Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość megmeg

Jak zrobić krewetki :]

Polecane posty

Gość megmeg

Hej, dostałam w słoiczku krewetki doprawione czosnkiem i pietruszką. Mimo że uwielbiam krewetki to te jakoś mi nie podchodzą i pomyślałam że może zjem je ze smakiem jak je usmażę :] Tylko czy takie krewetki można usmażyć? I czy wystarczy tylko rozgrzany olej ? Bo nie chce mi się biec do sklepu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megmeg
Nikt nie wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megmeg
Hmm nikt nie pomoże? No nic trudno. Jak nie wyjdzie to wyrzucę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie w sloiczku to juz sa raczej ugotowane i gotowe do jedzenia, np. do salatki. tak mi sie wydaje ... jezeli chcesz je zjesc na cieplo, to nie smaz, tylko podgrzej ewentualnie. albo daj na pizze, ale na samym koncu pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armani Code
moze na patelnie i 'poddusic' w bialym winie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megmeg
Jestem w ciąży więc winko niestety odpada :) spróbuje je na tym oleju podsmażyć i zobaczę co wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie smaz, nie dus, tylko podgrzej. jak bedziesz dluzszy czas je smazyc, zrobia sie strasznie twarde, gumiaste, niedobre. (zakladajac, ze nie sa surowe)... moze wrzuc na ten rozgrzany olej doslownie na jakies pol minuty :) albo w sosiku? ;) osobiscie lubie krewetki w smietankowym sosie, czyli na odrobinie masla i oliwy podsmazam (b. lekko) surowe krewety, zalewam smietanka (30+ %), doprowadzam prawie do wrzenia, zeby smietana troche zgestniala, ale sie nie gotowala. oprocz tego dodaje czasem suszone wiorki papryki, czasem pokrojone ciemne oliwki, sol, pieprz, jakies ziola ... i z lyzke startego parmezanu ku zageszczeniu sosu. taki sos nadaje sie do makaronu albo ryzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino tez moze byc, bo alkohol wyparowuje szybko podczas gotowania/duszenia, czyli wino nadaje tylko tego niepowtarzalnego smaku. ale to juz jak chcesz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×