Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość jamthntpdt

wakacje w egipcie. Co powinnam wiedzieć?

Polecane posty

Gość jamthntpdt

witam niebawem wybieram sie na wakacje do egiptu konkretnie będzie to sharm el sheikh a hotel mamy z centrum nama bay. Jest to mój pierwszy wyjazd do egiptu i chciała bym sie poradzic osób które już tam były. Co trzeba wziąć ze sobą? Ile pieniędzy będzie mi potrzebne na tydzień. Wycieczka jest all inclusive wiec o jedzenie nie muszę sie martwic. Jak to wygląda tam z napiwkami? słyszałam też ze trzeba wyłupić wizę na lotnisku? skąd będę wiedziała gdzie ta wizę wyłupić? co najlepiej opłaca sie kupować? Czy są tam jakieś fajne miejsca które warto zobaczyć? z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamthntpdt
nie ma nikogo kto chciałby mi pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamthntpdt
nie ma nikogo kto chciałby mi pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamthntpdt
nie ma nikogo kto chciałby mi pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dokad dokladnie lecisz? ja bylam w hurghadzie wyjazd zorganizowany i na lotnisku tam juz czekal na nas gosciu z tej firmy pozbieral paszporty i kase i wbili nam wize

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agabag
WItaj! Wizękupuje sie na lotnisku,kosztuje około 15 dolarów. Wszyscy zostasną poinformowani gdzie można ją zakupić, a jeśli nie to po prostu zapytasz kogoś. MY byliśmy 2 tygodn ie , wzięliśmy około 500 dolarów na trzy osoby i starczyło. POdejrzewam,ze skoro będziesz tydzień to 1 lub 2 wycieczki cię zainteresują ( Kair około 80 $ , safari 40-50 $, rejs statkiem około 30$) jedzenie all inclusive,prawdopodobnie wodę też bedziesz dostawać.Bakszysz , no coż możesz , ale nie musisz, nikt cię nie może zmusic , ale wypada dać dolara bagażowemu w hotelu czy wrzucić do paszportu 5 $ aby dostać pokój w hotelu. Do sklepów jesli nie zamierzasz nic kupić po prostu nie wchodz bo naciągają. Pamiętaj targuj się, zazwyczaj od ceny, któa ci zaproponują można utargować połowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazy nails
hej ja tez wybieram sie pod koniec wrzesnia do egiptu do sharm el sheikh. Chetnie dowiem sie jeszcze paru rzeczy:) jesli ktos byl to pewnie wie jaka mniej wiecej tam bedzie pogoda? Czy brac ubrania z dlugim rekawem? Ktos pisal zeby wlozyc do paszportu pare $ czy to nie zalezy od biura jaki pokoj dostaniemy? Rowniez jest to moj pierwszy pobyt w egipcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet.kate
dziewczyny - we wrzesniu pogoda tam jest cudowna!! ciepło, slonecznie, więc z ciepłych rzeczy to warto wziąc jedne spodnie i jakiś sweterek do samolotu, albo na wycieczke np. na góre synaj. wize kupuje się na lotnisku, wszystko wam powiedzą. trudno powiedzieć ile pieniedzy brać, bo to indywidualne bardzo, czy będzie na wycieczki jezdzić... pokoje przydzielane są na miejscu w hotelu, można jakieś $ dać w paszporcie, czasem daja wtedy lepsze. a jeśli kupujecie coś na miescie to zawsze trzeba się targować. ja zawsze piekne paszminowe szale kupuje, warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turyyystkaaaaa
weź ciepłe okrycie jeśli planujesz wycieczkę na Górę Mojżesza, tam w nocy może być ekstremalnie chłodno i wtedy przyda się cos ciepłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazy nails
up!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazy nails
wiem ze mam jeszcze miesiąc na przygotowania ale same wiecie jak to jest:) a jak tam wygląda sprawa z alkoholem? warto wziąć sobie coś z PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeeela
Ja tam byłam-polecam. Wizę wykupujesz jeśli będziesz opuszczać półwysep Synaj tj jechała np do Gizy (piramidy) lub do Aleksandrii. Jeśli chcesz jechać do Jerozolimy wiza nie jest potrzebna. Na dwa (albo trzy) dni po przyjeździe na miejscu możesz kupić alkohol w strefie wolnocłowej czyli już po wylądowaniu w Egipcie na miejscu (ja kupiłam litr Ballantinesa za 40 zł!:D). Byłam w Sharm el Sheik w marcu więc wieczorami chodziłam w bluzie, ale teraz myślę, że będzie ciepło. Weź ze sobą tabletki na sraczkę, bo może Cie złapać. Jak będziesz sie targowac podawaj jak najniższa cenę, nawet gdyby tak niska wydawała Ci się absurdalna. I ja miałam taka sytuację, że najpierw jakiś arab mówi, że przewiezie mnie i mojego chłopaka za darmo wielbłądem a potem okazało się, że chce pieniądze więc radze uważać. I raz pierwszego dnia, zaprosili nas do jakiejś perfumerii właśnie w Namma Bay i poczestowali "za darmo" Fanta i wodą,chociaz tego nie chcwieliśmy i kazali też zapłacić. Wtedy się wystraszyłam bo byliśmy tam sami. No i weź dolary a nie euro, bardziej się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wez butelke wody ng
do walizki bedziesz miala do myscia zebow, lepiej nie myc zebow woda w hotelu oraz 0.5 litra naszej czyatsej i codziennie rano przed sniadaniem -serio nie dostaniesz wtedy rozstroju zoladka. Nie chodzi ze jest tam syf, ale inna flora bakteryjna i to rozstraja nasz uklad zoladkowy :-) Poza tym dobry humor i pozytywne nastawienie jest najwazniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeeela
Nie bierz nic z Polski, jesli juz to kup na lotnisku, Egipt nie jest w UE więc ceny są meeeeeeeega tanie, naprawde jak trafisz jeszcze na promocje to mowie Ci! W Baltonie. To juz jest po odprawie wiec mozesz kupic tego alkoholu ile chcesz, ale musisz go wypic w Egipcie bo przy powrocie kiedy bedzie odprawa, mozesz przewiezc litr 40% alkoholu. No i jesli chcesz zarobic to w Egipcie mozesz kupic WSZYSTKIE lekarstwa bez recepty. Endorfine, wiagre, lide, prozac, sterydy. Ale radze w ograniczonej ilosci bo jesli bd miala za duzo na lotnisku moga sie przyczepic i zabrac. W najgorszm wypadku wziac Cie na 48h. My mielismy tego umiarkowanie duzo i przeszlo bez problemu, jakos za 500 dolarow, ale kolega wydal na to 3000 dolarow i u niego juz nie dalo rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowa..
15 $ za wizę jak wysiądziecie z samolotu i przywiozą was na lotnisko to wszyscy będą kupować więc zobaczycie gdzie trzeba ją kupić. Nie pijcie wody ani rozrabianych soków z wodą ponieważ zemsta faraona murowana... zęby lepiej też płukać woda z butelki. W jakieś zimne napoje na wycieczki najlepiej zaopatrywać się w marketach jest tanio w Naama Bay warto pochodzić wieczorem dopiero wszystko się rozkręca całe nocne życie w dzień nie byłam ale nocą bardzo ładnie wyglada miasteczko pełno lokali w których można zapalić Shishę :) Jeśli chodzi o pogodę to ja byłam od 19 sierpnia chyba na tydzień i było bardzo upalnie więc wrzesień będzie w sam raz :) braliśmy po 500$ na osobę ale to zależy czy dużo będziesz zwiedzać i kupować. Wycieczki najlepiej kupować z okolicznych biur podróży ponieważ są dużo tańsze niż z hotelu na które będzie was namawiać rezydentka. Polecam wycieczkę do Kairu i snurkowanie na wyspie Tiran (całodniowa wycieczka statkiem z lunchem, oglądanie rafy koralowej - Super sprawa i nie droga z okolicznych biur), trzeba być stanowczym dla ludzi którzy handlują, bo potem się nie opędzisz jeśli coś Cię nie interesuje stanowczo powiedzieć że nie i oddalić się i nie odwracać. Generalnie bardzo miłe wspomnienia :) przy samym brzegu morzu widziałam rafę koralową i kolorowe rybki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazy nails
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazy nails
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowa..
jeśli chodzi o pokój w hotelu na najpierw zaprowadzili nas to jakichś pokoi z widokiem na mur heh i przy kolejnych w remoncie, ale daliśmy im po 10 dolarów za pokój i dali nam o wiele fajniejsze z widokiem na resort. Jeśli chodzi o alkohol to my kupowaliśmy tylko do samolotu piwo albo coś można było pić w ogóle mieliśmy bardzo fajny lot dużo młodych ludzi i było wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowa..
jeszcze coś mi się przypomniało jak bierzecie wycieczkę na to snurkowanie to dowożą was busem i na miejscu trzeba jeszcze zapłacić za wynajęcie płetw i okularów z rurką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga autorko obejrzyj sobie dokument 'darling i love you' a bedziesz wiedziec wszystko zeby nie wyjsc na nastepna naiwną poleczke.....:/ naprawde,polecam Ci to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hurgadaaaaa
Bylma w zeszlym roku pod koniec wrzesnia w hurgadzie i bylo naprawde goraco tak wiec zadne sweterki itp nie beda potrzebne. Co do kasy to zalezy co chesz robic wycieczki sa warte uwagi. Ja dodoatkowo wyszlam kilka razy w ciazgu dwoch tygodni zjesc cos na miescie bo jedzenie hotelowe mi nudzilo i chialam sprobowac czegos innego. Ponad to napiwiki dla sprztajacyh pokoje to nie przymus ale ja gdzie koliwek na swiecie jestem zawsze zostawiam jakies drobne na poduszcze. Egipcjanie naprawde doceniaja napiwiki nie sa jeszcze tak rozpuszceni pod tym wzgledem gdyz w hurgadzie jest wielu rosjan i polakow ktorzy niestety bardzo rzadko daja cos extra. Ogolnie duzo rosjan niestety maniery i zachowania bardzo slabe tak ze radze unikac:) Duzo naciagaczy, najlepiej wymyslec jakis kraj ktoreho jezyka nie bada znac i udawac ze sie nie roumie polskie slowka niestety lapia i probuja tez po rosyjsku:0 fajny kraj ale wiecej tam nie wroce jest wiele lepszych miejsc na urlop:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hurgadaaaaa
dalam wczoraj ten dokument darling i love you na HBO usmialam sie na maxaaaaa!:))))) jak mozna byc tak glupim i naiwnym ? Te dwie panny poprostu tragedia dwa burakiw sandlach i skarpetkach i kboieta ktora mysli ze mlodzi jak to nazwlala chlopcy lubia dojrzale panie za urok nie za kase;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowa..
sweterek się przyda i skarpetki choćby na podróż do Kairu czy samolotem (klima )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowa..
ten film był chyba trochę przesadzony nie mogę uwierzyć że są tak głupi ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zostawisz dolara napiwku np w hotelu to dla nich to będzie 1/3 miesięcznego rachunku za wodę, także sporo :) jak będą Cię naciągać jacyś sprzedawczyki i nie będziesz chciała z nimi się targować to dwie otwarte dłonie jakbyś chciała powiedzieć STOP :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet.kate
a jeszcze mi sie przypomniało - nie radze kupowac u nich perfum, maseczek, itp! perfumy to bardzo słabe podrobki i wcale nie takie tanie, a od jakiejs testowej maseczki moja przyjaciołka dostała ogromnego uczulenia! ja ogólnie nie daje się zaciągnąc do żadnych ich perfumerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazy nails
z takim razie co warto przywieźc? co warto kupować? Czyli radzicie żeby nie kupować wycieczek u rezydenta tylko z lojalnych biurach podróży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazy nails
z takim razie co warto przywieźc? co warto kupować? Czyli radzicie żeby nie kupować wycieczek u rezydenta tylko z lojalnych biurach podróży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowa..
nie u rezydenta bo są drogie tylko z lokalnych biur jest ich tam dużo i na pewno się dogadacie znają angielski i po polsku pewnie też można się dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazy nails
super. Dźwięki za pomoc. Jakby sie wam coś jeszcze przypomniało to piszcie bo dodaje temat do ulubionych i będę zaglądać. Jeszcze mam miesiąc do wyjazdu wiec na pewno będę pisać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×