Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

Ach, te Twoje suchary :O Jest monarchista. Ale odebranie prawa wyborczego kobietom, chlosta czy też zmiana ustroju nie sa priorytetami jkm. Priorytety to zmiana konstytucji w kkontekście wprowadzenia zakazu uchwalenia budżetu z deficytem, reorganizacja służby zdrowia, w ogole funkcjonowania administracji państwowej. Oraz nade wszystko obniżenie podatków, czyli przekształcenie obecnego ustroju w kapitalizm. Ten prawdziwy. To oczywiste, ze faceci mają większy potencjał intelektualny. Ale sa za to mniej pracowici, i nie mają tyle co kobiety samozaparcia i cierpliwości. Dlatego w bilansie głównym jest remis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrozumcie ludzie, zakładam hipotetycznie że np dziś państwo ma z podatku dochodowego 100mld wpływów rocznie (nie wiem ile dokładnie, to tylko założenie być coś wam wytłumaczyć) JKM chce obniżyć podatek dochodowy, co to da? no ktoś powie, że wpływy do państwa spadną, więc będzie gorzej... Otóż nie, bo niech by nawet od tej samej liczby ludzi podatki obniżono o 50% to już nie będzie wpływać 100 ale 50mld zł rocznie, ok, ale przy tak niskich podatkach znajdzie zatrudnienie kolejne 2-3miliony polaków, tak niskie podatki będą powodowały też to że ludziom więcej pieniędzy zosatnie się w kieszeni, a co z tym zrobią? pójdą na zakupy, więc i tak ten podatek wróci do państwa, kupujesz dziś 1-2 piwa, ale gdybyś miał pare stów więcej na miesiąc dzięki niższym podatkom mógłbyś już kupić 2-5piw, a akcyza, podatek idzie do państwa... dodatkowo tak niskie podatki dochodowe jakie proponuje JKM przyciągnęły by mnóstwo inwestorów do Polski, a ci inwestorzy płaciliby TU podatki, TU by zatrudniali itp. dlaczego kraje tzw. "raje podatkowe" tak dobrze się rozwijają, mają mnóstwo firm, niskie bezrobocie, wielu inwestorów i są mocnymi gospodarkami? właśnie dzięki niskim podatkom! I w gruncie rzeczy okazałoby się ze to zmniejszenie podatku zamiast dawać początkowo 100mld zł do budżetu dawałoby 300mld! Nasi politycy to są jednak debile, że nie potrafili już dawno tego zrobić GŁOSUJMY na Nową Prawice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JKM cyniczny pajac. Jak deklaruje chce wejsc do Unii, zeby ja rozwalac od srodka. Trzeba nie miec za grosz honoru i uczciwości . I krzyczy o pchaniu sie do koryta! Pensją europosla przeciez nie pogardzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filomata
uwierze mu jeśli po wygraniu wyborów, czyt. dostaniu się do koryta zrzeknie się unijnej kasy lub przeznaczy ją na szczytny cel, np. pomocy dla potrzebujących dzieci. Wtedy zagłosuje na niego przy wyborach parlamentarnych, a nawet wstąpie do jego partii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego k***a Pisowcom sldkom pslowcom albo platformowcom nie stawiacie tego typu warunków żeby mieli się kasy zrzekać co??? nie czaje tu czegoś... a co wy myślicie? ŻADEN dosłownie ŻADEN, choćby nie wiem jak w porządku się wydawal, choćby nie wiem jak był szanowany, ŻADEN polityk nie robi tego za frajer i każdy swoją dole chce dostać, więc czego wy oczekujecie? za darmo mają tyrać? to nikomu by sie nie chciało, a dojazdy do brukseli, utrzymać sie tam to za co? może jeszcze z własnej kieszeni mają dawać bo wam sie tak podoba żeby całą kase oddawali na domy dziecka? no śmieszni jesteście i tyle, myślcie realnie ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo oni nie są przeciwko unii z której biorą kasę. może dlatego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o pośle Nowej Prawicy . Decyzja o zrzeczeniu się immunitetu przez posła Przemysława Wiplera wpłynęła do Prokuratury Generalnej - powiedział Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Generalnej. . - Dochodzenie wszczęto z urzędu. Przesłuchano w nim w sumie kilkudziesięciu świadków, odtworzono też zapisy nagrań monitoringu z miejsca zdarzenia - wyjaśniał prokurator Przemysław Nowak, rzecznik stołecznej prokuratury. Według niego, zgromadzony materiał dowodowy dostatecznie uzasadnił podejrzenie, iż Wipler popełnił dwa czyny: zmuszał przemocą funkcjonariuszy policji do zaniechania prawnej czynności służbowej, naruszając jednocześnie ich nietykalność cielesną oraz znieważał dwóch funkcjonariuszy słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odniosę się do wypowiedzi gościa z 20:28, zaczynającego od: zrozumcie ludzie, zakładam hipotetycznie... Sporo racji, ale popełniasz główny grzech, jaki popełnia sam JKM i jego fani: uproszczenia. W ekonomii nie można dopuszczać takich uproszczeń, bo czynników jest zawsze wiele, zawsze na dany czynnik oddziałuje wiele innych. Nie ma prostych przyczyn i prostych skutków bez kontekstu. >> przy tak niskich podatkach znajdzie zatrudnienie kolejne 2-3miliony polaków Może tak być, ale równie dobrze może nie być. Bezrobocie zależy np. od ruchów w gospodarce międzynarodowej, kursu walut, kapitału wewnętrznego (który w Polsce jest mizerny). Można pozakładać własne firmy w raju podatkowym, ale: większość bezrobotnych to biedni ludzie. Możliwość otwarcia firmy przy niskim kapitale początkowym jest ograniczona (małe sklepiki, stragany, usługi) - ten rynek zapewne bardzo szybko się nasyci, a zatem zanim zdążysz zarobić na większy biznes będziesz musiał zwijać budkę z kebabem. Nie musi tak być, to jeden z wariantów - po prostu proste założenie założenie że spadnie bezrobocie gdy obniżymy podatki jest wyssane z palca. >>tak niskie podatki będą powodowały też to że ludziom więcej pieniędzy zosatnie się w kieszeni, Znów - może i zostanie a może i nie. Fakt jest taki: większość osób pracujących na śmieciówkach, gdzie ogół kosztów pracodawcy jest niższy niż w przypadku umów o pracę pracuje za kwoty NIŻSZE niż ci obłożeni podatkiem i składkami na umowie o pracę. Oczywiście, może będzie tak jak piszesz, ale wcale nie musi być. Np. akcyza na paliwo lub wódkę stanowi dużą część ceny benzyny a mimo to opłaca się ją sprzedawać. Czy producenci wódki zechcą sprzedawać ją za 80% niższą niż dzisiaj stawkę, skoro mogą zawrzeć między sobą umowę dżentelmeńską i mieć tę forsę jako marżę? Nie wiadomo - pewnie policzyliby sobie co im się opłaca. Zależałoby to od różnych rzeczy, ale nie jest oczywiste, że wódka zaczęłaby nagle kosztować 4 zł za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>> a co z tym zrobią? pójdą na zakupy, więc i tak ten podatek wróci do państwa, kupujesz dziś 1-2 piwa, ale gdybyś miał pare stów więcej na miesiąc dzięki niższym podatkom mógłbyś już kupić 2-5piw, a akcyza, podatek idzie do państwa... A to jednak ma być akcyza? BTW - nie wiadomo co z tym zrobią. Mogą wysłać forsę do banków szwajcarskich, a zakupy robić na ebayu To się dopiero okaże. >>dodatkowo tak niskie podatki dochodowe jakie proponuje JKM przyciągnęły by mnóstwo inwestorów do Polski, a ci inwestorzy płaciliby TU podatki, TU by zatrudniali itp. Na pewno fajnie by było, gdyby inwestorzy tu przyjeżdżali, ale to zależy nie tylko od wysokości podatków, ale też np. od: polityki zagranicznej (jeśli JKM poobraża się na UE i innych lewacko-socjalistycznych gigantów gospodarczych mogą być problemy z np. polityką celną - o to można się martwić). Jeśli bezrobocie w Polsce spadnie na skutek obniżki podatków (jak pisałeś) i będzie bardzo niskie - to jaki sens otwierać tu fabrykę zamiast w Bangladeszu lub rodzimym kraju? Reasumując: może dużo inwestorów by przyjechało, a może nie. >>dlaczego kraje tzw. "raje podatkowe" tak dobrze się rozwijają, mają mnóstwo firm, niskie bezrobocie, wielu inwestorów i są mocnymi gospodarkami? właśnie dzięki niskim podatkom! He he :) Kraje-raje podatkowe dobrze się rozwijają, bo bogacze z całego świata mają tam swoje wille i piorą gotówkę. Można powiedzieć, że importują socjalistyczny dobrobyt z zagranicy. Np. Monako praktycznie wcale nie ma przemysłu liczącego się na rynkach światowych, a skąd ta forsa? Bo przecież prawica mówi mi, że "dobrobyt bierze się z pracy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Shatyn może byś się zalogował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem, czemu ludzie mają pretensję, o to że Janusz wchodzi do europarlamentu i będzie brał za to kasę, mimo że jest uniosceptykiem. Przecież to jest oczywiste, że żeby dojść do władzy to trzeba tak zrobić. Naprawdę debilny sposób myślenia. W Brukseli zasiada mnóstwo ludzi o podobnych poglądach do Janusza, tylko polaczki jak zwykle nic nie rozumieją przez lewacki sposób myślenia wpajany od wieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do jakiej władzy w europarlamencie może dojść jkm skoro chce ten parlament rozwalić od środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żęby go rozwalić, trzeba najpierw dojść do władzy, nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie sądze. jkm nie ma szans dojść do jakiejkolwiek władzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K***in ma już realne 10% poparcia. Zobaczymy 25, ale wydaje mi się, że może być nawet 12, o ile nie zrobi jakiejś afery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zgadzam się ze wszystkimi jego poglądami, ale sądzę że jego obecność w rządzie wyjdzie wszystkim na dobre. Tylko trzeba zrozumieć, co on chce przekazać, że jak mówi o kobietach to nie chodzi mu o dyskryminację, jak mówi o hit/lerze lub putinie to jest porównanie lub opinia a nie jego wzory do naśladowania lub ideologia, jak mówi o monarchii, to nie znaczy że chce ją wprowadzić. Facet mówi całkiem rozsądnie jak się go na spokojnie posłucha, nie wyrywa się wypowiedzi z kontekstu i nie przekrzykuje w debatach jak to wygląda obecnie w mediach. Polsce naprawdę przydałaby się solidna prawicowa partia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam "pretensje" nie o to, że chce brać kasę, tylko o to, że idzie do PE, gdzie już z góry wiadomo, że nie będzie mógł nic zrobić zgodnie ze swoimi poglądami: czyli albo złamie własne zasady, albo będzie tam siedział bezproduktywnie wstrzymując się od głosu. A jeśli już ma poglądy eurosceptyczne czy uniosceptyczne to o wiele więcej może zrobić w ich imię tu na miejscu, w Polsce. Może mi ktoś wreszcie wytłumaczyć, co on zamierza w tym PE robić i w jaki sposób rozwalać system od środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obecność w jakim rządzie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Facet mówi całkiem rozsądnie, gdy powtarza banały, które każdy licealista powinien znać ze szkoły językiem dla młodzieży. Kiedy przechodzi do konkretów i trudniejszych zagadnień gospodarczych wykazuje duże braki w wiedzy. To jeszcze nie jest wielki grzech. U niego problemem jest to, że do niewiedzy nie chce się przyznać i brnie tylko się ośmieszając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zgadzam się ze wszystkimi jego poglądami, ale sądzę że jego obecność w rządzie wyjdzie wszystkim na dobre. . ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Facet mówi całkiem rozsądnie, gdy powtarza banały, które każdy licealista powinien znać ze szkoły językiem dla młodzieży. Kiedy przechodzi do konkretów i trudniejszych zagadnień gospodarczych wykazuje duże braki w wiedzy. To jeszcze nie jest wielki grzech. U niego problemem jest to, że do niewiedzy nie chce się przyznać i brnie tylko się ośmieszając. x x Np. ? Jakie zagadnienia gospodarcze, przykłady. W KNP jest kilku specjalistów od ekonomii, więc nie sądzę, że jakieś zagadnienie jest im nieznane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą odniosłam się do wypowiedzi kolegi o gospodarce zarzucając mu zbyt wąskie spojrzenie. Podałam kilka konkretnych przykładów, których nie ujął. W odpowiedzi usłyszałam, że mam się zalogować jako Shatyn. WTF? W tym topiku i paru innych podawałam kilka konkretnych przykładów, z cytatami wypowiedzi JKM i innymi, podając moje pytania, wątpliwości i zarzuty. Prawie za każdym razem odpowiedź była nie na temat: linki do wypowiedzi (niezwiązanych z tym o co pytałam), przechwalanie się sondażami, czasem wyzywanie od nierozumiejących nic socjalistów. Szczerze? NIE CHCE MI SIĘ po raz setny pisać tu o co chodzi konkretnie. A jeśli naprawdę interesuje cię ten temat przejrzyj po prostu ten topik i odpowiedz na pozostawione bez odpowiedzi zarzuty/pytania/wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, żeby było łatwiej szukać: to ja zadałam powyżej pytanie: "Może mi ktoś wreszcie wytłumaczyć, co on zamierza w tym PE robić i w jaki sposób rozwalać system od środka?" No answer. Pójdzie tam, usiądzie, zacznie się głosowanie nad jakąkolwiek sprawą a on co? Zagłosuje? To będzie interwencjonizm unijny. Pójdzie na mównicę i co powie? "Panowie idźcie do domu, gdyż wasza praca jest tu niepotrzebna i obciąża niepotrzebnie podatników"? Coś innego? Co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam za irytację, ale już naprawdę mam dość. W dyskusji o JKM często zarzuca mi się niezrozumienie i wyrywkową znajomość poglądów tegoż. Bardzo możliwe. Dlatego biorę udział w dyskusji, by wymienić poglądy i może się czegoś nowego dowiedzieć. A rozmowa przybiera na ogół obrót taki: - ja wyrażam wątpliwość, - prośba o konkrety... - podaję konkrety - głucha cisza, gadanie nie na temat. I szlag mnie już trafia jak czytam to po raz kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W taki sam sposób jak Nigel Farage. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Shatyn znowu udaje kobiete. Wydoroślej Shatyn, zaloguj się pod swoim nickiem i nie udawaj kobiety w orange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, czyli będzie działał na rzecz demokratyzacji struktur unijnych? Myślałam, że jest przeciwnikiem dupokracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:) Nawet jakbym była Shatynem, to wypada na pytanie odpowiedzieć. A jak nie odpowiadasz, to nie pytaj mnie potem o konkrety. Trzeba słuchać rozmówcy, na tym polega dialog. Poza tym to chyba komplement. Skoro macie mnie za faceta, to muszę pisać ponadprzeciętnie mądrze jak na kobietę. :) Ciekawe czy za to jestem mniej pracowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież mówił wyraźnie co chce robić w PE. Brać pieniądze i przeznaczyć je na swoją politykę. Też mam wątpliwości co do gospodarki oraz do sposobu wprowadzania tak radykalnych zmian. Ale wypowiedzi Jacka Wilka w tych kwestiach są raczej klarowne i sprecyzowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idę spać. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×