Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pierwszy raz posadziłam pomido

jak wysokie krzaczki pomidorów w gruncie?

Polecane posty

Gość pierwszy raz posadziłam pomido

moje krzaczki mają coś ok 1,30-1,50m ale widzę że niektórzy mają znacznie nizsze, może powinnam je jakoś obcinać? czy pozwolić im rosnąć tak jak chcą? poza tym od dołu mają owoce a póżniej to dużo kwiatów zasuszyło się choć je podlewałam , może to wina tegorocznej pogody? jak jest u was? aha odmiany to bawole serce i malinowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje mają ok. 1,0 - 1,2 m. rosną, jak chcą, nie przycinalam rózne odmiany, m.in. bawole serca i koktajlowe mam też bezpaliowe, oczywiście palik musiał byc, ale sa niziutkie, do 0,5 m, mają 4-6 pomidorów na krzaczku, dużych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy raz posadziłam pomido
a co to za odmiana te bezpalikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, czy one mialy jakąs inną nazwę niż "bezpalikowe" - jako takie kupiłam sadzonki na wiejskim targu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Na początku sierpnia powinno się przyciąć wierzchołki krzaczka, po to by dojrzały wszystkie zawiązane owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...w kwestii formalnej
Bezpalikowe czyli samokończące - nie rosną wysoko i nie wymagają podpór. Nie wykształcają też charakterystycznego przewodnika. Nie tniemy ich , natomiast warto je ściółkować - bo leżą na ziemi, co ułatwia infekcje patogenom. Wysokorosnące warto przyciąć nad trzecim gronem - więcej i tak nie zdąży w naszym pięknym klimacie dojrzeć, a nie ma sensu, żeby roślina budowała kolejne grona - niech się lepiej skupi na wykarmieniu trzech ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no te moje bezpalikowe bezwględnie wymagały podpór, bo kladły się (łamały) całe krzaczki pod ciężarem owoców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×