Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SmileEveryday

Mamy dzieciaczków z LUTEGO 2011:)

Polecane posty

Ja po kilku dniach podawania glutenu w małych ilościach już normalnie podaje Danielowi rzeczy, w których on się znajduje. Taka prawda, że kiedyś normalnie od początku podawano gluten i nic nam nie było. Sądzę, że te ograniczenia w dużej mierze wychodzą też od producentów żywności dla niemowląt, którzy zarabiają na nas nie małe pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym piciu z kubeczka przeczytalam w ksiażce ,,Pierwszy rok życia dziecka" tam bylo napisane ze dzieci mozna uczyc pic z kubka zwyklego juz od 4mc! Bylam w szoku i myslalam ze nawet dla 5 miesiecznego dziecka to za wczesnie, ale nieźle nam to idzie, bo Dawidek zawsze sie interesowal moimi kubkami wogóle talerzami też ;-) Trzeba tylko zamaczać usta na początku i powolutku przechylac. coś tam zawsze poleci. Anulka jak TY to robisz ze karmisz piersia tylko 3 razy dziennie??? ja podaje normalne jedzonko ale przed drzemka musi byc cycus czyli mi wychodzi jakies 4-5 razy!! a chcialabym powoli zmniejszac ilosc tych karmien. Ale moze na wszystko przyjdzie czas. Jesli chodzi o rozwoj dzieci to nie ma co panikowac ze wszystkim. Moich znajomych córka sie nie przekrecala ani nie siedziala do 8-9 miesiaca, chodzic zaczela jak miala 18mc i wszystko z nią OK, jest zdrowym dzieckiem a ile sie jej mama nią martwiła i do specjalistów chodzila, a ona poprostu byla takim leniuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola moze masz racje z tym glutenem, kiedys nikt o takim wprowadzaniu nic nie słyszał. Jesli chodzi o furczenie w nosku to moze coś takiego jak sapka. Mój mały miał to jak był malutki. To moga być jakieś resztki jedzenia jak dziecku zostają jak np. sie zakrztusi i to czasem zalega miedzy noskiem a gardłem, czasem to jest od suchego powietrza, troszke moze być śluzuwka przesuszona u nas pomagało psikanie do noska solą fizjologiczna, jak nie ma moze być tez zwykle zakraplanie. Ja tak robilam pare razy na dzien i pomagalo Nawet jak sie nic nie daje odciagnąć to nawilzy sie nosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanko.....
witajcie mamusie, mam do was takie pytanko. Bo widze,ze dajecie juz swoim maluszkom np. jakies owoce czy warzywka jako odrebne posilki (i to wystarcza waszym dzieciom na kolejne 3 czy 4 godziny). To chcialam zapytac o to ile mniej wiecej dajecie takich owocow czy warzyw? Juz caly sloiczek??? Po ilu dniach podawania mniejszych ilosci przeszlyscie na wieksze porcje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roksana nie wytrzymałam z tym kubkiem i spróbowałysmy! Ola wypiła kilka małych łyków:) sporo wyladowało na sliniaku ale to i tak sukces:) co do karmien to pierwsze przez jakis miesiac uczyłam ja jesc co 3 a potem co 4 godziny ( w nocy sie nie nauczyla ale w dzien tak) jak juz chcaiła cycusia co 4 a nawet czasem 5 godzin to cycanie zastepowalam jedzonkiem:) i tak pomalutku liczba karmien piersia sie zmniejszyła! Ola tez lubi przed drzemka cycać dlatego ustawiłam karmienie piersia w tym czasie w kotrym zazwyczaj spi:) np o 16 czyli teraz bedzie piers i rano po kaszce:) Po konskiej dawce glutenu narazie jest oki:) uffffff nosek 2 razy dziennie jest zakraplany sola fizjologiczna i to na prawde pomaga! Nam zeszlo długo z przyzwyczajaniem sie do nowosci. Na poczatku dawałam Oli po 3,4 lyzeczki, przed i po piers. Potem jadła po 1/3 sloiczka, potem po 1/2 a dzisiaj pierwszy raz wciela cały:) diete rozszerzam od 5 miesiaca! Owoce nie smakuja jej taj jak obiadki, w sumie to dobrze bo maja mniej cukru. No i kaszka, hmmmm Ola najwiecej zjadła z 80ml wody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha mój tez tej kaszy więcej jak80 ml nie wypije. A i obiadki o ile na poczatku szło super, to teraz niby je chętnie, ale lamentuje przy tym, jakby mu się nie wiem jaka krzywda działa. Ale teraz widzę dlaczego, jak popatrzyłam, na to co Wasze dzieci jedzą - ja mu za dużo tego cyca daje. A pracy szukam, jak by mi się trafiła to pójdę i nie mam pojęcia co wtedy zrobię. Bo mi wychodzi że tak z 7 razy dziennie jada, każdy posiłek, nawet obiadek popija cyckiem. Bo innych napoi nie chce, ani niekapkiem - też gryzie ustnik i to tyle. Z butelki też nie, chociaz jak ściągnę mleko, to z butelki wypije o dziwo, a soczki już nie, nie mówiąc o wodzie. ale mojej mamie pije, chociaż mam podejrzenie, że ona mu słodzi, bo nie może sobie wyobrazić jak można pić niesłodkie. Muszę ją przyuważyć. Jakoś słabo sobie wyobrażam picie z kubeczka w wykonaniu mojego synka, ale chyba muszę spróbować. A nóż to będzie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agbr tez tak robiłam ale tylko na poczatku, jak jadła po 2, 3 łyzeczki nowosci, teraz o cycusiu pokazdym jedzeniu moze zapomniec;) podobno najlepiej podawac piers jak dziecko sie jej domaga, czyli np płacze, mi siostra zwrociła uwage ze nie powinnam dokarmiac Oli pomiedzy posiłkami bo mi ich nie zje, bedzie wolała cyca i miała racje! Jak Ci ida poszukiwania pracy????Pewnie ciezko co nie????? przerypane z ta robota !!! do mnie dzisiaj dzwonili z roboty mam sie u nich pokazac w najblizszym czasie!!!!! boje sie ze cos wymyslili.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem padnięta, cały dzień robiłam ogórki, paprykę i sałatki, na szczęście Szymon był dzisiaj grzeczny jak nigdy:) Ja jakoś nie mogę się odnaleźć w tych karmieniach. Czyli jak daje mu np jeden posiłek w ciągu dnia to po tym nie daję już cyca? To jest zamiast? Szymon nawet jak coś zje to chce jeszcze cycusia, więc ciężko u nas z tym będzie. Muszę się chyba za to wziąć i ustalić jakiś schemat, bo czasami daje mu coś innego a czasami je tylko moje mleko. I jeszcze z tym glutenem nic nie robiliśmy, jutro dam mu obiadek i dodam do niego ksszki manny. A i Szymonowi wyrasta już drugi ząb, także idą dwa prawie naraz:) z tego też powodu stał się bardziej marudny i przeniósł się ze swojego łóżeczka do nas, u siebie śpi przez pierwsze ok 2 godz a później nawet nie chce słyszeć o spaniu w łóżeczku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja tez was czasem czytam :) Reprint ma racje mamy tam jak "w domu" :) Smile 🖐️ jak tam synek ?? Czytałam ze ma nowe mleczko??? Chcialam Ci tylko napisac ze ja tez swego czasu pytalam pediatre czy by nie zmienic mu mleczka na Bebiko np i on mi powiedziala zebbym nie kombinowala bo nast razem alergia wcale nie musi sie pojawic jako wysypka tylko np zapalenie oskrzeli czy tez astma :( wiec pozostalam przy nutramigenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula święte słowa, jak nie jest za bardzo głodny to gorzej je. Z drugiej strony, jak jest głodny, to tak marudzi, że aż cierpnę jak mam go do krzesełka przypiąć i karmić. Ale muszę się zawziąć, bo jak dziecko kończy pół roku, to i tak trzeba mu zastąpić jeden posiłek mleczny, a u nas na razie to długa droga chyba. A moje małe dziś zasnęło przed 20-tą, nie mam pojęcia co mu się stało. Ale tak z 70 ml.tej kaszki popił. Tej mleczno ryżowej. Ola - musze kupić te kaszkę bananową, bo rzeczywiście ja mu dawałam taką do mleka mojego, a tej nie widziałam, a widzę, że te banany mu leżą. Ze słoika też chętnie je, jak jest z bananem. A ja własnie wysyłam aplikacje - na paru rozmowach byłam, ale czekam na odpowiedzi i wysyłam dalej. Ja jestem księgową, więc pocieszam się, że księgowość to w każdej firmie jest. No i w Warszawie mieszkam, to też łatwiej. Ale dopóki nie znajdę, dopóty się nie uspokoje, bo to różnie bywa -:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bravo girls
:D pogoniłyście dorcię :D bo aż szkoda mi było, jak ją tu zobaczyłam, odechciało mi się brać czynnego udziału w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gloria :* witaj.. To żeś mnie nastraszyła teraz...Bo Maks pije juz 4 puszkę i nic sie nie dzieje...Teraz juz nawet przeszliśmy na 2 i jestem zadowolona bo jest sporo gesciejsze i nie musze juz nutritonu dosypywać..a i ulewanie sie duzo zmniejszyło.. Tylko wiesz,u nas było tak ze emolium go uczuliło...Jak tylko odstawiliśmy to buzia sie ładna zrobiła a oni mi tutaj skaze wciskają i rozne alergie pokarmowe jak on nawet kolki nigdy nie miał:O Ja juz nie wiem...dawniej krowie sie dawało i nikt sie skazami nie przejmował.. Ale oczywiście masz racje,że nieleczona alergia przechodzi w astme czy nawracajace zapalenia oskrezli,płuc..Wiem o tym..ale ja mam nadzieje ze on żadnej alergii NIE MA...zresztą nikt w rodzinie nie ma...a to tez wazne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! u nas noc straszna, Dawidek budzil sie co chwile i płakał, prawie nic nie spałam. Od rana ma temperature 37,5 st. poza tym nie ma zadnych innych objawów. Dalam mu czopka a teraz nurofen i śpi. Boje sie ze znow bedzie chory. Dopiero co z anginy wyszedl. :-( Myslicie ze taka temp. moze byc od ząbkow?? bo dziasla sa spuchniete. Narazie poczekam z lekarzem moze przejdzie jakos. Nie wiem co ja ciagle robie nie tak ze mi synek choruje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roksana to może być od ząbków, mój też w nocy się męczył, budził się co pół godz z płaczem i gorączkował, najwięcej miał 39,5 wystraszyłam się, myślałam że jest chory i też siebie obwiniałam. Teraz jak już wyszły to jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nova - a to wyszły ząbki, czyli nie jeden jak pisałaś, tylko więcej. Szybko poszło. I co uspokoił się mały. Mój dwie poprzednie noce spał super, a tej nocy się rzucał - nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wyszły dwie dolne jedynki. Już jest spokojny, nie marudzi i znowu zaczął ładnie spać, budzi się tylko raz ok 4, tylko że śpi z nami, odzwyczaił się od łóżeczka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nova super, gratuluje pierwszych ząbków:) Roksana głowa do góry, wyjdą ząbki i tak jAK Nova bedziesz miec spokój w nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas ciagle marudzenie i placz. W ciagu dnia temperatury nie ma ale strasznie placze. Boje sie ze cos mu dolega jak do jutra sie nie poprawi idziemy do lekarza. wykonczona juz jestem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roksana a może Dwidek ma kolke???? Nie dawałas mu ostatnio niczego nowego do jedzenia, może cos mu zaszkodziło??? A możę Ty cos zjadłas??? Kurcze współczuje Ci strasznie, nie wiem co Ci poradzic:( 3maj sie jakoś, jak nie przejdzie to koniecznie idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roksana mój w dzień nie płakał, był tylko trochę marudny, za to w nocy co pół godz. A maże spróbuj posmarować mu dziąsełka jakimś żelem, jak to ząbki to trochę pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aromatkaaa
Smile - właśnie przeczytałam, że używałaś emolium do smarowania buźki swojego synka i poprawił się jej stan dopiero jak odstawiłaś? :O bo ja już nie wiem co mam robić :( moja córka miała szorstką skórę przy uszkach i pediatra poradziła smarować kremem oliatum lub emolim. Skóra koło uszek się poprawiła, za to na policzkach zrobiła się masakra :o , czyżby to od kremu?? no to załamka, a najgorsze jest to, że boję się jej tego niczym nie smarować, bo to taka szorstka skórka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aromatka..tak,u nas uczulił emolium i krem i płyn do kapieli...Wysypało małego strasznie az miał takie płaty suche na buzce..odstawiliśmy i jest ok...Nam pediatra powiedziała ze własnie emolienty (parafina) baaardzo czesto uczula... Roksana mam nadzieje ze to nic powaznego..najpewniej to ząbki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roksana i jak tam Dawidek? Przeszło mu? U nas noc super, niedawno wstaliśmy. Kiedy wyrzynają się górne jedynki? Po całkowitym wyrośnięciu dolnych czy mogą wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×