Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka mała aniś

Wesele i Poprawiny

Polecane posty

Gość taka mała aniś

Tutaj kieruję pytanie bardziej do gości weselnych. Ja nigdy nie byłam na weselu z poprawinami. I chciałabym zapytać jak to jest? Czy po całonocnej imprezie biorąc pod uwagę, że wesele kończy się 0 5-6 rano jesteście w stanie pójść jeszcze na poprawiny i z uśmiechem na twarzy się dobrze bawić? Czy na poprawinach są również tańce? Jak się czujecie? Ja zazwyczaj po weselu kiedy wracałam do domu kładłam się o 7 rano i spałam do późnych godzin popołudniowych. Nie wiem jak będę czuła się na drugi dzień. Jak będę wyglądała. Czy będą wory pod oczami i siła na zabawę. Hm a jak z piciem? Ja mam tak, że jak poprzedniego dnia wypije to drugiego dnia na sam zapach alkoholu robi mi się niedobrze. Napiszcie jak to jest z Wami?:) bo jestem ciekawa czy dam radę. No i też kwestia butów czy dam radę na drugi dzień znowu przez kilka godzin w szpilkach chodzić. A i jeszcze jedno pytanie czy fryzury z poprzedniego dnia Wam się trzymają? no to chyba tyle. Byłabym wdzięczna za każdą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeważnie poprawiny zaczynają się ok. godziny 16, więc zdarzysz się wyspać, wstaniesz wykąpiesz się, pomalujesz ubierzesz i idziesz. Nie musisz na drugi dzien mieć szpilek, w poprawiny chodzi się w już mniej formalnym ubiorze;) A propo picia to przecież nie musisz porządzić w pierwszy dzien tak zeby na wódke nie móc patrzec:P A pozatym przeważnie są tańce jest albo zespół albo muzyka z komputera (jak kto sobie zorganizował)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesssssslaaaa
U nas zawsze po weselu są poprawiny. Czesto jest tak że nie chce mi się isc, ale jak bliska rodzina to idziemy. zazwyczaj z wesela wracamy koło 4-5 rano. śpimy 4 godziny i wstajemy mimo tego że się cieżko zwlec z łózka. później jak juz się pojdzie to sen odchodzi i chce sie bawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i przeważnie na drugi dzień idę w rozpuszczonych włosach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata112
Poprawiny to sa takie bardziej luzackie ,nie zaczynają się wcześniej niż ok 14.u mojego brata zaczęły się o 15,muzyka była z kompa,była karaoke,zabawa trwała do pólnocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małoszka
Ja poprawiny lubiłam, ale jako gość :D Z pierwszego dnia możesz wyjśc kiedy chcesz, ja z reguły o 2-3 wymiękałam, a poprawiny z reguły zaczynają się od 12-13 albo później, więc czasu na wyspanie itp jest sporo. Z poprawin tez możesz iść kiedy chcesz. Lubię to i uważam, zę fajna tradycja. Ale jak przyszło mi "bawić się" na swoim własnym dwudniowym weselu, to potem miesiąc odsypiałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, ja poprawin nie ronbiłam, ale za to u jednej z moich znajomych zrobiła się z tego lekka katastrofa, bo prawie nikt nie został na drugi dzień... trzeba było dojadać, zostało mnóstwo rzeczy. No ale ona miała około 80 gości, dla niektórych to może być mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziamadziamadzia
na śląsku jest tradycja, że jak poprawiny są oficjalnie na sali, to zaczynają się koło 12-13. Ale wtedy pierwszy dzień zabawy trwa max do 3 nad ranem... Jeżeli zaś poprawiny są w domu młodych (czy rodziców) to tak koło13-14 obiadem się zaczyna... Najlepiej będzie jak podpytasz kogoś z rodziny, bo często w takich sytuacjach niezastąpiona jest poczta pantoflowa... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena

U moich znajomych wpadli na fajny pomysł i zrobili poprawiny w ogrodzie. Był grill,lane piwo, zakąski,słodycze,kawa z ekspresu, był też barek z mocnymi alkoholami i winem. Fajna luzna atmosfera i wszyscy dobrze się bawili. Był rozstawiony namiot, ławy i ławki i stoły przy grillu. Obsługę i sprzęt zamówili w firmie cateringowej, był też pan grillowy i kelnerzy.Firma JiR Catering Service Kraków z Przebieczan.

Podobno cenowo też OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas poprawiny zazwyczaj zaczynają się o 17:00. Jeśli idę na wesele do dalszej rodziny czy znajomych to z wesela wracam kiedy chce np 00:00 czy 2:00. Śpię do 12:00-13:00 potem prysznic i o 17:00 poprawiny. Jeśli byłam na weselach u braci to wracałam z pierwszego dnia o 7/8 rano. Poprawiny o 17. Ze swojego wesela wyszłam ok 2 w nocy i 17 poprawiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulka

to chyba zalezy jak kto woli, ale faktycznie coraz więcej osób od tego odchodzi  My bylismy ostatnio na weselu przy granicy z Czechami w restauracji Pod Zielonym Debem i tam było super  wszyscy się wybawili, nie trzeba było już poprawin. A fajnie bo hotel jest na miejscu i mieliśmy noclegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałam poprawiny w domu. Głownie dlatego,że robiliśmy niewielkie wesele i nie byłoby nawet tylu gości po to aby zrobić imprezę w lokalu. Katering zamawialiśmy w tej firmie:
http://www.gastro-tour-serwis.pl/

Firma oferuje katering w Krakowie. 
Jedzenie było tanie, bardzo smaczne a potrawy zróżnicowane . Lekkie ( również tak jak Ty nie chciałam tłustej polskiej kuchni).
Pamiętam,że mama wspominała wczesniej coś o tym,że sama przyrządzi jedzenie ale wyperswadowałam jej ten pomysł z głowy. Teraz przyznaje mi rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie przepadam za poprawinami, goście są mocno zmęczeni i nawet czasami normalnie porozmawiać się nie da 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×