Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Hejka Młoda spi, znoooowu , chyba po wczorajszych atrakcjach -wczesna pobudka i szczepienia - padła po 19tej i obudzila sie na jedzenie ok 2giej Dziewczyny ja Wam nie wysylam zaproszen na fb bo sie jeszcze nie ogarnelam i mam taki suchy probil, zadnego zdjecia wiec mi glupio ;) ale moge podeslac kilka fotek na ten mail :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baska też wlasnie padla. Wczoraj zasnela po 20, pobudka na jedzenie o 3 rano o 7 się obudzila bo ja było slychac z lozeczka, o wiec troche polezala pogadala do siebie ubralam umylam, zjadla znow do lozeczka, tam sobie pogadala do misiow, powierzgala nogami i rekami, i przed chwila zapadla cisza, patrze a ona jak suselek:) Dziś jedziemy na ferie:) do babci za Poznan:) w zeszlym tyg nie dalo rady bo się mamcia rozchorowala, ale dziś jedziemy, zapakowane już i czekamy na dziadka bo od 10 w kazdej chwili moze być tel zejuz wyjechal z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) czytam regularnie ale niestety pisać nie ma kiedy;/ podobnie jak olcik mam jeszcze na karku pisanie pracy magisterskiej:/ Tez mam chęć poczytać te książkę bo zaczęłam i wydaje mi się super (język niemowląt) ale ciągle czasu mi brakuje co do wagi to moja Michalina w 8 tygodniu ważyła... uwaga uwaga... 5.850kg :) lekarka śmiała się ze ma kilo nadwagi, ale stwierdziła ze mam dobry pokarm i tyle:) ja tam myślę ze lepiej żeby przybierała więcej niż w ogóle, a z kolei położna powiedziała mi ze to dobrze ze przybiera i kiedy zacznie raczkować to wtedy dużo więcej będzie spalać i przyrost nie będzie już taki duży. jak na razie to tylko macha łapkami i nóżkami i siłuje się leżąc na brzuszku. i jeszcze dowiedziałam się od położnej ze dzieci które dużo i szybko przybierają na wadze często maja problemu z brzuszkiem tak jak my wcześniej, mala co chwile była zagazowana. na szczęście typowa kolka nas ominęła (jak na razie) z kupa jeszcze mamy trochę problem, nie dość że rzadko to normalnie ma konsystencje karmelu i małej trudno sie wykupkac bo ma zawalone jelitka. ja jestem u ewy i sylwi na fb Olga B. (C.) jeśli ktoraś ma ochote wyslac zaproszenie to czekam:) pozdrawiam kobitki kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jeszcze odnośnie glutów:) ja ma katarek o którym pomarańczka pisała i potwierdzam jest super:) sekunda i po śpikach w nosie malucha:) wiem ze trochę to przerażająco brzmi ze do odkurzacza się podłącza ale jest naprawdę bezpieczne i sprawdza sie w stu procentach:) moim zdaniem frida katarkowi nie dorasta do pięt. aha jeszcze mam pytanie do mam karmiących piersią. kolo otoczki brodawki (w sensie na normalnej skórze) zrobiła mi się czerwona plamka wielkości paznokcia od kciuka (wygląda to jakby siniak miał się za chwile zrobić)i troche boli jak naciskam pod palcami czuć jakby grudkę i nie wiem co z tym robić? masować? rozgrzewać czy zostawić i nie ruszać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się i ja:) a my dziś pospalliśmy do 9, znaczy sie ja bo synek dalej sobie lezy i spi. Dziewczyny powysyłałam zaproszenia na fb;)chyba będe miała już wszystkie:)) ja dziś w domku z Maluszkiem a jutro załatwień i urzędów c.d:/ Ale się uśmiałam przy tych kawałach:D:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olla tylko ze ja sie jakos do tej pracy wcale nie zbieram. Moze dlatego ze to druga magisterka i juz brak parcia...ale szkoda tych studiow...moze dzis usiade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a powiedzcie mi czy poczatek nr PESEL waszych dzieci- tych urodzonych w grudniu to 1132? Bo ja mam zły nr i jutro do urzedu zalatwiac znow:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga A ile Twoja Michasia ważyła przy urodzeniu? Liczyłaś ile przybiera miesięcznie i tygodniowo? Bo faktycznie imponującą wagę ma Dziewuszka! Co do katarka - nie wiem wcale, czy się nie skuszę, bo Fridą tylko Monsz daje doskonale radę. Ja wyciągam tylko "płytkie" gile. Póki co nie ma kataru, nie ma potrzeby - ewentualnie taki poranny glutek się trafi, ale jak się przydarzy większy glut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he dziewczyny:) Klaudyna PESEL mojej córci tez sie tak zaczyna i jest dobry,sama myslalam, ze jest bład ale w aptece mi powiedzieli,że po 200r są takie dziwne PESELE dzięki dziewczyny...z tym sto lat sama myslałam,ze padne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga A tej "grudki" ja bym nie lekceważyła... to może być zastój albo początek stanu zapalnego. Jak masz możliwość, to pokaż położnej, żeby Ci się ropień nie zrobił. A najlepiej to też często przystawiaj Maleńką właśnie do tej piersi i jak masz możliwość to bródką w kierunku tej grudki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no to mamy zły bo mamy 113121. Wczoraj u pediatry się okazalo bo chciala recepte wydrukowac i się jej pokazal komunikat że PESEL niezgodny z data urodzenia. Bo wychodzi na to że pesel ma taki jakby się urodzila 21.11.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudyna ja tez myslałam ze ma pomylony a mi urzędniczka powiedziała ze do dają 30 bo by były 2 takie same pesele natali i jakiejś babci hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna Faktycznie Wam spartolili. Wychodzi, że Basia o miesiąc starsza niż jest. Załatw sobie jak najszybciej, bo potem bigos z tego wyjdzie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wagi. Poki co to fajnie ze dzieciaczki duze ale za jakies pol roku to trzeba pilnowac zeby nie byy za tlusciutkie. Moja sasiadka ma corke ktora non stop by jadla. Pamietam jak miala 10 mies i lizaczki i chrupki i to i tamto. W wieku 3 lat wstawala w nocy na butle. Teraz ma 4,5 roku i zjada wszystko co widzi i ma spora nadwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelepecia Ale u Klaudii nie spartolili dodawania, tylko dodawali do 11 zamiast do 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama mi odbierala pesel wiec nawet nie wpadlam na to żeby chociaż w necie sprawdzic jak nadaja ale wczoraj wyczytalam wlasnie że do miesiaca dodaja 20. Jutro jedziemy do gminy zalatwiac papiery do slubu konkordatowego to zaraz zapytam czy aby się nie pomylili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola No i bardzo bardzo tłuściutkim niemowlakom trudniej jednak przychodzi "mobilność", więcej do dźwignięcia, przemieszczenia, obrócenia... Ale chodzi mi tu o skrajne przypadki. Są przecież dzieci bardzo "długie" i wtedy też ważą sporo więcej niż te "krótsze"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamusie :) my ciąg dalszy zastrzyków :( Amelka płacze przed bo już rozumie że zastrzyk będzie miała,a Juleczka płacze jak już igłę wyciągnie z pupinki ale nie długo .Amelka jeszcze kaszle i ma katarek i mniej je .Julka je dużo ale ma jeszcze katarek zalegający w nocku u Nas sprawdza się KATAREK super odciąga . Dziewczyny czy któraś z Was miała przeziębionego Maluszka żeby musiał brać antybiotyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co... przyszedł nam dzisiaj kombinezonik na wiosnę i powiem Wam, że jestem bardzo zadowolona i z jakości, i z ceny. Mogę śmiało polecić: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22949096 Bałam się, że ten 6-9 będzie taki tylko tylko, bo niby odpowiada 74 - ale spoko majonez! To jest raczej 6-12 - z zapasem. 74/80 spokojnie. A! Nie mamy 5 kombinezoników z wypasionych kolekcji. ;) Mamy jeden kombinezoniko/śpiworek r. 68 - kompletny niewypał kupiony bez pojęcia w ciąży jeszcze. I przepłaciliśmy, i sztywny bałwanowaty taki, i bez sensu taki bez podziału na nogi, i jeszcze do tego pod szyją beznadziejny, bo rzepy dziecko w bródkę orcują.. Ten wiosenny zupełnie co innego. Zadowolona jestem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie warto kupić katarka po dobrej cenie? Zamawiać jakieś dodatkowe końcówki albo szczotkę, jeśli już się zdecyduję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to ciągle myślę co ja złego zrobiłam że moje dziewczyny przeziębione :( a najbardziej chodzi mi o Juleczkę bo ma dopiero 3 miesiące. Myślałam że jak karmię piersią to ją uchroni a jednak nie :( Czy za dużo na spacery je brałam jak nawet mrozy były ? sama nie wiem :( pediatra niby mówi że to nie moja wina bo jest wirus w powietrzu że dobrze że przyszłam z nimi tak wcześnie że nic poważnego nie chwyciły. moja Juleczka waży 5890 jak się urodziła 2800 ma 3 miesiące czyli 1 kg na miesiąc to chyba dobrze jak na karmiona piersią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka my daliśmy jak dobrze pamiętam 48 zł ale to było 3 lata temu przed urodzeniem Amelki Sprawdź na allegro może będą tańsze :) są 2 końcówki i szczoteczka nic nie musisz dokupywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ...hehe I znow nadrabiam! Zaraz z Mamuska na lotnisko jade ;( smotno mi;( Tak Sobie mysle czytajac to co piszecie, ze MOZE mala takie silne kolki miala bo tak szybko rosla? Teraz przyrost Wagi mniejszy I kolka tylko przed wieczorem I czasem troszke w nocy...niby by sie zgadzalo. Dzis SPALA od 22 do 2:30 zjadla 160 ml, a potem do 8 I tylko 70 ml. Tak jakby Sobie naprawde brala lie potrzebuje...JUZ sama nie WIEM . Ciagle sie martwie JAK zje tak malo prawie po 6 h. Mysle czasem ,ze przeplyw w smoczku za Mały I dlatego meczy sie I nie chce JESc wiecej, ale z innej strony czemu czasem JE 160. ? I daje RADE? Ech tysiac mysli w glowie mam. Chyba za bardzo doszukuje sie problemow I nerwowa jestem;( mama MOWI ONA POPROSTU TAKA JEST TO JEJ UROK Z CZASEM JEJ PRZEJDZIE ..I PEWNIE MA RACJE A JA NA SILE CHCE JA USZCZESLIWIC! KLAUDIA NIEZLY NUMER Z PESELEM ;( znow sie nachodzisz! Ja na blizne pooperacyjna uzywalam kontratubex, pomogl...ale naprawde trzeba byc cierpliwym I systematycznym, co dla mnie bylo ciezka sprawa;) Muaaaaaa Kobitki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIUNIA PRZESTAN sie obwiniac bo na glowe dostaniesz! Robisz to co uwazasz ,ze dla nich najlepsze! I tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czopelek...MOJA tak krzyczy JAK za glosno kichne;( od momentu szczepionki czasem krzyczy tez w trakcie snu ;( echhh ale neurolog dopiero latem;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia mala pewnie sobie reguluje. Baska też zjada czasem 150ml a czasem tylko 80ml i wypluwa smoczek i odpycha butle. Smoczka z wieksza dziurka nie ma sensu dawac, bo Ci się zachlysnie pewnie. A skoro daje rade 160ml wyciagnac to smoczek odpowiedni. Z duza dziurka moze się też nalykac powietrza wiecej (chociaż nie wiem jak) i znow kolki murowane. Mala skonczy 3miesiace kolki mina. A pytalas kiedys o BioGaje, bylam u pediatry i powiedziala że jak mam jakies watpliwosci co do malej kupek (bo pytalam) to powiedziala że mogę jej jeszcze podac, bo nie zaszkodza, a wspomagaja uklad pokarmowy. Także spokojnie mozesz podawac, ale lepiej zrobic przerwe między 1a2 buteleczka żeby zobaczyc jaka poprawa. Szkoda że mama wyjezdza i znow sama bedziesz, ja dziś wlasnie do mamci jade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia -szkoda że mama już jedzie przy mamie zawsze bezpieczniej :) dzięki za pocieszenie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia...BIOGAJA nadal w toku 5 kropelek dziennie, kupa jest co 2 dzien konsystencji pasty. Steka steka I jakos daje rade. Mam nadzieje ,ze tak JAK piszesz za 22 dni kolki Pojda w zapomnienie. My JUZ got owe do wyjscia. Buziakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×