Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miśka1983

Praca w Independent Publishing

Polecane posty

Gość Ellie1989
Czyli rozliczam się z tego dopiero na koniec tak? Na zasadzie PITu? Nie trzeba co miesiąc odprowadzać podatku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to nie są tak duże kwoty, żeby się co miesiąc rozliczać, piszę hobbystycznie, mam nadzieję, że nie oszukam nikogo, jak złożę normalne roczne zeznanie podatkowe i tam to uwzględnię. Taki przynajmniej mam zamiar po rozmowie z panią w zusie. Daj znać, jakbyś się czegoś innego dowiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa_gdy
Witam, ja nie miałam żadnych problemów z otrzymaniem kasy. nie wiem tylko teraz w jaki sposób umieścić to na rocznymi PIT. Kasa jest mała - bo to zaledwie 200 zł (po przeliczeniu z Euro), ale jak mam to wpisać w PIT, skoro mam tylko tzw. noty uznaniowe, zresztą pewnie jak Wy. Jeśli Ktoś ma jakąś wskazówkę, bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytkaaaaaaaaaa
zaczelam prace w ip ale wcale nie ma tekstow do opracowania, w ciagu tygodnia trafilam tylko na 1, co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@edytkaaaaaaaaaa - dziś widzę 3 strony zleceń. Wybierz coś sobie ;] Co do PIT-u. Ja miałam to wliczone w inne źródła dochodu i kwotę euro przelicza się po kursie z dnia przed lub po wystawieniu noty uznaniowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytkaaaaaaaaaa
jak weszłam rano to były 4 :D hehe dzięki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatka
Witam mam takie pytanie: jak to jest w przypadku gdy autorowi zostanie odebrane zlecenie z powodu nie wywiązania się z założeń regulaminu (nie złożenie artykułu w terminie itp)? Czy ta osoba ponosi jakieś konsekwencje poza tym, że po prostu odbierany jest jej artykuł i rozpisany ponownie jako zlecenie dla innych autorów? Czy takie niedopełnienie jest jakoś zapisane na koncie użtkownika i działa na jego niekorzyść? Jak to jest też w kwestii praktycznej z rozwiązaniem umowy, likwidacją konta itp.? Bez problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pfpfp
jakie 3 strony? Ten serwis już upada? Zaczynam od dzisiaj, wchodzę żeby coś napisać, a tam żadnego zlecenia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeehheee
moze ktos odp? te zlecenia sa wrzucane np tylko rano? czy serwis umarl? pisze tam ktos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 strony były, jak ja tam weszłam. Teraz widzę 4. Jak zaczynałam w październiku to codziennie było coś nowego do napisania i zawsze dużo tematów do wyboru. Później było coraz gorzej i chyba ludzie hurtowo zaklepywali większość zleceń, bo po godzinie znikały. Więc nie dziwcie się, że nie ma. Na dłuższą metę nie polecam tego serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeehheee
Czyli nie da się zarobić w miarę dobrej kasy na tym?;/ To kiedy/o której oni to dodają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jak dużo czasu na to przeznaczasz, ile bierzesz zleceń. Ja po miesiącu zrezygnowałam, bo skończyły się normalne zlecenia i zostały same ochłapy. Wisi mi 1,4 euro na koncie, ale już chyba tam zostanie, bo nie zamierzam pisać do uzyskania kolejnej faktury. A dodają chyba wtedy, kiedy im się podoba, reguły nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeehheee
chodzi mi właśnie o ilość zleceń. Konto zrobione 3 dni temu, dopiero teraz widzę jakiekolwiek zlecenia, i to kilka dziwnych z grupona. A strona była sprawdzana po kilka razy dziennie. Naprawdę jest taka lipa, że nie ma w ogóle zleceń? Czy mam pecha bo jest tak jak mówisz, ze są zllecenia przez godzine raz dziennie z różnych firm i każdy zaklepuje. W sensie chodzi mi tylko o to jak często są zlecenia, czy są z różnych firm i jak to wygląda. Tzn czy oni je akceptują i dopiero wtedy o jednej porze pojawiają się na stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, w jaki sposób zlecenia są wyświetlane na IP. Na pewno były różne firmy. Ja trafiłaam na fajny okres, kiedy dało się pisać droższe teksty w formie porad. Potem były już tylko za 0,5 euro od innej firmy i szybko znikały. Ne ma zasady co do wyświetlania, różnie bywa. Jeśli zależy ci, żeby trochę zarobić, to sprawdzaj często, zaklepuj i pisz. Ja na początek wzięłam jedno zlecenie, żeby sprawdzić, czy nie odrzucą, bo niektórzy piszą, że zleceniodawcy chcą sporo poprawek. Na szczęście nie miałam tego problemu i nie musiałam za dużo się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pfsfs
mam pytanie, pisałaś kidyś dla groupona? bo z tego co widzę to sa zlecenia ale nikt ich nie bierze. Mam kilka juz zaklepanych i nagle sie okazalo, ze te slowa kluczowe maja być idenatyczne. Tylko jak to zrobic jak tam jest np Korekcja powieki Bydgoszcz? Naprawdę mam układać wszędzie zdania tak zeby idealnie uzyc tych slow? to wyglada na precel, sprawdzaja sens dokladnie czy tak byle brzmialo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarri
Może ktoś jeszcze będzie szukał - teksty dla Groupona potem już się pisze w sumie jak od matrycy, patrzą tylko na to, czy słowa są odpowiednio użyte, można nawet kombinować zupełnie i używać ich łącznie (np. jak mamy 6x "buty Lublin" i 2x "Lublin buty", to można napisać "Bla bla świat jest lepszy w wygodnych buty. w Lublin każde buty możesz teraz kupić taniej" i ma się dwie frazy zaliczone na raz (oni to potem deklinują wszystko). Ogółem przy piątym-szóstym tekście człowiek bezbłędnie wie, jak to porozbijać, żeby brzmiało względnie naturalnie; wpada się w schemat i dosyć szybko się to klepie. No i cóż - OCZYWIŚCIE, że są to precle, cały sens tej strony opiera się na SEO - nie wiem, czego innego można się spodziewać ;) Tamte "dobre rady" to również były precle. Chętnie poznam osobę, która zapłaci mi 6zł za 15-20 minut pisania dla jej lub mojej przyjemności :) Nie miałam ani jednej grouponowej zwrotki-korekty na ponad 40 napisanych tekstów, no i w zasadzie zero zobowiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askakkkk
Według panujących śmiesznie niskich stawek za teksty SEO 6 zł za tekst to bardzo dobra cena. Zaklepałam sobie nawet teksty dla portalu turystycznego za 2,5 Euro czyli wychodzi prawie 10 zł za tekst, jak ktoś dostaje więcej to z chęcią się dowiem kto Mu tyle płaci:) Nie zdążyłam się tylko zorientować jak to jest z tym podatkiem. I według jakiej stawki są opodatkowane te teksty? Jeśli otrzymałam za tekst 1,5 Euro to ile z tego wynosi podatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flaV
Ja zarejestrowałam się na I-P jakiś tydzień temu, i jak na razie nie widzę jakichkolwiek zleceń? Może mam pecha i na nic nie trafiam, a może portal się posypał i nie ma szans na nic? czekam na info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salomea0869789
Nieźle się wystraszyłam, jak zarejestrowałam się tam, napisałam parę tekstów, czekałam na kasę i wpadlam na takie niepochlebne opinie :( No ale kurde, teraz musze powiedziec, ze nie zgadzam się! Mi się bardzo podoba pisanie tam (choć gruponowe teksty wyłaza mi juz bokiem ;p) i sero nie wiem, czemu niektórzy narzekają. Stawki są w porządku, pisanie też przyjemne, szybko sprawdzają i mało poprawek. Kasę przelewają też!!! Nie wiem, jaki co poniektórzy maja problem... dla mnie super serwis do dorobienia drobnej kaski, polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morana
Nieprawda, że mają dobre testy, za Groupona płacą 2 euro a nawet 2,5 więc independent ze swoim 1,5 nie ma tu szans. Teksty dla GRoupona są po prostu ogłupiające i każdy kto je pisał wie o tym. Jednak jeśli chodzi o płatności to są solidni, jednak nie oni jedni. Ich wada są naprawdę niskie stawki i wysokie wymaganie. Radze Tex Market ja chcesz sprzedać zwykle SEo bez problemów. Dają 2,70 za 1000 znaków ze spacjami więc niech się independent schowa ze swoimi wymaganiami i stawkami. Na dodatek sprzedajesz te tematykę, która ci leży a nie Groupona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaszanka.Karolinka
Cooo?? Independent ma 1,50 Euro za 250 słów (w brązowej kategorii) czyli 6,23 PLN, a Textmarket 4,62 za 280. Twierdzisz, że Textmarket płaci więcej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×