Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

14 marca?? przecież to już!!! o Kurcze to będziesz pierwsza:) Masz mieć cesarkę czy silami natury? Masz juz wszystko przygotowane na nadejście dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola_lu nie wiem czy to tak do końca z tymi paskami:) Mi mój doktor sprawdzał za pomocą paska i nie sądzę żeby mógł wyrządzić krzywdę dzidzi, włożył go lekko (nawet nie czułam) i kazał kaszlnąć , bez bólu a sam pasek jest zbyt krótki, żeby mogło stać się coś dzidzi. A stróżka jak by Ci ciekła po nogach to wtedy już nie jest sączenie a odchodzenie wód płodowych:) Z resztą by się zgadzało, zmniejsza się obwód brzuszka itd. Od wczoraj męczy mnie zgaga, dopadła wieczorem i pojawia się co chwilę. Jak pije jogurt to jest ok, ale przechodzi tylko na chwilę... Za to kupiłam sobie loda- Princessę:) Byłam w tesco na zakupach i nie było nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w ten pochmurny dzien! Dragoniki> ja mialam zamiar pojechac do tesko i popatrzec co oni tam maja dla dzieci, ale skoro mowisz, ze nic nie ma to nie wiem czy to w gole jest sens w taka pogode... Indianka>bedzie wszystko dobrze, ale mysl pozytywnie. Duzo zalezy od psychiki kobiety. Lola>14 MARCA?!!!Toz to juz. O rany, trzymam za Ciebie kciuki. Bedziesz pierwsza rozpakowana mama pewnie ;) Musisz wrocic do nas i opowiedziec jak bylo. Brinka>Ja tez taka doswiadczona w tym przewijaniu jak Ty. Tam gdzie rodze pielegniarki od razu po porodzie przykladaja malucha i ucza pacjentke jak karmic, wiec podejrzewam, ze wytlumacza mi jak przewijac i kompac dziecko :D Swoja droga Dziewczyny, fajnie jest karmic pierwsia, ale ja chcialabym dziecko nauczyc tez pic z butelki, bo poza domem bedzie mi glupio tak wywalac cyca :P Czy jestem w stanie nauczyc dzieciaczka picia z piersi i z butelki jednoczesnie? Jesli tak, to jak to zrobic, zeby nie przyzwyczail sie do jednego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Jaka szkoda, że dopiero teraz wyszukałam takie forum. To moja pierwsza ciąża więc od początku byłam pełna różnych wątpliwości, które gdybym zajrzała tu wcześniej pewnie szybciej zostałyby rozwiane. W każdym razie lepiej późno niż wcale. Termin mam na 10.04 ale obawiam się, że Adaś przyjdzie na świat wcześniej. Moja ciąża od początku nie była książkowa. Najpierw 2 krwiaki jeden w 7tc drugi w 11 tc. Od początku leżę w domciu na l4. Najpierw podtrzymywali mnie duphastonem. Drugi trymestr był idealny, nawet z mężem na weekend w góry pojechaliśmy:) ale niestety w 3 trymestrze znowu pod górkę. Zagrożenie przedwczesnym porodem, potem podejrzenie hipotrofii i 5 dni w szpitalu. Teraz jestem faszerowana Fenoterolem. Do tego jeszcze anemia:( Ale poza tym jestem dobrej myśli:) Trochę późno w porównaniu do Was ale zaczynam przygotowywać się do przyjścia synka na świat. Wczoraj męża wysłałam do ikei po mebelki, dzisiaj będzie je składał (narazie tylko szafa i dwie szafeczki). A jak już będę miała gdzie trzymać te wszystkie rzeczy to zacznie się szaleństwo zakupów:) Zastanawiamy się z mężem nad wózkiem. Czy któraś w Was słyszała cos na temat tego wózeczka http://www.navington.com/produkty/29/wozek-cadet/. Znajomy pracuje w entliczku i bardzo go poleca. Zależy nam przede wszystkim na wadze i małych gabarytach po złożeniu. Niestety wersje kolorystyczne to dramat:( więc się ciągle waham:( Może ktoś coś o tych wózkach słyszał co pomogłoby mi podjąć decyzję. Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafka.. po raz kolejny zaznaczam ze doswiadczenia nie mam :P ale moim zdaniem mozna nauczyc tak dzidziusia. z piersi nie najlatwiej sie pije wiec mysle ze duzo zalezy od smoczka ktory jest w butelce. chodzi o to zeby dzidzi sie za dobrze nie ciagnelo :) zeby dziureczka nie byla za duza :) i powinno byc oki :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4DZ1A > witaj:) To faktycznie masz nie fajnie z ciążą... ja ok. 3 miesiąca też brałam Duphaston, miałam skurcze i ból brzucha. Na temat wózka niewiele Ci napiszę, oprócz tego, ze ładnie wygląda w kolorze czerwonym i rączka wysuwana jest praktyczna:) monia123?? > ja miałam ostatnio zimno po zimnie, we wczesnej ciąży też miałam i wydaje mi się, ze nie ma to ogólnie wpływu na ciąże. Smarowałam Antivir i naklejałam plasterki Coomped i szybko zeszło:) Aha! Dziewczyny dziś przyszły mi dwie saszetki mleczka HIPP:) Też darmowe próbki:))) Ważne do 8 września, więc może skorzystam, bo mleko jest od 6 miesiąca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka chyba wczoraj pisałam o koleżance po cesarce i Ona dawała mleko z butelki ze specjalnym smoczkiem, który ma 3 "poziomy" w sobie, imituje picie mleka z sutka, i jest takim samym wyzwaniem dla dzidzi co ciągnięcie cycuszka:) I teraz mimo, że nie karmiła ok. miesiąca to bez problemu przystawia synka do piersi i do tego robi to dalej naprzemiennie z butelką, bo u mnie była bez synka, którego zostawiła z mężem i swoim mleczkiem w butelce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka28 -> Mam nadzieje , że po porodzie położne również mi pokarzą podpowiedzą co i jak z tym karmieniem i przewijaniem . ;) I właśnie co do tego karmienia to również chciałabym nauczyć małą od początku picia z butelki jak i z piersi .;)Jak to mówi moja mama że mloda jestem to i temu głupio bedzie mi cyca wyciągać na wierzch i ma troche racji bo z tego co widziałam pare razy to starsze kobiety to tam nie patrza zbytnio na otoczenie wokoło tylko wyciągają i karmią .;) będę próbować z tą butelką a nóż się uda.;) M4DZ1A -> Witaj. ;) No rzeczywiście z tego co piszesz to widzę , że się nacierpiałaś już sporo z tą ciążą ale miejmy nadzieje, że będzie szczęśliwe rozwiązanie.;) Tego Ci życzę.;) A z wózkiem to również Ci nie doradzę, bo sama postanowiłam kupować dopiero po porodzie.. Nie mam głowy do takich rzeczy teraz heh .;) ale co do kolorystyki to rzeczywiscie wybór nie za bardzo urozmaicony.. ale najważniejsze żeby był dobry w użytkowaniu. ;) A co do tych próbek na tych wszystkich stronach trzeba podawać nr telefonu czy oni później bedą do mnie dzwonić czy to w tym formularzu jest tylko ot tak ? Trochę tak sie wacham swój prywatny nr podać jakoś.. (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się wcale nie cieszę i mam nadzieję, że mimo odstawienia leków nie urodzę jednak w 36tc:( A co do pasków to nie miałam na myśli, że paskiem można uszkodzić dziecko tylko, że on poda błędny wynik i w ten sposób można sobie zaszkodzić - tu jak widać ilu lekarzy tyle opinii. Indianka - ja planuje siłami natury, ale rodzę w szpitalu Medicover a tam jak powszechnie wiadomo cesarek jest nad wyraz dużo a uzasadnienie zwykle jedno "złe ułożenie dziecka". Bardzo nie chcę cesarki więc mam nadzieję, że się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka - bardzo fajnie opisane jest łączenie karmienia piersią i butelka w książce "Język niemowląt". Ja tez tak zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy taki smoczek silikonowy można założyć na butelkę TT? i czy bardziej opłaca się takie butelki kupić na necie ( pamiętając o koszcie przesyłki) czy w normalnym sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka nie mam pojęcia jak to wygląda, wiem tylko o nich od koleżanki:) Musisz poszukać, bo wiem też,że są różnych firm i pewnie jak ze wszystkim gdzieś jest taniej a gdzies drożej:) Ja chcę karmić piersią i wiem, że jeśli odpowiednio sie to zrobi to można zachować dyskrecję:) Doświadczenie mam:) Liczę na mleczko z piersi aż do 6 miesiąca dzidzi, ale zobaczymy jak to będzie. Brinka nie wszędzie trzeba podawać nr telefonu. Do mnie na razie nikt nie dzwoni, ale skądś (nie pamiętam od jakiej firmy) dostałam kiedys sms. Nic szczególnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem jaka jest waga mojego dziecka teraz, bo dopiero mam kolejne spotkanie w nastepnym tygodniu. W 31 tygodniu mial 1500g. Podobno miesici sie w normie. Znalazlam artykul, ktory moze Wam sie przyda: Jak złagodzić ból i przyspieszyć poród? Pisałam w poprzedniej lekcji o działaniu wody na macice i łagodzeniu bólu. Tak, więc możesz skorzystać z prysznica, albo wanny wedle moich wcześniejszych wskazówek. Pozycje porodowe: Najlepsza pozycja to jest taka, w której Ty będziesz czuła się najlepiej. Pozwolę sobie jednak przedstawić Ci, jakie pozycje możesz przybierać w czasie porodu. Może wśród nich znajduje się ta idealna dla Ciebie. Pozycja stojąca - możesz sobie spacerować w czasie porodu, albo opierać się o ścianę. Powinnaś stanąć przed ścianą i oprzeć się rękami tak, żeby powstał kąt nachylenia. Jeżeli rodzisz z partnerem możesz położyć ręce na jego szyi i oprzeć się o niego. Klęk wsparty - czyli pozycja na czworaka na podłodze, zmniejsza bóle krzyżowe. W trakcie porodu możesz korzystać m.in. z worka sako albo kołysać się na piłce. Nie bój się, że spadniesz. Poproś położną, żeby Ci pomogła bezpiecznie usiąść na niej. W czasie skurczu kołysz się na piłce, możesz też podskakiwać. W jaki sposób to łagodzi ból? - Kiedy kołyszesz się na piłce mięśnie krocza rozluźniają się, jesteś w rozkroku, tym samym robisz więcej miejsca dla dziecka. To przyspiesza poród. - Możesz uklęknąć i podeprzeć się na łokciach to też pomaga. - Możesz usiąść w rozkroku i oprzeć się o partnera, który siedzi tak samo. - W pozycji stojącej, siedzącej działają dodatkowe siły natury, czyli siła grawitacji. Nie rodzisz "pod górkę" jak to jest w przypadku pozycji stojącej. W czasie skurczu kołysz biodrami. Jeżeli chodzisz w czasie porodu to, gdy przyjdzie skurcz staraj się o coś oprzeć, szafkę albo łóżko. Dobrze jest wybrać jedno miejsce, w którym w czasie skurczu będziesz się opierać. Jeżeli jesteś osobą, która pomimo wszystko chce rodzić w pozycji leżącej warto, żebyś pamiętała, aby: - Leżeć na lewym boku dla lepszego krążenia; - Od czasu do czasu staraj się kołysać biodrami. Jednak nie zapominaj pozycja leżąca wydłuża poród i nie jest najlepsza dla Ciebie i Twojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Dzidzi ważyła w 33 tc 1956g, lekarz też mówił, ze w normie:) teraz już będzie pewnie z 2500g:) Kafka fajnie, że o tym napisałaś:) Ja synka szybko urodziłam, ale każdy poród jest inny:) Najgorsze są chyba bóle krzyżowe, widziałam jak dziewczyny na porodówce mają...masakra! Albo jak wrzeszczały na swoich facetów przez ból, a Oni biedni nie wiedzieli jak mają się zachować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy ten temat był poruszany ale zapytam :D czy planujecie poród rodzinny ?? czy mąż ma zamiar z wami być? a moze jakas przyjaciołka? hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuśki :) Parę dni nie czytałam a Wy jak widzę nie próżnujecie, aż ciężko wszystko nadrobić. M4DZ1A - witaj wózeczek bardzo ładny i zdaje się leciutki Lola_lu - nie jest powiedziane, że po odstawieniu leków zaczniesz od razu rodzić , moja siostra zaczęła jakieś 1.5 tygodnia po alexiasz- ja też mam bliznę po kolczyku w pępku (błąd młodości) wygląda okropnie i jeszcze ta ciemna krecha zaczyna się pod piersiami prosto do pępka a porem w dół krzywa jakby pijany rysował co do pielęgnacji dzidzi to tu są fajne filmiki od przewijania noszenia kąpieli itd to na Youtube jest cały cykl pod hasłem ''Pielęgnacja noworodka i niemowlęcia'' polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka > jeśli mój R dojedzie lub będzie na miejscu to powiedział, że nie wyobraża sobie, żeby nie być przy mnie:) Ja też bym wolała by był:) A jak nie będzie mojego R to mama moja Go zastąpi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mężuś powiedział , że chce być przy porodzie choćby niewiem co ! ;D Ja również chce żeby byl wtedy przy mnie czuje że bedzie mi o wiele łatwiej .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj mąż jest tego samego zdania . to znaczy powiedzial ze przynajmniej w tej pierwszej fazie (boi sie moze zemdlec na widok krwi) ale mowi ze potem juz pewnie nie bedzie mial odwagi wstac i wyjsc wiec zostanie do konca :P w kazdym razie jak nei on to sama bym byla bo jakos tak nie chce ani mamy ani siorki.. tego sobie nie wyobrazam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uleczka90- Mój M będzie ze mną tylko do chwili jak się zacznie akcja porodowa a potem wyjdzie. Ale on ma jakąś awersje do takich scen nawet jak w telewizji pokazują to odwraca wzrok :P Zresztą ja nie wiem czy bym chciała żeby był aż do samego końca bo nie oszukujmy się ale to wcale nie wygląda zachęcająco a i mogą być różne wstydliwe niespodzianki jak np kupka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aby do kwietnia
Florentyna Anna Ja właśnie dzis trafiłam do diabetologa, po wykazie wysokiego stężenia glukozy i niestety, cukrzyca ciążowa Kompletnie nie wiem jak łączyć co z czym Dzis po powrocie testowałam glukometr, no i cukier w idealnej normie, sprawdzałam kilka razy, dziwne dla mnie to wszystko, podobno pierwsze badanie glukozy powinnam zacząć od 50,dopiero jak będzie źle, podaje się 75, ja odrazu końska dawka 75 Jeśli przez tydzień będę miała cukier w normie, pozostaje na diecie, jeżeli nie od razu insulina, szczerze mówiąc liczyłam , ze nic mi nie jest a tu od razu insulina A... miłe zaskoczenie, w aptece glukometr dostałam za darmo, tylko za paski płaciłam 30% pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie teście i moi rodzice się smieją z mojego M. że zemdleje ha ha ;) Ale on twardo sie upiera że nie i że chce mnie w tych chwilach wspierać. ;) Kochany jest ale jak to wyjdzie to nie wiadomo heh .;) Oczywiscie juz pytał czy nie bede na niego zła w razie czego jak zemdleje i mnie 'zostawi samą' he he .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do łączonego karmienia piersią i butelką podobno te buteleczki są super http://www.tomy.co.uk/ENG/PRODUCT/Y4561MO ale nie mam pojęcia czy są w Polsce. Moja położna mi ją poleciła. Powiedziała,że są bdb jak chce się wrócić do pracy i nadal karmić własnym mlekiem. Ja na razie awaryjnie mam TT bo kupiłam już jakiś czas temu ale potem dokupię sobie jeszcze taką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej ale mi nogi i ręce drętwieją ;/ i to nie żebym siedziała non stop w jednym miejscu ale nawet jak ruszam nogami to przestaje czuć je ;/ czy to normalne ? też tak miewacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby do kwietnia:-) Ja na razie insuliny nie dostałam.Cały czas dieta,czyli praktycznie :mięso-pierś drobiowa z wody lub na parze lub patelnia beztłuszczowa-, surówki,warzywa na parze,czasami kasza gryczana,ziemniaki symbolicznie,mleka zero,najwyżej jogurt naturalny z łyżką otrębów,z owoców :większość po trochu oprócz winogron i pomarańczy .Najgorsze moje wyniki miałam po spożyciu mleka (nie wszyscy muszą tak mieć) średnia z pomiarów dnia nie może przekraczać 95 (rzadko tak mam),na czczo mniej.No i wody niegazowanej ze dwa litry minimum. Dzisiaj na onecie w kategorii biznes była informacja ,że od 1 marca znowu będą refundowane paski-ale zrozumiałam,ze tylko dwóch firm,więc może warto kupić właśnie taki glukometr i paski-wtedy na takich zasadach jak przed 1 stycznia. Napisałam wszystko co ja robię w/g zaleceń mojego diabetologa,może są inne mamy które mają inaczej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×