Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość GaBI BOn

Pranie pokrowca od materaca!!! Pomocy!!!

Polecane posty

Gość Kuba11
Jestem gościem i się nie znam. Mój pokrowiec nie jest taki super jak ten sembella o ktorym piszecie. Mam zwykle poszycie materaca i jakos sie musze uporac. z czasem moze sie dorobie takiego wypasionego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mądralala
pierz śmiało, a jak będziesz chciał się dorobić dużo lepszego materaca wraz z praktycznym pokrowcem odwiedź www.sembella.pl i popatrz jakie rozwiązania proponują za wcale niewielką kasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba11
Mam nadzieję, że nadejdzie ten dzień, będę organizował mieszkanie i posłużę się takim materacem sembella z super pokrowcem, heheh :) oby oby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinynałóżko
Wylałam własnie sok z malin na łózko, przesiąkło przez prześcieradło i wlało się na pokrowiec - zejdzie ?! mam pokrowiec z bawełny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie. mam pokrowiec sembella - taki produkowany 12 lat temu. Okazało się, że jest podszyty owczą wełną i panie od producenta powiedziały mi że z owczą wełną nie pierze się. Któraś z Pań spotkała się z takim ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsuminska
hej, Tu dotykamy dwóch kwestii: - pokrowce po zdjęciu można spokojnie prać w pralce; - materaca prać nie polecam (ryzyko rozwoju pleśni), choć są śmiałkowie z Karcherem, którzy za 100PLN są w stanie Wam to zrobić (od kilku osób słyszałam narzekania, że śmierdzi... Alternatywą dla prania materaca jest jego "trzepanie" , tyle że nie na trzepaku, a specjalnym urządzeniem. https://www.youtube.com/watch?v=TXyZDv8Ye_E Tu jest przykład jak to wygląda - na filmie widać ile syfu wyciąga to urządzenie z materaca- dla mnie masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam materac z ikea sultan heidal bardzo prosi sie o wypranie ale na metce jest info ze nie wolno zadnym sposobem wiec jak wyprac? Pomóżcie proszę. Dodam ze rozmiarowo jest ogromny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Babcia prawdę ci powie, a powie iż jest coś takiego jak soda oczyszczona, która skutecznie wiąże wilgoć i czyści przy okazji. Tak, że można ominąć problem prania pokrowca. Przeczytacie o tym m.in. na naszej stronie http://doria24.pl/strefa-klienta/blog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na metce pokrowca powinien być przepis, a jak nie to skontaktować się z producentem, na stronie internetowej też powinno być, przynajmniej w sembelli widziałam, myślę, że delikatny program prania nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesiusia
Ja wlasnie dzis wypralam w pralce pokrowiec materaca z ikei mimo informacji na metce, zeby nie prac. Wielkie to i ciezkie, to fakt, ledwie sie zmiescilo w pralce. Wypral sie, wysechl, jest swiezutki i pachnacy i nic mu sie nie stalo! Jak nowy. Ustawilam program do prania welny z wirowaniem na wolnych obrotach. Jestem super zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mam materac tej z sembella i tak zrobiłam jak napisałyście mam nadzieję, że nic sie z nim nie stanie, bo ledwo go wsadziłam do palki, teraz sie zastanawiam jak go wyjmę, sama, bez pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, wyprałam, wysuszyłam i jest rewelacja. Wyglada ja nowy i do tego jest mieciutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie nie wierzę, tez stoje przed tym wyzwaniem Światecznym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W czym pierzecie te pokrowce, ja mam materac bultex, czy to ma znaczenie przy praniu pokrowca?Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie sądzę, sprawdz na metce co piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oddałam do pralni, bo mam nowego comfeela i tani nie był, więc się trochę bałam, nie wiem tylko czy nie za szybko go piorę, bo mam go 8 miesięcy, ale jest trochę przykurzony, wie ktoś co ile powino się prac pokrowiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile kosztuje takie pranko pokrowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja raz próbowałam wyprać w pralce 160x200, ale niestety woda nawet nie weszła w głąb materaca tylko wyprała małe połacie więc szkoda pralki i zachodu. najprościej jest go oddać do profesjonalnej pralni. Wiem to koszt około 100zł., ale sorki jak kogoś stać na dobry materac to raz w roku może wydać tą stówkę i mieć święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy pokrowiec się nie zmechacił? jaki skład pokrowca miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odważylam się i wypralam w pralce pokrowiec z materaca z Ikei, nastawilam na pramie ręczne 30 stopni z wirowaniem 1200. Po wyjeciu z pralki od razu go zalozylam na materac. Nic sie z nim nie stalo nie zniszczyl sie ani nie skurczyl tylko slabo sie wyprał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
regularnie piore pokrowce firmy sembella, mam te materace w sypialni i u dzieci, nic sie nie dzieję, ładnie sie dopierają tylko mam ogromną pralkę, bo w zwykłej chyba sie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
które pralnie robią takie rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym niesiacu pralam swoj pokrowiec. Oddalam do pralni chemicznej. Wymuary 180x200 koszt 90 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co dodać do prania,proszek czy płyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak za 90zł. to przez chwile sie nie zastanowie, bo materacyk to droga sprawa, więc nie chciałabym go zepsuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy taki pokrowiec się nie zmechaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój się nie nie mechaci, wychodzi z praleczki jak nówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój pokrowiec prałam w 60 stopniach chociaż na metce pisało, że można w 40 ale na szczęście nic się z nim nie stało. Wszystko zależy zapewne od materiału, czym bardziej elastyczny tym bardziej wytrzymały, na temperaturę również. Ale lepiej trzymać się instrukcji, tym bardziej, że że to nie tyle wpłynąć na stan pokrowca jak na jego właściwości. Ja mam pokrowiec z zeolitów więc powinnam go oszczędzać bo takie rzeczy nie są szeroko dostępne, chyba że materace Curem weszły już na polski rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irina24
weszły weszły, kupiła w tamtym miesiącu internetowo w polskim sklepie i jestem bardzo zadowolona. Mam akurat model piankowy curem.reg i jest mega komfortowy i higieniczny, wentylacja w tym materacu to kawał dobrej mistrzostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×