Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SmileEveryday

Mamy dzieciaczków z LUTEGO 2011:)

Polecane posty

iza nasze dzieciaki to prawie równolatki :-) mój z 11 marca, też ma ok 64cm i 7,5 kg tyle że zaczynał od 2450 :-) w sumie neonatolog na kontroli powiedział że krótki jest jak na ten wiek... powiedziała nam też że nie widać już asymetrii a tym bardziej wzmożonego napięcia :-) piorę tak jak wy bodziak codziennie świeży dziś nawet 4- normalnie rekord pobiliśmy, on się tak ślini że po pępek ma mokre plamy :-o a portki wyjściowe i bluzy zakładam kilka razy o ile nie są całe obślinione. wczoraj skończyliśmy szczepienia na rota, teraz jeszcze 3 pneumo i reszta zaległości z kalendarza. bidusia teraz co 2 tygodnie będzie kłuty żeby nadrobić :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smile a marzena doczekała się synka tak jak chciała? chyba dobrze pamiętam... bo jak się ukrywalyście to nie było jeszcze wiadomo chyba. pozdrów dziewczyny od starej podczytywaczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel siedzi chwilkę bez podparcia dopiero od kilku dni :) ale nasza spacerówka ma oparcie rozkładane na płasko, choć mały i tak zawsze miał lekko podniesione oparcie. Utwierdziłyście mnie w przekonaniu, że to jednak z moją teściową jest coś nie tak a nie ze mną :D Witam nowe dziewczyny :) I mam taką prośbę- jak możecie to zaczernijcie się. Będzie od razu wiadomo, że to "ktoś swój" pisze, a nie jakaś pomarańcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i jak mój Daniel miał asymetrię to objawiało się to dokładnie jak u koali tyle, że u nas ją pediatra wychwycił jak mały miał 3tyg, a do 3miesięcy może być to stanem fizjologicznym i u Danielka na szczęście tak było i ustąpiła sama. Główkę też miał wyraźnie spłaszczona z lewej strony, ale zawzięcie układałam go na prawy bok do spania i się "nawróciło". Jest niewielka różnica w kształcie, ale w porównaniu do tego co było to jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Byłam wczoraj w pracy!!!!!!!!!!!!!! Pierwszy raz po tak dlugiej przerwie masowałam!!!!! Stresa miałam strasznego ale jakos dałam rade:) Jeszcze mam urlop ale musiałam wspomóc załoge bo przez nie szczęsliwe wypadki nie ma kto pracowac a klijentów mnóstwo!! Ola dzielnie zniosła nieobecnosc mamy, gorzej ze mna bo ryczec mi sie chciało jak z domu wychodziłam:( z jednej strony fajnie, ze poszłam bo tak troszke sobie poprzypominałam jak sie pracuje, pogadalam z koleżeństwem i takie tam:) Agbr jak poszukiwania pracy??? smile z tymi aftami u nas było dokładnie jak u Ciebie, myslałam ze zeszły zajrzałam do buzki a tam całe wargi w białych plamach i takim nalocie:( musisz dokładnie scierac o wszystko gazikiem, zawsze jest jeszcze flumycon on na pewno wam pomoze:) Obcych nasza córa nie toleruje, płacze i klei sie do nas jak tylko ktos kogo nie zna chce ja wziasc na rece. Roksana ja dalej mecze sie z krzesełkiem, nie moge znalesc w zadnym sklepie tego co Ty kupiłas:) Iza witam:) wez sie za plesniawki malego, nie bedzie sie meczył:) one naprawde sa nie przyjemne i moga przeniesc sie na układ pokarmowy tak jak pisały dziewczzyny a to juz powazna sprawa! Wyganiam do lekarza:) a i jeszcze obejrzyj brodawki bo plesniawki lubia przenosic sie na piersi! Ola hehheeh to nie Ty masz odchyły tylko teściówka:) ja tez bardzo czesto piore Olence ciuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, super że pierwszy dzień w pracy był ok, najważniejsze ze Ola nie płakala to teraz bedziesz spokojna wychodząc z domu. A z kim ją zostawiasz?? Tego krzesełka raczej nie znajdziesz bo to irlandzka firma i tylko w irl są dostępne, bo szukałam ich na ebayu i nie ma. Szkoda bo jest super, Dawid ostatnio zaczął sie na nim odchylac i siedzi nie opierając się. Ale to tak na parę sekund. Moje dziecko w dalszym ciągu budzi sie w nocy co chwile. Chyba bede pic litrami melisę, może bedzie lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roksana mała zostaje z dziadkami, na szczescie i dzadek i babcia cały czas sa w domu i obiecali zajac sie Ola jak nie bedzie ani mnie ani meza:) fajne dziadki to skarb:) na razie nie bede choidzic codziennie do roboty, nastepny raz mam za tydzien, od wrzesnia startuje codziennnie po 7 godzin! Wczoraj szefuncio mi dokuczał, przyszedł przywitał sie i pyta: pani aniu a mleczko juz odciagniete bo była pani na przerwie, a ja mu na to panie Ryszardzie jesli pan chce to do kawki zawsze moge panu odciagnac! buahahah mine miał rewelacyjna!!!! Nie moze przezyc ze karmie i ze bede krocej pracowac. Kurcze szkoda ze nie ma u nas takich krzesełek:( nic to nic musze poszukac innego, jak tak dalej pojdzie to moze do 18 Oli sie wyrobie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka dobrze masz z tymi dziadkami.moja mama niestety mieszka w innym miescie i w ciagu dnia nie mam opcji zeby malego podrzucic.przyjezdza do nas w weekend jak chcemy gdzies wyjsc i chociaz z tym mamy dobrze.moja tesciowa z kolei mieszka niedaleko ale jak ma wziazc malego to stawia tysiac warunkow(np.ze moze tylko miedzy 11-13 bo potem jest jej pora na kawe i juz nie moze sie malym zajmowac)nawet jak moj maz zachorowal i musialam z nim jechac do szpitala to powiedziala ze nie wezmie malego bo zaplanowala ze idzie do kosciola.krew mnie zalew jak to slysze.w efekcie moze z 5 razy wziela go na spacer i to z wielka laska.na szczescie moj maz ma taki rodzaj pracy ze wiekszosc dnia jest w domu i duzo pomaga.u mnie nie ma opcji zeby wrocic do pracy bo nie mam nikogo z rodziny z kim maly by mogl zostac a z opiekunka nie bardzo bym chciala.wiec najblizsze kilka lat bede kura domowa.czasem brakuje mi pracy ale decydujac sie na dziecko wiedzialam ze na kilka lat wypadne z obiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola to albo twój Danielek jest nadzwyczaj rozwinięty albo mój Szymon opóźniony:) Mój w dalszym ciągu nie przewraca się z brzucha na plecy i odwrotnie a co dopiero sam siedzi. Jak go posadzę samego na kanapie, to zaraz leci na boki albo ryje buzią w podłoże, na kolanach jak go trzymam to siedzi jak stary:) Anulka gratki z okazji powrotu do pracy i dla Oli za to że dzielnie zniosła rozłąkę. Też w dalszym ciągu szukam krzesełka, dziadkowie zaoferowali się że kupią, więc muszę poszukać jakiegoś lepszego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nova moj maly tez sie juz sam obraca i siedzi.a Twoj malyszek pewnie jest malym leniuszkiem:)jeszcze sie zdazy chlopak w zyciu nameczyc to niech sobie teraz odpoczywa:)moja pediatra mowi ze nie powinno sie sugerowac innymi dziecmi bo kazdy ma swoj wlasny rytm rozwoju.ciesz sie jescze tymi chwilami bo jak sie zacznie obracac to trzeba miec oczy dookola glowy bo za 2 sek bedzie w innym koncu lozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka- masażystka? hmmm.. a daleko mieszkasz ? :p Ja też przez najbliższy czas pozostanę "house manager" ;) No chyba, że teściowa za rok przejdzie na emeryturę, ale nie wiem czy zdecyduje się jej powierzyć dziecko na kilka godzin... Daniel też po chwili siedzenia leci na bok i w locie przekręca się i ląduje na brzuszku :) ale jak poobkładam go poduszkami to siedzi ostro. :D ale i tak dawkuje mu po parę minut dziennie bo kręgosłup jeszcze słabiutki. A i tak 3/4dnia spędza na naszych rękach lub kolanach więc i tak w pozycji siedzącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehhe tak Ola masazystka jestem, a dokładnie fizjoterapeutka ale zajmuje sie głównie masazem:) mieszkam koło krosna i serdecznie zapraszam na masaz:) rany lena współczuje takiej tesciowej!!!! tez by mnie krew zalewaŁA jakby wyskakiwała z takimi tekstami!!!!! Moja tesciówka mieszka daleko 60 km od nas ale to zlota kobieta i na pewno z checia zajmowałby sie Ola:) Dziewczyny nie przejmujcie sie ze maluchy nie siedza czy sie nie przewracaja. tak jak napisała Lena kazde dziecko rozwija sie induwidualnie, na wszystko przyjdzie pora, z dnia na dzien ucza sie nowych rzeczy, moja Ola tez pózno zaczeła sie przewracac a teraz turla sie jak oszalała:) a z siedzeniem różnie raz siedzi sobie jak prezeska i sie bawi a raz leci albo do przodu albo do tyłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj siedziec chce i ma nerwy ze nie umie jeszcze tak dłuzej...no ale coz..kiedys zacznie;) Mamo Marcelka..marzena urodziła synka;) Anulka...fajnie masz,mozesz wyjsc do ludzi..Ja poki co dalej bede siedziec w domu bo prace mam biurową i moge ja robic na miejscu..a wyjsc wychodze od czasu do czasu ale na zakupy albo do fryzjera...w sensie ze sama a tak to z malym marudą wszedzie;) Moja tesciowa dzwoni dzisiaj i pyta o Maksia..,,no bo wczoraj skonczył 5 m-cy,ze zlecialo szybko i w ogóle'' Nijak nie mogłam jej uzmysłowic ze skonczył pół roku:D:D rany...wez go zostaw samego z nią:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smile to macie znaczną przewagę chłopaków :-) u nas w sumie nie wiem jak jest bo tabelka przestała istnieć i ciężko mi dojść do jakichś wniosków. ogólnie chyba więcej chłopów się rodzi, jak leżałam tydzień w szpitalu to tylko 2 dziewczynki się przewinęły, ale znowu moim znajomym rodzą się same dziewuchy... może ja jakaś przewrażliwiona jestem na tym punkcie bo miałam jazdy jak wasza hope- ryczałam jak lekarz powiedział że to facecik... ale już mi przeszło i nie zamieniłabym marcela na babeczkę :-) moje dziecię nauczyło się krzyczeć, piszczeć i sama nie wiem jak nazwać te dzwięki. drze się nawet na polu i trochę mi wstyd bo ludzie gapią się jakbym jakieś dzikiego zwierza wiozła w tym wózku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie mamy jestem tu nowa i szukam fajnych koleżanek do pogdania o tym i owym. Mam dziecko z końca stycznia, przygarniecie mnie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe... Daniel też krzyczy i piszczy w wózku. A do tego wyciąga smoczka i trzyma go tak przed sobą jakby to z nim tak się kłócił. A od dwóch dni wydaje odgłosy jakby rodził :P jak tylko coś mu nie po myśli to od razu zaczyna "przeć" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K@mil@
Heyka, obiecuję, że jek tylko znajdę chwilkę to się zaczernię :) koala 111, o kurka ! To mój mały ma dokładnie coś takiego ! Główka bardziej płaska z lewej strony, przekrzywia ją na lewo i czasem lekko cały się przegina jak rogalik w lewą stronę. Muszę jak najszybciej do pediatry :( troszkę się zmartwiłam :( MamaMarcelka, ale masz w domu okruszka małego :) mój to byk straszny, ma 68cm i waży 7,5 kg ale ma 4,5 miesiąca. Anulka, fajnie tak wrócić do pracy na chwile :) ja to najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku na wiosnę bo nie bardzo mamy z kim małego zostawić. Teściowa bardzo chętnie zostanie ale ma troszkę problemy zdrowotne i chcemy poczekać aż mały będzie mniej aprobujący. O małego się nie boję bo ją lubi jedynie może mu przybyć parę kilo :) Roksana, a wprowadziłaś już stałe pokarmy ? Może potrzebuje więcej czegoś treściwego w dzień ? Wśród moich znajomych i rodzint też same chłopaki się rodzą, będą miały w czym przebierać dziewczyny :) A jak śpią Wasze pociechy ? Natan od kilku dni wstaje około 6.00 . O masakro ! Cały dzień mam oczy w nosie :P No i w dzień nie pośpi dłużej niż 30 min za to ma 4 takie drzemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K@mil@- mój smyk wstaje identycznie.... jak pośpi do 7 to święto jakieś :( no i w dzień też ma kilka drzemek po 30-45min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jakas plaga mezczyzn bo u mnie na wsi urodziło sie poki co 8 chłopaków i tylko 3 dziewczynki!!!!! Ola dała mi dzisiaj niezle popalic!!! meeega maruda! nie znosze jak taka jest! do tego wszystko jej sie poprzestawiało jedzenie spanie teraz juz spi a normalnie zasypia 21 22! Nie wiem o ktorej zaczniemy sobote bo normalnie spi do 6 7 a taki to nie wiem czego sie spodziewac??!! Pewnie pobudka o 5:/:/ Ola nasza mała ma tak jak Daniel, dzisiaj cały dzien parła, dopiero przed chwila przestała. Jeszcze sie wam pochwale ze dzisiaj cora wypiła przez cały dzien 100ml wody, wiem ze mało ale z BUTELKI!!!! moje uczulone na flache dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon też rodzi:) A do tego wrzeszczy, piszczy i wydaje z siebie przeróżne dziwne dźwięki:) U nas też przewaga chłopców, koleżanka 3 msc temu urodziła chłopca(trzeciego) a tak chciała dziewczynkę:) na sali jak urodziłam leżało nas czworo i wszystkie miałyśmy chłopców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala 1111
Mamamarcelka moja Ola tezczęsto tak krzyczy , że aż strach. Ale to chyba swefo rodzaju zabawa, bo nic jej nie jest, troche pokrzyczy, pogada po swojemu i wszystko jest ok. K@mil@ wcale nie powiedziane, że Twoje dziecko tez ma asymetrię, oczywiscie lepiej zeby nie (chociaż to nie jest żadna tragedia, troche rehabilitacji i wszystko wróci do normy). A propo samych chlopców, jak ja rodziłam to oprócz mojej Olci były jeszcze 3 dziewczynki i 1 chłopiec, a wśrod moich znajomych też przewga dziewczynek.Może taki rejon żeński. Dziewczyny zaczynacie swoje maluszki powoli ,,wsadzać,, do spacerówek? A mam jeszcze jedno pytanie, jak z jedzonkiem dla dzieciaczków podajecie same ,,papki,, owocowo-warzywne czy juz mięso? Ja zaczęłam dawać Oli kurczaka z marchewką, nie wiem czy to urozmaicić czy zostawić tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje Szymkowi same papki owoce, warzywa no i kaszkę wcina i na razie to tyle. Nie podaje jeszcze mięsa, nie wiem od kiedy mam zacząć. Koala o spacerówkach pisałyśmy chyba str. wcześniej, poszukaj sobie, bo niektóre dziewczyny już wożą, ja też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza1987
a ja to lubie jak moj maly tak sobie pokrzykuje, wtedy wiem ze jest zadowolony i mam z nim spokoj:) u nas tez przewaga chlopakow, ja mam chlpca, moj brat ma rocznego i na styczen spodziewa sie nastepnego, no i siostra meza urodzila w lipcu, tak wiec szykuje sie w naszej rodzinie czterech malych lobuzow:D widze, ze nie tylko moj Wojtus nie chce w dzien spac, dzis sobie tylko jedna drzemke zrobil i to dopiero o drugiej! po poludniu, w nocy tez za grzeczny nie byl...ale spal pozniej do 9 rano! wiec sie wyspalam anulka nie wiem jakiego smoczka uzywasz, kiedys juz o tym wspominalam, bo nasze maluchy maja swoje wymagania, moj maly np. nie uznaje smoczkow slikonowych i musi miec gumowy, poeksperymentuj troche, nawiasem mowic moj bratanek tez nie chcial innych smoczkow niz gumowy do butelki... Kamila faktycznie masz malego byczka;), bo moj ma podobne rozmiary jak dziciaczek MamyMarcelka, a za dwa dni ma 5 miesiecy, my jemy raz dziennie kaszke, potem obiadek lub owoce, trzy razy dziennie butelke po 150 a w nocy czasem raz czasem dwa razy piers, to mu starcza i jest ladniutki i okraglutki:P jak ja Wam dziewczyny zazdroszcze, tez bym chciala wrocic do pracy, niestety nie mamy malego z kim zostawic, tesciowa mieszka bardzo daleko, moja mama pracuje, a do zlobka nie dam, bo kto sie tam nim zajmie, jak zaplacze itd, jakos sobie tego nie wyobrazam... tak wiec jestem skazana na pozostanie w domu, co ma przeciez swoje dobre strony, bo podobno, zeby dziecko dobrze sie rozwijalo, to najlepiej zeby do trzeciego rozku zycia z mama w domu siedzialo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza1987
a mam jeszcze pytanie, zaczely mi ostatnio wlosy wypadac. macie na to jakis sposob?? slyszalam ze po ciazy tak sie dzieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza mi też wypadają i to strasznie dużo ich gubię, są wszędzie a najwięcej w pościeli:) ale nie mam na to żadnego sposobu, pewnie w aptece by coś poradzili, tylko czy to pomoże? Któraś z dziewczyn pisała o tabelce, żeby uzupełnić, jeśli któraś potrafi ją zrobić to niech zrobi to się powpisujemy. Mam problemy z pamięcią i czasami nie pamiętam której jak dziecko się nazywa i czy ma chłopca czy dziewczynkę:) Ja bym zrobiła ale niestety nie potrafię:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala 1111
Mi po ciąży też okropnie wypadały włosy, całymi garściami, tak było ok 3 mc po porodzie Dopiero od niedawna trochę jest lepiej, cały czas biore prenatal, może pomógł albo po prostu to co miało wypaść to wypadło i sie uspokoiło. Dziewczyny jak gotujecie swoim maluszkom kaszę, podajecie łyżeczką, mieszacie z czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala 1111
Sorki na poprzedniej str jest o kaszkach, teraz dopiero zerknęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koala ja czasem daje łyzeczka ale jak widze wygłupy to do butli ze smokiem do kaszek...Ale bardzo sie staram uczyc jedzenia łyzeczka..choc łatwe to nie jest,bo Maks siada w lezaku,pochyla sie do przodu..kombinuje jak wyjsc i wszystko dookoła jest w jedzeniu..czasem juz sił brak;) My w spacerowke weszlismy ale na leząco jezdzimy bo jeszcze jakos leci na boki i boje sie inaczej go sadzac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×