Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Asia, Antosia zjadła dziś trochę i nic jej nie jest. Kupiłam dziś takie miękkie łyżeczki z tommee tippee i zaobaczymy jak jutro pojdzie z jabbłkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie grudniowe mamusie, synu śpi a ja zamiast sie położyć to nadrabiam zaległości w kafe :) Ola ja karmię tylko piersią i dopajam od samego początku. Tylko u nas była inna sytuacja bo mały miał po urodzeniu poicytemię ( zbyt gęsta krew) i kazali nam ja rozżedzać. I tak już zostało. Mały wypija codziennie ok 100 ml herbatki ułatwiającej trawienie lub z koprem włoskim. Samej wody niestety nie chce. Natomiast jak zapytalam położnej o dopajanie to powiedziała, ze można ale nie trzeba. Któraś z Was tez się pytała o podawanie atybiotyków u takich maluszków. Mój mały już niestety dostał. Na początku zaczęło się od kataru. Lekarz go osłuchał i generalnie było wszystko ok. mielismy go obserwowac bo u takich małych dzieci choróbbska bardzo szybko sie rozwijają. No i niestety po paru dniach zaczał się kaszel. Okazało się , ze mały dostał zapaenia oskrzeli. Przez 5 dni dostawał 2 razy dziennie bardzo bolesne zastrzyki. Na szczęście pomogły i nie musieliśmy udawać się do szpitala. Od tamtej pory odpukać jest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem! Pogadałam z moją ulubioną położną i zdecydowałam jednak, że pneumokoki po 6 miesiącu życia zrobimy. Jak się nic nie zmieni to tą 13walentną szczepionką. W tej chwili wydaje mi się, że Szymek jest jeszcze za mały i nie ma kontaktu ze skupiskami dzieci, więc sobie odpuszczamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Dokładnie tak jest. Ja wybrałam tą opcję, która do mnie najbardziej przemawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czopelek moze i masz racje bo na brwiach też sie łuszczy. linomag mam z cynkiem moze bedzie poprawa dzieki . hej dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was podchwytliwe pytanie: Co byście zrobiły, gdybyście się dowiedziały, że wasz lekarz pediatra udziela informacji na temat stanu zdrowia i innych o Waszym Dziecku? Udziela ich osobom z rodziny, ale w żaden sposób nieupoważnionym? Czy to jest plotkowanie, czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś jadłyśmy jabłko:) Mniam mniam. oczywiście zaczynamy od małych ilości. 1/4 słoiczka zjadła i nic się nie zmarnowało. wszystko ładnie w buzi zostało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa! Nie nadarmo skladaja przysiege hipokratesa! Oj ja bym takiemu powiedziala! Nie jestem Sobie tego w STANIE wyobrazic! Rodzina czy nie rodzina tajemnica lekarska powinna byc dochowana o STANIE zdrowia pacjenta, czy Ma LAT 115 czy 3 mce, to moje prywatne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i widzicie Kobietki... Przysięga przysięga, a długi jęzor doktorki plotkary, długim jęzorem... Nawet nie chodzi o to, co przekazuje, bo to żadne jakieś wielkie tajemnice, czy wstydliwe tematy, ale to chyba RODZICE powinni decydować, co i kto wie o ich Dziecku? Mam chyba prawo nie życzyć sobie, żeby komuś było relacjonowane, ile Szymek waży, ile mierzy, kiedy i jakie ma szczepienia, jak się zachowywał na badaniach albo cośtam... Bo już tak sama się zastanawiam, czy ja przesadzam, czy jednak doktórka powinna troszkę pomyśleć, co i komu papla? A najlepsze jest to, że to działa w dwie strony - nawet jak nie pytam, to się wszystko dowiem o mojej małej kuzyneczce, która u niej jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie dzisiaj od 3ciej nad ranem znowu napierdziela czerep... Ledwo na oczy widzę. Wzięłam APAP to tylko trochę mnie zmulił i dalej boli. :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, miałam Ci napisać, ze jak ważysz się z Szymkiem na wadze domowej i on jestw ubraniu to ok 200 gram musisz odjąć. Wiem, bo sprawdzałam, jak tosia była bardzo Mała i wazyliśmy ją na wadze kuchennej-bardzo dokładnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola Dzięki, tak właśnie i ja przyjmuję. Na dziś w takim razie waży 6400, bo na wadze 6600g. To chyba całkiem nieźle, tym bardziej, że rano walnął dwie porządne kupy i solidne siusiu, a zważyliśmy się dopiero po. ;-))) Fakt faktem, że Szymo nigdy pucatym bobaskiem raczej nie będzie. Jest długi i ściuplutki. A! A wiesz może, jak się mierzy długość niemowlaka? Monsz tak złapał na oko zwykłą "metrówką" bez rozciągania Dziecka normalnie na leżąco z delikatnie wyprostowanymi nóżkami. Od czubka głowy do pięt wyszło 67, co nie jest możliwe, bo nie ma opcji żeby w 3 miesiące urósł 14 cm?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś jak mierzyli niemowlęta to przykładali do deski chyba ale teraz z uwagi na bioderka mają zakaz do ukończenia roku. Ale pielęgniarka mówiła żeby zmierzyć w domu metrówka ale za bardzo nie prostować nóżek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No myśmy tak metrówką złapali jak sobie sam normalnie leżał, bez przesadnego prostowania nóżek. Czacha mi dymi! Znowu wzięłam APAP. Tym razem pół tabletki, bo nie chcę się faszerować prochami. Młody chyba czuje, że z Matką coś niehalo, bo taki jest też marudny i niespokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyneczki! wczoraj byliśmy z małą na badaniach nie płakała wcale, jestem dumna z niej:)miała pobierana krew z paluszka dwie takie małe probówki eh olcik mocz udało mi się "złapać" za trzecim razem heh tzn raczej mężowi,bo to on ten szczęśliwy trzeci woreczek naklejał:D moje wyniki jako takie oczywiście obniżony hematokryt i hemoglobina wieczorem miałam 38,6stopniC więc już odpuściłam sobie net,dziś już lepiej się czuję apap dał radę na szczęście. Też kiedy pisałam o "katarku" wg mnie lepszy od fridy o 1000razy dziś właśnie poszedł w ruch;) doszły zaproszenia na chrzest jeśli macie dylemat z wyborem to polecam http://allegro.pl/zaproszenia-chrzest-roczek-z-zdjeciem-kokardka-09-i2153284797.html są przecudne!!!! malinowa ten kawał z emeryturami zajebisty heh i taki na czasie Ewa u nas wypełnia sie oświadczenie kogo mogą informować o stanie zdrowia dziecka itp co do wzrostu u mnie w przychodni mierza metrem krawieckim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie tylko u nas jakiś pierdzielony wirus szaleje... A w poniedziałek mamy szczepienie! Mam nadzieję, że Szymka nie rozłoży. A ja dalej smarkam, kaszlę, i ten łeb jeszcze do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latarnia
Moja młoda w ciągu 6 tygodni urosła 9 cm. Więc 14 w ciągu 3 miesięcy jest ja najbardziej możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latarnia No to ja jestem w szoku... Tak jak mówiłam - bez prostowania wychodzi 67. Jakby mierzyć po krzywiznach, to w ogóle jakiś kosmos wyjdzie. Jak mierzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, czy na ból łba mogą pomóc np. jakieś inhalacje? Z jakiejś soli albo coś? Mamy w domu inhalator i tylko stoi, i się kurzy... Coś takiego by chyba przy karmieniu było można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! I nabijajcie się ze mnie, że takie cuda wymyślam, ale już naprawdę ładne parę godzin mnie ta bańka napiernicza! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Panie:) Ewa jak masz Amol to natrzyj sobie nim porzadnie skronie i czoło...pomaga:) tylko dobrze potem rece umyj,żeby Szymo po oku nie dostał Amolem bo bedzie tragedia. My od wczoraj walczymy z mała temp. 37,7 :( dzisiaj byłysmy u pediatry,która jest nasza rodzinna wiec normalnie w przychodni ale jak tylko podjechałam zadzwoniłam i pielegniarka wpusciła mnie drugim wejsciem do pokoju szczepien takze nie miałysmy za bardzo kontaktu z chorymi. Ewa z tym wzrostem mozliwe...Moja Nela skończyła 29 dwa miesiace i mierzy 63 cm a jak sie urodziła było 52...wiec w dwa mies 11 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jka mierzycie maluchom temp? bo ja mam termometr w smoczku aventa i ten bezdotykowy do czoła i pokazuja troche inna temp niz w pupce.a dzisiaj mi pediatra powiedziała,ze od tem w pupce zawsze trzeba odjąc 0,5 stpnia.wiedziałyscie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam elktroniczny z apteki. Wkładam pod paszkę. My dziś mieliśmy rehab. We wtorek nasza rehabilitantka pokaże nam jak poprawnie karmić łyżeczką. Bo do neurologopedy załapię się dopiero za jakieś 1,5 mies. Choć nasza pani K. stwierdziła, że i tak połowę już wiem:) Niestety z wcześniakami tak jest, że wszystko trzeba robić w "poprawny" sposób. Również karmić, aby zapewnić optymalne warunki rozwoju funkcji oralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inez ja mam plastikową łyżeczkę specjalnie dla dzieci i jest mięciutka tak ze jak przygryzie to nic dziecko sobie nie zrobi. a taka zwykła plastikowa jest twarda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×