Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agawerka

Zniżki PKP dla dwulatka?

Polecane posty

Mam pytanie dotyczące podróży pociągiem z dzieckiem- czy dwulatek płaci za bilet,jeśli tak,to ile? A jeśli nie,czy podobnie jak w przypadku komunikacji miejskiej opiekun także nie musi mieć biletu? Pytam, bo chcielibyśmy zrobić córce wycieczkę z prawdziwego zdarzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfgthj
z tego co sie orientuje to a darmo jest do 3 lat ale moge sie mylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie płaci moja juz miała wycieczke :D przeszczesliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co z rodzicami? czy jedno z nas też nie płaci, czy płacimy oboje? pytam,bo wolałabym nie kupywać biletu, który okaże się zbędny :) no właśnie planujemy wycieczkę 160km do Zoo, zazwyczaj jeździliśmy autem, ale pociągiem dla malucha to dopiero musi byc frajda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2.5 latki
W pkp prosisz o bilet zerówke dla dziecka i nic nie płacisz u nas w mzk do 4 roku zycia dzieci maja bilety za darmo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś też zrobiliśmy sobie taką wycieczkę. Miało być fajnie, a okazało się masakrycznie, w pociągu brudno, smród z kibla, do tego straszny hałas i wszędzie wieje, tak, że łeb urywa, bo pootwierane okna, a jak pozamykasz to już w ogóle nie da się wytrzymać, bo gorąco i duchota. Porządne pociągi z klimatyzacją jeżdżą tylko na dalekie trasy, a my chcieliśmy sobie zrobić krótką wycieczkę. Tak więc mogę polecić tylko intercity, albo eurocity, tam za dziecko nie płacisz, tylko musisz wziąć w kasie darmowy bilet dla dziecka i wykupić miejscówkę. Dla rodziców jest chyba jakaś zniżka, ale nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shgbz
darmo maluchy do ukończenia 4 roku życia. Warto jednak się upewnić jeśli chodzi o IC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi :) wybieramy się szynobusem, który jest czysty i przestronny, bo typowym polskim pociągiem chyba bym nie zaryzykowała :) u nas w mieście jest problem z brakiem kasy biletowej i ogólnie dworca PKP,no ale jakoś rozwikłam kwestię biletu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna małpa27
ale musisz mieć bilet,,0,, bo inaczej mogą ci karę dać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasdasds
Agawerka, są różne zniżki dla rodziców, no a dziecku kupuje się bilet zerowy. Ostatnio jechałam dalekobieżnym, drugą klasą, to mi doradzono bilet rodzinny (zastanawiałam się też nad turystycznym), i dostałam go wraz z dopiętym biletem zerowym dla dziecka (za wózek też nie płaciłam). Zwłaszcza w wakacje są różne zniżki więc pytać trzeba na bieżąco i w kasie powinni doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jeszcze jedno pytanie mammm
W kwietniu jechaliśmy z Gdańska do Katowic. Córka 3 lata bezpłatnie. Syn 5 lat więc ulga jak dla dziecka w wieku szkolnym i ja z Mężem zniżka dodatkowo na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jeszcze jedno pytanie mammm
Tak, dziecko do lat 4 ma wydany bilet Zero ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko TKL Interregio i intercity; maja tzw przejazd rodzinny. Z malym dzieckiem moga podrozowac max 5 osob. Dziecko nic nie placi a do 5 osob maja znizki 30%. Dwulatke obejmuje to napewno nie pamietam dokladnie ale obowiazuje chyba do 11 roku zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×