Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

dzisiaj mnie czeka wizyta u lekarza. skoro termin mam na 10 myslicie ze to bedzie osttania? czy jeszcze bedzie chcial wyciagac kase ode mnie? Chyba juz nie sa konieczne pozniejsze wizyty, prawda? moze mi powiedziec, kiedy mam sie zglosic do szpitala, gdyby juz bylo po terminie.. jak to u Was bylo? Nie umiem sie podgolic.. wstydze się tak iśc do tego lekarza hehe, wiem ze to taka glupota, ale powaznie mowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wczoraj wrocilam po 20, bylam padnieta wiec nie wchodzilam juz na forum. Spedzilam w przychodni 2 godziny- najpierw KTG-pol godziny, a pozniej na usg czekalam troche. Bylam u swojej lekarki prowadzacej, i wyszlo to samo co ostatnio, nóżka tylko urosla minimalnie. Skurcze wyszly dosc regularne, i dosc wysokie bo 70-80. brzuch sie spina od wczoraj jak szalony i krzyz boli, wiec lekarka mowi ze moze sie zaczyna powoli. Jak dotrwam to w piatek ponowne KTG. Na dodatek rozwarcie na 3 cm. Jesli jednak to tylko skurcze przepowiadajace to 11.10 mam sie najpozniej zglosic na IP na wywolanie. Wiec jesli nie urodze to pojedziemy w srode do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ja miałam na ostatnich dwóch wizytach różnicę między brzuszkiem a główką/nóżką 4 tygodnie i lekarz powiedział, że troszkę brzuszek za mały, jutro mam wizytę, powiedział że musimy poobserwować... Ale póki co mnie nie straszył, więc mam nadzieję, że to nic poważnego... Z USG wymiary nie zawsze wychodzą idealnie, tak samo waga, zobaczysz, że wszystko będzie dobrze... Jutro po wizycie dam Ci znać co powiedział mój lekarz, bo problem jest podobny, więc mam nadzieję, że zarówno mnie i Ciebie podniesie na duchu...:) Ja dziś w nocy nie spałam 3 godziny, ale o 7 zasnęłam ponownie i dopiero zwlekam się z łóżka... Idę pod letni prysznic, bo coś się dobudzić nie mogę...:/ Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwietniowka- u nas to roznica az 6 tygodni i to stwierdzone przez 3 roznych lekarzy, wiec tu akurat watpie,ze wystapila jakas pomylka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Mam do was pytanie,czy wasze maluszki mają często czkawkę?bo moja malutka od kilku dni zdarza się że kilka razy dziennie. Dzisiaj w nocy miała no i teraz czuję że znowu podskakuje. Zastanawiam się czy tak powinno byc. Jeżeli chodzi o piersi to mi siara leciała jakos w 20 tygodniu potem przestała. Mam nadzieję,że pomimo cesarki nie będę miała problemu z mlekiem. Gorzej jak malenstwo będzie uczulone na laktozę-tak było od strony rodziny mojego P. jego brat i on byli uczuleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka- moj tez ma kilka razy dziennie czkawke :) czasami wiecej razy w ciagu dnia, czasami mniej-zalezy od dnia. Co do siary to mi nic nie leci, zreszta lekarze powiedzieli ,ze dzieci z Hipotrofia trzeba karmic od razu mlekiem modyfikowanym,zeby szybko nabraly na wadze i to jakims specjalnym mlekiem na recepte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy wasi lekarze na ostatnich wizytach wypełniali jakieś druczki do becikowego czy z takim druczkiem idzie sie po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka myślę że zauważyła byś czkawkę. To takie rytmiczne podskakiwanie brzuszka. Mój synek ostatnio ma ja po każdym jedzeniu prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula zobaczysz, że wszystko będzie dobrze.... Kiedyś nie robili pomiarów, dzieci rodziły się większe i mniejsze i po pewnym czasie nie było widać różnicy, wtedy mówiono że są drobniutkie, a teraz wymyśla się jakieś przerażające nazwy chorób... Moja chrześnica urodziła się z wagą 2800 w terminie, do roku miała ciągle niedowagę, a teraz (2 latka) je za dwóch, jest wysoka i przerosła rówieśników... A jak Twój waży około 2500 to tylko 300 gram mniej (jak szklanka cukru;) ) Mi siara leci tylko z jednej piersi jak nacisnę otoczkę, ale to takie małe kropelki, dużo dziewczyn dopiero po porodzie zaczyna produkcję;) Co do czkawki to moja ma od dawna przynajmniej raz dziennie, ale zazwyczaj częściej. Z tego co się orientuję to dobrze bo ćwiczy jakiś narząd (chyba płuca, nie jestem pewna). Dziewczyny ja od tygodnia mam wstydliwy problem, wyszedł mi mały hemoroid, pierwszy raz w życiu mam to świństwo, wczoraj czytałam w internecie, że często się zdarza w 3 trymestrze, bo dziecko uciska naczynia krwionośne, ale poczytałam też wypowiedzi kobiet które rodziły i po porodzie z takiego małego zrobił się olbrzym pod wpływem parcia i powiem wam że jestem bardziej przerażona tym niż samym porodem... Wczoraj kupiłam maść, mam nadzieję, że pomoże, kurcze całą ciążę czułam się świetnie, a na koniec takie niespodzianki...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka czasem czuje takie podskakiwanie to pewnie ta czkawka musi byc:) Własnie co do becikowego to kiedy ten druczek bo ja to wogole sie w tym nie orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja nocke mialam w miare ale intensywny dzien pelen stresu i myslalam ze urodze bo stare sasiadki jak na mnie siadly przez ta afere to nie umialam sie wybronic malpice nie oszczedzaly mnie ze w ciazy i ze sama ale dalam rade potem, wkroczyl sasiad i sasiadka za mna i juz dalismy rade :D stare pierniki :P co do siary w 1 ciazy nie mialam a po porodzie od razu karmilam co do hemoroidow mi podczas porodu wyszly 2 jak kasztany i bol masakryczny i juz sie z nimi zmagam ponad 2 lata bo to tak jest jak ci wyjda to cale zycie beda wracac ale musisz go podczas prysznica wcis spowrotem paluszkiem wiem ze to takie nie komfortowe ale jedyna rada bo teraz nie wolno ani czopka ani masci co do gina jak nie urodze do terminu to nawet skierowania nie mam :/ i bede cos musiala wymyslic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha czkawka w brzuszku jest i nie martwi tak ale po porodzie moja mala miala co chwile trwajaca 20 min ale to normalne bo wykrztalcal jej sie uklad jeszcze aha dziewczyny co dodaly nr tel do poczty spiszcie aby jeden nr od kogos ze w razie czegos dace znac ze szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusia a ja miałam nadzieję, że to po porodzie ustąpi:( Kupiłam maść homeopatyczną Avenoc, podobno można stosować w ciąży, tylko nie wiem czy pomoże... Ach to czuję że po porodzie czeka mnie ból nie tylko krocza...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie hemoroidów nie mam i mam nadzieję że tak już zostanie. A co u nas dzisiaj tak cicho?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam jednego hemoroida od jakiegos miesiaca , do tego zaparcia wiec tez znam ten bol... Co do becikowego to po porodzie ginekolog wypelnia wniosek, ktory pozniej trzeba zlozyc w urzedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis odprawiam rytual masowania sutkow. a co :) troche przyjemnosci tez mi sie nalezy. tylko masuje i masuje i skurczy dalej brak, to trzeba tak wiele godzin? czy wiele dni? b ja to bym wszystko chciala tak zawsze na hop siup, ale chyba nic z tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane!!!! Najpierw napisze a potem nadrobie co tam nadrukowałyście a widze że nie mało. No to tak mam parszywy humor w dodatku pogoda do du... bo ciągle pada.Wczoraj byłam w takim dołku że nawet komputera nie włączyłam. więc zaczne od początku po tym spacerze wieczornym w nocy wzieły mnie bolesne skurcze miałam je co 5-8 minut no ale czekałam i nad ranem udało mi się zasnąć na 2 godziny.Potem cały dzień mnie wszystko pobolewało ale skurcze nie regularne.Wkońcu wieczorem zadzwoniłam do szpitala i kazali mi przyjechać.Zrobili mi ktg wyszły duże skurcze ale stwierdziła położna że to są przepowiadające i mam czekać bo do porodu jeszcze dwa tygodnie.Więc ja jej spokojnie wytumaczyłam że do porodu mam jeszcze dwa dni a ona że ja się myle.Więc poprosiłam o lekarza i żeby mnie zbadał i sprawdził czy mam rozwarcie.Z wielkim oburzeniem go poprosiła no ale o badaniu oczywiście mogłam zapomnieć.Wyjaśniłam mu co i jak z tym moim terminem że według OM ma na 5 kwietnia a na 18 mam ale według ostatniego usg co miałam w 20 tygodniu.No i tumacze mu że usg często się myli i w Polsce jest to nie dopuszczalne żeby na takiej podstawie wyliczali dzień porodu.No a on na mnie z papą że jak mi nie odpowiada ich system to mam jechać do Polski i tam rodzić no a ja mu na to że to nie stety już nie możliwe. no i mu zagroziłam że jak za długo będą zwlekać z wywołaniem porodu a z dzieckiem coś bedzie nie tak to będą mieli ogromne kłopoty.No i oczywiście złożyłam na niego skarge za to że tak mnie nie miło potraktował.Co sie okazało to trafiłam na najbardziej chamskiego lekarza w tym szpitalu. Jestem ciekawa co bedzie dalej.Dzisiaj mam wizyte u położnej w przychodni na 15:30 więc z nią też pogadam. Wiem że wiele z was pomyśli po co głupia martwi sie na zapas jak ma jeszcze jeden dzień do terminu .Ale ja kurcze taki mam już charakter i martwie się często bez powodu. no a jeszcze 6 maja mam komunie syna a 3 maja przyjeżdza chrzesna synka z mężem i dwujką małych dzieci na komunie.Więc wszystko tym bardziej mnie przytłacza a jak ja po porodzie dam sobie z tym rade.Przepraszam że tak wam smęce ale nie mam komu się wyrzalić jak rozmawiam z moim M to on mówi przestać się martwić wszystko się ułoży no ale wiadomo łatwo powiedzieć a i tak wszystko potem na mojej głowie.Nie powiem bo on bardzo mi pomaga we wszystkim w domu ale przez te nerwy nawet na nim i na dzieciach się wyżywam.Dobra uciekam poczytać co tam u was i czy czasem jakaś nowa mamusia nie przybyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny ja dzis nawet dobrze spalam bo do samej 10:) moje wczorajsze dolegliwosci mi przeszly i jestem pelna energi ze stwierdzilam ze sobie samochod wysprzatam ale tylko w srodku zebym dzidzi nie musiala w brudnym wozic a ze jest taka fajna pogoda to tez sie dotlenie przy okazji zycze milego dnia:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia my tu wszystkie smęcimy więc nie ma co przepraszać:) Rozumiem twój niepokój szkoda ze cię nie zbadali, ale czasami trzeba zaufać jeśli nie ma innego wyjścia. Alexiasz uważaj żebyś sobie piersi nie uszkodziła jak zamierzasz się kilka godzin, dni masować :P Ja się dzisiaj czuje koszmarnie, od rana wymiotuje i nie tak jak zwykle ze tylko z rana ale co tylko do ust włożę to odrazu .... martwię się bo jak mówiłam babka chora obok mnie w kościele siedziała i kichała i prychała a teraz boli mnie gardło i tak te wymioty mnie męczą że zaczynam się martwić czy to nie grypa żołądkowa... Oby nie!! Jeszcze nigdy nie miałam ale obstawiam, że musi to być strasznie nie przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia, ja myslalam, ze Ty juz rodzisz :) kurcze dziwne to, ze tak sie sugeruja usg, przeciez dziecko moze byc mniejsze, ale juz gotowe do wyjscia. z drugiej strony, jak bedzie gotowe - to samo wyjdzie :) ja mam jeszcze tydzien do porodu ale tez sie martwie. u mnie na szczescie terminy z OM i usg sie pokrywaja. wlasnie bylam na zakupach, oczywiscie polowy rzeczy zapomnialam i musialam wracac, ale dobrze, pochodzilam po schodach tam i z powrotem i moze cos sie ruuszy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta !!!!:* Wróciłam ze szpitala, niestety nadal w dwupaku. i na dodatek z grzybicą .... muszę się faszerować tabletkami. Znow odrazy robili mi HBs ale wyszedł ujemny, tylko jakieś zapalenie grzybiczne. Pozamykana jestem, od niedzieli nie biore już nospy, więc brzusio sie stawia i dobrze, bo macica ćwiczy. Co do bóli miesiączkowych to one mogą być cały czas, bóle porodowe to są takie kiedy brzuch zaczyna twardnieć od góry. Bo tam wysoko jest macica, jak stamtąd bedzie szedł bol w dół to znaczy, że macie bóle porodowe i nie nalezy zwlekać. Posłuchałam w nocy kobitekjak rodziły, krzyczały i potem ich dzieciaczki :) coś niesamowitego, a potem jak je widziałam to sie rozklejałam ,bo juz bym chciała mieć swoje. Mam chodzić raz w tyg na KTG, w piatek minie mi 38 tc. a u nas w szpitalu jak zaczyna sie rozwarcie robic to czekaja do 39 tyg i wtedy robia prowokacje. Z misiem wszystko ok :) Własnie zabieram sie za porządki, bo trzeba coś podziałać by chociaż ta szyjka się skróciła. AAaa u mnie w szpitalu lekarze radza się seksić pozniej z mezczyzna ;) i chodzic duzo, takze po schodach, to na prawde przyspieesza poród :) dużo się na prawde dowiedziałam. Musze wyleczyć tą grzybice tylko do porodu. Witam nowe dziewczyny :* Całuję Was mocno !! Gratulacje LOLA!!! Beatka :* trzymaj się !! Jesteśmy z Tobą !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane:-) Właśnie wróciłam od lekarza..... miałam dzisiaj wyjmowanie szwów. Okazało się,ze coś tam nie do końca udało się dobrze zszyć i zrobiła mi się przepuklina,którą trzeba będzie operować :-( W końcu też nerki zaczęły pracować lepiej i zaczęła mi opuchlizna schodzić z rąk i nóg. Poza tym wszystko cacy,Orest jest grzeczniutki jak aniołek:-) Z tego co czytam to większość na dniach dołączy do rozpakowanych :-) Trzymam za wszystkie kciuki . Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego dnia:-) Aha i polecam ,kupcie sobie po główce kapusty na nawały mleczne-działa rewelacyjnie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florentyna-->to dobrze,że Oreścik taki kochany:)kurcze, z tą przepukliną to nie fajnie ale mam nadzieję że wszystko się dobrze zagoi.. Mam do Ciebie pytanko: możesz napisać mi jak byłaś usypiana i na co jesteś uczulona jeżeli chodzi o znieczulenia?była bym wdzięczna. A tymczasem odpoczywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nadrobiłam ufffff!!! Po tej wizycie jeden plus to wiem że mała zdrowa bo serduszko prawidłowo bije. alexiasz mi położna wredna powiedzała że mam do nich dzwonić jeżeli w ciągu 10 min będe miała trzy skurcze trwające nie krócej niż 1 min i tak regularnie.No to więc ja się zastanawiam nad dobrym przeszkoleniem mojego M w odbieraniu porodu i musze chyba apteczke uzupełnić w samochodzie żeby niczego nie brakło hi hi hi Tym bardziej że musze jeszcze dzieci do znajomej podwiez a do szpitala mam 30 min.Myśle że poprostu trafiłam na nie miły personel. Co do masowania sutków to słyszałam że trzeba je bardzo mocno wykręcać tak że czuje się potworny ból i dopiero wtedy to coś pomaga.No a mnie tylko piersi bolą jak mam skurcz żadnej siary nie mam ale przy córce też wczesniej nie miałam a po porodzie odrazu mogłam karmić.Po cesarce też po dwóch godzinach przystawili mi synka i nie miałam żadnych problemów. Kwietniówka 29 mi też po ostatnim porodzie przez wysiłwk wyskoczył hemoroid ale bardzo mały i za bardzo mi nie przeszkadza jak by był większy to moja lekarka zdecydowała by się na zabieg usunięcia. Indianka masz racie ale ze mnie jest straszna panikara więc musze być na nich zdana i co ma być to będzie.Wiadomo musze się tylko baczniej póżniej obserwować czy malutka się odpowiednio rusza. Dragonka mam przeczucie że ty to będziesz następna:):) Beatko trzymaj się ciągle o tobie mysle mimo że nie miałysmy okazji z tobą pisać... Paula444 trzymaj się pamietaj najważniejsze jest pozytywne myślenie potrafi zdziałać cuda.No i myśle że lepiej jak wiesz teraz o tym niż potem po porodzie dopiero by się okazało a teraz lekarze przynajmniej wiedzą jak z maluszkiem postępować.Trzymaj się i wszysto zapewno dobrze się ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja też posiadam dwa kocurki i jak zapomne zamknąć sypialni to zawsze jednego z nich znajduje w łóżeczku na szczęście wszystko nakryte.Oczywiście chce ich na początku separować od maluszka kupiłam nianie elektroniczną bo jak malutka będzie spała musze zamykać pokój żebym ją potem słyszała jak będzie płakała.Na dół do salonu kupiłam koszyk wiklinowy żaby mała sobie tam mogła leżeć ale też strasznie sie boje do puki bedzie maleńka bo tam koty bez problemu mają dostęp.Wózek też wyczaiły i jak nie zamkne schowka to tak samo ciągle by tam spały.no to więc oczy będe musiała mieć do okoła głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wlasnie od wczoraj te skurcze zaczynaja sie od samej gory i dosc mocno sie spina , myslalam ze to Maluszek tak pupke wypina, ale na KTG wyszlo,ze sa skurcze dosc regularne. W piatek powtorze KTG jesli sie nic nie rozkreci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka a może w ten sposób Twój organizm zaczyna się oczyszczać przed porodem ? Miej nadzieję że to nie grypa żołądkowa, przechodziłam ją w ciąży i było tragicznie. I jja już ostatnimi czasy coraz gorzej śpię;/ wszystko mnie boli. nogi mi drętwieją i mam bóle miesiączkowe. Mała się stawia coraz bardziej. Jutro mam KTG to zobacze co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak usowa sie je ( hemoroidy) ale nie ma gwarancji ze po nastepnym porodzie nie pojawia sie znow mozna i hirurgicznie tzn rozciac wyciac zszyc lub laserowo ja bylam zapisana na laserowke z NFZ i czekalam 6 m na wyznaczenie terminu a jak juz wyznaczyli to jestem w ciazy i nie moglam wlasnie powiem wam ze ja porod wspominam fajnie tzn bolalo jak .... ale da sie przezyc i jak juz daja dzieciatko na piers to sie zapomina ale meczylam sie tymi hemoroidami 3 tyg po porodzie nie umialam wstac z lozka ani siedziec bo bolalo i nie wiedzialam jak sobie radzic smarowalam itp i nic a to trzeba razem z mascia lub czopkiem WSISKAC do srodka tam z kad wyszly i beda natretnie wychodzic ale nie wolno sie poddac az w koncu zostana i najlepiej jak juz sie je ma nie kompac sie w wannie bo siedzac wychodza lepiej tylko prysznice wiem po sobie i tyle moge doradzic teraz tez sie tego boje ale juz wiem jak sobie radzic u mnie dzis bardzo cieplo i sloneczko porusze znow klepany temat ale słyszalyscie o matce Madziulki ?? zabila bym laske wlasnymi rekami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×