Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Wczoraj kupilam dzisiaj przyszlo- nosidelko. Super Baske już przypasowalam. O jaka zadowolona bo wszystko widzi, a i fajnie że tak na boku, bo mozna patrzec pod nogi:) hehe Co do chrupek, to Baska najpierw ja memla w buzi, wiec zanim cokolwiek odgryzie dziaslami, to chrupka jest konsystencji obiadku i Baska sobie z tym radzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temperatura zabita;-) zobaczę jeszcze za pół godz. jąmyślę że to żeby skoro jeden dziś wylazl. Moja odgryza kawałki grupka zębami ale daje radę. nie krztusi się. Starbuck ja słyszałem że z niekapki ten z love 360 stopni jest dobry. A co do nakretki z lovi - nie każdemu dziecku pasuje. Ale ten sposób pojenia dziecka lub np z czegos o podobnym ksztalcie jest najbardziej wskazany. moja dopiero zaczyna lapac o co chodzi. Inezz moja Tosia tez ma takie zastoje wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia Dzięki za linki, ja mierzę termometrem, zwykłym elektronicznym w tyłku. Także temperatura miarodajna wydaje mi się. Ale jak sobie nim mierzyłam to wychodzi normalna także popsuty nie jest. Ewa Ja nie mam okresu od 16 marca:D Ale ostatnimi czasy czuje takie świdry w podbrzuszu jak na okres. A nie masz co się martwic laktacją, to się raczej nie wyklucza z okresem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna, moja tak samo krzyczy na chrupka. Ale ja jej daję te mniejsze z flipsa i one szybbko jej zostają schowane w rączce, ale juz kombinuje, jak go dojeść do końca:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik moja tak reaguje na wszystko, a nawet bez niczego tak sobie zaczyna dzien o 6rano czasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak mamy. Rano zneca sie nad stopami a przed snem na misku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka a do na to lekarz?minął ten przestój już Tosi? nie wiem co jest grane-je jak dotąd a waga stanęła.Jest jakaś rada na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pestka. Jak Baska dostanie gryzak z lodowki taki okragly to dopiero szal. Tak jak do chrupka to ona caly dzien "spiewa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inezz, lekarz nic na to, tym bardziej, że to wcześniak. Tosia ma tak, że stoi 2 tyg, a potem w tydzień tyje 200 gram. Różnie to jest z nią, ale nadal jest mała. Waży 6300 gram. W sytuacjach, gdzie dziecko wazy ekstremalnie mało lekarz zaleca mleko wysokokaloryczne. W zwykłym mleku masz 68 kalorii na 100 ml gotowego prosuktu, a w tym wysokokalorycznym jest 100 kalorii. Jedne są na receptę, inne nie, ale nie stosuje się takich rozwiączań jak nie ma wskazań. Jest też preparat Fantomalt, który można dodawać do każdego posiłku. też można kupić bez recepty, ale podobnie, jak z mlekiem- po konsultacji z lekarzem. http://www.doz.pl/apteka/p47488-Fantomalt_proszek_odzywka_400_g A z bardziej naturalnych sposobów tuczenia - do zupek dodawać oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia (ja wczoraj zaczęłam dodawać) lub olej z pestek winogron (ponoć ma delikatniejszy smak niż oliwa). No i kaszki, kleiki itd. Jest jeszcze taki bezglutenowy produkt Sinlac. Normlanie w sklepie go można kupić. http://www.dziecko.nestle.pl/produkty/kaszki/ctl/productslist/mid/1290/subcatid/39.aspx Ja jeszcze go nie próbowałam, ale ponoć też dobrze tuczy i smakuje dzieciom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola wiem pisałaś o tym dodatku do mleka.Pytałam lekarki to powiedziała,że nie ma wskazań,że mam dawać jeść mniej,a częściej.Co z tego jak tak robię to ona wypycha albo pluje.Większość idzie w kanał, a nie do brzuszka :( na Sinlac zwróciłam uwagę w realu jak kupowałam słoiczki.Drożyzna straszna,ale wypróbuję skoro dzieciom smakuje.Moja obraziła się na kaszki właśnie.Mleko też w nocy i rano ew a w dzień chce jeść tylko łyżeczką.Może to też na zęby? zobaczymy za tydzień.Dzięki Olka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak Wasze dzieci reagują na te pół żółtka w potrawach co drugi dzień? Dajecie już? U nas niestety po dwóch próbach robimy stop, bo każda kończy się zatwardzeniem. Nie ma żółtka, jest piękna kupa następnego dnia. Jest żółtko, jest mordęga przez cały następny dzień i wymuszona kupa na wieczór (windi a dzisiaj czopek, ale w charakterze masażu odbytu, a nie podania czopka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Wiesz co może to Cię trochę uspokoi ale u nas ostatnio tez marnie z jedzeniem, w dzień Ignacy naprawdę mało je, tylko nie powiem ile, bo cycka, ale na noc i w nocy za to je sporo. Tylko wiesz ja się nie martwię bo waży pewnie już z 8,5 kg A co do Sinlaca to koleżanka dodawała synkowi to kaszy to dość długo. A Maja ulewa?? Jak kupy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co no na najnizszym,kupy normalne po sloiczkach i po wprowadzeniu glutenu tez nie zauwazylam nic niepokojacego najwazniejsze,ze zdrowa i wyniki badan dobre.jak tak bedzie dluzej to do gastrologa dzieciecego dostanie skierowanie z drugiej strony to ur sie mniejsza wiec i nie wymagajmy cudow i mamusia tez jest jaka jest wiec jeszcze sie nie martwie.tak jak mowie zobacze za tydz jak pojde zwazyc znowu i kupie ten Sinlac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Ja bym chyba zrobiła jak Ola mówi i dodawała oliwę z oliwek do dań lub masełko, może bardziej tuczące. A ogólnie Maja je dobrze? Jakbyś tak miała napisać jej standardowy dzień z ilościami pokarmu do da się:)? Wiesz w sumie to ostatni centyl jak na dziecko urodzone o czasie to nie za bardzo. A może mleko modyfikowane zmień na inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina Szymek normalnie sporo już pije - z tego kubeczka. Dzisiaj koperkowej z 80 ml i morelowej potem też z 50 ml... Do tego piersi sporo. Myślisz, że jeszcze oprócz tego samej wody ciepłej mu dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuję tak jak pisze Ola.Mleko zmienie juz nie dlugo bo konczy 6msc wiec dobry moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa Ja bym dawała więcej wody tylko ciepłej, bo soki to też po części jak pożywienie. Chyba, że jabłkowy sok, może by ruszył trochę Szymkowy brzuszek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa A do wody też trzeba przyzwyczajać, mój Mały pije chętnie. Bo też z kupami kiepsko było a koperek jakoś nie pomaga. Bardziej taka herbatka koperek i rumianek w torebkach do parzenia. Aga No może nowe mleko jakoś będzie bardziej uczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina Wczoraj wszamał cały słoiczek jabłuszek i nic! Myślałam, że z przeproszeniem sraczki dostanie. Wody samej nie dawałam jakoś, bo po prostu jeszcze nie było chyba takiej potrzeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baska pije wode. Raz dziennie ostatnimi dniami podalam jej koperkowa, ale i tak tylko kilka lykow zrobila. Pije wode i dobrze jej z tym wiec nie narzekam. Wazne że pije. Mala wlasnie zasnela, wiec mamy wolne. A co do zoltka jeszcze nie podawalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymo tez śpi już z pół godziny. U nas wszystko było gitarra i kupsko jak marzenie dopóki nie dałam raz zupki gerbera z pietruszką - to wyczaiłam od razu, że po tym zatwardzenie... A teraz widzę, że żółtko daje ten sam efekt. Wszystkie dni bezżółtkowe jest elegancka zdrowa kupa. Myślicie, że to możliwe, że tak reaguje na żółtko? A może za dużo tego żółtka podaję? Pół jak każą, ale jaja takie ogromne mam ze wsi od sąsiadki... Może dawać najpierw np. tyle co łyżka stołowa? Z tego jajka co mam pół żółtka to dwie łyżki - bez górki, ale takie pełniutkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bella 85 Może napisze nam Koleżanka coś więcej o sobie i swoim Dzieciątku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas po żółtku jest ok. A kupa była dziś jedna, twarda bardzo. O 20 zaliczyliśmy lekarza, bo gorączka wzrosła - 38,2. Oskrzela czyste, uszy, gardło też. Powód - kilka zębów ciśnie się na raz. ewentualnie początek trzydniówki, ale raczej zęby... Mała nie marudzi, jest raczej apatyczna. Śpi już. Za jakiś czas zmierzę jej temperaturkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola Sorry, że tak dopytuję, ale Antosia sama tak sobie z taką twardą kupą radzi? Męczyła się z tym kupolcem, czy tak jej normalnie poszło? A że twarda to pewnie wina gorączki - zawsze przy gorączce zatwardzenie i odwodnienie. Powiedziałabym Ci, żebyś jej dużo płynów podawała, ale... rady to Ty nam możesz dawać he he he... i na 100% doskonale o tym wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, nie ma problemu. Napnie się, stęknie i kupa idzie. Co jakiś czas robi takie stolce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa i nie przeceniaj mnie. Sama mam tez pierwsze dziecko i malo jescze wiem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! :) Ola przekaż Tosi :* i dużooooooooooo zdrówka ! Dziewczyny ja Polince daje chrupki z Hippa , są pyszne i zdrowe ! tylko trudno je dorwać :( zajadamy obie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×