Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stawy

Bóle stawów

Polecane posty

Gość carpee_08
Ja proponuje iść do ortopedy. Mnie też bolały stawy nieraz, różne były powody, ale mniej ważne. Miałam ostatnio kontuzję kostki i lekarz kazał mi zrobic zdjęcie czy cośs nie jest poważnego (jednak tylko skręcenie lekkie) i dla poprawy polecił kąpiele z solą jodowo-bromową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kretkaa
można też wspomóc regeneracje stawu suplementami na stawy, np. stavin świetnie się do tego nadaje. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorrrdon
zdecydowanie dobrze jest brać jakis suplement, jeśli nie mamy czasu na rehabilitacje. Stawy to poważna sprawa, trzeba o nie dbać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hollly
Ja brałem suplementy jako wspomagacze rehabilitacji. Prawda jest taka, że swoje trzeba jednak wyćwiczyć, a suplementy działają nie tylko regenerująco ale także ochronnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widelczyk
Ja jestem ciekaw czym ten stavin wyróżnia się z pośród innych suplementów na stawy? Czemu miałbym zaufać akurat jemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchoo
Ja brałem stavin bo miałem problemy po kontuzji kolana, a niestety nie mogę przyjmować tabletek. Polecam każdemu kto nie może lub nie chce brać tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Voltarol
Polecam masc VOLTAROL jesli dokuczaja Ci stawy. Oczywicie to tylko rozwiazanie na teraz. Znajdz dobrego lekarza który Cie zdjagnozuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na bóle stawów doskonała jest borowina. Najlepiej kupić ją w jakimś sklepie zielarskim. Moja mama miała problemy z kolanami, utykała nie była w stanie normalnie funkcjonować i dopiero borowina jej takp pomogła. Koniecznie wypróbujcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo skuteczna na stawy jest maść z krwawnika. Stosowałam i naprawdę bardzo mi pomogła. Można też przykładać sobie na obolałe stawy borowinę. Również bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest na to sposób, wypróbowałam to sama bo ból kolan miałam nie do zniesienia, jest taka sól lecznicza bocheńska www.salco.pl (trzeba jednak stosować ją codziennie min. przez 3 tyg). Sól można rozpuszczać w rożnym stężeniu od 1% do 6%, zależy jaki jest cel zastosowania, reasumując korzystnie wpływa na stawy i mięśnie oraz przez uzupełnienie mikroelementów w organizmie poprawia ogólna kondycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinieneś wiedzieć, że rozwój alternatywnych terapii przynosi pewne rozwiązania, których nie negują nawet lekarze konwencjonalni. Warto zastosować suplementy zawierające jak najwięcej substancji odbudowujących chrząstkę stawową, zmniejszających stan zapalny tkanek, działających przeciwbólowo... Podajmy istotne informacje z wynikami badań: Siarczan glukozaminy- wprowadzenie tego aminokwasu przyśpieszy leczenie i regeneracje chrząstki stawowej, przywróci stawom elastyczność. Działanie takie ma ogromne znaczenie dla cierpiących na choroby stawów. Glukozamina oddziaływuje nareszcie na źródło problemu, a nie tylko łagodzi symptomy choroby. Efektywność tego środka porównywano ze skutecznością ibuprofenu. Przez 4 tygodnie podawano pierwszej grupie chorych tylko glukozamine, a drugiej grupie tylko ibuprofen. U chorych zażywających ibuprofen bóle zmniejszyły się szybciej w pierwszych dniach, ale już pod koniec drugiego tygodnia taka sama redukcja wystapila u zażywających glukozaminę i to bez objawów ubocznych. U 95% zażywających glukozaminę długotrwale zaobserwowano znaczną poprawę. Siarczan chondroityny- podawany łącznie z glukozaminą współdziała dla osiągnięcia lepszego efektu. Ochrania chrząstkę stawową przed postępowaniem zniszczenia. MSM (methylsulfonylmethane)- naturalne źródło siarki dla naszych chrząstek stawowych. Przyśpiesza dostarczanie składników odżywczych do chrząstki, reperuje już uszkodzoną chrząstkę, przyśpiesza usuwanie toksyn ze stawów. Dr Lawrence zakończył właśnie badanie z udzialem MSM; 80% pacjentów zaobserwowało cofnięcie się objawów bólowych. Oto opinie specjalistów: Prof.Lawrence:Praktykuje od 50 lat i widzę, że ta naturalna substancja pomaga wielu chorym na reumatyzm, nawet tym w bardzo zaawansowanym stadium choroby. Dr Mindell:Ludzie używający MSM obserwują długotrwałą poprawę i ustąpienie bólu. MSM pomaga też zmniejszyć bóle mięśni i bolesne kurcze mięśni. Nie zauważyłem żadnych objawów ubocznych. Uniwersytet Oregon potwierdził podczas 30-letnich badań brak objawów ubocznych. MSM nie wchodzi również w interakcje ze środkami farmakologicznymi. Boswellia serrata- bardzo znany środek przeciwbólowy w Indiach. Redukuje obrzmienie stawów, poranną sztywność, zwiększa ukrwienie stawów, polepszając dostarczanie składników odżywczych, ma silne działanie p. bólowe i p.zapalne, zwiększa ruchomość w stawach. W badaniu klinicznym obejmującym 175 chorych na reumatyzm zaobserwowano cofnięcie się objawów chorobowych u 97% pacjentów po 8 tygodniach używania. Bromelain- enzym występujący w ananasach. Zapobiega wytwarzaniu się kinin, występujących w procesie zapalnym i zwiększających opuchliznę i ból stawów. Pau Darco- kora drzewa z peruwiańskiej dżungli o udowodnionym działaniu p.bólowym, p.zapalnym, z powodzeniem stosowana w chorobach przebiegających z występowaniem odczynu zapalnego, również w schorzeniach reumatycznych. Devils Claw- wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, dodatkowo wspiera wątrobę, co niezwykle istotne u tych, którzy zażywają jednocześnie środki farmakologiczne. Griffonia simplicifolia- źródło naturalnego 5-hydroksytryptofanu nie tylko zmniejszającego bóle, ale także zmniejszającego napięcie i pomagającego jakość snu. Należy pamiętać, że dotknięci chorobami stawów bardzo często mają kłopoty ze snem. Wszystkie powyższe składniki wchodzą w skład zestawu Fibro AMJ Day-time Formula. Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (BioEFA) - od dawna wiadomo, że substancje te „gaszą ogień stanów zapalnych w organizmie i wpływają na złagodzenie dolegliwości na tle reumatycznym. W zaleceniach niemieckich lekarzy znaleźć można sugerowanie przyjmowania kwasów tłuszczowych omega-3 nawet w ilości 3-4 gramy dziennie.Doktor Olaf Adam, ekspert zajmujący się badaniami nad reumatyzmem, zauważył, że dzięki stosowaniu tych substancji można zredukować ilość podawanych środków p.zapalnych i uśmierzających ból, włączając w to znaczną redukcje sterydów. Kwasy tłuszczowe omega-3 wraz ze składnikami odbudowującymi chrząstkę stawową są w stanie stopniowo zredukować bóle stawowe i pozostałe objawy chorób o charakterze reumatycznym. Źródło: http://www.transferfactor.info.pl/fibro-amj-day-time-formula http://www.facebook.com/TransferFactorInfoPl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumri
Najlepsza na ból jest Pyralgina sprint, z pewnością ból ustąpi. Jednak w takim przypadku powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na silny ból pyralgina zawsze mi pomaga,a le to tylko rozwiązanie na 7 dni b właśnie przez taki okres czasu można bez przerwy stosować lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamk88
Na bóle stawów polecam Monavie Active z glukozaminą. Więcej info zdrowiezacai@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolkapolka
Najlepsza na bóle stawów byłaby jakaś maść o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Jest taka fajna maść dla sportowców z jadem żmii, nazywa się Viprosal B i jest niezwykle skuteczna na wszelkie bóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nabla
Polecam badanie metodą Voll'a. Jest to bezinwazyjna i skuteczna metoda wykrywania obciążeń, które mogą być przyczyną schorzeń (w tym bólu stawów). Więcej na mcpz.pl i instytutvolla.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenka369
Jak dla mnie bóle stawów to najgorszy rodzaj bólu jaki mnie do tej pory spotkał. Głównie bolą stawy biodrowe. Dla osób z podobnymi problemami mogę zasugerować tą stronę http://zadbajostawy.pl/choroby-stawow-biodrowych jest tam sporo artykułów o naszych dolegliwościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szanowni Państwo, Stawy to organ, który przez całe życie zmaga się z dużymi obciążeniami. Powierzchnie stawowe kości pokryte są chrząstką szklistą, która z czasem wyciera się, co prowadzi do powstania zmian zwyrodnieniowych. Uszkodzenia stawów są właściwie nieodwracalne, ale istnieje wiele metod, które pomagają leczyć objawy choroby i uśmierzać ból. Zdrowy tryb życia, zmiana nawyków żywieniowych, środki farmakologiczne oraz unikanie pozycji sprawiających ból to jedne ze sposobów walki z chorobą. Coraz popularniejsze staje się jednak leczenie naturalnymi metodami, na przykład za pomocą światła. Naświetlanie dłoni, nadgarstków, ramion, bioder czy kręgosłupa przynosi ulgę miejscowo oraz poprawia ogólne samopoczucie. Terapię leczenia światłem można z powodzeniem stosować w domu, na przykład za pomocą aparatu, jakim jest BioHarmonizer Fotonowy. Może być on wykorzystywany przy leczeniu bólu o różnym podłożu, a także stanów zapalnych. Opinie pacjentów potwierdzają jego skuteczność w tego typu terapiach. Innym rozwiązaniem są też zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, lasera lub krioterapia. BIO-MEDEX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ból stawow
Jak wiadomo, każdy kto się zetknął wie jak bardzo uciążliwa to przypadłość. Dzięki temu, że żyjemy w czasach gdzie mamy bezproblemowy dostęp do medycyny chińskiej bez przeszkód możemy zastosować metodę, która pomaga zwalczyć szeroko rozumiany ból. Zachęcam wszystkich do wizyty u Pani doktor Łączkowskiej, specjalisty od akupunktury http://www.akupunktura24.pl/stawy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie bolaly stawy i wszystkie kostki. .jedynie picie glukozaminy przez rok mi pomoglo i teraz spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj o boraxie lub kwasie borowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania122
W moim przypadku na ból stawów skuteczny okazał się kolagen w tabletkach, używałam kolagenu z ryb ( to ważne bo taki kolagen najlepiej się przyswaja ) nazywa się Pure Collagen. Mnie już tak bolały stawy, że ciężko było mi normalnie funkcjonować. Poprawa nie nastąpiła z dnia na dzień, ale po niecałym miesiącu jest już naprawdę bardzo dobrze i poprawa jest znacząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Purpleann
nie nalezy ignorować jakichkolwiek znaków ze strony stawów, czasami ból może być spowodowany uciskiem nerwu w kręgosłupie co wywołuje ból np w kolanie, czasami są to pierwsze objawy jednej z chorób stawów RZS lub innych. Najlepiej się skonsultować ze specjalistą, który zaleci odpowiednie kroki. Ja osobiście stosuje Hyalutidin Hc Aktiv raz do roku, jeszcze nie tak dawno mało znany dzisiaj już bardziej popularny. W swoim składzie ma on 2 główne składniki występujące w organizmie dzięki którym stawy poprawnie sa w stanie fukncjonować. Nie obicąża układu trawiennego, jest w postaci syropu, zdecydowanie poprawia ruchomość stawów ponieważ działa na WSZYSTKIE stawy posiadające torebkę stawową, uzupełnia braki mazi stawowej no i moja skóra jest conajmniej 5 lat młodsza :D za sprawą kwasu hialuronowego. Preparat ma bardzo silną niespotykaną do teraz koncentrację kwasu hialuronowego i chondroityny, dlatego producent gwarantuje efekt utrzymujący się przez cały rok. Organizm zostaje pobudzony do produkcji własnej mazi stawowej. Super no nie? i to takie proste, pijesz 30 dni i już:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Purpleann dziś Niczego nie wolno ignorowac,ale wiekszosc ludzi ignoruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Purpleann
no niestety całego świata jeden człowiek nei zbawi, każdy ma swoją głowę swój mózg- miałby go używać:) Myślę, że wszyscy którzy dbają o stawy i reagują na sygnały swojego organizmu są o wiele szczęśliwsi niż Ci którzy tego nie robią. Już nie wspominam o tych którzy myślą że są niezniszczalni i próbują nie wiadomo jak kosmicznych specyfików:) w prawdzie o specjalistów też już ciężko, ostatnio jeden farmaceuta mi powiedział" Zdrowie, zdrowiem, ale pieniążki przede wszystkim"... Tak więc dbajmy o swoje zdrowie!:) Mi Hyalutidin w tym pomógł, wyleczył nie tylko moje stawy ale poprawił stan skóry włosów no i czuję się w pełni radosna, bo nie jestem ograniczona w żaden sposób:) a ból jest mi obcy od zeszłego roku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Receptur w medycynie naturalnej wiele ......np picie wywaru z selera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Douch
Rozejrzyj się za nutraceutykami, które nie mają skutków ubocznych, a do tego u mnie na bóle stawów dają najlepsze efekty. W aptece popytaj o te z oleju wyciskanego z małż, są najskuteczniejsze jak dla mnie. Tylko mów o oleju, żeby nie było jakiegoś tandetnego zamiennika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stawy to najpierw trzeba oczyscic ,a nie pchac w nie cos co tylko złągodzi objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×