Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

A co sadzicie o mleku krowim dla dziecka. To tak apropo tych alergii. Kiedys dzieci dostawaly i było oki, a teraz byle co uczula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) mała mi usneła to coś skrobne,bo pozniej spacerek i może do Rossmanna po te słoiczki - malinowa co byśmy bez Ciebie zrobiły :P nakolanniki też super wypatrzyłaś. Paulinka co do dzidzi to daj Panie Boże,ale nie teraz ;) do gina mam termin dopiero na lipiec :(:(:(:( Amelcia da radę trzymam mocno kciuki!:* Marta ile Twoja córunia przybrała po fantomalcie i w jakim czasie? ja mam dawac 1 miarkę do mleczka a Ty do kaszek też dajesz?zastanawiam się wlasnie czy mogę,bo moja nie chce w dzień mleka więc gdzieś pasuje przemycic ten fantomalt. kitka - racja z tym chuchaniem na wszystko;) Sylwucha :*:*:*:* dziku nasz pieczony kochany jeden:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inez,bez fanto 150g przez 2tyg z nim(niewiem czy to kwestia tylko fanto czy tego ze tez 'ladniej' je)470g przez 2tyg,mozezdawc takze do owocków/deserków i obiadów takze(tak mi powiedzial lekarz)a jak jest z jej waga? co mleka krow.-unas obie sa obciązone alergia-wiec doopa-przed 1rż na bank nie podam,z Maja próbowalam do 2lat i nie chce:/codzien rno pije z kubka Nestle Junior naturalne..natomiast nalesniki itp je normalnie:) Sylwia-sluszna waga Lajlusi:)rosnie dziewczynka.Proponuje na mleku modyf np budyn zrobic(jak juz bedzie po ekspo na gluten)mieszac owocki z naturalnym jogurtem-zawsze to wapn jest;) wiesz co kita,ja podchodze bardzoo ostroznie do wszelakich alergii itp..taki swiat ,takie czasy..generalnie rzecz biorąc dzieciaki łapia wsio do AZS po nietolerancje laktozy i inne scierwa..trzeba nauczyc sie z tym zyc-aby do minimum welimin.dyskofort,objawy chorobowe itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ale se polepszyłam wczoraj! Chciałam to Szymkowe spanie przestawić. Myślałam, że Go przetrzymam do jakiejś 22:00 aż padnie ze zmęczenia, to może prześpi chociaż do 4tej. A Młody co? Od 16 jak wstał po drzemce nie spał do 22:00. W międzyczasie 16 pierś, 19:00 kaszka, 22:00 pierś... Usnął po 22:00 i? I DUPA! O 2giej ryk na cycka i nie ma zmiłuj! Smoczek nie. Butla z wodą - olaboga co za krzywda! Cyc i już! Później o 5tej kolejne cyckanie, 8 następne i dopiero mi o 10:00 padł na drzemkę. On teraz odsypia Gad jeden, a ja chodzę jak lunatyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineezz ;-**** Marta ;);););) sluszna ;) dobrze powiedziane ;) DZIEKI za przepis budyniowy ;) ja JUZ widze jak w Polsce matula ja rosolem nakarmi...bedzie sie dzialo;) Mala spi pierwszy raz obylo sie bez placzu w ciagu dnia;) Klaudia racja...kiedys krowie mleko bylo Norma ... Echhh no coz trzeba robic tak by bylo dobrze I tyle.;) Dziewczyny ZNACIE jakis przepis na dobry chlebek na mace pszennej I suchych drozdzach bo tylko takie mam w domu a maz SOBIE zayczyl Cieplego chleba z maslem;) ja znam przepis ale na taki BARDZO prosty chleb...MOZE bym sie skusila na cos innego???? Pamietam kiedys dawalyscie przepis na jakis pyszny chlebek ale chyba na normalnych drozdzach I innych makach;)???? I JESCZE epytanie z innej beczki..Tutaj w UK podaja dziecia do picia od 6 mca kranowke...ja tego nie bede robic bo SAMA nawet dla Siebie wode filtruje na kawke...bo JEDZIE kamieniem I innymi wynalazkami... Kiedy bede mogla podac np wode evian z BARDZO niska zawartoscia sodu...albo dodac ja do soczki zamiast przegotowanej??? I czy nadal sterylizujecie BUTLE...bo ja od 5 mca przestalam ale nadal zalewam JE gotowana woda po myciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia ja też już tylko wyparzam wrzatkiem,a małej dolewam wody czasami "mama i ja". Sama ją piję i mała dostaje ją juz od ponad 3 mies i wszystko dobrze... ma własnie mała ilosc sodu jestem zdania,że dziecko i tak bedzie miało z tym stycznosc i tak:) a co do mleka to ja przeszłam z comfortu na bebilon 1 ponad miesiac temu...ani razu nie było problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALINOWECZKA A JA NIE WIEDZIALAM ZE TY TEZ NA MLECZKU KOLKOWYM JEDZIESZ;) a powiedz jak przeszlas na normalne to kolor kupki sie zmienil??? Bo moje po nim zielone smierduszki sadzi...a po zupkach piekne SA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia moja tez miała kolki,tylko nie tak mocne jak Lajla...oooooz kupami to czasami był istny wietnam...Zielone i śmierdziały jak nie wiem co...a teraz? ładny zbity klocek:D kolor zalezy od tego co jadła mała:) ale po samym mleku napewno nie sa zielone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super!!! O to wlasnie mi chodzi!!! Na Nast tydzien zmienie ;) tylko JESZCZE pogadam z lekarzem;) nie chcialabym nawrotu...ale skoro sie skonczyly ksiazkowo to MOZE JUZ ten system dziala ok;) I skoro zupki I deserki WCINA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zmieniłam sama bo doszłam do wniosku,ze skoro trawi juz słoiczki to czemu ma nie strawic mleka? w sumie nie oszczedzam na dziecku ale puszka bebilonu comfort starczała na 3 dni i kosztowała ponad 28 zł, teraz bebilon 1 800g starcza na ponad tydzien i kosztuje w biedronce 39 zł....róznica moim zdaniem jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmy a jesli chodzi o wode to naprawde p[olecam mama i ja....w sumie jest bardziej dla dzieci niz mam bo ma bardzo dobrze wyważone mikroelementy dla takiego malucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas już po spacerku:) Nakarmię Małego i za obiad się biorę. Kitka - Gratulacje przespanej nocy:) A co do płaczliwości u mnie po ciąży też, a wcześniej wogle nie płakałam nawet jak miałam powód. A teraz byle wzruszenie i ryk jak nie wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tam ;) dam RADE z TYM zapachem;) u NAS jest roznica 2 aptamil czyli bebilon comfort 900 gram 11 a NORMALNY 9 .chyba dzis sie ubiore I przejde zwazyc I zmierzyc mala I ZAPYTAM ...o ten od 6 mca...bo 11 dni do wylotu to BRZUSIO by jej sie przestawil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahah NIC nie smierdzi bardziej niz NUTRAMIGEN!!jakbyscie nieczyszczone od mca akwarium wąhaly;) na szczescie kosztuje na recepte(z orzecz. o alergii) 3.20,normalnie prawie 40zeta. Jak mi sie przypomnij przelewam wrzatkiem butle.Smoczka Nela ssac nie umie-wiec wyparzania mi odp. Do picia daje wode(niegaz-jaka aktulanie mam w domu)+kompoty od tesciowej (jablko,gruszka,malina) Ewa-wspolczuje Ci nocy!!\ Sylwia-dobry rosól nie jest zły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja panna dzis konczy 9 miesiecy. Waga wczoraj 6440. chyba za tydz spytam lekarki o ten fantomalt. moja o 6 zjadla butla 250 ml dosc gestego sinlacu i o 10 nie chciala jesc. jak sie obudzi to zapodam zupke. na spacerze ludzie pytaja ile ma miesiecy i ile wazy. jak mowie to wszyscy zdziwko ze wyglada na wiecej niz 6500g. no tak, bo w ubraniu bie widac ze chuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestesmy po spacerku, bo już nie szlo wytrzymac z nia a we wozku zaraz spala, i po jedzonku dziś poszedl kubeczek i o dziwo już się nie "krztusila":) Co do chleba to ja podawalam przepis na taki na drozdzach platkach owsianych i mace pszennej:) Milena Mleko comfort na recepte chyba mozna wziasc jak bebilon pepti. Puszka w granicach 10zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wody. To moze mnie zlinczujecie, ale Baska tylko przez miesiac pila butelkowana, teraz podaje zwykla przegotowana z kranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta oby były efekty po fanto,bo krucho u nas z wagą.Dzis sie chyba przejde do przychodni w sumie kazali mi co tydz przychodzic wazyc -moze się cos ruszylo...tylko sie rozpadalo shit! pocieszajace,że mozna dawac fanto do wszystkiego od dzis tak bede czynic:P Aha i co do apetytu i zębów.Pytalam gastro powiedziala ze u nas do mies bedzie ząbek :) moze tak byc ze wlasnie przez to mniej je?hmmm Olka no tak jak dziecko ubrane to nie widac :) moja też ma takiego miśka i wyglada w nim na parę kg więcej heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia moja tez taka piła...i nic jej nie było:) najwazniejsze,żeby woda dla dziecka nie była podwójnie przegotowana!!! a co do mleka to mi w kilku aptekach powiedziano,że tylko pepti jest na recepte:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny i dzieciaczki :) a my dziś gotujemy zupke na króliczku :) Ja wiki nigdy nie sterylizowałam butelek czy smoków tylko wyparzałam wrzatkiem. Od czasu do czasu wygotowuje smoczki. A mała pije wode z kranu przegotowana wg mnie top nic złego. Ostatnio przetarłam jej 3 duże truskawki na tarce wcinała aż jej sie uszy trzęsły i niczego złego po tym nie zaobserwowałam. Ja także dziś musze lecieć do rossmana na duuuuże zakupy choć wczoraj także byłam :D dzięki malinóweczka za cynk :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka ja sama nie wiedziałam ale przeczytałam na opakowaniu bebilonu w instrukcji zrobienia mleka "nie uzywaj wody dwukrotnie przegotowanej" czy jakos tak, zapytałam o to pediatry i powiedziała mi cos takiego,że woda dłużej lub wielokrotnie gotowana zawiera mniej składników mineralnych, które wytrącają się w postaci kamienia.Oprócz wytrącania się składników mineralnych jest jeszcze kwestia zawartości tlenu w wodzie, który ucieka w miarę wielokrotnego gotowania.Co do tych skałdneików mineralnych to z jednej strony dobrze,że uciekajabo dziecko i tak ich za bardzo jeszcze nie przyswaja ale to utwardza wode...a jak wiadomo twarda woda nie jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×