Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kylie_Ba

firanki - wieszacie je w oknach?

Polecane posty

Gość ellizzka
Ja zdecydowanie jednak opowiadam sie za samymi roletami.I tylko to mam w oknach.Fierany to juz nie modny przeżytek i nic co jest fajne http://www.projektujikupuj.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pościelówkowa
firanki mogą być nowoczesne, np firany panelowe, firany makarony, itp a tutaj w ekskluzywnym pomieszczeniu jest uzyta firanka wcale nie do okna: http://www.tekstylia.abc24.pl/default.asp?kat=66426&pro=652386 w takich stylowych pomieszczeniach firany nigdy nie będą niestosowne, tylko takich pomieszczeń trudno szukać w blokowych dziuplach, które nazywacie "nowoczesnymi, gdzie firanki nie mają miejsca bo są przestarzałe". u mnie dom jest stylowy, meble drewniane, rzeźbione, nie ma miejsca na tandetne paździerze czy panele podłogowe, czy platsikowe parapety... firanki to dekoracja pieknych pomieszczeń, a nie dziupli ala biuro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieszam. Nadają przytulności. A ja to bardzo lubię, i chcę by takie było moje mieszkanie. Ciepłe, przytulne. Niesterylne, ani nie anonimowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ween 101
Ne ku... pod prysznicem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Stanach nikt nie zawiesza...
Jak firany to tylko i wyłącznie makarony... Dla mnie firany to już wieś jak ktoś lubi to niech wiesza... Ja zamierzam urządzić dom w nowoczesnym stylu i nie zamierzam wieszać firany na których zbierają się kurz i roztocze... Jak nie chcecie żeby was było widać załóżcie sobie żaluzje są teraz takie piękne łatwo się z nich kurz usuwa,,, ale firanki jak dla mnie to wieś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zastanawiajka
Ja mam plisy i nie mam z nimi ani jednego problemu. Nie uważam również, że nie jest przytulnie gdy nie ma firan. U mnie pasowałyby tylko i wyłącznie ew. firany-makaroniki czy jak one tam się nazywają. Rolet nie lubię bo masz albo zasłoniete całkowicie(czego nie cierpię) albo otwarte. W moim przypadki zasłoniecie do połowy nic mi nie daje bo i tak wszystko wtedy widac. Postawiłam na fajne plisy i jestem zadowolona. Rozłasniły i ociepliły klimacik w mym domu i rewelacyjnie się wkomponowały w calość. "Tradycyjnych" firanek u siebie nie widzę ponieważ musiałabym mieć ich sporo i szybciej by mi wszystko przytłoczyły/zagraciły niż wprowadziły przytulny klimat który i tak jest. Rolety dzien-noc też wydaja sie niezle choc zalezy jakie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię cięte kwiaty w domu
nigdy niepodobaly mi sie te siedliska kurzu i roztoczy w domu zwykla szmata w oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatkozowa
firanki w domu to podstawa. inaczej mieszkamy jak w biurze lub magazynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowoczesna pani domowa
oczywiście! dom bez firan wygląda jak tanie biuro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w moim malym miescie wielu
ludzi w ostatnich latach jezdzi po swiecie zarobkowo i na szczescie podpatruja powoli zachodni styl zycia i estetyke, takze zniknely firanki z okien wielu domow i ludzie nie zaslaniaja sie roletami ani w dzien, ani do poznych godzin nocnych, bo nie maja niczego do ukrycia. fajnie w domach, z ulicy i tak widac tylko gorna czesc scian i lampy, oraz to co na parapetach. ludzie juz sie przyzwyczaili i nie gapia sie sasaiadom w okna - tak jak na zachodzie. i mnie to bardzo cieszy. ulice dzieki temu zyskaly. jest przytulniej, ladniej i widniej, szczegolnie wieczorem. i ludzie bardziej sie staraja by miec fajnie w domach, ladne wielkie lampy, fajnie zrobione sciany, jakies fajne male lampki albo swiece na parapetach dla dekoracji. naprawde super. moja niegdys dziura zaczyna malymi kroczkami przypominac male dunskie albo holenderskie miasteczko. uwazam ze ci ktorzy sie tak zaslaniaja probuja cos ukryc, np balagan, albo biede, fatalnie urzadzone wnetrze, albo jakas patologie. ludzie ktorzy sa ok nie musza sie ukrywac. moze nawet za kolejne 10 lat zaczna powoli znikac te szkaradne 2 metrowe ploty z podworek... zobaczymy. mam nadzieje ze polacy beda sie dalej zmieniac i ewoluowac. moze ktoregos dnia przestana sobie wreszcie zagrazac i nie bedzie sie trzeba odgradzac plociskami i murami od ulic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakim trzeba być małostkowym
człowieczkiem, żeby oceniać ludzi po tym, co mają powieszone w oknach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam i pękam ze śmiechu
*pościelówkowa Jak możesz tak pisać, że nie można w bloku miec ładnego mieszkania? nie znasz się i nic nie widzisz poza czubkiem własnego nosa. *w moim malym miescie wielu Jak już będe miała światowe zarobki, światową opiekę zdrowotną, światowej jakości autostrady itp itd to może zacznę i z mieszkaniami na nich się wzorować. Wskimosi żyją w igloo to nigdy nie przeniosa mody z domów i mieszkań Paryża i odwrotnie. Jeśli ktoś lubi firanki to niech je wiesza, jeśli wolisz rolety - wieszaj rolety bez względu na modę. Przecież tez nie lecisz nie kupujesz kiecki prosto z wybiegu modelek, mimo, że modne są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam i pękam ze śmiechu
"...moja niegdys dziura zaczyna malymi kroczkami przypominac male dunskie albo holenderskie miasteczko....." a ja wolę mieszkać w Polsce, gdzie są polskie klimaty, bo to jest mój ojczysty kraj i nie chcę by wyglądał jak Rumunia albo Holandia a już na pewno nie jak Meksyk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eskimosi mają ładniej w
domach i mieszkaniach niż wy. Np ci amerykańscy i duńscy nie mieszkają w żadnych igloo. Chyba już tylko nieliczni mają igloo. Sama nie wiesz co bredzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam i pękam ze śmiechu
*Eskimosi mają ładniej w A skąd wiesz jak mam w domu? Należysz do tych zakompleksionych, którzy wszędzie u obcych widzą dobrobyt i luksus a u siebie tylko brud, smród i ubóstwo. W naszym kraju można żyć ładnie i stylowo, trzeba o to samemu zadbać we własnym lokum a nie wzorować się na "zachodzie" bo tylko tamta koncepcja jest słuszna. Ludzie, w naszym klimacie nie będa rosły palmy daktylowe w polu anie nie będą dojrzewały figi w ogrodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to są plisy? Mam problem- mam duże, trójdzielne (60+90+60) okno od frontu. Potrzebuje kolorowego (koniecznie!) "systemu" na okno, które zapewni intymność i nie zabierze dużo światła (pokój od wschodu, długi i wąski). Długie zasłony odpadają- muszę wyeksponować parapet. Cała ściana ma 2,8 długości, pod spodem kaloryfer z panelem zasłaniającym. Myślałam o roletach rzymskich biało -żółtych (żeby przepuszczały dużo światła, cienki materiał, przewaga bieli), do tego krótkie zasłony w żółtym kolorze, grube. Ale zastanawiam sie, czy krótkie zasłony nie wyglądałyby głupio? "System" musi pasować do nowoczesnego wystroju....Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eskimosi mają ładniej w
Odpowiadam na idiotyczny post. Tyle w temacie. Mam porównanie bo byłam i widziałam. Podaje za przykład ogol przedstawicieli danej rasy, a nie Ciebie jako wybrana jednostkę. Zjedź na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deco-fiszka
ruda - a po Ci zasłony, może wystarczą same rolety? Fajne półprześwitujące roelty maja na www.dekoria.pl tkanina bodajże nazywa się romantica i jest biała i ecru, mozna tez u nich zamówić na wymiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam i firanki i rolety. firanki sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej przytulne. poza tym mieszkam naprzeciwko drugiego budynku, więc bez firanek zaglądałabym sąsiadom do mieszkań i odwrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klamninka
Szczerze powiedziawszy to właśnie jestem na etapie dekoracji okien, tak się zastanawiam, czy taka firana by pasowała do mojego domu: http://www.firany.pl/offer,3995,firany_kleopatra_320x170_cm_i_200x250_cm_-_2_szt.html Mi osobiście się podoba, ale teściowa, która oczywiście wie najlepiej stwierdziła, że najlepsza jest normalna metrażowa firana, a nie jakieś udziwnienia. Jak jej wytłumaczyć, że teraz to już się takich metrażowych raczej nie wiesza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest Twój tron
i możesz sobie mieć firanki jakie chcesz a nie jakie się teściowej podobają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy żadnych firan EVER!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość folie okienne
Posiadamy około 40 wzorów gotowych folii dekoracyjnych w postac***asków , kwiatków , kwadratów np: Folia matte stripes- folia matowa dekoracyjna biała z paskami ( nieprzezierna) - szer folii 122cm Folia matte small dots- folia matowa dekoracyjna biała z kropeczkami ( nieprzezierna)- szer folii 122cm Folia matte square - folia matowa dekoracyjna biała z szarymi kwadratami ( nieprzezierna) - szer folii 152cm - FOLIA DEKORACYJNA CUBIC ( kostka paski) szer rolki 92cm - FOLIA DEKORACYJNA EUROPA (pasek matowy szer 4, 5cm z bezbarwną przerwą 1cm) szer rolki 152 cm - FOLIA DEKORACYJNA ACQUA ( białe kropki) szer folii 92cm - FOLIA DEKORACYJNA PANE ( matowy kwadrat o boku 4, 5 cm z bezbarwną przerwą 1 cm) szer rolki 152 cm - FOLIA DEKORACYJNA BLOCK ( matowy kwadrat o boku 18cm z bezbarwną przerwą 1 cm) szer rolki 152cm - FOLIA DEKORACYJNA STRUCTUR ( matowy pasek szer 3, 5cm bezb przerwa 0.5 cm pasek 0, 5cm bezb przerwa0.5cm - FOLIA DEKORACYJNA ALPHA ( matowe paski z bezbarwna przerwą stopniowo zwężające się ) szer rolki 117cm - FOLIA DEKORACYJNA ATOMA ( matowe grzybki efekt wybuchu atomu) szer rolki 117cm ... FOLIE można zakupić osobiście w siedzibie naszej firmy lub wyślemy ją pod wskazany adres. Świadczymy sprzedaż, montaż oraz demontaż folii okiennych. Aby orientacyjnie dokonać wyceny proszę o podanie:( wycena gratis) - rodzaju folii , - wymiarów szyb, ilości okien, przeszkleń do oklejenia - miejsca montażu - ew. zdjęcia oklejanych powierzchni TEL. 790-028-159 lub 792-457-282 lokalizacja: Warszawa, Cała Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wieszam różne rzeczy - raz firanki cieńsze, raz grubsze, raz same zasłony, miałam już i metalowe żaluzje i drewniane, bambusowe i materiałowe rolety... Lubię zmiany to i sobie zmieniam co jakiś czas, mam różne fazy ;) Mężowi to obojetne, ale najbardziej cierpi moja mama jak mnie odwiedza i widzi "nową szmatę w oknie i do tego w każdym inną" :D Bo w moim domu rodzinnym była zasada taka, że w każdym oknie musi być identyczna firanka!!! O jakże cierpiała na tym moja indywidualność, wiecznie się buntowałam jako małolata :D Dlatego teraz w swoim domu szaleję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×