Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Edyta8756

Ile bierze prawnik za napisanie pozwu rozwodowego bez orzekania o winie???

Polecane posty

Gość Edyta8756

Jak w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta8756
Nikt nie wie? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SingielkaNieZdesperowana
Wystarczy mieć wzór takiego pozwu i samemu można napisać. Kiedyś miałam tę wątpliwą przyjemność i napisałam pozew koleżance;-) Za dużo widziałam, dlatego z uporem maniaka mam taki stan cywilny, a nie inny;-) Nawet nie wiem czy to źle, czy dobrze ale statystycznie tych rozwodów jest o wiele za dużo, a to bardzo zniechęca do instytucji małżeństwa:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SingielkaNieZdesperowana
Wystarczy mieć wzór takiego pozwu i samemu można napisać. Kiedyś miałam tę wątpliwą przyjemność i napisałam pozew koleżance;-) Za dużo widziałam, dlatego z uporem maniaka mam taki stan cywilny, a nie inny;-) Nawet nie wiem czy to źle, czy dobrze ale statystycznie tych rozwodów jest o wiele za dużo, a to bardzo zniechęca do instytucji małżeństwa:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SingielkaNieZdesperowana
Albo mnie blokują na 3 dni, a jeżeli już mogę coś napisać to mam 2 posty, a treść ta sama! Klikam 1 raz, a wychodzą 2;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfglsgaflsgkaw
dokadnie - napisz sobie sama, znajdź wzór w necie i do roboty. To krótka sprawa, piszesz, że chcesz się rozwieść, dlaczego i na jakich warunkach. Ja kilka lat temu wygrałam sprawę w sądzie o spadek bez pomocy żadnego adwokata, sama się najlepiej potrafię reprezentować. Mówisz, co masz do powiedzenia, składasz wnioski i tyle. Żadna filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta8756
Tak, tylko właśnie boję się, że taki pozew rozwodowy jest tutaj kluczowy i od niego najwięcej zależy dlatego musi być dobrze napisany, mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta8756
Chcę rozwód bez orzekania winy, nie wiem czy to prawda ale słyszałam, że potrzebny będzie świadek który przybliży sędziemu nasze relacje z dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadek jest
potrzebny tylko po to zeby powiedziec ze dziecko jest,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edytko, świadek jest konieczny jeśli masz małoletnie dziecko dostanie pytania nt waszych relacji z dzieckiem, czy oboje tak samo o nie dbaliście, czy widział, żeby któreś z was zaniedbało dziecko albo źle się do niego odnosiło. Świadek nie ma prawa być pytany o okoliczności waszego rozwodu, co więcej - nawet jeśli podchwytliwie zostanie spytany może odmówić odpowiedzi. To świadek odnośnie was i dziecka. Dobrze byłoby gdyby była to osoba znająca wasz dom, żeby potrafiła stwierdzic, że u was bywała, że widziała łóżeczko, zabawki i biurko.... koleżanka, kuzynka, siostra lepiej żeby nie był to żaden z rodziców, bo nawet niechcący ale może okazać się bardziej opowiadać po stronie jednego z was....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaabbb
Mam 2 dzieci (nieletnich) na rozprawę na świadka wezwałam moją koleżankę i ... sędzina się zdziwiła, bo jak chcemy rozwodu za porozumieniem to świadek nie jest potrzebny. Rozwód dostałam na 1 rozprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
być może to zależy od sędziego, niemniej w pozwie trzeba takowego świadka wskazać lub napisać, że zostanie doprowadzony w dniu rozprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaabbb
młoda czarna O czy Ty mówisz, jakie doprowadzenie???? Świadka wzywa sąd!!!!! Powtarzam raz jeszcze, nie trzeba wskazywać świadka przy rozwodzie za obopólną zgodą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak :D spokojnie tylko formalnie zapisuje się to w następujacy sposób: "Dowód: świadek, na okoliczność sytuacji małoletnich dzieci, który zostanie doprowadzony na termin rozprawy." co znaczy tyle, że koleżanka zabierze sie z Tobą autem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety sama takim świadkiem byłam i rozwód też był bez orzekania winy, więc nie wiem od czego to zależy PS odpowiadając na pytanie w temacie - w Poznaniu 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli są dzieci maloletnie i sąd ma najmniejsze jakieś wątpliwości co do kompetencji rodzica, przy którym mają dzieci pozostać - wtedy jest potrzebny świadek na tę okoliczność więc lepiej, na wszelki wypadek, tego świadka od razu sobie przyprowadzic, zeby nie było drugiej sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w Szczecinie prawnik za napisanie takiego pozwu chcial 6 gr za litere liczac rowniez spacje!wiec wyszlo mi by gdzies 600 -1000 zl/./.wzielam sie sama za to i napisalam sama..zaczerpnelam wiedzy w necie..na sprawie bylam tak obyta z prawem ze pani sedzina powiedziala mi ze-lubi ludzi z wiedza -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdkfhs
ponawiam pytanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka a ty co sie
odzywasz jak swoich dzieci nie masz tylko jesteś macochą, bo nie stać cię było na singla ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma stałej stawki, dużo zależy od miasta, renomy adwokata czy radcy prawnego. W kancelarii, w której pracowałam, stawka za pozew rozwodowy wynosiła 150-300 zł. Od kiedy prowadzę własną działalność, biorę mniej, żeby być bardziej konkurencyjna na rynku usług prawniczych, a nie jest teraz za wesoło, nawet w tej branży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×