Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość purple lidia

Księga Gości kupić czy zrobić samodzielnie?

Polecane posty

Gość purple lidia

Dziewczyny mam pytanie. Chcemy z moim księgę gości, nie drogą i nieekskluzywną, a raczej taką dla przysłowiowych "jaj", żeby sobie goście na luzie wpisywali, co im po alkoholu będzie leżeć na sercu :) I teraz nie wiem czy wydawać kasę czy zrobić ją samodzielnie? Kupiłabym jakiś notatnik i zwyczajnie ozdobiła go jakąś kartkę ze scrapbookingu. Np. ta babka: http://allegro.pl/oryginalna-inna-niz-wszystkie-ksiega-gosci-i1513643319.html - nakleja na notatnik ozdobną kartkę A4 i bierze za to grubą kasę. Na dodatek te jej kartki brzydkie są :o Ja bym chciała taką kartę niby obszywaną, ale nie skąd te wziąć, pomożecie? Coś w tym stylu mi się marzy 🌼 http://zuziucha.blogspot.com/2010/10/ksiega-gosci-weselnych.html ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja akurat kupiłam
bo nie mam zdolności ale ta kobieta z linku z allegro to przesadza. ja kupiłam taką: http://allegro.pl/nowosc-elegancka-slubna-ksiega-gosci-100-str-i1615703004.html ale jak masz jakieś tam zdolności to kup kołonotatnik (tylko z czystymi kartkami najlepiej) i naklej jakąś ładną kartke na 1 stronę, możesz kupić taką pocztówkę w księgarni ,,hand-made" i oderwać z niej ozdoby i przykleić tam :) albo zrobić sama z zbibuły jak umiesz. żeby zrobić takie okienko to musisz papier podkleić czymś ale nie wiem czym, może jakąś cienką gąbką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość purple lidia
Ładną masz tę księgę :) Ale ja bym się w niej bała wpisać hehe bałabym się, że pobrudzę czy coś i dlatego muszę sama zrobić żeby swoich gości nie odstraszyć, bo jak zobaczą taką elegancką księgę to się będą obawiać, że "krzywo się wpiszą", obleją piwem albo coś - wolę żeby wrzucili na luz ;) I chyba kupię ten kołonotatnik. Problemem jest tylko ta kartka. Myślicie, że one ten "szew" robią same na maszynie do szycia czy to się kupuje gotowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja akurat kupiłam
a o jaki szew Ci chodzi? a co do mojej księgi to mam nadzieję, że jednak się nie będą bać wpisywać :) kurde, dałaś mi do myslenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość purple lidia
Chodzi mi o te nitki :) którym jest kartka jakby obszyta... jestem zielona w tym temacie i nie wiem, czy to jest tak na gotowe, czy one muszą obszywać tę kartkę? A już zupełnie nie wiem, jak one tą kartkę umieszczają w tym kołonotatniku, że im tak ładnie wchodzi w te kółeczka, hmm http://3.bp.blogspot.com/_KFegvAHKmLg/TMZ3w1cZP7I/AAAAAAAAAok/Ef777HuveIc/s1600/ksiega+gosci+blisko.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja akurat kupiłam
to obszyj cienką kartkę na maszynie i naklej ją na grubszą. jak rozegniesz te kólka to możesz bez problemu wyjąć okładkę, ozdobić ją jak zechcesz i włożyć z powrotem. ja czasem sztukuję tak notatniki jak mi zostanie po parę stron :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja akurat kupiłam
widzę, że jest przeszyta jakby z obu stron cała okładka ale to musi byc dobra maszyna żebyś nie złamała igły. i sama chyba szyła, bo strasznie krzywo jest :D zawsze możesz właśnie zszyć cienką kartkę i potem ją nakleić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość purple lidia
Tak samo ta ma "szycie" na kartkach, ale proste tym razem :) http://allegro.pl/wyjatkowa-kartka-pamiatka-chrztu-komunii-handmade-i1617972509.html Jakoś mi się nie chce wierzyć, że one same to szyją, przecież to tyle roboty, że gra nie byłaby nie warta świeczki ;) Dlatego myślałam, że to są gotowe kartoniki do kupienia i że sobie taki kupię i sama zrobię okładkę, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę zajmuję się scrapbookingiem (a raczej cardmakingiem) i podpowiem, że takie przeszycia robi się na maszynie do szycia i można w ten sposób ozdobić prawie każdy papier. A co zrobić, żeby taka kartka idealnie przylegała do zeszytu i pasowała do kółeczek notatnika? Skorzystać z bindownicy - doświadczone scraperki mają specjalne małe bindownice do notesów i albumów. Nie mając żadnych materiałów w domu trudno będzie stworzyć coś ekstra, ale np. mi podobają się takie księgi: http://allegro.pl/duza-ksiega-gosci-weselnych-100str-a4-promocja-i1619841056.html Będę sobie robić podobną, wykorzystując zielona organzę - kolor zielony jest naszym przewodnim, więc pasować będzie idealnie, a takie puste książki można kupić już od ok. 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja akurat kupiłam
no może są ale wątpię szczerze mówiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkie wow
piękna ta księga gości!!! sądzę, że nie da się samej jej zrobić, szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimowa taka ja
ja sobie sama ksiege gosci zrobie, ponieważ zajmuje sie scrapbookingiem wiec dla mnie to nie problem. A te przeszycia sa na zwyklej maszynie do szycia (to, ze krzywo to akurat taki był zamysł artystki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prinzesska27
My zamowilismy gotowa...biala z nadrukiem imion i data slubu i na pierwszej stronie z ladnym wierszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuję i tak jest dużo przygotowań i jakbym jeszcze ksiege miała sama robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi zrobi siostra
bo sie na tym zna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup.. pare złoty przy ślubie w tą czy w tą chyba nie robi róznicy zbyt wielkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.a.a.
ja zrobiłam sama :) koszt o. 15 zł plus moja praca ale to sie nie liczy :) najfajniej było ja robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezłe badziewie
ehhh chciałam jej wystawić komentarz na tym blogu i zapytać się o koszt, ale tam trzeba być zalogowanym w jakiś dziwnych serwisach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajmuje się scrapbookingiem i carmakingiem od lat. I powiem Wam, że 80 czy 100zł za księge gości to bardzo mała suma. Trzeba wziąć pod uwagę to, że to księgi robione każda ręcznie i każda osobno a nie jechane z maszyny w Chinach i żadna inna panna młoda nie będzie miała takiej samej. Po drugie obszycia i ozdobienie takich okładek zajmują masę czasu, a bindownica i papiery wykorzystywane do takiej księgi to koszt (bindownica ok 500zł), papiery komplet 10 arkuszy może opiewać w granicach nawet 60zł, w zależności od grubości i zdobień/wytłoczeń na nim. Rękodzieło to bardzo drogie hobby ale też wspaniała pasja. Ja robiłam ostatnio album komunijny i jego zrobienie zajęło mi 5 dni ciągłego siedzenia nad nim. Gdyby to nie był prezent, wystawiłabym go za ok 150zł.... Album jak i inne moje prace możecie oglądać pod adresem - zapraszam --> http://magiczna-kartka.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

My zamówiliśmy z siloo.pl. Było to białe pudełeczko i do tego drewniane serduszka na których wpisywali się nasi goście! Wykonanie super. Wszyscy byli zaskoczeni bo z taką formą księgi gości jeszcze się nie spotkali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×