Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukaczpracy

CV a przerwa w edukacji

Polecane posty

Gość szukaczpracy

Witam , obecnie jestem na etapie poszukiwania nowej pracy i mam następujące pytanie. Pomiędzy ukończeniem szkoły średniej a studiami, które ukończyłem mam 3 letnią przerwę. Związane to było, że w przeciągu tych 3 lat studiowałem na 2 uczelniach na 2 kierunkach, które mi nie pasowały i w obu tych przypadkach porzuciłem dalszą naukę. Mam następujące pytanie: czy powinienem w cv wpisać te 2 uczelnie lub chociaż jedną?. Wpisując 1 z tych kierunkach nie będę mieć takiej rzucającej się w oczy przerwy , ale z drugiej strony były to kierunki związane z ekonomią (zakres poszukiwania pracy to bankowość) i hry będą chciały wiedzieć co się stało , że przerwałem itp itd (a przecież nie powiem szukając pracy w finansach, że nienawidzę analizy finansowej , ekonometrii itp. Czy powinienem wpisać te przerwane studia czy raczej sobie odpuścić jak radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wahrid
Wpisz jedną z nich i daj dopisek, że przerwałeś z powodów finansowych. Moim zdaniem dużo ważniejsze jest doświadczenie. Jeśli go nie masz to kombinuj tak aby osoba, która dostanie twoje CV zobaczyła młodego człowieka z dużym potencjałem. Z tego co pamiętam w Lukas, Eurobanku, Sygma, agencjach Citi Handlowy (Rigall, ROTSA, DSA, Cursor) nie wymagają posiadania doświadczenia i wykształcenia wyższego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukaczpracy
Dziękuję za odpowiedź, mam zarówno kilkuletnie doświadczenie i wykształcenie wyższe. Wydaje mi się, że powinienem wpisać jedną z tych przerwanych uczelni , ale chyba bez podawania przyczyny(tzn., że z przyczyn finansowych) takich rzeczy się w cv chyba nie podaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wahrid
Jeśli masz wyższe wykształcenie, to nie masz obowiązku podawać studiów których nie skończyłeś. Myślałem, że masz średnie i problem czym wypełnić CV :) Możesz np.: wspomnieć w trakcie rozmowy, że planujesz powrócić na studia o takim i takim profilu (oczywiście w trybie zaocznym, bo inaczej przestraszysz pracodawce). Tylko taka wzmianka może sprowokować pytania typu "dlaczego przerwał Pan studia, dlaczego wybrał Pan inny kierunek". Nie mam wykształcenia ekonomicznego i nie mam problemu z pracą w sektorze bankowym chociaż drogę musiałem przebyć dłuższą niż znajomi po Akademiach Ekonomicznych. Skup się na dopasowaniu zdobytego doświadczenia do oczekiwań pracodawcy. Jeśli jest to konsultant, sprzedawca, doradca (jak zwał tak zwał...:P) to pisz o pozyskiwaniu klientów, realizacji planów sprzedażowych, utrzymywaniu dobrych relacji, budowa bazy klientów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×