Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Budujaca dom:)

Ile moze kosztowac budowa domu?

Polecane posty

Gość Budowalismy sie
500 tys? to zalezy od wykonczenia itd ja uwazam, ze przy takim metrazu to zbyt malo, ale to jest moja opinia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
300 m2? ...milon zł... pisze serio... solary bedą? beda, oczyszcalnia scieków? oszczedne ogrzewanie? o kostce nie zapomnij i ogodzeniu, automatyczne dwie bramy wjazd i garaz, alarm? ppewnie tez zasada jest taka, trzeba miec dwa razy wiecej kasy niz zaklada sie poczatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Budujaca dom:)
500, 600, 700? Ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Budujaca dom:)
Ale mowisz ze milion... To razem z wykonczeniem juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z doswiadczenia wiem
ze wielu budujacych zawyza koszty, np. znajomy jak byl na wykonczeniu to mowil o 370 tys, a tezraz po roku mowi ze go wynioslo 650tys i tak kilka osob sama juz nie wiem, a tez sie przymierzam do budowy dzialka juz jest czekam na drobne poprawki i zatwierdzenie projektu dom 260m plus garaz 41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Budujaca dom:)
No wlasnie dlatego tez sie pytam:) bo to co pisze w projektach czesto jest zanizone. Budowlancy tez mamia niskimi kosztami, zeby tylko ich wybrac a potem okazuje sie inaczej. Dlatego pytam o realne ceny a nie te na papierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan surowy zamknięty ok 500 tyś zł, drugie tyle wykończenie, z czego najdroższe są: piwnica, dach i wykończenie wnętrza może w 700 tyś się zmieścisz domki małe, po 85 m2, bez piwnicy to koszt pod klucz ok. 280 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Budujaca dom:)
Orientujecie sie w firmach z okolic poznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka_z_wwa
Wiesz co z okolic poznania to nie bardzo, ale skontaktuj się z firma Auris http://www.auris.pl/kontakt.html (oni chyba mają zasię ogolnopolski) napewno sa solidni i terminowi - wiem bo mieszkam w domu zbudownaycm przez nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka_Lidkaa
Generalnie wszystko zależy z czego budujesz; bloczki betonowe, ceramika czy np silikaty (swoją drogą najtańsze). Różnica pomiędzy technologiami budowania może spowodować np. dwukrotny wzrost kosztów. Możesz np. zajrzeć na stronę składu hurtowniabudowlana24.pl i porównać sobie ceny materiałów - mają całkiem konkurencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie, moim zdaniem nie warto podawać i pytać się orientacyjnie nawet, ile coś będzie kosztować. Na dobrą sprawę powinno to być podane w projekcie i już. U mnie jest dom 150 metrów, z piwnicą. Firma http://koparkoladowarka.ostroleka.pl/ zrobiła już wykop, potem inna fundamenty. Teraz jeszcze robimy drobne prace, ale pewnie już na wiosnę mocno ruszymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy budowie domu bank daje kredyt jesli ktos chce chyba minimum 2 tys za metr kwadratowy. Zatem calosc wynosi 600 tys. Zakladajac,ze bank liczy tanszym.kosztem,ze trzeba umeblowac,zrobic ogrod,lazienki i kuchni tez po taniosci nie polecisz.wiec milion spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak kiedyś robiłem kosztorys budowy domu to zapomniałem o jednej bardzo istotnej rzeczy czyli instalacji odgromowej. sam nie wiem czemu o niej nie pomyślałem. faktem jest też że powinien mi o tym powiedzieć po prostu wykonawca. w końcu jak przez uderzenie pioruna spaliło mi bezpieczniki i przewody TV to zainteresowałem się tym tematem. naprawdę warto mieć coś takiego bo to po prostu większe bezpieczeństwo. mi odgromówkę robił fhu i partner i z czystym sumieniem mogę ich polecić . teraz mam przynajmniej święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odwiedz rzeczoznawce i zapytaj o swój projekt, ja mogę polecic Ci www.ekspertyzy.waw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zwrócić uwagę na ogrodzenie. Ja swoje montowałem w Płotbud i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością, solidnością i wytrzymałością mojego ogrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy budowie należy jeszcze doliczyć montaż wkładów kominowych, np. z http://komino.net.pl/ dzięki czemu cały dom będzie prawidłowo funkcjonował. To absolutnie podstawowa rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie zależy od metrażu i użytych materiałów. U mnie budową domu zajęła się firma http://www.wiecha.czest.pl/ i byc może warto się do nich odezwać w sprawie szacunkowej wyceny i możliwości budowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duże znaczenie ma sam dobór odpowiednich materiałów budowlanych. Jeśli chodzi o mnie, to udało mi się je w atrakcyjnej cenie kupić u http://www.zajkowska.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z pewnością wiele czynników wpływa na całościową cenę. Jeśli chodzi o zakup wysokiej jakości materiałów do budowy dachów, to proponuję zapoznać się z ofertą http://www.mat-bud.szczecin.pl/. Mają m.in. wytrzymałe więźby dachowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poelcam skorzystac z uslug jakiegos biura, ktore robi wycene. Moj znajomy podczas budowy korzystal z uslug www.ekspertyzy.waw.pl i byl bardzo zadowolony, przynajmniej wiedzial ile pieniedyz musi wydac realnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybudowanie solidnego domu na pewno nie kosztuje mało no ale jak się pokombinuje to można jakoś zaoszczędzić ;). Ja polecam szukać takiej firmy która ma po prostu programy rabatowe. Tylko faktycznie korzystne a nie takie na 5 000. Chociażby w Ribecie www.ribet.pl który budował mój są właśnie porządne. No i prócz tego trzeba popatrzeć na jakieś programy rządowe jak MDM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej kupic gotowy dom. Wiesz co kupujesz, wiesz ile kosztuje, masz wybór a i tak czekać cię będą niespodzianki. Budowanie domu od podstaw jest dzis drozsze niż kupno gotowego obiektu. Na budowie nie zaoszczędzisz, bo dziś wszystko jest drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zależy od Twojego projektu. Skontaktuj się z firma www.superdom.pl. Maja aktualnie promocje - darmowe projekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy odpowiednia wycena, w tym temacie moge polecic smialo firme www.ekspertyzy.waw.pl cney maja nprawde swietne w porownaniu do calej konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do kosztow nalezy takze na pewno doliczyc koszty robot ziemnych, ktore potrafia byc wysokie chyba, ze znajdziesz odpowiednia firme, ja moge w tym temacie z doswiadczenia polecic www.cm-construction.pl robia dobra robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×