Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Eudaiomonia zgadzam się, że ile ludzi, tyle przypadków, dlatego nawiązała się nasza dyskusja :) Gdyby wszystko było szablonowe, nie miałaby ona żadnego sensu. Dobrze, że pomyślnie zakończył się przypadek Twojej znajomej i oby żadna z nas nie musiała tego przeżywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie życze nikomu ! ... wspaniałe 2 ciąże ... dzieci wspaniałe ... ale przetaczanie ... chyba jakaś wiara na to nie zezwala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eudaiomonia swiadkowie jehowy nie zezwalaja na transfuzje itp. tak slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też słyszałam, że Jehowi nie pozwalają na przetaczanie krwi. Mojej koleżanki babcia na starość postanowiła zostać świadkiem Jehowy i parę lat po wstąpieniu miała mieć operację. No i ogromny dylemat rodziny co robić, bo babcia nie chciała się zgodzić w razie by była potrzeba na przetoczenie krwi. Dzieci tej babci postanowili ją ubezwłasnowolnić sądownie i dopiero wtedy wysłali ją na operację. Z drugiej strony musieli babcię też ubezwłasnowolnić z innego powodu. Chciała przepisać swoją część domu na rzecz Jehowych - jedno piętro domu. Loarra ja nie słyszałam o takim porodzie. A Ty co słyszałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za błędy. Chyba za dużo siedzę przy kompie . Miało być, że: synowie postanowili lub dzieci postanowiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawie konfliktu serologiczne. Dziecko ZAWSZE dziedziczy silniejszą grupę krwi po rodzicach. Silniejsza jest grupa Rh+. Więc jeśli matka ma Rh+, to bez względu na to czy ojciec jest "dodatni" czy "ujemny" i tak dziecko dostanie plus.Matka+ Dziecko+ = brak konfliktu :P Natomiast jeśli matka ma Rh- to wtedy ma znaczenie grupa krwi ojca. Jeśli ojciec też ma Rh- to nie ma problemu. Poza tym pierwszy kontakt z inną grupą krwi najprawdopodobniej nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. A kontakt z inną grupą to nie tylko ciąża (choć najczęściej). Może to być również pomyłka lekarza, przypadkowe zetknięcie z obcą krwią itp. Dlatego najczęściej przy pierwszym dziecku nie ma problemu. A przy kolejnych problem może wystąpić. Wszystkie matki, które są 'dodatnie' nie muszą znać grupy krwi ojca dziecka. No chyba że z ciekawości :P A ja byłam dzisiaj u lekarza. Dostałam skierowanie do szpitala... Zobaczymy jak to będzie. Trzymajcie kciuki żeby mnie nie chcieli zatrzymać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 76gosia
Witam, Mogę się do Was przyłączyc? Ja ma termin na 28-go marca mam juz 1 córeczkę 4 latka:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
76gosia zapraszamy:) Poród lotosowy polega na tym ze po urodzeniu dziecka nie odcina sie pepowiny tylko czeka sie kiedy sama odpadnie...potem ta pepowine razem z zaschnietym lozyskiem sie daje matce do domu. czesto kobiety zakopuja je gdzies kolo domu bo to ponoc zdrowie i dluga płodnosc zapewnia rodzinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka31 dzięki. Nic poważnego, tylko odwodnienie przez to rzyganie. Ale pewnie poleżeć każą, do kroplówki podłączą i 3 dni z życiorysu... A ze szpitalami to różnie bywa. Jak tam zacznę tak rzygać jak w domu to może zechcą mnie dłużej potrzymać. A ja mam plany na weekend. A z drugiej strony wolę pójść na kilka dni do szpitala niż zasłabnąć gdzieś na ulicy. Dobrze że przynajmniej dziecko się prawidłowo rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze nie potrzymaja Ciebie dlugo, ale moze rzeczywiscie 2-3 dni kroplowki na wzmocnienie sie przyda. Pogadaj z nimi moze wystarczy jak bedziesz potem raz dziennie na kroplowke dojezdzac, zawsze to lepiej niz byc w szpitalu non stop. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dopowiem się do konfliktu bo mieli moi rodzice. Pierwsze dziecko rodziła mama martwe w 6 msc... W całej tej histerii zarządała zastrzyku z tym antygenem bo wiedziała, że psychicznie ni eudźwignie tego jak bedzie musiała 4 lata czekac na kolejna ciąże (bez zastrzyku). Połozna stara klempa oczywiscie "a skąd pani o tym wie??" bo wtedy to nie było obowiązkowe podać to.. A mama po pedagogice miała taka wiedze wkoncu.. No i moj ojciec jechal z karetka na sygnale do Gdańska po ten zastrzyk ( z wejherowa). Druga ciąża ja- żółtaczka i przetaczana krew. Co najlepsze znalazłam ksiazeczke noworodka i miałam przetaczana krew AB rh - ( jak mama) , a pare lat temu oddałam krew i podali mi grupe AB rh + :) Moja siostra kolejna na podtrzymaniu, mama podszywana :o Nie ciekawie im to sie wszystko działo przez ten konflikt.. Eudaimonia wysłałam maila :) ( ale nie dostałam tego o login:> ) Już jutro USG!!!!!!! aaaaaa!! I z tego wszystkiego nie zauwazylam ze kolejna wizyte mam teraz za tydzien z lekarzem, potem w kolejnym tygodniu znowu na ten tes glukozowy ( chyba) wiec teraz sie zacznie wiecej dziac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelowa, bo osobie z Rh+ można peztoczyć krew grupy Rh -. Widocznie taką mieli na stanie. Za to osobie z Rh- nie wolno przetoczyć krwi Rh+. Generalnie ktoś kto ma AB Rh+ jest szczęściarzem, gdyż może dostać dowolną krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny pogoda dziś piękna ja wybieram się we czwartek do gin obecnie mam 14 tydz i tak się też zastanawiam czy będzie widać płeć ? Chciała bym już coś czuć nawet stetoskop nie pomaga próbowałam coś podsłuchać sle poza bulkaniem nic nie usłyszałam :( Z dziąsłami mam problem krew mi leci i mi puchną stosuje doraźnie sachol (choć nie wskazane) i szałwie płukał mojej dentystki nie ma na urlopie a do przychodni nie pójdę bo sąsiadka jest asystentka i rozpaplała by że w ciąży jestem a ja nie chce by kto wiedział Może macie jakiś sposób na te zęby bo boje sie że mi powypadają hi hi Co do wagi to mój plan daje w łeb (0,5kg na tydzień) przy było mi od zeszłego tygodnia 1kg a dziś dopiero wtorek a mam chęć na spaghetti i po za kawą pije tylko sok porzeczkowy rozcieńczony wodom ale to i tak sok Poród lotosowy czego to ludzie nie wymyśla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Widze,ze padł temat konflikt serologiczny:)jest dokładne tak jak piszecie:) Ja mam konflikt z mężem-ja O RH- a mąż O RH+ W takim przypadku,po poronieniu kobieta wciągu 72h musi mieć podaną inomuglobubnę i po porodzie także jak dziecko odziedziczy krew ojca.Tak było w moim przypadku i to dzięk Bogu,że jestem babka;)kumata i sie tym sama zajełam,bo w przeciwnym raze by mi nie zdążyli podać na czas po porodzie. Mam pytańko,obecnie wchodzę w 12tc:) mam nie ziemskie zaprca:( i pobolewa mnie znowu podbrzusze-czy u Was jest podobnie? Pozdrawiam bardzo serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkopałam tabelkę :)🌼🌼🌼 loarra.............24......Inowrocław..22.05.11...01.03. 2012..? szatynka84......27.....Białystok......24.05.11....03.03. 201 2..? Nesia.............35......Warszawa....26.05.11....04 .03.2012..? gosiaczek29....29......Lublin..........01.06.11....08.03 .12...?-blizniaki inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08. 03.2012 zielonytulipan...27.....Warszawa.................. 08.03.2012 gocha g ....... .28....Sucha.Beskidzka...... ..09.03.2012 scooby84........27.....Poznań ....... 02.06.11.....09.0 3.2012 agnieszk@@....25l.....anglia..........02.06.11 ....09.03.2012? Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 ....10.03.2012 Julka.................................................... . 11 .03.2012 Maariczke.....19..... Hajnówka.... 05.06.11....12.03.2012 .? - bliźniaki monika2712....27.....Szczecin.......08.06.11....12.03.201 2 Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11.....13.03.2012...? eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012 Ania_33.........33.....Górny Śląsk....08.06.11.....15.03.2012 kajaka31......31.....Gdynia...........27.05.11.....15.03 . 2012 Klinka31................................................. .17 .03.2012 amr2...........28.....Kraków/Gdańsk..12.06.11....19.03. 2012 Marzec19......26.....Kraków.........13.06.11......19.03. 2012 Lilka79.........31.... Warszawa......13.06.11..... 20. 03.2012 ada111..........23.....zachodz.......14.06.11.. ...21.03.2012 Agula0501.....25.... Warszawa...... 18.06.11......25.03.2012 Eulalia..........31.....Białystok........20.06.11.. ...25.03.2012 Basiolek........28.....Górny Śląsk.....19.06.11.... .25.03.2012 Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11.... .26.03.2012 majakilato....29.....Września........26.06.11......29.03 .2012 carmen37.....27.....Dublin...........04.06.11......09.04. 2012 Marghi........36......N.Sącz..........29.06.11......01.0 4.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec:) Kochana duchowo jestem z Tobą❤️ myślę,że nie będą Cię trzymać w szpitalu długo,ale jeżeli masz braki duże w organizmie to na tydzień się przygotuj.Zyczę całym sercem,abyś miała morfologię,pierwiastki/magnez,potas/ w normie,bo w przeciwnym razie będą Cię ''dopajać'' za 3,4 dni powtórzą badania i tym sposobem zdyrda tydzeń.Ja małm taką sytuację w pierwszej ciaży,a teraz aby tego uniknąć to wiecie co pije?świństwo jakiego mało-kiszony barszcz z buraków,nie dobry,ale skuteczny. Mam do Was pytańko:czy słyszeliście coś o witaminach,solach mineralnych itp. firmy FOREVER? Moja znajoma to rozprowadza,zachwala,że są super itd/możecie poczytać o tym na necie/namawia mnie na pola zieleni wit.C i czosnek i omega3. To są produkty naturalne,ale biorac pod uwagę,że jestem w ciąży to się boje stosowac.Szukam kogoś kto bral te rzeczy w ciaży ,aby się upewnić.Za 2 tyg. jak pójde do mojej gin. to zapytam. Pozdrawiam:) Marzec:)główka do góry:)mam nadzieję,że będziesz meć więcej szczęścia jak ja i po 2,no 3 dniach Cię wykopią do domu:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 76gosia
Dziewczyny, czy bierzecie juz jakieś witaminy dla k. w ciąży- a jak tak to jakie? Marzec19- napewno podadzą ci kroplówkę i poobserwują czy wymiotujesz- powiedza co masz jeść i pewnie puszczą do domu. 3-maj sie bo szpitale ogolnie przygnębiają , choć czasem trafia się na fajne dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cie imienniczko ja biorę witaminy femibion natal 2 w tym kwas foliowy lekarz ci nic nie zasugerował ? Z reszta nie jesteś nowicjuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w prawdzie temat witamin byl juz poruszany...ale powtorze dla nowej marcowki ja jem femibion 2 i do tego witamine c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore jeszcze femibion 1 . Ale niedlugo sie rozejrze za czyms z tymi kapsulkami z omega 3 :) Marghi ja nie mam az takiego problemu jak wiele dziewczyn, mi kawka zazwyczaj pomaga raz na jakis czas :) Ale podobno rewelacyjnei sprawiaja sie te zalane woda i odstawione na min 10 godzin, suszone śliwki. Ogolnie suszone owoce do jedzenia ( bleeeh) i musli na sniadanie ( blleh :D ) :) Ja pije rozne rzeczy nie mam z tym problemu.. Ale wod ami nie wchodzi :/ Zaczynam slaba kawka z mleczkiem, potem jakis sok, albo cola light, albo sok rozcienczony z woda- ale najczesciej serwuje sobie owocowe herbatki. Roznego rodzaju :) A wieczorem czasem moment of calm- czyli rozne kombinacje np. rumianek i pieczone jabłko, pomarancz, mango i cynamon ( ee nie tego jeszcze nie probowalam- bo one w 5 saszetek sa pakowane w jednym pudelku :) ) rumianek, miod i wanilia( pycha juz wykonczylam ) rooibos, truskawka i wanilia, african honeybush, mandarynka i pomarancza.. Naprawde fajne :) No i wieczorkiem meliska czasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, któraś z Was pisała, że jej mąż nie zna nawet grupy krwi :) to zupełnie tak jak mój :) prawie 30-stka na karku i nie zna grupy krwi :) w związku z tym zafundowałam mu badanie a wiem, że panowie generalnie za nimi przepadają ;) no ale nie daj Boże w razie gdyby kiedyś potrzebował to co? Zapytaliby żony a ja zielona w tym temacie :) ja mam 0Rh+ więc konflikt nie grozi ale jemu ta wiedza nie zaszkodzi :) dzisiaj byłam u fryzjera...:D żałuję, że nie wybrałam sie wcześniej, co prawda spędziłam na fotelu 3 h bo mam dość gęste włosy i sie trochę zeszło ale warto było :) grunt to nie zapominać o sobie :) od razu się poczułam taka atrakcyjniejsza :) pewnie każdy kto wychodzi zadowolony od fryzjera wie o czym mówię :) co do witaminek to ja łykam kwas foliowy i biorę jakiś zestaw witamin plusssssz, muszę zapytać lekarza jaki specyfik kupić bo jak będę u niego to będzie już leciał 14 tydzień :) ogólnie czuję się dobrze, troszke jakby się zaokrąglam ale cieszy mnie to jak młodego psa pchły :) mąż się śmieje ze mnie ale widzę, że i on jest mega szczęśliwy, że tym razem wszystko narazie jest tak jak być powinno :) trzymajcie sie dziewczyny, miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 76gosia
DIzękuje dziewczyny widze że 1 rodzaj preparatu jest głównie stosowany. Pewnie jest b dobry. Ja biore tylko kwas foliowy no i musze brac duphaston ale to inna sprawa. Moja lekarka uważa że do 4 miś nie trzeba brać witamin ale nie upiera się tez przy tym. Chodzi o terratogenne dzialanie wit A i D których i tak jest dużo w prod spożywczych( margaryna, masło dodawane sztucznie). No ale teraz musze coś zacząc brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia to odrazu przejdziesz na Femibion natal 2 ( z tymi kapsułkami z omega 3 ). Tzn nikt sie nie upiera przy tych witaminach, ale ja od poczatku biore witaminy i szukałam i czytałam po sieci jakie najlepsze, no i te zdecydowanie wybrałam :) Mój mąż ma rzadką grupę A-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla jasności,ja także jestem GOSIA:):):) ANGELOWA:)dzięki Ci za wypowiedz🌼 kawy ,pepsi boję się pić,ale chyba zacznę sporadycznie.Doktorka mi mi zabroniła pić,a ja taka wszystkiego bojna jestem:(zle jest mieć tak charakter:( Kawa to ma na mnie działanie,po niej to zawsze szłam na ''posiedzenie''dzisiaj właśnie kupiłam sobie śliwki suszone. Mówisz,że Ty także myślisz,aby zacząć brać omega3? Jak będziesz mieć chwile wolną to zerknij na necie na forever. Jak pisałam wyzej,znajoma strasznie zachwala te suplementy. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi stronke czy 2 wcześniej pisałyśmy o zapraciach . Ja mam z zaprać kolki jelitowe i zemdlałam z bólu i wylądowałam w szpitalu ! Na to trzeba uważać ... powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margi, dzieki za przypomnienie o soku z kiszonych burakow,moja mama robi to swinstwo i tez zaczne pic:) podobno ma bardzo duzo zelaza. co do zaprac, to ja na razie , odpukac nie mam, moze dlatego ze codziennie pije szklanke kefiru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×