Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bo tak i już

przedłużenie urlopu macierzyńskiego

Polecane posty

Hej dziewczyny, nurtują mnie dwa pytania na które z pewnością znacie odpowiedź ;) A więc za tydzień kończy mi się urlop macierzyński, zwróciłam się z prośbą o przedłużenie o dwa tygodnie. No i teraz co dalej ? Bo mój pracodawca odpisał mi na pismo twierdząc że mam je zawieśc do zusu, a mi wydaje się coś nie halo, bo chyba on powinien przekazać jakieś pismo lub info do zusu ? Pytanie nr 2 - czy na dodatkowym urlpie przysługuje mi normalny zasiłek macierzyński ? Z góry dzięki za jakiekolwiek info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia franusia
tak przysługuje, ale pracodawcę powinnas powiadomic 2 tyg przez zakonczeniem podstawowego urlopu macierzynskiego - tak mnie sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiadomiłam, ale sęk w tym że pracodawca twierdzi że powinnam to jeszcze zgłosić do zusu, ja zaś szperając na necie nigdzie nie znalazłam takiego info. może tutaj ktoś coś więcej wie niż moja kadrowa, która bezradnie rozkłada ręce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna ze śląska
po prostu zadzwoń do ZUSu i się zapytaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak zrobie jutro, ale mnie to nurtuje strasznie. Na necie nie umiałam się doszukać żadnego info dlatego zwróciłam się do Was na kafe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pr.....
jakiś m-c temu przedłużałam macierzyński, wnioskując o dodatkowe 2 tyg jedynie do pracodawcy, zusu nie zawiadamiałam i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo tak i ju
dzięki ;) no właśnie tak też myślałam że nie trzeba i że to rola pracodawcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracodawca ma zgłosić do ZUS, jak zwykle mieszają. Ten dodatkowy urlop jest na tych samych zasadach co cały urlop macierzyński. Te same prawa i obowiązki. Musi pracodawca się na niego zgodzić i przysługuje Ci taka sama wysokość zasiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×