Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dobraRadaDlaLudzi

praca tymczasowa

Polecane posty

Gość dobraRadaDlaLudzi

Ludzie, nie korzystajcie z agencji pośrednictwa pracy, pracy tymczasowej itp. Na pieniądze czeka się nawet 2 miesiące, czasem dłużej. W umowie jest mnóstwo haczyków, np. czasem dają do ręki tylko 5.80zł za godzinę, chociaż zupełnie inne stawki były ustalone. Przeważnie odejmują 5zl za jakieś ubezpieczenie, 3zł za przelew. Z każdej Waszej przepracowanej godziny min. 2zł idzie do nich. Bywa, że za Chiny nie da się od nich wyciągnąć PITa, więc kolejna kasa przepada. A co najciekawsze pewnego pięknego dnia możecie dostać rachunek do podpisania, który należy wysłać podpisany najpóźniej do następnego dnia, bo inaczej nie zobaczysz swoich pieniędzy. Jest jeszcze kilka innych terminów, których musisz dotrzymać, ale oni przesyłają dokumenty nawet z 2tyg. opóźnieniem i adnotacją - odeślij w 24h. Gra nie warta świeczki. Lepiej z nich nie korzystać i liczyć na to, że firmy zaczną zatrudniać samodzielnie pracowników tymczasowych. Nie pozwalajcie, żeby Was traktowali jak niewolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie ludzie!
no wez mnie nie strasz bo wlasnie podpisalam na umowe zlecenie w BPT Otto i raczej przedluzac nie bede :O o jakim biurze piszesz? wiem, ze z Adecco ne bylo takich problemow, bratowa tak zaczynala, potem w firmie dostala juz umowe od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracowałam!!!!!
ja pracowałam prawie rok (zatrudniona przez nią)w agencji pracy tymczasowej randstad i wszystko było idealnie, pieniadze na czas a jak raz były po weekendzie (a 10wypadał w sob, czyli miały byc w piatek) to nas wczesniej poinformowali i dali odsetki, praca super pieniadze tez, mysle ze wszystko zalezy od agencji...w niektorych normalnych pracach o umowe o prace nie placa na czas i oszukuja z pieniedzmi, wiec mozna powiedziec ze nie podpisujcie zadnych umow o prace ;p !!!!!!! tylko minus pracy tymczasowej to ze za dlugo tam sie nie popracuje, ja zaszlam w ciaze, zus mi za zwolnienia wyplacal po wygasnieciu umowy, ale pozniej nie ma macierzynskiego i takiego normalnego powrotu do pracy tylko sie szuka czegos nowego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalska
juz kiedyś wspominałam, że lepiej jest szukać bezpośrednio pracodawców. czasem nawet lepiej jest po prostu przeklikać strony największych firm w regionie, z reguły mają jakieś ogłoszenia o pracy i tak się zgłaszać. bo przez pośredników to różnie bywa. teraz jest jeszcze kryzys to tym bardziej trudno. dwa tygodnie temu byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w eniro i wygląda tak jak pisali na blogu http://praca.eniro.pl/2010/08/szukamy-nowych-pracownikow/. wczoraj byłam w tp sa http://www.tp.pl/kariera i mówię wszystkie oferty znalazłam szperając czy to w googlach, czy po prostu przeglądając portale o pracy. a miesiąc temu w orange http://www.ramsat.pl/kariera.html. i chyba najlepiej mi poszło w eniro. no ale czekam aż oddzwonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mileena
Wiem, ze niektóre agencje są naprawdę beznadziejne, ale nie wszystkie i raczej nie powinno się tak uogólniać. ja już od kilku miesięcy współpracuję z Antidotum i nie mam powodów, aby narzekać. Wszystko jest w terminie i tak jak było w umowie. W żadnym razie nie czuję się wykorzystywana. A dla kogoś kto nie może sobie pozwolić na stały etat i unormowane godziny praca taka forma jest jak najbardziej ok. Więc polecam ta agencję - jest godna zaufania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez pół roku pracowałam w agencji EuroKadra. Tzn. przez agencję. To od nich miałam pracę w najlepszej w okolicy firmie produkcyjnej i ostatecznie tam dostałam stały etat. Gdyby nie EuroKadra, pewnie dalej bym się bujała i szukała pracy, a tak udało mi się naprawdę dobrze trafić. Nie odrzucajcie agencji - one naprawdę dają normalne zatrudnienie i normalne warunki. Teraz w zasadzie takie same, jak bezpośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praca przez agencję jest tak naprawdę najłatwiejszym sposobem na zdobycie zatrudnienia - szczególnie w produkcji, ale w innych branżach również nie ma takich problemów. I to właśnie pozwala zdobyć dobrą pracę bezpośrednio, bo ci, którzy się do tego nadają, szybko zdobywają pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EuroKadra działa też w Krakowie? Ogólnie - polećcie w Kraku agencję, która jest w stanie zapewnić jakiekolwiek zatrudnienie w wieku przedemerytalnym. Coś takiego jest możliwe? Jeśli tak, to dajcie namiary - o ile komuś z waszych bliskich udało się załatwić takie zatrudnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co pytacie o sprawy, które można sprawdzić w ciągu 5 minut w Google? Tak, Euro Kadra jest też w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, że praca przez agencję jest w porządku, przecież do wielu firm można się dostać wyłącznie w taki sposób. A logiczne, że w takich firmach masz dużo większe szanse na normalne warunki. Jak sytuacja wygląda u małych prywaciarzy? To chyba oczywiste... Głównie pieniądze pod stołem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też tak pracowałam i warto było, wejdź na http://akromar.pl i poczytaj troche o tym na pewno cos sie dowiesz i zdecydujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra agencja to http://danddpersonal.pl/ Mam o nich jak najlepszą opinię. Jeździłem z nimi trzy razy do Niemiec i jestem zadowolony i z zarobków i z agencji. Warunki ok, umowa jasna, żadnych kruczków, na miejscu wszystko się zgadzało zawsze, ogółem po prostu profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od października pracuję przez agencję Eurokadra w jednej z ciekawszych firm w mojej okolicy. Już mam zaklepane, że od czerwca przechodzę na pracę bezpośrednią. Różnica w stosunku do pracy przez agencję pod względem finansowym wielka nie będzie, przede wszystkim widoczna po socjalu. Bezpośrednio nie było szans na dostanie pracy w tej firmie. Zresztą - naprawdę bardzo długo szukałam zatrudnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam w http://akromar.pl i myślę, że praca tymczasowa to dobre rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EuroKadra - jak najbardziej. Teraz bez większych problemów dostaniecie zatrudnienie, można się łatwo dostać do znanych marek, a na jakich zasadach to się odbędzie, to już inna kwestia. Generalnie nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba byc skonczonym idiota by pracowac przez agencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja szukałam pracy na wakacje, trudno mi było coś naleźć, a zależało mi na czasie, więc skorzystałam z Carer w Warszawie, świetna agencja, szybko zaczęłam pracę i udało mi się zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 11:42 No moze i w Warszawie nie byloby zle ale trzeba gdzies mieszkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tych agencji pracy tymczasowej które znam i z jakimi miałem kontakt to najlepiej oceniam Job on time – jobontime.pl. Jako jedyni faktycznie oferują dobre pieniądze i są wypłacalni. Druga sprawa jest taka że mają dużo ofert na umowę o pracę, stałych a nie tylko same sezonówki że po 2-3 miesiącach żegnaj do widzenia...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praca tymczasowa to świetna sprawa, jak jeszcze studiowałam to wiem, jak ciężko mi było to wszystko pogodzić, zgłaszając się do dobrej agencji, dużo łatwiej jest wszystko pogodzić. Współpracowałam z Carer w Warszawie i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milana

praca tymczasowa to bardzo dobra opcja, zwłaszcza gdy korzystasz z usług agencji, jak np otto, którzy Ci wszystko ogarniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olafff

Ja korzystałem z usług  Agencji Pracy Tymczasowej WorkProfi z Wałbrzycha www.workprofi.pl/ i spisali się dobrze. To bardzo solidna, rzetelna agencja, ma dobre oferty krajowe i zagraniczne, ja byłem z nimi w Niemczech i dobrze tam zarobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zależy tutaj od agencji pracy tymczasowej. Od ich podejścia. Oraz od ich polityki. W róznych zawodach zarabia się rózne stawki. Wiadomo, ze specjaista zarobi więcej od niewykwalifikowanego pracownika. Bez znaczenia czy znajdzie pracę samodzielnie czy przez agencję pracy tymczasowej. 

Od siebie polecam zapoznać się z rekrutacją prowadzoną przez Sparta Jobs:

https://spartajobs.pl/

 Aktualnie rekrutują pracowników na wielu stanowiskach pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×