Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no wiecie

czy dziecko ktore ma 4 miesiace potrafi przekrecac sie z pleckow na brzuszek

Polecane posty

Gość no wiecie

i czy zaczyna siadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhauha
moje dziecko już chodzi i mowi :) A tak serio, to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka mamuska
moj bobas ma prawie 4 miesiące i juz od 2 tygodniu potrafi ten wielki manewr wykonać :D jestem z niego dumna :D sprawia mu to wysilek nie pwoem ale jest przy tym zadowolony jak juz lezy na brzuszku i odwrotnie :D co do siadania ...... jak lezy w wozku na troszke podniesionym spodzie to sie zrywa do siadania... jak daje mu paluszki do potrzymania to chwyta i sie podnosi,,:) ale samo nie siedzi ...to jest sprawa indywidualna kazdego bobasa :) zalezy jak jest silny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojniuchno
Moja córka w tym wieku w duszy miała obracania się ... generalnie miała gdzies książkowe zapisy, co powinna umieć w określonym wieku.:-D NIe raczkowała jak należy, jak zaczęła w wieku 10 miesięcy na trojakach zasuwać (jedna nóżka podkurczona, smiesznie to wyglądało:p), mając rok i 2 tygodnie równo zaczęła dreptać na dwóch i dopiero wtedy zaczęła prawidłowo raczkować:) Syn natomiast w 4 miesiącu podnosił tyłek i startował do obrotu na brzuszek, na początku umiał jedynie na bok, ale trenował i zaczęło mu się to udawać, zwłąszcza, że pokochał leżenie na brzuszku, więcej widział. No ale się wkurzał, że wrócic nie umie na plecki, jak sie go obróciło, to dawał znowu i tak w kółko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rehabilitantka
No więc z plecków na brzuszek dziecko zaczyna sie obracac koło 4-5 miesiąca natomiast swiadomy obrót z brzuszka na plecy dopiero koło 6 a nawed 7 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawoszek
też miałam ten dylemat, moja córa ma 5,5 mca i nie przewraca się iz pleców na brzuszek i odwrotnie też nie. Ale pediatra powiedziała, ze taki jej urok i ma jeszcze czas, no i oczywiście pokazała ćwiczenia jakie mam z nią robić. Zobaczymy za jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z moim synkiem chodze na rehabilitacje zeby go rozruszac i tak mi lekarka mowila: - dziecko przewraca sie ok 5 - 6 mc w 4 to raczej sie na boki przewraca, ale sa dzieci ktore sie przewracaja juz w wlieku 4 mc - to nieprawda ze dzieci siedza same w wieku 6 mc. to niezdrowe dal kregoslupa wiec pod zadnym pozorem w wieku 5 - 6 mc nie wolno dziecka sadzac oparte na poduszkach.owszem dziecko usiedzi ale tylko sie robi krzywde. Na to ma czas w okoicach 7 mc a prawidlowo dziecko samo powinno siedac w wieku 8-10 mc. Na wszystko dziecko ma czas i nie wolno sie spieszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój nauczył się jak miał 3,5 mca, robił to cały czas, jakby automatycznie, po czym po 5 min,. wył że się męczy bo z powrotem nie umiał :) Teraz ma prawie 5 i rzadko w drugą stronę mu to wychodzi. Ale wiem że w tym czasie jeszcze nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StevBick

Buy Flagyl Online Without A Prescription Osu Nolvadex En Pharmacie Amoxicillin Maroc Propecia Barcelona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×