To już całkiem gigantyczna dawka, ale i Misiek nie ułomek (ponad 190 cm, ponad 110 kg). Pomimo tych gabarytów wymiękł po 2 miesiącach brania żelaza. Odstawił. Jak zobaczył, że Matruelle ma tego tyle, natychmiast kazał mi odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia Czytasz mi w myślach! Miałam właśnie zapytać o te pasy! I w ogóle o "pielęgnację" brzucha po CC i blizny... Wiesz, jak to jest - na 100% to będzie wiadomo, jak już Młody będzie "na wierzchu". Jutro dopiero pokażę ten kwit od okulistki ginowi. Wszystko zależy od niego. Ale każdy mi tłumaczy, żebym sobie nie robiła nadziei, bo jeden specjalista nie zakwestionuje opinii drugiego specjalisty... MIMO WSZYSTKO jednak zamierzam zapytać, czy istnieje możliwość poczekania, aż poród zacznie się sam i dopiero wtedy zrobienia ewentualnego CC. Naprawdę nie mam przekonania do cesarki uzgodnionej na określony termin! Tak bardzo bardzo bym chciała, żeby poród zaczął się naturalnie wtedy, kiedy Malec będzie gotowy... co do dnia i godziny... Wiem! Wiem! Naiwna jestem jak gęś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo a Ty wiesz co ja wyczytalam?ze lepiej jest robic cesarke jak sie porod zacznie- bo macica pracuje i jest "bardziej miekka i podatna" a nie na umowiony termin gdy macica jest twardym miesniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania No właśnie wiem, wiem... Kurna! No to jest moje marzenie, żeby mnie aby nie umawiał na konkretny termin, tylko, żeby się poród sam zaczął i w zależności od przebiegu. Przecież oni są w stanie ocenić, czy poród będzie długi i skomplikowany, czy "pójdzie". Mierzą przecież miednicę, główkę... no widzą, co się dzieje! Może wcale nie będzie konieczności! Z oczami to najbardziej chodzi o wysiłek fizyczny i ciśnienie w gałach. Jak poród nie będzie trwał okrutnie długo i faza parcia zostanie maksymalnie skrócona, to i oczy można ochronić bez CC. Tak przynajmniej czytałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa tylko mnie się wydaje że oni po prostu umawiaja na cesarke bo tak najprosciej. Przychodzisz tna, szyja i gotowe. Nie chcę im się czekac a tak konkretnie na. Dzien i godzine cie umowia i proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ale ten mój gin to taki ludzki facet jest... może da się przekabacić? Wiem, że koleżanka jak jechała do niego na umówioną cesarkę i akurat tak się złożyło, że już po drodze się zaczęło - to ją troszkę namawiał, czy nie chce spróbować sobie "porodzić"... bez nacisku, ale zapytał... Bo On też jest zwolennikiem tego, żeby "natura dała znak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w deszczowy dzień :* mężuś z Amelcią jeszcze śpią to mogę troszkę posiedzieć spokojnie :)tak to by było tysiąc pytań mamusiu do kogo piszesz ?a po co ? itd. mała kochana gaduła :) Dziewczyny macie rację co do cesarki im jest wygodniej umówić się na wyznaczony dzień przetną popatrzą parę razy i koniec jedna pacjentka mniej Aniu a jeśli chodzi o macice to przed cesarką dają oksytocynę żeby się rozluźniła i mi mówiła gin że dlatego robią tydzień przed terminem a nie wcześniej Jeśli chodzi o mnie to najgorsza była lewatywa golenie( chodź mąż mnie ogolił ale powiedziała położna że takie mają procedury dobrze że miałam swoją maszynkę bo jakąś otwarta miała )i po cc jak nie można jeszcze wstać przychodzą pielęgniarki myć to takie krępujące .A tak to wszystko ok. znieczulenie nie boli zakładanie cewnika i ściąganie też nie wyciąganie szwów również .Ewka ja od początku zajmowałam się moją niunią zobaczysz że będzie dobrze Możesz poprosić swojego gin że chciała byś rodzić sn spróbujesz jeśli będzie coś nie tak to zrobią cc piszesz że fajny gin więc on na pewno Ci doradzi co najlepsze dla Ciebie i Maleństwa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja! Dzisiaj na mnie kolej! Jestem po koszmarnej nocce! Cały dzień czułam się miód-malina, ale wieczorem po pierwsze wkurwił mnie mój Ślubny, po drugie dołożyła moja kochana Mamunia. Doprowadzili mnie do takiej pasji, że ciśnienie znowu 130/82 (na mnie to szczyty prawie). Najpierw do północy nie mogłam usnąć. Potem się obudziłam po 2giej i nie spałam do 3ciej. Efekt jest taki, że jestem roztelepana, niewyspana, nieprzytomna i dalej wkurwiona... Do tego "tika" mi powieka, bo parę dni zapomniałam brać magnez. A ponieważ piję dużo i dużo siuram, to widocznie wszystko ze mnie wyleciało i mam niedobory. Ogólnie JEST MI ŹLE i JESTEM NIESZCZĘŚLIWA! P.S. Niunia dzięki za info. Też mi się wydaje, że te "zabiegi" przygotowawcze są dość krępujące, a sama operacja to poleci - jak będzie żadnych komplikacji. Liczę jednak, że dzisiaj porozmawiam o tym z ginem i może będę mogła "podejść" do SN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najoględniej mówiąc wkurwili mnie tym, że praktycznie do nikogo oprócz mnie nie dociera, że do terminu zostało 48 dni, a my jesteśmy W CIEMNEJ DUPIE z przygotowaniami! Robią ze mnie furiatkę i panikarę! Oni mają czas... A do tego każdy pieprzy farmazony, a do konkretnej pomocy nikt się nie rwie. Mamunia też ma milion teorii, jak powinnam sobie czas zorganizować, ale żeby np. zaproponować, że mi chociaż okna i podłogi przed przeprowadzką umyje, to już nie... Naprawdę czuję się z tym wszystkim pozostawiona sama sobie. Ale tak to jest, jak się przyzwyczai całe otoczenie, że "ja siama" i zawsze "dam radę". Teraz Cię każdy ma w dupie i zakłada, że jak zwykle i tak wszystko ogarnę na tip top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlamamamalenstwa
Hej dziewczyny, jak trzeba sie ogolic na cesarke i w sumie to po co? Tylko brzuszek, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) niedawno wstałam i dopiero śniadanko szykuje znów zasnąć nie mogłam a o 2,30 robiłam spacer po domku mój ma teraz przechlapane bo nic sie nie dzieje a ja i tak nie daje mu spać. wczoraj byłam wieczorem na szkole rodzenia i przyznaje ze było super miło wesoło choć temat jak rozpoznać czy to już pora do szpitala tak dokładnie opisany każdy etap i do tego na wesoło. za tydzień akcja porodowa i szał od 2 dni w szpitalu wprowadzono gaz rozweselający ale panie powiedziały ze jak sobie weżniemy do serca rady to poród szybko minie pomimo ze boleć nie ma co sie oszukiwać bedzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem, ale leżę jak skóra z diabła... Fatalnie się czuję. Czekam, bo Ślubny ma być o 12:00. Na 15:15 mamy do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hEJ !!!!!! Pelepetka polecam czworonoga :)zawsze jest do kogo buzie otworzyć :) ja sie przez 7 miesięcy juz nauczyłam z moim rozmawiac:) a szkoła rodzenia jak czytam każdej z nas się podoba ! u mnie tez babki wszystko na wesoło i luźno tłumaczyły dziś zaczynam 34 tc. dziś tez zobacze i dowiem się ile wazy moja perełka a moze uparciuszek coś wiecej pokaze ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelepetkaa ie jesteś sama tylko moj maz powie coś nie tak ja juz do lazienki i becze sobie sama ! ostatnio przy kasia w supermarkecie coś tam powiedział nie tak a ja juz świeczki w oczach 😭 chyba jakas burza hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wstalam sobie po 10. I przeczucie mam że już się nie wyspie w najblizszym czasie. Co 2 godz się budze, od 4 do 7 mala tak mi dala popalic że ni jak nie szlo spac, a od 7 do 10 już jakoś poszlo. Milego dnia zycze dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mojej córci
Witam Ciężaróweczki. Przepraszam, że przeszkadzam. Mam do Was ogromną prośbę. Chciałabym coś wygrać dla mojej 3-miesięcznej córci. Proszę więc Was zatem o głosy na http://www.bobovita.pl/krainabobovita/ogrod/pokaz/2/09d12efe Za niedługo Wy będziecie mieć swoje bobasy :) Wtedy będę mogła się Wam zrewanżować. Przypomnijcie mi się na uz2288@o2.pl wtedy zawsze pomogę :) Z góry dziękuję i ściskam kciuki za Wasze pomyślne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×