Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość skromna panna młoda

ślub i wesele/przyjęcie za 10 tysięcy

Polecane posty

Gość Nana2008
Już po ślubie wyszlo 13tys ze wszystkim W kopertach bylo 10tys wiec nie narzekam wesele świetne chłopak kutry u nas grał chcial z poprawinami 1200zl wziol tysiąc dlatego ze male wesele i wszyscy swietnie sie bawili a my chcielismy dac mu za udana imprezę wiecej cudownie grał no i kazdy z gosci mowil ze na zadnym weselu tak sie jeszcze nie bawił jak na naszym :-) jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to da się zrobić, tylko trzeba włożyć dużo własnego wysiłku, np. w wypieki, w tworzenie dekoracji, wielka frajda swoją drogą, a na pewno da się zminimalizować koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŚLUB w roku...
Jak komuś włączycie muze z laptopa na weselu takim na ok 40 osób to trochę lipa? A kto zabawy będzie prowadził? Państwo Młodzi? Na przyjęcie w restauracji no to powiedzmy że oki I nie słyszałam żeby udało się zrobić normalne wesele, ślub kościelny na powiedzmy 40 osób za mniej niż 10 000 Nasze było za ok 20 000 a nie było zbytniego wypasu. Wszystko w granicach normy. Nie każdy ma szczęście mieć swój materiał czy jakąś znajomą krawcową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŚLUB w roku...
Na takie małe przyjęcie w restauracji to lepiej wziąść może jakąś płytę z muzyką a nie laptopa. Z resztą jak już coś takiego jest organizowane to w restauracjach zapewne mają jakąś miłą dla ucha muzykę na własnym sprzęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem w czym problem z tym laptopem, to jakiś obciach czy jak? co za różnica czy płyta z odtwarzacza, czy laptop, przecież to nie stoi na środku stołu, tylko gdzieś w kącie. A wesele spokojnie da się zrobić, ale trzeba się trochę nagimnastykować;) -Sukienka używana (do 1000 zł bez żadnego problemu) -Zaproszenia ręcznie zrobione,albo kupione na allegro za 1-2 zł,są bardzo ładne. -Na garnitury ciągle są jakieś promocje, zwłaszcza w okresie około-studniówkowym, spokojnie za 500 zł można kupić porządny -dekoracje zrobione samemu (kwiaty, lampiony, świece,balony), można naprawdę ładne rzeczy zrobić -na dekoracje kościoła umówić się z innymi parami biorącymi ślub tego dnia, i rozłożyć koszty -muzykę najlepiej żeby ktoś puszczał,skoro goście mają się bawić do tak późnej godziny, ale na takie małe wesele nie trzeba profesjonalnego DJ-a, poproście jakiegoś znajomego "z jajem":D, ustalcie jakieś zabawy, czy kiedy co ewentualnie mógłby powiedzieć (np. zapraszamy na parkiet - to chyba nie wymaga wyższego wykształcenia :D ) -auto weźcie wasze, albo kogoś z rodziny czy przyjaciół, to zbędny wydatek -myślę że za jedzenie, ciasta i napoje zapłacicie ok. 4000 zł (na tym nie warto oszczędzać, bo za mało jedzenia, albo niesmaczne psuje całą zabawę i uroczystość), więc zostaje 6000 do zagospodarowania ;) -alkohol myślę wyniesie ok. 1500 licząc po litrze wódki i litrze wina na osobę, ale spróbujcie to dopasować do "zapotrzebowania" gości. Popytajcie w hurtowniach, i sprawdźcie gdzie mają najlepsze ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litr wódki i litr wina na osobę? W mojej rodzinie pije się dużo alkoholu podczas różnych uroczystości, ale na wesele kupowaliśmy po 0,5 l na głowę. Kto wypije litr i nie padnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsificate - tak się liczy po prostu oritntacyjnie, wiadomo że mało kto wypije tyle, ale trzeba brać pod uwagę, że jedni wolą pić wino, inni wódkę, więc trzeba miec i jedno i drugie. A sytuacja kiedy alkohol się kończy na weselu jest dośc krępująca, a trudno też dzwonić do każdego i pytać ile wypije i czego.. A jak zostanie, to sporo hurtowni przyjmuje zwroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, my mamy wesele jednodniowe. Liczyliśmy po 0,5 l wódki na głowę, przy czym będzie mnóstwo osób niepijących, więc reszta rozejdzie się podczas oczepin czy bramek. Bo 1 l na głowę to chyba przy 2-dniowym weselu, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A liczyliście każdego? w sensie nastolatków, dzieci itp... ? Ja dopiero zaczynam organizację wesela, z tego co słyszałam sporo osób własnie bierze po litrze na głowę, patrząc na liczbę gości, bez względu na wiek..ale być może to chodzi o duże wesela, 2 dniowe. Też nie sądzę, żeby ktoś tyle wypił,i wolałabym żeby tego nie robił,z czysto estetycznych względów :D Co do tematu, podałam po prostu zawyżone koszty orientacyjne, żeby pokazać że nie oszczędzając na ważnych kwestiach można spokojnie wyrobić się w 10 tys;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślub w roku...
_kreska_ czego nie rozumiesz? Ja nie rozumiem jak Ty liczysz to wszystko? Piszesz że sukienka 1000 zł i dodatki...(to też trzbea kupić)) Zaproszenia ok 50 zł (50 osób na weselu) 500 zł garnitur + buty (o tym zapomniałaś) dekoracje - napewno też kosztują .... kwiaty, balony, świece i lampiony kosztują napewno nie 100 zł alkohol 1500 zł jak mówisz jedzenie, napoje 40000 zł to ile zostanie do zagospodarowania z 10 000 zł? napewno nie 6000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślub w roku...
z tymi dekoracjami i własnoręcznie robionymi zaproszeniami to w tych tematach na kafeterii przewija się to samo... wszyscy piszą jakby to było za darmo... przecież jakiś papier na te zaproszenia też trzeba kupić. Jakieś ozdoby...koraliki, pierdółki... Albo wkurza mnie jak dziewczyny piszą że oooooo suknia zero kosztów itd No dobra ale materiał też trzeba kupić to jakie zero kosztów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem skąd to oburzenie, że laptop to wiocha, a odtwarzacz CD już nie, skoro i tak na widoku nie stoi, a łatwiej obsługiwać laptopa,czytelniej;) Sukienka DO 1000 (podawałam ceny zawyżone, jeśli ślub ma być tanim kosztem, to są na allegro sukienki, ładne, proste, za 400-600 zł, nierzadko z dodatkami,ale jesli bez to w 1000 zł sukienka + dodatki się zamkną) Na weseli autorka podawała 25 zł, więc zaproszenia 25 zł ;) Buty do garnituru zwykle mężczyzna posiada w swoim dorobku, i jest to ostatnia rzecz na jaką ktokolwiek zwróci uwagę (chyba że są niewygodne, albo świecące;P). Ale ok, załóżmy że 300 zł - z garniturem 800 Dekoracje załóżmy 1000 zł (to i tak za dużo na samodzielną pracę, sporo firm dekoruje sale za +/- 1000 zł) alkohol 1500 jedzenie itp 4000 no to zostało .. 1675. A na dobrą sprawę wszystko już jest w tych kosztach uwzględnione, i to z nadwyżką. Aha, koszt samego ślubu, to zależy ile "co łaska" sobie życzy ksiądz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*25 gości tam miało być, nie zł ;) a to 6 tys to nie wiem skąd mi się wzięło, chyba byłam śpiąca .. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zostały jeszcze "szczegóły" - obrączki, dokumenty z urzędów, opłata za nauki przedmałżeńskie, zapowiedzi i sam ślub. Robią się z tego ogromne kwoty.W cenie restauracji są napoje / ciasta / owoce / tort? Wszystko dokładnie trzeba sprawdzić. Niektóre sale liczą sobie tzw. korkowe za wniesienie własnego alkoholu. Ja wiem tylko z własnego doświadczenia, że zakładaliśmy budżet 15 tys., a na kilka dni przed ślubem już wiemy, że całość wyniesie nas ok. 20 tys. Ale liczyliśmy rzetelnie wszystko, nawet majtki czy skarpetki. W tym już jest opłacona podróż poślubna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ślubna niewiadoma
a napiscie ile pałcicie za osobę ???i na ile osób??ja wczoraj rozmawiałam z szefową lokalu, trochce mnie przeraziło, najtańszy lokal w okolicy, 120zł za osobę i dzieci do lat 10 połowa czyli 60zł, chciałam katering ale mój mąż sie nie zgodził, u nas odpadnie koszt ślubu cywilnego bo go już mamy i koszta obrączek takze odpadą, ale reszta, masakra, wiem wcinam sie w wątek ale takze jestem ciekawa ile wyjdzie za małe wesele, pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w małej miejscowości w woj. łódzkim płacę 85 zł od osoby (za dzieci do 5 lat nic nie płacę, za dzieci do 10 lat połowę). Mam w tym 4 ciepłe dania, oczywiście pierwsze z zupą, deser lodowy, kilkanaście przystawek i ciepłe napoje bez ograniczeń. Za 66 osób (w tym dzieci) zapłacimy ok. 5 tys. Dodam, że nie mamy ustalonej godziny, do której musimy opuścić salę, a jedzenie po imprezie będzie schowane do chłodni i jeśli chcemy coś zabrać, to w niedzielę na spokojnie będziemy mogli to zrobić. Zamierzam zabrać ciasta i mięsa, żeby w domu zrobić "poprawiny" dla najbliższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opole-okolice-ania
ja tez chcilabym sie cos dowiedziec... Ja planuje moj slub na 2013 z tego wzgledu ze mieszkam teraz poza granicami kraju. wstepnie wyszlo mi 80 os z obu stron... zalezaloby mi na kosztach jak najtanszych z tego wzgledu zechcemy budowac dom i autko zakupic... moje pytania brzmia gdzie w okolicy opola a jeszcze lepiej okolic dobrodzienia i olesna badz ozimka zrobic wesele ? ja we wrzesniu juz chcialabym sale zamowic bo na reszte jest troche za wczesnie :) no i jakie polecacie najlepsze miesiace do zamazpojscia?????? :) hi hi ale wam zazdroszcze ze juz macie po weselu albo krotko przed nim :) dzieki za odpowiedzi :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika..... :):)
my bierzemy slub za rok i napoczatku chcialam wesele na 100 osob ale po rozmowie z narzeczonym stwierdzilismy, ze szkoda nam 20 000 zl wydac na jednonocna impreze, lepiej pojechac na zajebisty miesiac miodowy, bo kasa ktora sie dostaje od gosci i tak raczej sie nie zwraca. Wiec wybralismy opcje robienia wesela w restauracji, nie na sali i tylko dla najblizszej rodziny. a wiec nie wiem ile taki obiad moze kosztowac ale liczmy za na 10 osob to 500zl sukienka 1500 fotograf kolega ?zl nakreci nas moja siostra kosciol z 500zl a kase ktora bysmyw wydali na impreze na sali wydamy na podroz poslubna gdzies np malediwy, albo odnowimy sobie mieszkanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika nie szkoda
wydawać 1500 na sukienkę?? dla 12 osób włącznie z mężem?? ja bym kupiła koktajlową za max 500. Swoją wypożyczyłam za 850 na całonocne wesele na 90 osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oodf
ja zrobilam za 1o tysiakow a zarobiam 100 tysiakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z Pomorza:)
Witam wszystkich:) My ślub planujemy w październiku przyszłego roku i mamy mieć skromne wesele/przyjęcie na 45 osób tylko mamy nadzieję zmieścić się w 10 tys. salę mamy już załatwioną teraz tylko trzeba poszukać kucharek i w sumie załatwić całą resztę. ja o suknię martwić się w sumie nie muszę ponieważ uszyje mi ją moja siostra, kamerzysty też nie będzie poprosimy mojego szwagra o nagranie:) przestrojeniem kościoła i samochodu zajmę się sama więc koszt już na pewno będzie mniejszy:) mam nadzieję że nam się uda:) pozdrawiam wszystkie przyszłe Panny Młode i życzę również powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasta
zna ktos sale w lodzi albo okolicy za 100zl/os albo mniej? mam 10 tysiecy do dyspozycji i ile bierze urzednik za slub w plenerze bo kosciol 650 wiec lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na 25 osob 10 tysiecy ? zzgupiałaś ? za 10 ysiecy mozna urzadzic wesele z Dj na 80 osob ! . co ty na obiad im zloto podasz czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny czy będziecie miały jakiś inny alkohol niż wódkę- chodzi mi o wino, likiery, wódkę kolorową? Ile liczyć na 30 osób? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przejrzalam wszytkie chyba mozliwe ofert w Trojmiescie i okolicach 160- do 360 za osobe, bez alkoholi, dekoracji, dj itd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonaaanza0
na sklep-wina.pl jest outlet z winami. Tam możesz kupić dobre wino już za 30 zł. Moje wesele będzie na 40 osób i kupujemy 16 butelek czerwonego i białego wina. Poza tym wódka i likiery. Z piwa rezygnujemy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie da się takie przyjęcie nawet i na 100 osób zorganizować. Trzeba tylko wiedzieć na czym można przyoszczędzić, a na czym nie, aby impreza byłą udana :) Na pewno postaw na dobrego kamerzystę i fotografa - bo oni zrobią Wam pamiątki na całe życie :) Na http://kapitankamera.pl/10-trendow-filmach-slubnych-2018 możesz na przykład zerknąć jakie są obecnie modne trendy i poprosić o jakieś tego typu relacje. Co do jedzenia, ciast alkoholu - zawsze da się załatwić wszystko "po kosztach " Trzeba się tylko dobrze zorientować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×