Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Gość bety29
Nieszka2000-to super ze jest wszystko dobrze:)Ja w pon mam wizyte u lekarza i ciekawe co tam z moją szyjką i rozwarciem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieszka2000-to super ze wszytsko dobrze:)Ja sie zastanwiam czy będe miala jeszcze usg bo to 35 tydzien a ostatnie mialam w 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam dziś wizytę. Wszystko dobrze, szyjka na usg 33 mm, nic się nie dzieje. Lekarz powiedzial, ze jak pierwse dziecko urodziłam 10 dni po terminie plus patrząc na moja szyjkę to on mi wróży znowu poród po terminie. Powiem szczerze, że to były moje jedyne złe 10 dni ciąży, skurcze przepowiadające co noc (takie że nie dało sie spać), codziennie na ktg do szpitala i stres czy się łożysko nie starzeje. Nieeee chcę:-) Co do szpitali w Pl - trzeba się cieszyć że i tak jest duuużo lepiej nż np 10 lat temu. Ja rodziłam na Madalińskiego w Wawie i było naprawdę miło i profesjonalnie. Nie mogę narzekać na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko o łożysko starzejące,co oznacza jak np w 36-37 tyg stwerdza ze lozysko jest stare?Co wtedy robia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są jakieś stopnie starzenia łożyska. Z wczorajszego USG wynika, że nadal mam 1 stopień i nie do końca wiem czy to dobrze.. może się za wolno rozwija? Chyba powinno być już 2 albo 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym łozyskiem to tez do konca nie wiem jak jest...wiem tyle ze nic z tym nie robia bo sie nawet nie da chyba:/lozysko starzejace oznacza ze przygotowuje sie do porodu jest już że tak powiem zuzyte pod koniec ciązy i to jest normalne u niektórych starzeje sie w 32 tc a u niektórych w 40 tc dopiero tak mówiła moja połozna w SR ale szczerze mówiąc nie wgłębiała sie w ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha:)Dzięki za odpowiedzi. A kiedy kieruja na ostatnie usg?pytam bo mialam w 32 tyg i zastanawiam sie czy jeszcze bede miala.A moze warto samemu sobie isc zeby sprawdzic co tam slychac u dzidzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieszka 2000- mam pytanko bo z tego co pisalas bedziesz rodzic w zdrojach wiec co bierzesz ze soba dla dziecka do spzitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betty ja mam usg praktycznie robione na każdej wizycie ostatnie miałam w 34 tc i teraz w 38 chyba bede miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej I ja mam usg na każdej wizycie-następne mam w przyszły czwartek (będę wtedy kończyła 35 tc) i najprawdopodobniej będzie to ostatnia wizyta (od niej już tylko 4 tygodnie do cc).. Ostatnio Madzia pytała czy ktoś ma lenia..ja mam od wczoraj jak po byku :/ Dziś miałam prasować pościel i pieluchy syna i wyprasowałam 5 i odpuściłam :/ Do tego wymyśliłam sobie dzisiaj na obiad naleśniki i jak pomyślę o tym staniu przy patelni to aż mną trzepie :/ (a dodam,że wprosili się na nie jeszcze moi rodzice). W pokoiku synka została do wkręcenia 1 półeczka i mogę kolejny raz przecierać mebelki i układać dodatki..Dokończę prasowanie..,spakuję torbę do szpitala.. Czekam na przesyłkę z kołysko-dostawką z materacem i kilka kosmetyków z Mustela. W ciągu 2 tygodni zamówię kolejny stanik, odbiorę zamówioną przytulankę dla synusia, pozytywkę do łóżeczka,dokupię prześcieradło do kołyski z ochraniaczem...i KONIEC:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty- ja byłam w szpitalu w Zdrojach zapytać i dostałam listę rzeczy. Mają już gotowce na izbie przyjęć. Generalnie tylko rzeczy dla Ciebie- koszule, biustonosz do karmienia, szlafrok, kapcie ręczniki itp. Napisane jest, że szpital zapewnia wszystko dla dziecka, lecz można mieć własne jeśli się chce. Śmiałam się, bo na liście jest też pozycja "dla ojca dziecka" :) i wypunktowali: buty na zmianę, coś do jedzenia i aparat foto :) A, do przyjęcia oczywiście dokumenty: dowód, karta ciąży, ubezpieczenie, NIPy, badania (grupa krwi, morfologia, mocz, Hbs Ag, WR, wszystkie USG i inne istotne wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. dodałam do tego wyłącznie wodę, biszkopty i cukierki (zgapiłam nimm2 ;) ) oraz poporodowe art.higieniczne dla mnie- podkłady, podpaski, jednorazowe gatki no i zapchałam więcej kosmetycznych rzeczy: krople do oczu, maść na brodawki, nawilżane chusteczki i tusz do rzęs ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tą karteczkę mam :)Dlatego pytałam czy bierzesz jakieś rzeczy dla dzidziusia czy zdasz się na ich ubranka i kosmetyki?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie zawsze ,w razie co,rodzinka może dowieźć jak coś bedzie potrzebne jednak dla dzidziusia?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki co nic dla dzidzi nie zapakowałam a i tak torba pełna.. wezmę może usztywniany rożek i parę pieluch tetrowych, ale jeszcze to rozważam. Rzeczy na wyjście przywiezie mi ktoś, no i jak będzie na alarm coś potrzebne w międzyczasie to też mam na kogo liczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie też tak zrobie.Dla dzidzi biore tylko chusteczki nawilżane i rożek.Reszte wiem ze maja w donrym stanie ciuszki i duzo kobiet z nich korzysta ,widzialam jak lezalam na poloznictwie 2 tygdonie temu bo na patologii ciazy nie bylo wolnych lozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie małe te torby będziecie miały:P ale ja anwet gdybym miała do zabrania tylko rzeczy dla siebie pewnie wzięłabym tobołek...taka już moja natura..a nie chcę się tam denerwować,że czegoś nie mam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Marcowe Szczęście wcale nie taka mała ta moja torba.. ;) Mało na liście, to prawda, ale jak już koszule to wpakowałam 4 ;) jak dowaliłam ręczniki, szlafroki, wkładki, podkłady, chusteczki i inne pierdółki to też mam tobołek. A na kartce ze szpitala piszą wyraźnie, żeby zabrać tyle ile się samej spokojnie poniesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Marcowe Szczęście wcale nie taka mała ta moja torba.. ;) Mało na liście, to prawda, ale jak już koszule to wpakowałam 4 ;) jak dowaliłam ręczniki, szlafroki, wkładki, podkłady, chusteczki i inne pierdółki to też mam tobołek. A na kartce ze szpitala piszą wyraźnie, żeby zabrać tyle ile się samej spokojnie poniesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesza się kafeteria:/ Wierzę nieszka,że cieżka torba...same ręczniki troszkę ważą...ale od czego mamy naszych panów:D:P Kiedy 2,5 roku temu leżałam prawie 4 tygodnie w szpitalu to w dniu wypisu miałam do zabrania 3 torby:D i koc z poduszką:D a dzień wcześniej wzięto mi już niepotrzebne rzeczy;) Mam nadzieję,że na starość nie zarzucę mieszkania...tobołkami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesza się kafeteria:/ Wierzę nieszka,że cieżka torba...same ręczniki troszkę ważą...ale od czego mamy naszych panów:D:P Kiedy 2,5 roku temu leżałam prawie 4 tygodnie w szpitalu to w dniu wypisu miałam do zabrania 3 torby:D i koc z poduszką:D a dzień wcześniej wzięto mi już niepotrzebne rzeczy;) Mam nadzieję,że na starość nie zarzucę mieszkania...tobołkami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny;) chciałam tylko powiedziec ze moje dziewczynki juz sie urodziły dnia 27 ,01 przez cc niemam teraz jak opisywac jak i co było tylko powiem ze uwazajcie na kłuciaw pochwie i bóle brzuch jak i plec u mnie tak sie zaczelo, moje niunie sa w inkubatorach czuja sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny;) chciałam tylko powiedziec ze moje dziewczynki juz sie urodziły dnia 27 ,01 przez cc niemam teraz jak opisywac jak i co było tylko powiem ze uwazajcie na kłuciaw pochwie i bóle brzuch jak i plec u mnie tak sie zaczelo, moje niunie sa w inkubatorach czuja sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny;) chciałam tylko powiedziec ze moje dziewczynki juz sie urodziły dnia 27 ,01 przez cc niemam teraz jak opisywac jak i co było tylko powiem ze uwazajcie na kłuciaw pochwie i bóle brzuch jak i plec u mnie tak sie zaczelo, moje niunie sa w inkubatorach czuja sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny;) chciałam tylko powiedziec ze moje dziewczynki juz sie urodziły dnia 27 ,01 przez cc niemam teraz jak opisywac jak i co było tylko powiem ze uwazajcie na kłuciaw pochwie i bóle brzuch jak i plec u mnie tak sie zaczelo, moje niunie sa w inkubatorach czuja sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×