Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dla 8 osobowej rodziny

Pomysły na tanie obiady, z mięsem w składzie dla dużej rodziny

Polecane posty

Gość Grzenia
Mam fajny przepis na zupke bardzo treściwą;) Najpierw wrzucam do garnka z woda warzywa jakie tylko chcecie (marchew, pietruszke korzeniową, seler, groszek zielony z puszki) na co tylko macie ochote i co lubicie, oczywiście wszystko pokrojone. Razem z warzywami gotuje ok 2 udek z kurczaka (jeżeli ktos woli wiecej mieska w zupie to wiecej) i pokrojone w kosteczki ok 5 większych ziemniaków. Wtym czasie jak to sie gotuje podsmazam troszke słoninki z cebulka i szczypiorkiem i wlewam wszystko do gotujacej sie zupy. \Umytą kapuste szatkuje w miare drobno. Jeżeli udka są ugotowane to wyciągam, obieram mięsko i kraje na mniejsze kawałki i wrzycam z powrotem razem z poszatkowaną kapustą. Gotuje, aż kapusta zmięknie i dodaje zmiażdżony czosnek ( ja go uwielbiam więc daje go dużo, ale to też juz według gustu). Na małej patelce robie zasmażke (ok 3-4 łyżek mąki podsmazam na lekko złoty kolor - nie za bardzo bo będzie gożkie) i tak podsmażoną mąke łącze z zimną wodą i mieszam aż znikną grudki (konsystencja np. jak śmitana) chartuje to łyżka zypy i wlewam pomału do garnka ciągle mieszając( wlewamy tyle zeby uzyskac gęstość zupy jaka nam odpowiada). Doprawiamy sola, pieprzem i troszke octu zeby zupa była lekko kwaskowata. No i oczywiście na koniec natka pietruszki lub koperek:) Smacznego:) Wyjdzie tego konkretny gar i gwarantuje że chłopom smakuje:) Też mam takiego tradycjonaliste i ją uwielbia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×