Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niekumata72

Placki ziemniaczane wychodza gorzkie,jak je zrobic

Polecane posty

Gość niekumata72

zeby byly smaczne.Bardzo prosze,ale tak jak krowie na rowie.Ile tluszczu lac,jak mielic itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm... gorzkie, nie wiem, ale to może problem tkwi w samych ziemniakach. Ja nie robię często, ale nigdy nie wyszły mi gorzkie. Ziemniaki ścieram na tarce (ja lubię na tej grubszej, do jarzyn, placuszki są wtedy bardziej chrupiące). Na drobnej tarce ścieram 1-2 cebule. Doprawiam solą, pieprzem, dorzucam pokrojoną natkę pietruszki, dodaję 1 jajko. Na koniec dodaję mąkę, tak na oko, ale myślę, że na 1 kg ziemniaków nie więcej jak 4-5 łyżek. Wody spod ziemniaków nie zbieram. Placki i tak są chrupiące, mają dobrą konsystencję. Na patelni rozgrzewam olej, trudno powiedzieć ile, ale tak na oko, to na wysokość 0,5 cm. Smażę na średnim ogniu. Dolewam olej jak placki są ściągnięte, pilnuję aby był zawsze dobrze rozgrzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorzkie od cebuli pewnie
Scieranej na tarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorzkie od cebuli na tarce. metal i cebula - nie. ale ja scieram cześc na duzych oczkach a cześc na miałko. lepiej sie kleja ,nie trzeba tyle mąki . i wole wiecej jajek.a z przypraw tylko sól i pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toten hosennnnnn
ja robię placki z czosnkiem są o niebo lepsze bo cebuli nie mogę bo potem brzuch boli...i nigdy gorzkie mi nie wychodziły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekumata72
Dziekuje za odzew.Cebule mielilam w blenderze,ziemniaki tez.Wychodza gorzkie,niektore popalone,okropnie tluste.Moj maz co wszystko zje(no ale inne rzeczy robie jadalne)to nawet jednego nie skonczyl,ja tez.A tak lubie placki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarka to przeżytek
wy ścieracie ziemniaki na tarce? Chce wam się? Ja wrzucam jajko, ziemniaki i cebulę do malaksera, dodaję trochę soli i w kilka sekund jest już gotowe do smażenia. Nigdy mi placki ziemniaczane gorzkie nie wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też już tarki nie używam. Wszystko do blendera- potem mąka i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyczajna forumowiczka
Ja nie daję pieprzu, żeby nie były gorzkie. Ziemniaki i cebulę przepuszczam przez tarkę elektryczną (te przystawki w maszynce do mielenia), dodaję jedno jajko, trochę mąki, odrobinę soli, mieszam wszystko i wrzucam na patelnię z gorącym olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To nie od pieprzu
Zawsze daje pieprz i nigdy gorzkie nie wyszły . Gorzkie od cebuli . Pierz daje ostrość nie gorycz. Chyba ze dajesz jakiś stary zwietrzaly tu trzeba świeżo zmielony dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekumata72
No ale dlaczego od cebuli.To jaka te cebule dawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może ty po prostu za duzo cebuli dajesz do placków daje się 1 małą cebulę bo placki jak jest więcej szybko sie palą i są gorzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia nadia natalia
Ja robię tak: Niestety nie podam proporcji bo robię wszystko na oko ;) 1. Ziemniaki ścieram na drobnych oczkach, wodę spod nich odlewam. 2. Cebulę kroję drobno w kostkę albo w plastry i te dopiero na 4 części. 3. Dodaję jajko, mąkę oraz sól i pieprz. 4. Smażę na oleju na złoty kolor. I zawsze jem z twarożkiem :) Biały ser (twaróg) rozgniatam widelcem, dolewam trochę mleka/śmietany/jogurtu naturalnego, ale najczęściej mleka, solę i słodzę. Tak, żeby była to taka biała papka o słodkawym/słodkim smaku. I to daję na placki, odkąd jem takie, przestałam jeść inne typu z samym cukrem, ale bez cebuli. Uwielbiam je :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryjetta.
Ja zawsze tez troche marchewki dodaje. Moze ferelne ziemniaki kupilas. Albo zamiast zwyklej soli dodalas gorzka sol na przeczyszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez sensownegoseksu
teraz ziemniaki nie nadają sie na placki. Młode mają zbyt dużo wody. Lepiej poczekać do września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w ogóle cebuli nie daję
ścieram ziemniaki, dodaję jajo i mąkę, solę do smaku. A usmażone placki podaję ze smietaną i cukrem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostkowa
ja pdsmaze cebule i zabek czosnku i dopiero dodaje do ziemniaow ,powiem wam niebo w gebie,do tego kwasne mleko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Placki są gorzkie najczęściej, jeżeli podczas uprawy ziemniaka pole zostało przenawożone-czyli za dużo dano nawozu na pole ziemniaków.Skutki tego czują wszyscy spożywający wyroby z masy ziemniaczanej która była poddana krótkiej obróbce termicznej np;smażeniu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magdalena Gessler mówiła w programie kuchenne rewolucje że cebula robi się gorzka gdy jest w blenderze mielona . Cebulę tylko na tarce ręcznej trzeba ścierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×